Jump to content



Илюминати, Тайни Общества, Нов Световен Ред


Препоръчани коментари

Ето тук има доста интересни неща, не знам доколко са верни, но все пак... Доста е дълго, мисля, че цялата книга е сканирана, но който има интерес да чете! :)
Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1,1k
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

Топ коментиращи в тази тема

Какво сега във Великобритания ще слагат вечерния час? След определен час не може да излизаш навънка...Браво Европа, и ние отиваме на майната му...

Link to comment
Сподели в други сайтове

Знаете ли че създателя на Фейсбук Марк Зукърбърг е 31 ниво масон :mf_surrender:

 

Драконе,имаш ли сигурна информация каква част от българското духовенство са членове на 'Братството на зидарите'?

podpis.jpg

Як за тебе, аз съм виждала много по-хубави момчета от него. На работа момчетата ни-готвачи, които са на 27-28 години са много по-готини. Тук има и готини, но Ивалът не е от тях.
Link to comment
Сподели в други сайтове

Знаете ли че създателя на Фейсбук Марк Зукърбърг е 31 ниво масон :mf_surrender:

 

Драконе,имаш ли сигурна информация каква част от българското духовенство са членове на 'Братството на зидарите'?

 

Нямам такава информация.

 

 

Гледате ли "Ирис"??? Хаха както и в Prison Break историята е същата :1000 (29): Говорят за Илюминатите, заговорите, действията и всичко... Наричат ги Ирис, както в Призъна ги наричаха "Компанията".

 

Все още всичко е супер объркано в тоя филм, ама все пак е ясно че става дума за конспирация и са те. Много е странен жанра на филма, но като цяло е добър. От супер сериозни сцени и разговори преминава в няква пълна сапунка с любовни романси и пускат по 3-4 песни в серия :wacko: Поне в първите. Сега стана по-добре. Ако изтраете тия неща, като цяло филма е добър и интересен.

 

Иначе извън филма лично аз от много одавна имам големи симпатии към Северна Корея въпреки всичко. И във филма който е южнокорейски не ги изкарват такива каквито очаквах.

 

Иначе в реалния живот шибаняците разделиха един народ в две държави и така ги насъскаха едни срещу други, че сега са смъртни врагове... Днес пак е имало огън между Северна и Южна Корея... СССР създава едните, САЩ другите и кой печели от цялата тая работа?? Познайте. Във филма сигурно ще стане въпрос и за това. Засега само се казва, че двете Кореи на най-високо ниво всъщност имат един интерес.

 

Между другото не вярвайте на пропагандата на САЩ и ООН че Северна Корея, Иран и т.н. са терористи и нз си кви. Просто хората искат да имат оръжия за самозащита. Не може САЩ и Русия да са въоръжени до зъби и всеки да им върви по свирката. А когато започне да разработва Ядрена програма веднага е терорист...

 

България има огромни количества плутоний в запас и за 3-4 месеца може да създадем ядрена бомба. Това го казвам ей така просто информативно, за да знаете. Иначе нямаме вече ядрено оръжие, благодарение на НАТО, които "ни пазят". Иначе държава която няма Уран или направо Плутоний й трябват поне 10-20 години за да събере нужното количество за атомно оръжие. В АЕЦ Козлодуй ние имаме за няколко.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Не знам дали знаете за този парк в Осло (Vigeland park) с изключително страшни статуи...Наскоро прочетох за него - статуите са сложени абсолютно голи изразяващи страх, безнадеждност, насилие и т.н Ще сложа няколко снимки долу да видите... Доста странна гледка е - въпреки че толкова много хора посещават този парк.

Рептилите които 'изяждат' голите хора, камарите с тела на деца, мъже, жени... (което ми напомня на една историческа случка с еврейте)...

Вие какво мислите - може да казват, че представляват едно, но да значат друго...

 

 

 

0009.oslo-vigeland-park.4.jpg

 

2mpfpt4.jpg

 

портите

2r7rkbc.jpg

2cxhkxy.jpg

hu137q.jpg

ionegx.jpg

vzkf28.jpg

1zn35gk.jpg

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

ЦЪК

 

Добро утро и добър вечер, като пуснете телевизора или четете нещо се сетете за тези десет метода. Кои от тях не Ви прилагат? Лесен въпрос.

