Jump to content



Илюминати, Тайни Общества, Нов Световен Ред


Препоръчани коментари

Никога не съм следил "творчеството" на Азис поради простата причина, че разбирам от музика и ми е обягнало доста информация от възхода му. Дали е случаен и всичко се дължи на "скандалността" му? След тези неща мога да се усъмня доста... Все пак целта е постигната - разврат, деградация и богохулничество:

 

 

„И принуждаваше всички, малки и големи, богати и сиромаси, свободни и роби, да им се тури белег на десницата или на челата им; за да не може никой да купува или да продава, освен оня, който носи за белег името на звяра или числото на неговото име. Тук е мъдростта. Който има ум нека пресметне числото на звяра, понеже е число на човек, и числото му е шестотин шейсет и шест" (Откровение 13:16-17)

 

photo_big_12.jpg

 

Ако някой от вас не знае всеки баркод в света е абсолютно идивидуален и различен. Чертите и цифрите на всеки баркод са различни освен по-дългите, които са в началото, средата и края. Именно те са еднакви във всеки баркод и компютъра ги прочита като 666.

 

Азис има песен "Вавилон". Ето и текста:

 

Във Вавилон те срещнах,

влюбих се в теб.

Сърцето ми запали

и го взе с теб. (x2)

 

Нали и това исках и аз,

протегни ръце и ме докосни.

Нали и това исках и аз,

протегни ръце и ме запали.

:mf_surrender:

 

 

Имал и клип някъв в който прави секс в църква...

 

Със сигурност ми обягват и други неща, но както казах няма поглед над глупостите на Азис.

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1,1k
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

Топ коментиращи в тази тема

Като бях по-малък все настръхвах от този клип, ебаси и страшния педеруга е тоя. И май този клип имаше нецензурирана версия, която по телевизията се излъчваше след полунощ и беше доста по-брутална от официалното видео на клипа. Колкото до сериалите, книгите и песните, които предричат дадени събития според мен лудите мозъци, които случват нещата просто се вдъхновяват от дадените източници и възпроизвеждат наготово вече измисленото от някого другиго.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Какво ви е мнението за това което става в Щатите свързано с '99% срещу 1%' ? "Occupy Wall Street" протеста - В г+ е пълно с информация и мнения по въпроса - https://plus.google.com/s/Occupy%20Wall%20Street кликнете на ' Най-скорошни ' и се обновява в 'реално време'

 

Аз лично мисля, че най накрая хората се събудиха и организираха нещо което може да доведе до гражданска война, но поне няма да мълчат вечно. Хората които протестират плащат на полицайте заплатите, а те ги удрят, плачат и арестуват без никаква причина.

 

 

 

 

 

 

Страхотно анализиране

 

 

 

 

--

 

picture-mixture-099.jpg

Link to comment
Сподели в други сайтове

Нека да си припомни какво каза Свали:

 

Първи етап: Световна финансова криза - факт

Втори етап: Превземане на властта чрез военна сила по райони и декларация на правителството за въвеждане на извънредно положение.

Трети етап: Съществуващи знайни и скрити военни бази във всички страни ще станат явни наместници на Новия Световен Ред който ще дойде тогава.

 

Първи етап: Илюминатите ще предизвикат финансов крах, на фона на който Голямата криза от 20-тия век ще изглежда като излет. Това ще стане чрез маневри на големите банки и финансови институции в света – чрез манипулации на борсата – чрез смяна на лихвения процент. Голяма част от гражданите на САЩ ще се окажат длъжници на федералното правителство посредством банкови задължения и задълженията, в които са вкарани чрез дяволската система на кредитните карти…

 

Правителството веднага ще изиска изплащане на всички дългове, но мнозинството от хората няма да могат да платят и ще фалират. Това ще предизвика финансова паника, която ще се развихри едновременно в целия свят.

 

Илюминатите твърдо вярват в контрола над хората чрез финансови средства.

