Jump to content



Всичко за сръбската музика


Препоръчани коментари

Гледал съм това кратко филмче няколко пъти.Доста въздействащо е!Но не съм убеден, че национализма, корупцията, религиозните различия или жаждата за власт и пари сринаха тази държава.Да, тези фактори са от голямо значение и са подпомогнали разпада на тази мултикултурна страна, но не са в основата на разпадането.Чел съм доста статий свързани със световните конспирации, в които се твърди, че запада има пръст както в създаването, така и в разпадането на Югославия.В години, в които Европейския съюз все още е бил в начален етап на развитие, Югославия е била факт и живото доказателство как различни народи, различни нации и култури, както и различни по религиозност общества могат да съжителстват спокойно без излишно напрежение и проблеми.Югославия е станала много силна, благодарение на природните си богатства, благоприятния за развитие на селско стопанство и туризъм климат, а може би най-вече заради самите хора, които са си помагали и взаимно са градили основите на най-голямата за времето си балканска държава.За съжаление има държави като Великобритания, Франция и САЩ на които това не се е нравило.

Ще ми се човек като Alter Ego, който живее в Сърбия да каже дали има истина в тези теории, дали в днешно време има напрежение между народите, които са били част от Югославия или пък напротив - дали има носталгия и желание за обединение.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Гледал съм това кратко филмче няколко пъти.Доста въздействащо е!Но не съм убеден, че национализма, корупцията, религиозните различия или жаждата за власт и пари сринаха тази държава.Да, тези фактори са от голямо значение и са подпомогнали разпада на тази мултикултурна страна, но не са в основата на разпадането.Чел съм доста статий свързани със световните конспирации, в които се твърди, че запада има пръст както в създаването, така и в разпадането на Югославия.В години, в които Европейския съюз все още е бил в начален етап на развитие, Югославия е била факт и живото доказателство как различни народи, различни нации и култури, както и различни по религиозност общества могат да съжителстват спокойно без излишно напрежение и проблеми.Югославия е станала много силна, благодарение на природните си богатства, благоприятния за развитие на селско стопанство и туризъм климат, а може би най-вече заради самите хора, които са си помагали и взаимно са градили основите на най-голямата за времето си балканска държава.За съжаление има държави като Великобритания, Франция и САЩ на които това не се е нравило.

Ще ми се човек като Alter Ego, който живее в Сърбия да каже дали има истина в тези теории, дали в днешно време има напрежение между народите, които са били част от Югославия или пък напротив - дали има носталгия и желание за обединение.

Че то в кое няма пръст Запада и особено Америка? Това, което сега се случва с бежанците, именно от нея идва.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ще ми се човек като Alter Ego, който живее в Сърбия да каже дали има истина в тези теории, дали в днешно време има напрежение между народите, които са били част от Югославия или пък напротив - дали има носталгия и желание за обединение.

 

Аз съм от Македония и да ти кажа честно старите помнят това време като "Golden age". Казват че и тогава било трудно но имали постояна работа, редовно и добро са били плащани. Всичко което се е произвеждало в YU всичко тук се е конзумирало и е имало профит, не е било толкова скъпо като днес.

Словения е наи-развитата от всички, бялата техника и всичко такво се е произвеждало там, тя първа се е отделила от YU.

Напрежение има между Хърватите / Босненците VS Сърбите щото тук се водеха воини и много хора си изгубиха животите. Докато примерно МК си се раздели по мирен път. Има изпълнители (като Оливер Драгоевич) които са се закълнали че вече никога няма да пеят в СРБ след воината. Също така имаше и стачки срещу концертите на Дино Мерлин в СРБ.

Тогава са имали по-голяма сигурност, всички са били вработени в държавни фирми и просто хората са си обичали Тито.

Но тои даже има казано че YU няма да се распадне заради някои отвън хора а вътрешно ще се распадне.

В Босна има една част наречена Република Сърпска и това е като отделна федерация съставена след распада на YU, там предимно населението са Сърби но е част от БиХ.

Това видео е много добре направено и много тъжно. Цветята са 5-те републики които след распада отново продължават но никога няма да бъдат както преди сега са като увиснали цветя.

YU била посочвана за трета световна сила на времето.