 

1. Отвличане на вниманието

Основният елемент при управлението на обществото е отвличане на вниманието на хората от важните проблеми и решения, предприемани от управляващите политически и икономически кръгове, чрез непрекъснато насищане на информационното пространство незначителни съобщения. Методът за отвличане на вниманието е много важен поради това, че не дава възможност на гражданите да получат важни знания в областта на науката, икономиката, психологията, неврологията и кибернетика. „Постоянно се отклонява съзнанието на хората от реалните социални проблеми, превключвайки ги към теми, които нямат реално значение. За да постигат такъв резултат, според който гражданите да са винаги заети с нещо и да нямат време да мислят, от полето – в кошарата, както и всички други животни ( цитат от книгата „Тихо оръжие за тихи войни“).

 

2.Създават се проблеми, а след това се предлага начин за решаването им.

Този метод е наречен „проблем-реакция-решение.“ Създава се проблем, един вид „ситуация“, разчетена така, че да предизвика реакция сред хората, така че те самите да поискат приемането на мерки, които са необходими на управляващите кръгове. Например, допускане на ескалация на насилие в градските райони или кървави терористични актове, с цел гражданите да изискват приемането на закони, насочени към засилване мерките за сигурност и политики, засягащи гражданските свободи.Или да се предизвика икономическа криза за да се приеме като необходимо зло нарушението на социалните права и съкращаване на социалните услуги.

 

3. Методът на постепенното прилагане . За да се постигне приемането на непопулярни мерки, е достатъчно да се въвеждат постепенно, ден след ден, година след година. Именно по този начин, бяха наложени принципно нови социално-икономически условия (неолиберализъм) през 80-те и 90-те години на миналия век. Минимизиране на функциите на правителството, приватизация, несигурност, несигурност, масова безработица, заплати, които вече не осигуряват достоен живот. Ако това се случи по едно и също време, най-вероятно би довело до революция.

 

4. Отлагане на изпълнението. Друг начин да се прокара едно непопулярно решение е да се представи като „болезнено и необходимо“ и да се получи в един момент съгласието на гражданите за неговото прилагане в бъдеще. Много по-лесно е хората да се съгласят на жертви в бъдещето, отколкото в момента. Първо, защото това не се случва веднага. Второ, защото повечето хора винаги склонни да таят наивна надежда, че „утре нещата ще се подобрят“, и че тези жертви, които са поискани от тях, могат да бъдат избегнати. Така се предоставя на гражданите повече време да свикнат с идеята за промяна и смирено да ги приемат, когато му дойде времето.

 

5. Отношение към хората като към малки деца. В по-голямата си част пропагандните изяви, предназначени за широката общественост, използват такива аргументи, символи, думи и интонация, като че ли става дума за деца в училищна възраст със забавено развитие или с психически увреждания.

 

6. Да се атакуват емоциите на човека в по-голяма степен, отколкото мисленето му. Въздействието върху емоциите е класически метод, който има за цел да гарантира, че ще се блокира способността на хората да правят рационален анализ, а в крайна сметка дори и на способността им за критично осмисляне на събитията. От друга страна, използването емоционалния фактор може да отвори вратата към подсъзнанието, за да се вкарат там мисли, желания, страхове, притеснения, принуждения или устойчиви модели на поведение …

 

7. Да се държат хората в неведение, като се култивира посредственост.

С това гарантира, че хората не са в състояние да разберат техниките и методите, използвани за да бъдат контролирани против волята си. Качеството на образованието, предоставяно на по-нисшите класи на обществото, трябва да е толкова оскъдно и посредствено, за да може невежество, която разделя по-нисшите класи на обществото от върхушката, да остане на такова ниво, което да не може да преодолеят нисшите класи .

 

8. Насърчаване на гражданите да се възхищават на посредствеността. Да се насърчава в хората идеята, че е модерно да си глупав, вулгарен и груб …

 

9.Засилване на чувство за вина.Да се застави човек да вярва в това, че самият той е виновен за собственото си нещастие, което го е застигнало, поради липса на умствени способности, умения или усилия. В резултат, вместо на бунт срещу икономическата система, човек започва самостоятелно да се занимава със самоунижение, самоунищожаване, да обвинява за всичко себе си, което го води неминуемо до тотална и нескончаема депресия, като всичко това води към апатия и бездействие. А без действия никаква революция не може да избухне!

 

10. Да се знае за хората повече, отколкото те самите знаят за себе си.

През последните 50 години напредъкът в областта на науката доведе до образуването на все по-разширяваща се пропаст между знанията на обикновените хора и информацията, която притежава и използва управляващата класа. Благодарение на биологията, неврологията и приложната психология, „системата“ има на разположение най-съвременни знания за човека, в областта на физиологията и психологията. Системата е в състояние да научи за обикновения човек повече, отколкото той знае сам за себе си. Това означава, че в повечето случаи системата има по-голяма власт и в много по-голяма степен контролира и управлява хората, отколкото те могат сами да се контролират.