 

Не звучи приятно, нали? Не знам точно за кога се предвижда изпълнението на този първи етап от превземането на света, а и не искам да правя дори предположения. Добрата новина е, че ако даден човек НЯМА дългове – не дължи нищо на правителството и може сам да посреща нуждите си, то той ще е много по-добре от всички останали. Аз бих вложил средства в злато, а не в акции – разбира се, ако имах на разположение свободни средства за инвестиране. Златото пак ще бъде световен стандарт, а доларите ще се превърнат в безполезни хартийки. (Спомнете си какво стана след края на Гражданската война в Съединените щати. Нашите пари сега ще струват толкова, колкото струваха парите на Конфедерацията след падането й…)

 

 

 

Втори етап: Превземане на властта чрез военна сила по райони и декларация на правителството за въвеждане на извънредно положение, т.е., военна диктатура. Хората ще се паникьосат, в някои места ще се стигне до анархия и хаос и правителството ще използва този факт като оправдание за нуждата от контрол над паникьосаните граждани. Тренираните военни лидери на култа и изпълнителите с промити мозъци под тяхна заповед ще използват усвоените оръжия и техники за контрол над тълпите, за да наложат новото положение на нещата… Навсякъде ще се основават военни бази – фактически, те вече съществуват, но под прикритие. През следващите няколко години те ще изплуват на повърхността и ще бъдат обявени пред обществеността. Всеки район ще има местни бази и лидери, пред които те са отговорни и с които трябва да се съобразяват. Йерархията ще бъде копие на съществуващата сега йерархия на прикритите бази.

 

 

 

Само да припомня, че всичко това тая жена го е казала 2002 година :helpsmilie:

 

 

Между другото съм написал едно есе на тема "Ако бяхме комунисти". Може да размисля и да го постна тук по-нататък.

 

Тодор Живков е свален именно от илюминатите с вътрешнопартиен преврат от тях от Андрей Луканов и компания. БСП няма нищо общо с БКП. Живков е направил златен фонд. Иначе казано - всичките български левове са били обезпечени със злато. Което ще рече, че хартийките са имали стойност, за разлика от сега. Златния фонд е окраден (познайте от кой) и на всеослушание след като пада комунизма се казва, че България има външен дълг от 12 млрд долара (което е лъжа) и ние в продължение на 20 години го изплащаме (познайте на кой) без този дълг да съществува...

Link to comment
Сподели в други сайтове

Втори етап е също факт почти - Половината Африка е под "военен контрол" - Тунис, Либия, Египет, Сирия, Йемен, размирици между Палестина и чифутите.

 

В Европа също има множество шествия и протести на които не липсват полоция и военни. Въпрос на време е да се създаде и "военен контрол" - Гърция, Испания, Италия, Англия, България,... Сега и САЩ, Чили, Индия,...

Link to comment
Сподели в други сайтове

Какво ви е мнението за това което става в Щатите свързано с '99% срещу 1%' ? "Occupy Wall Street" протеста - В г+ е пълно с информация и мнения по въпроса - https://plus.google.com/s/Occupy%20Wall%20Street кликнете на ' Най-скорошни ' и се обновява в 'реално време'

 

Не е много розово положението. Както и да е, ще живеем в такъв свят, какъвто ни се наложи, нямаме голям набор от планети за избиране.

qp3wk4.jpg

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Сега по турската телевизия TNT дадоха очаквайте за някакво предаване, в което ще се говори за Илюминати, за Новия световен ред и какъв е планът за Турция :1000 (29):

Link to comment
Сподели в други сайтове

Сега по турската телевизия TNT дадоха очаквайте за някакво предаване, в което ще се говори за Илюминати, за Новия световен ред и какъв е планът за Турция :1000 (29):

 

Планът за Турция е веднага да се свали тоя ненормален wanna-be-Султан и да се сложи по-светски ориентиран премиер.

 

Иначе Турция проблеми нямат - няма криза, няма рецесия - пълно е с туристи, икономиката върви напред, имат ръст, населението е младо и нараства ... разбира се по чукарите в Анадола хората още живеят в кирпич, ама това няма как да се промени скоро.

 

Изключително ми е интересно какво ще се случи с 5 държави - Русия, Бразилия, Турция, Китай и Индия. Настава тяхното време.

qp3wk4.jpg

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

В Турция кризата беше следната: Навсякъде по турските новини казваха, как е паднала цената на бялата техника, печки, хладилници, отделно мебели, та чак до апартаменти.

Понижение на цените във всичко до 70%. Има криза, има рецесия, цените паднаха страшно много там.

 

Тук, има рецесия, криза ... и инфлация :1000 (10):

Link to comment
Сподели в други сайтове

Спрете да гледате новини бе хора. Или поне спрете да им вярвате. 99% от Новините са пропаганда, а пропагандата е най-силното оръжие.