 

В тази песен се пее как като момче певеца срещнал 3 пъти Тито.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Аз съм от Македония и да ти кажа честно старите помнят това време като "Golden age". Казват че и тогава било трудно но имали постояна работа, редовно и добро са били плащани. Всичко което се е произвеждало в YU всичко тук се е конзумирало и е имало профит, не е било толкова скъпо като днес.

И при нас старите си спомнят за годините преди 90-те по абсолютно същия начин.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Да и тук възрастните си спомнят,за времената преди 90-те, но ако попиташ някой възрастен българин за Югославия преди 90-те ще ти каже - "Ние в България бяхме добре, ама те бяха в пъти по-добре от нас!Имаха частен бизнес, можеха да пътуват и работят по цял свят!Тито им разрешаваше всичко!"

Не случайно в цяла западна България са "опъвали" антените да гледат сръбска (югославска) телевизия, защото там не е налагана такава цензура, както тук.Югославия също е била социалистическа страна, но не е била под командването на Москва и никога не е имала амбиции да се присъеднини към Съветския Съюз.

А ситуацията с Република Сръбска, Бръчко и Източно Сараево ми е странна и до днес!Това са територии заселени до колкото знам предимно със сърби, но не са в пределите на Сърбия, а в същност май само фиктивно се води че са в пределите на Босна, но самосъзнанието на живеещите там е че са сърби.

Alter Ego, извинявай, но бях останал с впечатление, че си от Сърбия!Но поне ще можеш да кажеш за ситуацията във твоята страна след разпада на Югославия.До колкото съм чел Македония е била най-бедната държава в състава на Югославия и най-ощетена във всяко отношение.В България винаги се е казвало, че Тито насилствено е изменил историята на Македонците, за да ги откъсне от общите им корени с нас българите.Как би коментирал?

Link to comment
Сподели в други сайтове

Няма проблем, но историята не ми се коментира, само ще кажа че старите много уважават и ценят Тито. Когато било земетресението през 1963, Тито много помогнал, дошъл в Скопие и казал че няма за какво да съжаляват щото ще го изградят Скопие много по-хубаво и по-добро. :)

От распада наи-много настрада или наи-зле е БиХ.

МК след распада вече 20+ години е в транзиция, от криза в криза и все така, не е добре.

 

 

Зорица плакала в ПЗ.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Коя бивша съветска държава не влиза от криза в криза? Ние 20 години нито сме цъфнали, нито сме вързали.

Може би само Румъния има някакъв видим ход напред, но и там има бедни райони.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Коя бивша съветска държава не влиза от криза в криза? Ние 20 години нито сме цъфнали, нито сме вързали.

Може би само Румъния има някакъв видим ход напред, но и там има бедни райони.

 

Хърватия и Словения според мен са също много добре. :)

Link to comment
Сподели в други сайтове

Коя бивша съветска държава не влиза от криза в криза? Ние 20 години нито сме цъфнали, нито сме вързали.

Може би само Румъния има някакъв видим ход напред, но и там има бедни райони.

Никоя от държавите, за които говорим не е била съветска.Може би имаш предвид бившите социалистически държави.

За съжаление никоя от балканските държави не е добре развита, а иначе всяка по отделно има голям потенциал.Да, някой от страните са по-добре икономически от други, но нито една не е развила максимално капацитета си.

Честно казано мисля, че ако се беше сформирал Балкански съюз, вместо всички да се стремим към Европейския съюз щеше всички държави от региона ни да са много по-добре от колкото са в момента.Просто запада има има интерес нашия регион да е най-бедния в Европа, защото ако ние сме силни те ще останат на заден план.

Не че съм от тук, но смятам че като цяло балканците сме работливи хора,а и има много умни, начетени и най-вече успели хора, които са тръгнали именно от нашите географски ширини.Природните дадености на полуострова, който населяваме са предостатъчни, за да имаме добър живот, че даже да изнасяме продукция извън пределите на нашите държави.Вместо това чрез рестрикциите на ЕС, те целят да смажат всяко производство, за да може да внасяме всичко от външни "партньори" на съюза.А това се вижда дори само, когато човек отиде на пазар и в магазина си купува гръцки домати, египетски картофи, полски яйца и прочее.

Наскоро бях в Белград и по магазините не видях Български стоки, както и при нас няма стоки произведени от бившите юго републики, а това е много жалко!