Link to comment
Сподели в други сайтове

http://vbox7.com/play:d140b4d6cd

 

http://vbox7.com/play:ab541c63b7

 

Koe по-точно се тълкува като съобщение в тия клипове?

podpis.jpg

Як за тебе, аз съм виждала много по-хубави момчета от него. На работа момчетата ни-готвачи, които са на 27-28 години са много по-готини. Тук има и готини, но Ивалът не е от тях.
Link to comment
Сподели в други сайтове

Интересно... В Гватемала днес е имало силни земетресения. Първото с магнитут 4,8 а второто с магнитут 5,8. Да но в природата вторичните трусове НИКОГА не са по-силни от първия... Но това е само когато земетресенията са природни !!!!

Link to comment
Сподели в други сайтове

Хмммм дали ли? :1000 (23): :1000 (29):

 

Хммм а дали или "И мъжете пак ти пишат 666" не :whistling:

 

п.с. Абе Воуг едно не мога да разбера сега на теб и Вассето как хем слушате Гага, хем в тая тема сте дейни :ninja: :ninja: :ninja:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Хммм а дали или "И мъжете пак ти пишат 666" не :whistling:

 

п.с. Абе Воуг едно не мога да разбера сега на теб и Вассето как хем слушате Гага, хем в тая тема сте дейни :ninja: :ninja: :ninja:

 

Аз лично я слушам, защото музиката й ми действа много добре - не е като да ставам агресивна, депресирана или нещо подобно - тва че е част от тайните ...та кой не е от големите личности?! :1000 (29): Айде пък да не слушаме музиката им само защото тайните общества им помагат да се издигат и правят само хитове; д То значи да не слушаме повечето изпълнители... ;д

 

Но в клипчето което дадох горе направо крещи от знаците... Такива или плачат за внимание или се правят на интересни...

Link to comment
Сподели в други сайтове

тайните общества им помагат да се издигат и правят само хитове

 

Всъщност това въобще не им е цел. Да ги правят известни и да им дават хитове... Те ги правят такива за да могат да влияят на възможно най-голям кръг от хора, а от там нататък знаете музиката им, клиповете им и те самите какви послания проповядват. Затва ми беше интересно що ги слушате като знаете, но както и да е.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Всъщност това въобще не им е цел. Да ги правят известни и да им дават хитове... Те ги правят такива за да могат да влияят на възможно най-голям кръг от хора, а от там нататък знаете музиката им, клиповете им и те самите какви послания проповядват. Затва ми беше интересно що ги слушате като знаете, но както и да е.

 

Точно тва е че мен лично не ме манипулират по никакъв начин и съм 100% сигурна в тва ;р Но ето че заради тайните - най големите звезди са техни...

Link to comment
Сподели в други сайтове

Точно тва е че мен лично не ме манипулират по никакъв начин и съм 100% сигурна в тва ;р Но ето че заради тайните - най големите звезди са техни...

 

Надявам се наистина да е така. Важното е че знаеш вече за тия неща, а така дори и да има някво влияние ще е по-малко. Но питах просто защото лично на мен ми е странно. Аз в минутата в която разбрах за тия неща Мадона примерно ми стана супер противна, а до преди тва ми беше любимка... Но след като знам е невъзможно да я слушам и гледам нея и музиките й... За мен тва е равносилно все едно да си комунист, а да празнуваш 10 ноември или да си вегетарианец и да ядеш месо или... да си антиилюминат а да слушаш илюминатска музика...

 

p.s. Не искам да се разбира погрешно но аз съм човек на честта и на вярата и на принципите си. И съм винаги твърд в позициите си. Няма как да има такова нещо при мен. Да знам че Мадона пее за сатаната и за нз си кво и е с Илюминатите и да я слушам просто защото е супер звезда, известна, има мелодични песни и т.н... и да си мисля, че като знам тия неща и няма да ми влияя и дай юруш да я слушам и да се кефя... За мен ефекта е нулев. Но както и да е. Аз така ги виждам нещата и затова ви питам вас, какво е вашето виждане.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Аз Мадона отдавна съм я отписала - особено след това видео: Нито песните й са кой знай какво последно време - нито поведението й е като на хората...Отврат.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

п.с. Абе Воуг едно не мога да разбера сега на теб и Вассето как хем слушате Гага, хем в тая тема сте дейни :ninja: :ninja: :ninja:

 

Ами честно казано след като започнах да се интересувам от тези неща някакси подсъзнателно ограничих слушането й. Но все пак продължавам да следя изявите й и да слушам песните й - мелодични са, а някои от тях имат страхотни послания и ме надъхват. А и ако приемем, че илюминатските послания наистина са навсякъде около нас, то това значи изобщо да спрем да гледаме телевизия, да слушаме музика и още какво ли не... Няма как да стане. Аз си имам моята вяра и преценка за добро и лошо и тя трудно може да бъде повлияна от нещо.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Вместо да слушаме световната музика или пък българската чалга, можем да заложим на българския фолклор. Едва ли Янка Рупкина, Жечка Сланинкова и Георги Кожухаров са илюминатски марионетки. Същото важи и за книгите, филмите, и всичко... Но, както да е, всеки има право на свободен избор, да слуша и да харесва каквото и да било, но не трябва да се оправдаваме за избора, който сме направили...

 

Ето и една любопитна статия, не я мернах тука, въпреки че може и да сте попадали на нея. Предоставена е от pravoslavieto.com:

 

Четирите защитни прегради срещу "новия световен ред"

 

Прот. Александър Шаргунов

 

 

 

 

 

Свобода. Демокрация. Обединена Европа. Цивилизация. Толерантност. Плурализъм. Тези и много други думи, повтаряни почти заклинателно, чуваме всеки ден — поредната всеобещаваща панацея за отдалечаващото се от Христа човечество. Зад тяхната благовидност обаче се крият неща, чието изговаряне изисква гражданска доблест.

 

В предложената статия на даровития московски проповедник протойерей Александър Шаргунов читателят ще се запознае с изтънчената неправда на "новия ред" с оглед на онова, което става днес в Русия. За съжаление то е в пълна сила и за България, и нещо повече — за всеки отделен човек, народ и държава, защото наглото вмешателство на силите на "новия световен ред" в техните лични, семейни и обществени устои и ценностна система днес е повсеместно. "Цивилизационният избор" на вавилонското всесмешение, безцеремонните му средства за самоналагане чрез потъпкване на християнската личност и издигане в култ на "новия човек от ерата на Водолея" — един безличен потребител-новоезичник, за когото няма друга ценност освен егоистичното, сладострастно съществуване тук и сега, сатанинският план за събарянето на четирите защитни прегради на християнската личност и общество срещу злото в тоя свят — всички тези тревожни съвременни явления, които отец Александър анализира вещо и смело, засягат без съмнение всеки православен човек, където и да се намира по света...

 

 

 

 

 

Понятието "нов световен ред", което звучи все по-често в устата на политици, философи и богослови, не представлява нищо ново. То съдържа същия основен принцип, въз основа на който преди повече от четири хиляди години Нимрод предложил да бъде строена Вавилонската кула. Целта за построяването на кулата е била отхвърлянето на Божията власт, изгонването на Бога от човешкия живот. Това е било сатанизъм и беснуване, изразени чрез окултните символи, които украсявали кулата.

 

В XII век пр. Р. Хр. Вавилонското царство се превърнало в първата велика империя, разпростираща властта си навсякъде из тогавашния цивилизован свят. Известни са също и великите империи на мидяните и персийците, на гърците (при Александър Македонски) и римляните, които на свой ред се стремили към световно господство. Техните царства, крепящи се върху идолопоклонството, се простирали от Централна Европа до Индия.

 

По-късно, в началото на Своята спасителна мисия за изкуплението на гинещия човешки род, Богочовекът Иисус Христос отхвърлил категорично лъстивото изкушение на сатаната, който всъщност Му предлагал да установи... "нов световен ред": "Всичко това ще Ти дам, ако паднеш и ми се поклониш" (Мат. 4:9) — обещавал той. "С тия думи дяволът лъжел — пише св. Ириней Лионски, — защото не той управлява света, а Бог. Всъщност властта е била установена за полза на езическите народи не от дявола, който никога не намира покой и най-малко желае народите да живеят в мир, но от Бога, за да могат човеците, боейки се от тая власт, да не се изяждат взаимно подобно на хищни риби, но с помощта на законите да се противят на многоразличната несправедливост на езичниците".

 

Въпреки това, в известен смисъл, тези царства действително принадлежали и на княза на тоя свят, сатаната, тъй като по Божие допущение от него зависело до голяма степен разпределянето на властта в този свят на тържествуващото зло.