 

Само за пример да дам пропагандата за Авганистан и талибаните... Сега са представени като териристи номер 1, изверги, фанатизирани ислямисти и нз си още кво... Но когато Русия водеше война в Авганистан в Рамбо 3 САЩ показва Русия като зловещия окупатор, който води войни срещу невинните аванистански племена и единствената опозиция за съветската армия са талибаните, които са верни на народа си до гроб и се борят срещу окупацията и бат Рамбо идва на помощ 1000%20(19).gif

 

И веднага следва въпросът - Кой филм повече ви харесва - Рамбо 3 или Осама Бин Ладен и 11 септември 1000%20(10).gif

Link to comment
Сподели в други сайтове

Предполагам, че Властелинът на пръстените е истински илюминатски шедьовър :1000 (29): :1000 (29): :1000 (29):

 

Предполагам, че от скука пак дойде да приказваш глупости в тази тема :whistling:

 

Не знам дали е "илюминатска творба", но със сигурност книгата е писана по времето на ВСВ и Толкин е боравил много умело с препратките към истински сюжети, събития и лица за прототипи на героите си в книгата ;) Като се почне от Хитлер и Сталин ;) Някъде преди много време бях попаднал на тълкования и изказвания на самия Толкин, за това.

 

п.с. Окото във Властелина на пръстените, е на Саурон, който е лошия така че :whistling:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ето ви я "демокрацията" :mf_surrender:

 

 

http://bnt.bg/bg/news/view/62187/sled_denja_na_nedovolnite

След деня на недоволните

От Азия през Европа до Съединените щати и Канада - хиляди хора излязоха

по улиците и протестираха срещу алчността на корпорациите и банките.

Световният ден на възмутените завърши с арести и сблъсъци.

Най-ожесточени бяха в Италия, Великобритания, Германия и Съединените

щати. В Ню Йорк бяха арестувани над 70 участници в протеста на

движението "Окупирай Уолстрийт".

 

Протестиращите от движението

"Окупирай Уолстрийт" превзеха самото сърце на Ню Йорк - Таймс скуеър.

Близо 5 000 души изминаха разстоянието от Манхатън, където е

импровизираният им щаб до прочутия площад. Към протестиращите се

присъединиха и много туристи. Общо 71 демонстранти бяха арестувани в Ню

Йорк, 42 - ма от тях - за блокиране на движението по тротоарите. Една

жена пострада, докато конна полиция разпръскваше протестиращите.

 

Месец

след възникването си, движението "Окупирай Уолстрийт" все още няма ясно

формулирани цели, но успя да вдъхнови хиляди последователи - вече не

само в цяла Америка, но и по целия свят.

 

ИТАЛИЯ

В Рим

най-малко 70 души, от които 30 полицаи, бяха ранени по време на

протестите в Деня на възмутените. Тежки сблъсъци избухнаха между

анархисти, барикадирали се зад кофи за боклук и полицията, въоръжена с

водни оръдия. Маскирани анархисти подпалиха и коли в центъра на

италианската столица. В други части на града младежи потрошили витрини с

бейзболни палки. Премиерът Берлускони нарече изблиците на насилие

"тревожен сигнал" и призова виновните за безредиците в Рим да бъдат

наказани.

 

ГЕРМАНИЯ

Германската полиция разгони със

сълзотворен газ протестиращите пред Бундестага. Демонстрантите обявиха,

че проявата им е била мирна, а полицията е използвала сила срещу тях.

Според органите на реда, част от демонстрантите са излезли извън

разрешената за митинга зона. Няколко хиляди души се събраха на протеста

на недоволните пред канцлерството и парламента в Берлин. За днес за

планирани нови демонстрации.

 

ВЕЛИКОБРИТАНИЯ

В Лондон

демонстрациите на недоволните продължиха и през цялата нощ. Въпреки

някои стълкновения с полицията, ситуацията остана спокойна. Много от

демонстрантите, по примера на американците от "Окупирай Уолстрийт",

разпънаха палатки с намерението лагерът им да се превърне в постоянен.

 

И в София подкрепиха "Глобалния протест". Българските "възмутени" обаче бяха не повече от петдесетина граждани.

 

Служителите на реда, които ги ескортираха по време на шествието, бяха два пъти повече. Протестиращите се обявиха срещу фасадната демокрация, корпорациите и ударите върху свободата на словото. Според тях в цял свят хората на този ден се борят за гражданска справедливост и България дори и в малък състав прави първи стъпки в тази посока.