Link to comment
Сподели в други сайтове

Честно казано мисля, че ако се беше сформирал Балкански съюз, вместо всички да се стремим към Европейския съюз щеше всички държави от региона ни да са много по-добре от колкото са в момента.Просто запада има има интерес нашия регион да е най-бедния в Европа, защото ако ние сме силни те ще останат на заден план.

Не че съм от тук, но смятам че като цяло балканците сме работливи хора,а и има много умни, начетени и най-вече успели хора, които са тръгнали именно от нашите географски ширини.Природните дадености на полуострова, който населяваме са предостатъчни, за да имаме добър живот, че даже да изнасяме продукция извън пределите на нашите държави.Вместо това чрез рестрикциите на ЕС, те целят да смажат всяко производство, за да може да внасяме всичко от външни "партньори" на съюза.А това се вижда дори само, когато човек отиде на пазар и в магазина си купува гръцки домати, египетски картофи, полски яйца и прочее.

Наскоро бях в Белград и по магазините не видях Български стоки, както и при нас няма стоки произведени от бившите юго републики, а това е много жалко!

 

А, това аз откога го говоря...

Балкански съюз, непротивостоящ на Европейския, но със самостоятелен управленски характер, вътрешен пазар, развити държавни икономики, туризъм.

Ние сме друг хляб от французи и германци и трябва да си имаме място на континента.

Аз не искам някакви жабари и кренвирши да определят моята съдба и да ми казват, че криви краставици не се ядат. Че какво знят те за Балканите и за всички войни, които сме водили? Точно за това станахме разграден двор.

Още не е късно за Балканите, искам да доживея такъв момент, но няма хора УПРАВНИЦИ. Днешните нямат смелостта, нямат идеите. Станахме прекалено зависими.

И по отделно сме много слаби.

Link to comment
Сподели в други сайтове

То управници има, но като им размахат пачките с пари пред очите правят каквото им се нареди.Те нали са си добре, пък народа кучета го яли!

Трябват неподкупни хора, които искат доброто на тия ограбени държави, в които живеем!А като гледам какви хора управляват във всички балкански държави си мисля че едва ли в скоро време ще се оправим!Ще си чакаме трохите и това е...

Link to comment
Сподели в други сайтове

Въпреки абсурдно високите цени (60, 80, 120 лева билети, баси ненормалниците), Цеца като гледам, ще успее да напълни Спортната зала вдругиден. Сега видях, че са пуснали страничните сектори (които са единствените, останали неразпродадени) от 60 на 35 лева, така че в следващите 2 дни предполагам и те ще отидат. Иначе от 4893 места остават 717 - и това във град в Източна България, където тази музика не се почита толкова, и през зимата, когато тенденциозно Варна е в хибернация. Евала на Цеца!

Link to comment
Сподели в други сайтове

Въпреки абсурдно високите цени (60, 80, 120 лева билети, баси ненормалниците), Цеца като гледам, ще успее да напълни Спортната зала вдругиден. Сега видях, че са пуснали страничните сектори (които са единствените, останали неразпродадени) от 60 на 35 лева, така че в следващите 2 дни предполагам и те ще отидат. Иначе от 4893 места остават 717 - и това във град в Източна България, където тази музика не се почита толкова, и през зимата, когато тенденциозно Варна е в хибернация. Евала на Цеца!

Има ли някъде снимки на залата, какво представлява?

Link to comment
Сподели в други сайтове

Има ли някъде снимки на залата, какво представлява?

Предполагам, да. Потърси ДКС - Варна. Ако си фен на волейбола - това е залата, в която се играят всички срещи. След като я обновиха преди 2-3 години, има по-голям капацитет, освен всичката останала модернизация.

 

http://palaceofvarna.com/?portfolio=зала-национална

Като гледам, снимката на някакъв концерт е отпреди ремонта, защото сега на мястото на стените отстрани има още сектори.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Предполагам, да. Потърси ДКС - Варна. Ако си фен на волейбола - това е залата, в която се играят всички срещи. След като я обновиха преди 2-3 години, има по-голям капацитет, освен всичката останала модернизация.

Прегледах. Много съм фен на залите и концертите, затова попитах. Просто ми беше интересно какъв тип зала е точно - спортна или тип дом на културата, но разбрах.

Браво на Цеца наистина. Варна е голям град и заслужава визита. Трябва да има концертна дейност и в провинцията.