 

 

 

 

 

От най-древни времена политиката причудливо се преплита с мистиката. Политическият и общественият живот в древна Гърция се намирал под пълната власт на питиите — тайнствените делфийски оракули. Езическите жреци избирали някоя обикновена жена, призовавали над нея "духовете" и когато тя накрая изпадала в транс, карали я да отговаря на въпроси, от които зависел целият обществен живот. Колкото и странно да изглежда след две хилядолетия християнство и в наше време в обществения живот на традиционно християнски страни все по-голяма роля започват да играят подобни окултни магьосници и гадатели, ръководени от същите "духове на злобата".

 

Погледнете обратната страна на американския долар и ще видите три латински думи: Novus ordo saeclorum — "нов световен ред". Тези думи са написани върху нещо като развяващо се знаме под пирамида, съставена от тринадесет камъка, над която е изобразено "всевиждащото око". Някои твърдят, че то обозначава Божия промисъл. Други смятат, че представлява окото на древноегипетското езическо божество Озирис. Това изображение, одобрено от Конгреса на САЩ през 1782 г., е създадено от Чарлз Томпсън, член на масонски орден и секретар на Конгреса.

 

Опитите за установяване на световно господство в човешката история са многобройни. През ХХ век те са свързани с имената на Хитлер и Сталин. В навечерието на изборите през 1932 г. Адолф Хитлер се обръща към германския народ буквално със следните думи: "Ако ме изберете за вожд на тоя народ, ще установя нов световен ред, който ще продължи хиляда години". Сборникът с речи на Хитлер, издаден извън Германия на английски език, бил наречен съответно: "Моят нов ред". Химлер и неговите сътрудници от SS заменили християнските тайнства и обреди — кръщение, венчание и опело, — с новоезически "тайнства". Например, вместо празника Рождество Христово бил въведен празника на Юлий — Julfest, отбелязван на 21 декември, с което се измествали християнските празненства на 25 декемвриI. Подобен опит за установяване езическа обредност бе проведен и в комунистическа Русия с въвеждане на редица празници от типа на "Великата Октомврийска революция".

 

В наши дни и в демократична Америка върви подобен процес, облечен, разбира се, в "правозащитна" форма: въведена бе официална забрана в американските училища да се употребява поздравът "Merry Christmas!" — Честито Рождество Христово. За "законно" поздравление се счита "Happy Holidays" (Честит празник), шаблонно клише, заличаващо християнското съдържание на празнуваното събитие.

 

Обредите на инициация (посвещаване в тайно учение, бел. прев.) на висшите есесовски офицери включвали клетва пред шестнадесет пламенеещи олтари в нацисткия "Храм на честта" в Мюнхен. Имената на шестнадесет мъртви нацисти били извиквани гръмко и тържествено, и новите офицери трябвало да отговарят заедно: "Тук!" Сам Химлер вярвал в прераждането и обявил на народа, че той е ново въплъщение на крал Хайнрих Саксонски. В 1937 г. останките на древния крал били тържествено пренесени в Кведлинбургския храм. Историците предполагат, че пред олтара на хитлеровия "нов ред" са принесени около сто милиона човешки жертви.

 

Съществена роля за установяването на "новия световен ред" и създаването на "новия човек" бе отредена и на комунистическата идеология — на всички ни това е познато до болка. Комунизмът беше мощна и съблазнителна за масите идеология, но зад обещанията му за "светло бъдеще на човечеството" се криеше жестока действителност, основана на безпощадно тоталитарно насилие над личността и обществото. Разбира се, главният удар бе нанесен върху Църквата. Помним обещанието на Сталин: "Към първи май 1937 г. на територията на СССР името "Бог" ще бъде завинаги забравено". Дръзкото богоборчество бе наказано*. Но урокът на историята твърде скоро бе забравен: последва ново гонение с масово затваряне и унищожаване на православни храмове и вярващи по времето на Хрушчов, който горделиво обеща, че "през 1980 г. ще покаже по телевизията последния поп". Днес е очевидно колко напразни са били тези богоборчески опити.

 

* На 22 юни 1941 г., в деня на всички руски светии, богоборческата Съветска Русия е нападната от хитлеровите войски и в тежката четиригодишна война дава милиони жертви. Единствено небесното застъпничество на Божията Майка и на руските светии, а най-вече на сонма на руските новомъченици и изповедници, спасява в тези години Русия от гибел. Знае се, че през 1942 г. Божията Майка се явява на известния с праведния си живот архиерей на Антиохийската Православна Църква Илия, митрополит на Ливанските планини, и му заръчва да предаде на Сталин, че Русия ще бъде спасена единствено ако се прекратят гоненията срещу православната вяра и ако закритите храмове бъдат отворени за вярващите. Ленинградският митрополит Алексей, когото митрополит Илия известява за своето видение, съобщава на Сталин за това. По лична заповед на "Вожда" биват открити няколко хиляди храма, а също така множество пастирско-богословски курсове в Ленинград, Минск, Киев, Лвов, Талин и др. градове. От този момент във военните действия започва неочакван обрат.