 

 

--------------------------------------------------------------------------

 

Най-накрая намерих време и темата е изчистена от излишният спам, празни постове с имотиконки и други неща които не са по темата. Така всички коментари вече са изцяло за това за което е темата без отклонения.

Link to comment
Сподели в други сайтове

http://vbox7.com/play:3e9ea4f1c7

 

 

и това ако не е илюминатска песен и клип

 

Особено клипа, какви са тези падащи сгради, които нямат нищо общо с песента, хапчетата, които се появяват, ротативките в началото, където пише: play now :wacko:

 

 

И това в песен, в която се пее за как двама души са намерили любовта.. забележете думите в начало, които казва. В първоначалната версия го нямаше, явно са го сложили специално за клипа! :helpsmilie: :helpsmilie:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Особено клипа, какви са тези падащи сгради, които нямат нищо общо с песента, хапчетата, които се появяват, ротативките в началото, където пише: play now :wacko:

И това в песен, в която се пее за как двама души са намерили любовта.. забележете думите в начало, които казва. В първоначалната версия го нямаше, явно са го сложили специално за клипа! :helpsmilie: :helpsmilie:

аз вчера го гледах за първи път , и много се изкорах ... уж се обичат , а в клипа показват как се друсат , изведнъж някви бомби , някви падащи сгради ... които се появяват за момент ... Как тоя път са пропуснали да напишат - Рияна - принцесата на илюминатите - не знам ... Думите в начало , и самия припев в който се пее ,че са намерили любовта на невъзможно място .. също много показват . И между другото , от както дракона ми отвори очите на тая тема , някак си по обстойно наблюдавам 3ма изпълнителя - Рияна , Гага и Бионсе .. не знам , защо но посотянно ми се набиват някви странни работи при тях , особено при Рияна , може би тя най-много им помага за реализиране на идеите ...

 

 

И по между друго специално за тая песен , вижте какви неща има , отново за Новия световен ред , говори .. ше я еба в продажната :) :

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=O1TH-wHlSIw

Link to comment
Сподели в други сайтове

Сега като се разписах в една тема за мангалите и се сетих за отношението на едни от най-великите ни сънародници към евреите. Не знам дали съм ви казвал за това.

 

От Левски, Ботев и Каравелов до Вазов и Славейков всичките са ги знаели какви са и са ги разкривали. Я в стихотворения, я в разкази, я в друго.

 

По онова време не са ги наричали чифути, а жидове, но пак е дума обидна за евреите 1000%20(29).gif

 

 

Трябва някой ден да ви препиша на едни от най-великите хора в света думите за евреите. И още Мартин Лутер казва, че евреите са богоизбраният народ, но техен бог е Дявола и че трябва всяка синагога и всяко еврейско училище да бъдат изгорени до земята, защото там се проповядва и учи сатанизъм. И въпреки, че тия неща са публично достояние никой от вас сигурно и не предполага... Това е пропагандата и затъмнението.

 

Разровете се ако ви е интересно. Особено Вазов има 3-4 стихотворения срещу евреите.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Иван Вазов


Драмата: "Към пропаст"

Дизраели

"В България клане и сеч! -
вестяват някои газети,
но аз ви давам честна реч,
че тyй са клевети, навети:
отдавна ние знаем веч
журналите какво са цвете.

Лъжа е чиста, yж че там
секат народа без пощада,
че от три месеца насам
май много от ножа пада!
От Елиота[1] точно знам:
въз Портата е тyй набяда!

Не крия тyк, че има (ах!)
и две-три села изгоряли,
но тyрци да бедим е грях,
че тyй да сторят са желали:
знам точно, че огъня в тях
сами са българите тyряли!

А за жените? Може, да...
към тях са слаби османлийте;
но и жyрналите всегда
държат за капитал лъжите
и тез безброй моми, деца
в колоните им са yбити!"

Тъй нагло лордът с хладен вид
министерската реч си каза -
и тих, циничен, зверовит,
блъвна си страшната омраза
към нас и лъжейки без стид,
очите на света замаза.

Но, о, афронт! На тyй протест
от хиляди места се дава
и после таз гръмовна вест
лъжлив пред цял свят лордът става.
О, Английо, защо ли днес
бездyшен жид те yправлява?


Иван Вазов (1876)

Жидов гроб

Издайство, измяна позорна
пропусна врага в крепостта
и Царевец як, след упорна
отбрана потъна в кръвта.

На другия ден при пашата,
предател се мръсен яви -
целуна му робски полата
и с вид горделив заяви:

"Преславний войводо,сполучих
услуга да сторя на вас:
Аз портата таз нощ отключих
И Царевец в твойта е власт.