Тази година има нашествие на сръбски звезди у нас, не само на концерти, а и за частни партита, дискотеки, панаири и къде ли не. Интересен показател е това. Явно организаторите разбират, че по-добре да се дадат пари на тях, защото поне наистина ще забавляват повече хората от нашите, но от друга страна, не знам дали не е и някакъв вид политика със скрита цел. Аз нямам против, де - фен съм на сръбското и без това.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Роби, какво мислиш за драмата на Зорица в последния епизод на Пинкове? Нагласена ли беше, или тя си е такава наистина? И защо спряха предаването, за да обсъждат какво се случило и защо заплакала... Александра наистина се подхилкваше гадно.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Роби, какво мислиш за драмата на Зорица в последния епизод на Пинкове? Нагласена ли беше или тя си е такава наистина? И защо спряха предаването, за да обсъждат какво се случила и защо заплакала... Александра наистина се подхилкваше гадно.

 

Не мисля че беше изкуствена драма. Според мен Зорица си мислеше че тя ще е главна в журито или наи-интересна и може да прави шоу ( примерно еквивалент на ЈК от ЗГ) но видя отпор при Александра, която в повече ситуации игнорираше Зорица когато се захапваше или намекваше нещо.

И в едно интервиу Милан беше изявил нещо в стил че Александра му е най-близка от всички членове на журито и дори тогава Зорица направи забележка на Милан. И това че Милан подкрепя Александра и прави шеги на сметка на членовете от журито повреди Зорица, не издържа да бъде силна както се прави.

А от друга страна когато погледнеш, също и ЈК плака миналата седмица когато пя Сандра Решич, така че от тази страна може да подозираме че Зорица е направила това само за рейтинг. :)

Link to comment
Сподели в други сайтове

Не мисля че беше изкуствена драма. Според мен Зорица си мислеше че тя ще е главна в журито или наи-интересна и може да прави шоу ( примерно еквивалент на ЈК от ЗГ) но видя отпор при Александра, която в повече ситуации игнорираше Зорица когато се захапваше или намекваше нещо.

И в едно интервиу Милан беше изявил нещо в стил че Александра му е най-близка от всички членове на журито и дори тогава Зорица направи забележка на Милан. И това че Милан подкрепя Александра и прави шеги на сметка на членовете от журито повреди Зорица, не издържа да бъде силна както се прави.

А от друга страна когато погледнеш, също и ЈК плака миналата седмица когато пя Сандра Решич, така че от тази страна може да подозираме че Зорица е направила това само за рейтинг. :)

Смятам, че Александра наистина е най-аргументирана и музикално образована, но тия нейните подхилквания... Да, в началото си траеше, като Дара я нападаше - не слизаше на махленско ниво, но реално сега почна да си вярва и да се подхилква и прави гримаси не на място. Шабан пък си мисли, че всичко разбира. И вечно е като разплут на стоя стол. Да бяха сложили още един млад човек на негово място, и без това достатъчно е бил по конкурси. Никакъв живец няма, типичен пенсионер. И с тия неговите трилери... Само за трилери се говори в това предаване. Драгана започва да ме дразни с това, че поддържа всички. Когато критикува, е супер готина, защото пак подбира речта си, но поне е по на място, а не както всеки друг път, в който седи и се кефи какви песни й пускат. Това не са й новогодишните журки на ДМ сат. Ама добра душа е, какво да прави. Дара е уникална селянка. Не казва нищо стойностно и е лаконична, а и не издържам да й гледам виметата всеки път, ама е забавна. Зорица не е особено последователна в настроенията си и понякога проявява двойни стандарти. Иначе и тя е забавна. Абе, всеки си е с плюсове и минуси - нормално.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Скоро, вероятно този месец, а може и направо с албума да я пусне, но във всеки случай тя ще се води пилотна, ако не броим Lepi moj & Zasto me trazis.

Подготвил съм една страхотна компилация на Драгана, но сигурно преди концерта й в Арена ще я пусна тук.

Качвай я вече, да загрея преди концерта хаха

Link to comment
Сподели в други сайтове

Качвай я вече, да загрея преди концерта хаха

Готова е селекцията. Обложките също, но те не са мои и са дадени да им се сложат някакви ефекти, предполагам.

Най-късно до края на седмицата ще е качена, точно преди концерта ще си загрял.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...