 

 

 

 

 

Но комунистическата епоха беше само един от етапите на злото, макар че при нейния крах едва ли някой можеше да предвиди, че идва нещо несравнимо по-лошо.

 

Утвърди се една нова, ненадмината по цинизма и жестокостта си измама, която надхвърля границите на политиката и придобива всеобхватно, окултно значение. По плодовете им ще ги познаете (Мат. 7:16), говори Евангелието. И пак думите "нов световен ред" все по-често звучат в ушите ни. За какво ни говорят те в наши дни? Ако съдим по Св. Писание и летописите на историята, стремежът към световно господство, независимо дали той е бил плод на добри намерения или на най-обикновено властолюбие и алчност, почти винаги е бил свързан с идолопоклонство, атеизъм или открит сатанизъм. Той винаги е имал и днес има антихристиянска насоченост. Не помазание от божествената благодат за изграждане на живот върху християнски основи, а "помазание" от сатанинския дух за грабеж, убийства и разрушения до основи.

 

Страшни изпитания преживяха в ХХ век Русия и целият свят. Но ако няма покаяние — ще дойдат още по-страшни. Според Откровението на св. Йоан Богослов при възцаряването на антихриста една трета част от човечеството ще бъде убита и пред това престъпление ще избледнеят злодействата на Ленин, Сталин и Хитлер.

 

 

 

Ето едно неотдавнашно изказване на директора на Световната организация на здравеопазването при ООН: "За да се стигне до създаването на единно световно правителство, е необходимо хората да бъдат освободени от тяхната индивидуалност, от привързаността им към семейството, националния патриотизъм и религията, която изповядват". Тези думи в немалка степен отговарят на онова, което ни говори Св. Писание за ужасите на последните времена.

 

Четири защитни прегради на човека и обществото трябва да бъдат разрушени, за да може да се открие беззаконникът (2 Сол. 2:8). За постигане на тази цел днес се води война против Църквата, война против семейството, против образованието и нравствеността, война против държавността и родолюбието. Тази война се осъществява от антихристиянските сили, проправящи пътя на антихриста, и нейните цели са именно такива, независимо от завоалиращите я щедри обещания за щастливо бъдеще и земно безсмъртие.

 

Четирите защитни прегради на живота, които преди трагичната 1917 г. бяха обезпечавани от властта на православния монарх, днес трябва да бъдат окончателно сломени. Първата, най-главната от тях, разбира се, е Църквата. Цялата история на отдалечаващото се от Бога човечество може да бъде окачествена в този смисъл като война против Църквата. Св. пророци предупреждават чрез Св. Писание, че ще настъпи едно последно, най-жестоко гонение срещу Църквата. Още не са зарастнали раните от неотдавнашните страшни гонения, а ето, вече се задава ново, още по-страшно. Защо? Защото антихристът се стреми към абсолютна власт, а християните, тези граждани на Небесното царство и членове на Църквата, признават една-единствена абсолютна, върховна власт — властта на Бога. Според учението на светите отци това, което задържа идването на антихриста, е преди всичко благодатта на Светия Дух, но в противодействието срещу надигащото се зло важна роля играе и законната държавна власт. След събарянето на Божия помазаник, т.е. на властта, основана върху християнски начала, протича стремглава дехристиянизация на властта по цял свят с все по-силни признаци на загубване законността на властта.

 

Така, по същество днес единствена задържаща сила остава Църквата с нейната благодат, със силата на божествения й живот. Войната против Църквата в така нареченото демократично общество, което все повече и повече отхвърля християнските ценности, се води чрез средствата за масова "информация", чрез системата на образованието, чрез приемането на нови, антихристиянски закони. И ние виждаме как тази война вече се разгаря.