Паша милостиви: награда!
- А, ти ли бе хитрия жид?
Велика награда се пада
на подвига твой бележит.

Без теб тез гявури корави
не бих ги тъй лесно сломил,
пред техните зидове здрави
свет много йощ бих потрошил.

За туй якоглавство земята
с телата им мръсни покрих
Сега и на Юда отплата
достойна да дам аз реших"

И викна на двама войника:
"Убийте туй куче сега!"
Изви се ханджар над мръсника,
отфръкна глава от снага.

Избягаха гадове смрадни,
остана издайника сам.
Затрупан с камъни хладни,
с храчки, проклятия и срам.
Иван Вазов


[1] Сър Хенри Елиът е английски посланик в Цариград през 1876 г.



Любен Каравелов за еврейското гето

Ако солунската нечистотия се нарича готова холера, то софийския еврейски арсенал може свободно да се нарече вонещейна чума. Аз ниде не съм виждал, даже и в Измаил такова улично блато като, каквото видях в София. Софииските нечистотии се отличават от нечистотиите на другите градове – аз говоря само за някой махали, особено за еврейската – с това, че в първите вие рядко виждате мъртви котки, издъхнали кокошки и магарета, незатъпкани още черупки от варени или пържени яйца и т.н.


Но и Софииския евреин не е по благовонен от своята улица. В София вие ще срещнете такива еврейски типове, каквито се не срещат даже и във варшавския еврейски музеум. Разбира се, че между Родшилда и Биконсфилда и между софийския евреин съществува такова различие, каквото Катрфаж при всичките свои старания, не е можел да намери даже между горилата и Мария Стюард.


Не зная, имат ли редакторите на “Пестер Лойд” и на “Новата Виенска преса” своя собствена миризма, зная само това, че ако софийския евреин се приближи до вас, то вие сте принудени да идете в банята и да се умиете с хума.


Един мой приятел, който обича да си поговори, ми разказваше един път, че купил от един едирнески пошове, които, даже като се скъсали (той ги прал 100-тина пъти) все още вонели на лакерда. Ако не би поживял няколко деня в София и ако не би помирисвал софииските евреи, то историята на пошовете отдавна вече би се изветряла из главата ми. Аз мисля, че ако в София желаят да имат здрав воздух и да се избавят от тифузните трески, то са длъжни да преселят своите евреи на връх Витоша или да ги натопят в саламура.

Но да оставим евреите, които са известни на всичкия свят не само чрез своята телесна, но и душевна нечистота.”

Любен Каравелов
Събрани съчинения, Том 4



Христос въскресе

Ново, свето учение,
идеи велики
проповяда Исус Христос
на земни владики;

а евреи, фарисеи,
сатанските брате,
плачат, викат и молат са:
"Распни го, Пилате!"

Той осъжда почти сичко,
що е садукейско,
той говори, че ще падне
царството юдейско;

той говори, че и робът
е син Саваота...
"Распни его, распни его!
На гора Голгота!"

Хванале го, съдиле го,
после го завеле
между двама разбойници
и там го распеле...

Ех, радват са митарите,
ликуе Юдея:
"Няма вече бунтовникът,
няма Назарея!"

Но я гледай в Ерусалим
станале две чуда:
въскреснал е синът божи,
обесил са Юда.

* * *

Воскръснал си, мъчениче,
тридневен из гробът,
да сабудиш заспалият,
да воскръсиш робът!...

Помогни ти и на свойте
чеда мили, верни,
избави ги от гръцките
калугери черни;

избави ги от турските
страшни кеседжие,
избави ги от техните
братя чорбаджие.

Да воскръсне България,
да падне тиранство,
та да слави името ти
цяло Християнство.


Любен Каравелов

Петко Р. Славейков Откъс от "Как се превзело Търново без цар"


"Знаете ли отде се е превзело Търново най-напред?

...



От Кесиккая до 200 или 180 мерки, разкрача, към Каябаш, дето е сега чешмата, оттам малко възсукано към пладне има една уличка и слазя към източната врата на бабукчийската чаршия. Току насред пътечката или на долния край тя е малко изкривена до бабукчийската чаршия и е навътре; там има една пенджера, току на прозореца железен отвътре има една глава от камък на гроб. Туй е главата на "Адил баба". Той се е вмъкнал в Търново най-напред от Каябаши надолу. Тука са го съзрели най-напред и се спуснали връх него, та го ранили, може би и убили, но подир него наскачали и други много и не могли да ги смогнат и те превзели Търново и останали вътре.


Казват, че на това място го бил навел някой си евреин от градска страна и като паднал там, отишел да го види де е ранен и познава ли го някой от българите, да го гонят, че тук, че там, та тука го стигнали и го убили.


Те не салт от него, но и от другите жидове, що имало в Търново, теглели от тях, додето се разбягали и разместили."


Паисий Хилендарски
Из "История славянобългарска"

И разделили се езиците на Хамовото племе на 32 езика. Ной проклел това племе. То се било най-много размножило, от него произлезли най мръсните народи в Африка, но били много от тях и в Азия.....Ханаан бил Хамов син, неговото племе се наричало ханани (евреи). То било най-проклетото между всички племена на земята. От него произхождат седем народа, тук били и циганите.



Христо Ботев
Турските зверства в Македония
За оплаквание е положението на нашите братия в Македония тие теглят там и от турци, и от гърци, и от цигани, и от чифути. Наистина, сяко притеснение от страната на нашите тирани е за наша полза, за наше свестяване; но когато си гонен и притиснат отвред, когато си затъпкан в калта, когато сички, които те окружават, са насъскани отгоре ти като кучета и гледат на сяка стъпка да те спънат и да те предадат, върви тогава и работа и за турчинът, и за себе си, и за народът си. Чудно е, наистина, че нашите братия македонци не са дошли още до апатическо отчаяние при такъв мизерен живот, а се пак работят явно и тайно за своето освобождение изпод турското иго. Това показва, че в нашият робски народ има неизчерпаем източник живи сили, които го поддържат в неговото до немай-къде лошо положение и които най-после ще да му дадат възможност да възвърне изново своята изгубена свобода. Това познават турците и затова техните патриоти, какъвто е софийският паша, българоубиецът Маасар, отровителят на владиката Дионисия, джелатинът на В. Левски, с особено едно диво и бясно остервенение гонят и мъчат народът ни на сяка крачка, без да помислят, че с това тие сами си копаят гробът. Молим читателите си да обърнат своето внимание на плачевните известия, които прочитаме в една дописка от Кюстендил до "Източно време", и ако на сякой от тях, който като прочете тие жалостни и унизителни за народът ни известия, се не напълни сърцето му със силен и праведен гняв и не поиска да мсти на убийците на народът ни - той не е човек, той няма честно и благородно сърце. Послушайте, господа, думите на дописникът, пък ако ви дава сърце, порадвайте се на резултатите на мирният прогрес в Турция.


"Тука правителството хвана да гледа на българите, говори дописникът, като на виновници на сичките злочестини и безредици, които тука стават или се случват. Из градът ни по разни улици були и турчета бият евреите. Кой е виноват? - Без съмнение българите. У народът пари няма, гладен мре, от което се спрял алъш-веришът. Кой е крив? - Българският владика, казват евреите, и каймакаминът телеграфисва на пашата. И пашата, разбира се, праща, за да изпитат работата, комисии, съставени от разни развратници и пиеници, които само знаят да блудствуват и да пият, а да гледат давия - да те пази бог! Който даде по-много рушвет, той е и прав. Такава била комисията, пратена да разгледа работата и да издири убийците на детето, за което, ако помнят читателите, ние бяхме споменали в един от предидущите броеве на "Знаме", че е убито от чифутските фанатици, за да му земат кръвта за своят варварски обред. "Бимбашията член на комисията от София, се е хвалил, че доколкото стоял в Кюстендил, вода не бил пил. Вино му се носеше от две места: сутрин с бенликът от едното, вечер със стомната от другото." По-нататък говори дописникът: "Едно момче, като минувало през чифутската чаршия, натоварено със сено, биде мушнато от едно турче. "Кой е виноват? Пак българите ли?"


Четиримата българи от комисията, като водели, че с пристрастие се дири убиецът на детето направили няколко бележки на комисията. Но за това намерили си белата в торбата. Те били повикани от управителя Маасар паша в София, дето той зел да ги съди за един отдавна вече заборавен въпрос, защо народът не давал на гъркоманите да се ровят в черковата "Св. Мина". Пашата зле псувал четиримата комисари, като казал, че те са дето бунтуват народът, и не ги пуснал да си идат в Кюстендил, дорде не земал от ръцете им писмено обезателство, че ще предават лошите хора на правителството, ако такива има в Кюстендил. (Виждате ли ум и чудо! Виждате ли правосъдие? Ех, ти, ръка, ръка юнашка. Кога ще се размахнеш надясно и наляво?... Но иде той, от синца ни многоочакваният час на кървавата сватбар.)