 

Що се отнася до приемането на нови закони, нека пак се обърнем към опита на САЩ, които се явяват образец на "демократични свободи" за целия цивилизован свят. През 1990 година Конгресът на САЩ прие "Закон против нетърпимостта", където, впрочем, се съдържа забрана "да се правят отрицателни изказвания относно сексуалните предпочитания на другите хора". Според тълкуването на този закон ако свещеник в проповед от амвона нарече хомосексуалността мерзост пред Бога (Лука 16:15), той ще се окаже нарушител на федералния закон и следва да бъде глобен или хвърлен в затвора. В едно училище в САЩ върху стената в класната стая било закачено табло с десетте Божии заповеди. Върховният съд на САЩ е счел това за нарушаване на Конституцията, тъй като то "ограничава свободния нравствен избор на учещите се и нарушава закона за отделянето на Църквата от държавата".

 

Можете да се възмущавате колкото си искате: "Нима не разбират, ще кажете вие, че тези десет заповеди са основа на всяка култура и всяко знание, и че децата трябва непременно да бъдат приучавани към тях?!" Всъщност целият ужас е именно в това, че те разбират. Разбират, че с изхвърлянето на тези заповеди може безпрепятствено да вършат всичко, каквото им се прииска. И безпрепятствено да придобиват власт над душите на тези деца. По този начин се отваря вратата на неограничена власт — власт над целия свят, над всички човешки същества. От тези примери виждаме, че войната против Църквата е неотделима от войната против образованието.

 

Американската национална асоциация по образованието, основана от фонда на Рокфелер, обяви открито, че една от главните цели на американското образование е изгонването на Бога от училищата. Днес децата могат безпрепятствено да четат в училище "сатанинската библия", но им е забранено да слушат за десетте Божии заповеди. Нима не става същото и в Русия, която старателно копира американските "постижения" — известни са ни немалко случаи, когато учители са били изгонвани от училищата заради проповядване на православната вяра, а едновременно с това в същите тези училища безпрепятствено се преподава йогизъм, окултизъм, магия и разтление.

 

Настъпва времето на нова диктатура, по-страшна от всеки нацизъм и фашизъм. Не е нужно да си мъдрец или пророк, за да разбереш, че когато десетте Божии заповеди са прокудени от училището, пътят, по който върви човечеството води към сигурна гибел.

 

Тук естествено можем да преминем към разговор за войната срещу третата защитна преграда, която православната монархия осигуряваше на християнското общество — войната за разрушаване на семейството. Ние много пъти сме казвали, че мъченическото царско семейство е образец, икона на православното семейство. Това е тъй и в буквалния смисъл — достатъчно е да погледнете снимката на царското семейство, — и в духовно-исторически план — защото след убийството на царското семейство последва разрухата на милиони православни семейства.

 

Главната задача на революцията според Троцки бе разрушаване на семейството. Неизпълнена повсеместно в годините на революцията, днес тази задача в пълнота се оделотворява в Русия. Става дума за унищожаването не само на православното семейство, но и на всяко нормално традиционно човешко семейство. За установяването на новия световен ред сатаната се нуждае от тази разруха. Там, където разтлението се превръща в държавна политика, цел на държавата става изтръгването на децата от родителската опека, въпреки че на всеки здравомислещ човек е пределно ясно: разрушаването на семейството не е нищо друго, освен разрушаване на самата държава.

 

Войната против Църквата, войната против образованието (включително против културата) и войната срещу семейството са неразривно свързани с унищожаването на четвъртата защитна преграда, която православната монархия даваше на християнското общество — родолюбието. Както пророчески писа праведният св. Йоан Кронщадски, след "премахването на самодържеца, към което се стреми известна част от обществото", враговете ще се постараят да унищожат самото име "Русия". Днес Русия в очите на света е една разгромена страна. Това, което нито Сталин, нито Хитлер можаха да сторят, извършиха с успех демократите.

 

Пред очите ни протича американизация на целия свят. Навсякъде се насажда стандартната масова кич-култура — тъй, че живеещият в Москва и Рязан с нищо не ще се отличава от живеещия в Ню-Йорк или Сидни. Уникалността и неповторимостта на всеки народ, също както и на всеки човек, се разкрива според мярата на осъществяване на правдата и доброто в живота му. Грехът заличава чертите на уникалността и неповторимостта на всеки един човек и на всеки един народ. А истинско разкриване и усъвършенствуване на всички уникални таланти, които всъщност са Божии дарования, са възможни единствено в Христа.

 

Взети заедно, тези четири защитни прегради срещу надигащото се зло, които са надеждни единствено, ако са основани на православната вяра, представляват едно неразделимо цяло, една обща могъща стена, задържаща идването на антихриста.