Докато ние тука очакваме с нетърпение кога ще се върнат комисарите от София, гледаме един ден и дядо владика да се стяга за път. Някои казвахе, че пашата бил писал на владиката и го е бил мъмрал, дето е бил заповядал на радомирските свещеници да възпират народът да не търгува с евреите, и го бил подканял да иде да смири бунтът в Радомир. (ох, бедният, кога ли и него ще да убие или отрови софийският втори Мидхад паша!р.) Ето каква е била радомирската размирица.


Някой си радомирски евреин, който ходел със сергията си по селата да продава, отишел в едно село, дето му били излезли две мющерийки, снаха и свекърва, за да си купят телове и мъниста. В това време се връщал от нива мъжът - свекър, уморен, измъчен и с мотика на рамо. Жените зели да му искат пари за мъниста. Свекърът се разсърдил и казал: "Аз пари нямам данакът да платя и хляб да ви купя, а вие ме задявате за нищо и никакво" Жената, защото упорствала в искането си, яла лобут от мъжът си. Разсърденият евреин, че не можал да продаде, отива в София и с още няколко други евреи подава жалба на Маасар паша, че кюстендилският владика бил заповядал на свещениците да гонят евреите от селата си. Пашата без да земне във внимание незавидното положение на народът от тежките данъци, от голямата оскудност на храната, от нечутата сиромашия, които са спрели търговията, и без да изпита малко по-хладнокръвно работата, т. е. кой е именно свещеникът, който е изгонил евреинът, писал на владиката едно строго писмо, а на радомирският каймакамин пратил заповед да въдвори потребната тишина. Каймакаминът, преди да стигне дядо владика, затваря около 20 свещеници от селата и в деня на Вознесение и св. Константин черковите на много села стояха затворени (В Турско има Танзимат и свобода на совестта? р.) Ще се каже Маасар паща и в тоя случй предпочете един евреин от стариат архиерей и митрополит и от 20 свещеници.


За удоволетворение на толкова злини, които станаха в градът в разстояние на една година, старият каймакамин се замести с нов каймакамин, който, като доде в градът, изпрати едного от българските ази на мезлиша в каазата Крайще, на която от няколко села около 40 фамилии забягнаха в Сърбия, за да издири и изпита причината на това ново злощастие. Главната причина на това е самото правителство, казали останалите селяни, и ние, казали мнозина, ще бягаме,защото не сме си на нищо стопани, ни на честта си, на стоката си, ни на животът си.


Христо Ботев вестник Знаме, с. I, брой 22, 13 юли 1875 г.



Алеко Константинов
Из „До Чикаго и назад“

"В тези железници се срещаш освен това с безподобно отвратителни жидовски фигури, които, щом те подушат, че си българин, считат за непременна обязност да ти изкажат своето съчувствие към нашата политика, да похвалят гения на нашия народ и неговите водители, да пуснат някои псувни по адреса на нашите врагове и да ти поласкаят националното самолюбие чрез едно сравнение със сърбите... И да чуваш ти един Ицик, ама не онзи, румънския Ицик, който е казал: "Нам време съ мъ свадеск ку гуверну русеск" - онзи е добродушен, ами Ицик Цвиблман или Мойше Келенкопф да ти изказва братско съчувствие!... Да го цапнеш по разлигавената доброжелателска мутра!... Е, приятно ли е да четете такива прелести?..."


Захари Стоянов
Из “Записките по българските въстания”

Когато преминувахме край един от тия лагери, а именно покрай церовския, мисля, съгледахме на едно място, че бяха се събрали накуп пред една колиба множество жени, деца и няколко мъже.


- Да се отбием да видим какво става там - казаха няколко души от дружината.


- Днес ще да се кръсти в българска вяра един евреин, заедно с децата си - отговори една стара бабичка, която бързаше да пристигне на мястото, гдето се береше множеството.


- Какъв евреин те е патило тебе, стара вещице, или си сънувала? - каза Ворчо войвода, понеже ние не знаехме още, че и евреите са дошли на Еледжик, да търсят свобода!


- Ни сънувам, ни бълнувам - отговори бабата, без да се спре. - Днес още ще да се кръщава Аврам чифутина, който беше в нашето село дюгенджия.
Ние се приближихме до тълпата, която, като ни видя, разстъпи се наоколо и мястото към вратата на колибата остана празно. Напредя ни се представи брадат човек на възраст около на 40 години, който ни гледаше уплашено и трепереше цял-целиничек. Той беше облечен с европейски дрехи, със селски калпак на главата, върху който бяха ушити много кръстове, а на челото имаше залепен един от восъчна свещ. Бенковски попита тълпата що се е събрала да прави, но като видя, че на всичко това е предмет човекът с многото кръстове на главата, обърна се към него.


- Ефендим, християнската вяра искам да сторя кабул - каза човекът още повече уплашен и захвана в същото време да се кръсти така неестествено, като че да мелеше кафе.


- Нима ти не си българин? - попитахме ние.



- Не, ефендим. Аз съм евреин, но не падам по-долу от българин. Живея братски с християните, а мразя и ненавиждам турците, като всеки кучето, даже и самите евреи.


Селският поп, който наздраво беше уверен, че ние ще да похвалим постъпката на евреина, че желае да влезе в недрото на православието, което той правеше от страх, както и горещата ревност на ония, които се трудеха да приведат един заблуден в правия път, приближи се до нас и даде някои обяснения по повод на кръщаванието. Той разказа, че всичко това се приготовлява с неговото съдействие и че отдавна щял да извърши кръщението, но липсвали му някои нужни неща за в тоя случай.


- Ей сега ще да те кръщам аз тебе, като ти опаля два ножа по дългото расо - каза Бенковски на светиня му, който не очакваше да чуе подобен отговор за ревността си.



[…]


Гено Теллията се задължи да внимава оттук нататък, щото друговерците, изходящи се на Еледжик, да не бъдат притеснявани. Евреинът обаче не ни заплати със същата монета, както ще видят читателите по-нататък.


[…]


В същото това време пристигнаха други двама куриери един подир други от еледжикското отделение с писма от Теофила Бойков и Гено Теллията, в които писма се казваше, че гдето и да бъде войводата, колкото работа и да има той, всичко трябва да остави настрана и час по-скоро да тръгне за Еледжик, защото турската войска, която се беше съсредоточила при Троянови врата, почнала своите нападения. С ужас и с поемание на душата си разказваха тия за станалите клания и други кепазелици от страна на турците. Мало и голямо, старо и младо, мъжко и женско падало заклано под тяхната тържествующа касатура. Евреинът, за когото загатнах по-горе няколко думи, че искаха да го кръщават в святото православие, така също не останал хладнокръвен при настъпванието на османлиите, които той не се посвенил да нарече ангели-избавители, както отнапред наричаше въстаниците. Застанал той пред лицето на пашата, направил десятина ниски теманета, изтървал няколко фалшиви сълзи от двете си очи и произнесъл:


- Ефендим, вие баща, вие майка, вие ангел! Преди всичко подайте ми най-напред една сабля и ми дайте воля да изпитам корави ли са костите на комитите...


Разбира се, че волята на евреина била изпълнена още на часа с подобающето се турско задоволствие. Грабнал той подадената сабля, казал бисмиляхим и се втурнал между средата и на така обезкуражените въстаници, които почнал да удря.


Захари Стоянов , “Записки по българските въстания”, глава ІV и V

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ватикана призова за нов световен икономически ред

 

Ватикана призова за радикална реформа на световната финансова система, включително за създаване на световен политически орган за управление на икономиката. Целта е да се създаде нов световен икономически ред, основан на етиката и търсене на общото благо.

 

Предложението направи Папският съвет за справедливост и мир. То е било вдъхновено от изявление и писмена на папа Бенедикт Шестнайсети от 2009 година, в които се посочва, че начинът на мислене, според който трябва да се преследва "печалба на всяка цена", е отговорен за световната финансова криза.

 

Новият документ от 18 страници призовава за основаването на „световна централна банка”, която да ръководи финансовите институции, като назовава и други конкретни примери за нужни реформи, сред които данъчни мерки върху финансовите транзакции.

 

Подчертава се обаче, че икономиката се нуждае от етика и това трябва да е водещата концепция на новия световен ред. От Ватикана предлагат процесът на реформиране да започне от ООН като отправна точка.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Турция се "озъби" на Израел и вчера "природата" ги наказа с опустошително земетресение, та даже и с вторичен трус.

 

Тоя "HAARP" не го оставиха на мира.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...