 

 

 

 

 

Неговото идване ще бъде внезапно. И това ще стане, когато разпадът на живота във всички области — а също и финансово-икономическата и културно-нравствената криза — достигнат до последния си предел. И тогава, невъзпирани от никого, Международният валутен фонд, Евросъюзът, Световните панрелигиозни организации, ООН и всички подобни глобални структури завчас ще скрепят с подписите си договор за признаване върховната власт на новия диктатор, когото всички ще въздигнат като единствена и последна надежда за "спасяване" на човечеството. Както свидетелствува Божието слово, цял свят ще се изуми от него и ще тръгне подире му.

 

Четейки написаното, някои може би ще рекат: "На вярващите всякога им е било присъщо апокалиптическото възприемане на света. Идването на антихриста не може да стане така бързо!" Нека подчертаем, тук не говорим за каквито и да е срокове; но ще напомним, че в лекциите си, четени в най-близкото минало, западните професори по политология уверяваха студентите си, че до падането на Берлинската стена, символ на "желязната завеса", на комунистическата система, ще изминат поне още стотина години. А Берлинската стена рухна за един ден. И никой не можеше да предположи, че скоро след това ще настъпи крах и на Съветския съюз, и на целия соцлагер. Днес същите тези сили подготвят цялостния разпад на християнския свят и само слепците не виждат ускоряването на историята.

 

Словото Божие описва подробно "помазаника" на сатаната. След всеобща катастрофа, той за кратък период от време ще установи разцвет и мир. Делата му ще бъдат съпътствувани от поразяващи човешкото въображение окултни явления и лъжечудеса. Новозаветната книга Откровение ни казва, че той ще бъде ранен в главата и по чудесен начин ще се излекува. Именит духовен вожд, описан в Откровението като негов лъжепророк, ще доведе до обединение на всички религии. "Защо ни е Христос? — ще кажат хората. — Погледнете колко милиони хора са загинали в разни войни, сражавайки се заради християнската вяра. И каква полза от това? А ето, този е човек на мира, той е тук с нас, той бе убит и се вдигна от мъртвите. Какво повече можем да желаем!"

 

Но скоро след това ще настъпи време на невиждани ужаси. Антихристът, обединителят на световните религии, човекът, турил край на всички войни, ще открие пред човечеството истинското си лице и ще започне да сее около себе си смърт и унищожение. Това ще бъде проява на крайна жестокост и насилие, в степен, небивала дотогава на земята.

 

Трудно ни е да повярваме, но Второто пришествие на нашия Господ Иисус Христос несъмнено наближава. Затуй не изпадайте в униние от онова, което става в Русия и по света. Не се ужасявайте от разтлението на народите, от безчовечността и окултизма на новите световни водачи, от лъжите на средствата за масова "информация" и тревожните слухове за нови, още по-страшни катастрофи. Христос ни е предупредил, че всичко това ще се случи. И Неговото обещание е твърдо:

 

"В света скърби ще имате; но дерзайте: Аз победих света!" (Иоан. 16:33)

 

Игнорирайки църковните проповеди и църковното отчаяние, мисля че са се засегнали доста проблеми, свързани с илюминатите към днешна дата, но черпейки информация и от изворите.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Мдам много хубава статия. Всичко което се казва го знаех вече, но е хубаво от време на време отново да си припомняш тези неща.

 

Каквото има да става, аз съм готов и не се давам.

Link to comment
Сподели в други сайтове

7c1a3661b307.jpg

34.jpg

С нова татуировка се окичи и фолк дивата Камелия, която демонстрира тънък надпис от вътрешната страна на китката си.Според запознати надписът е на латински и е цитат от книгата на Дан Браун "Изгубения символ". В свое скорошно интервю фолк дивата сподели, че това лято си е починала и е имала възможност да прочете няколко книги. Едно от четивата, които впечатлили изпълнителката е именно бестселъра на популярния Браун.
Link to comment
Сподели в други сайтове

7c1a3661b307.jpg

34.jpg

С нова татуировка се окичи и фолк дивата Камелия, която демонстрира тънък надпис от вътрешната страна на китката си.Според запознати надписът е на латински и е цитат от книгата на Дан Браун "Изгубения символ". В свое скорошно интервю фолк дивата сподели, че това лято си е починала и е имала възможност да прочете няколко книги. Едно от четивата, които впечатлили изпълнителката е именно бестселъра на популярния Браун.
Link to comment
Сподели в други сайтове

Миролюба Бенатова в интервю: ...Иначе фамилията ми, щом ме питаш, е еврейска. По баща съм еврейка..."

 

http://www.viewsofia.com/article/2434/Face...%BE%D0%B2%D0%B0

 

Ясно значиииииииииииии.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...