Jump to content



Поп-фолк скандали (май 2024)

Темата ще бъде автоматично заключена в 21:01


Препоръчани коментари

преди 5 минути, meleto каза:

Мда. В повечето години Преса биеше по приеми. И двете къртиха с хитове, но Жалка беше една идея над Прес като продукция. И вървяха долу-горе наравно - с тук-там спадове и възходи и за двете. 

А и отделно , много пъти съм казвал, че и двете имат някои основни предимства и минуси една пред друга.
Това ми харесва повече на Галена, че прави силни клипове и си залага на видео продукцията, старае се. Все пак и клиповете бяха важни. Не знам днес до колко се ценят, но са важни!

image.jpg.62e5dcb4645c5400d838b8c6f96e9856.jpg

 

Пожелай му "Да гори в любов"! :wub_anim:

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Balkandji1 каза:

0. А Славка скоро я видях на пазара, с една оръфана дамска чанта и от ония плетените жълти обувки. Оплака ми се, че няма пари. Вика "Докторке, най-големия хит в народния фолк имам, пукнат лев нямам". Предписах антидепресанти за подобряване на психологическото състояние.

- Д-р Хинова

Не кради МондЮ.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, Willy каза:

Как не е гръмнала веднага като стартира с повече гледания от Да гори? Разгледай из темите, всичко се пази...

Възможно е. Не отричам. Нали ти казвам, че гледания следя сигурно от месеци..... Въобще не са ми били фактор само те. Интересувало ме е какво става по концерти, участия, дискотека или там, където се пуска такава музика... наблюдавам съответно и реакциите на хората, гледанията започнах да ги следя отскоро, но нещата са супер комплексни. Не са само едни гледания в интернет. То по тая логика някои песни на Галин с купени гледания трябва да са егати хитовете..... Не винаги имам вяра в тия цифри. Не цитирам песни на Преслава или Галена, ами като цяло. Само по това не може да се съди, може да е фактор, но не съвсем. Иначе явно, че днес Тик-ток определя какво ще бъде хит или не. Не използвам такова нещо, но той диктува новата мода. :D 

image.jpg.62e5dcb4645c5400d838b8c6f96e9856.jpg

 

Пожелай му "Да гори в любов"! :wub_anim:

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, Willy каза:

2010-12 не мога да говоря, но след 2013 Галена абсолютно всяка година е по-слушана и гледана от Преслава, има доста години в които Преслава не е дори и втора, с изключение на 2019, когато я бие с минимална разлика.

Казвам ти 2012 също беше нейна. "Лудата дойде" днес може да прави повече гледания, но в конкретната година "Спри ме" беше с една идея по-голям хит. Имам наблюдения и извън форума. Мои приятели, които не харесват чалга, бяха възхитени от "Спри ме", докато "Лудата дойде" им звучеше като поредната еднообразна чалгия. В Рамания имаше мания по "Спри ме", категоричен лидер. Гледанията в конкретната година също бяха на страната на "Спри ме" макар и с малка преднина. Те бяха фенски клипчета, знаем, че има много изтрити. И това говорим за песен, която не звуча пред 20 000 човека на големия им концерт.

Същата година Галена издава един от най-големите си хитове до днес - "Пак ли" - също брутален, тогава вече никой не можеше да я пипне. Лятото пък издаде хита "Много ми отиваш".

Годината е успешна за Галена заради факта, че нейния албум с много клипове, излезнал в края на предната година, се разви в 2012. В началото на годината хитове бяха в дискотеките бяха "Тоя става" и "Не пред хората". Преслава също издаде албум около датата на Галенения, но не го разви и успехите му си останаха по-скоро в 2011.

Преслава в началото на 2012 също има хит по дискотеките - "От мен питието", по-голям от който и да е от албума на Галена, но диджеите въртяха 4-5 песни от него - всяка хит!

Реално щом си направил калкулациите за след 2013 и Галена винаги е над Преслава с изключиние на 2019, означава, че Преслава има само една друга година в тези 14, в които е по-успешна и това е 2011.

За 14 години, Галена печели 12 от тях като лидер. Полека да не е най-голямата звезда.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Пиян беше много по-голям хит от Улицата. Не знам втората как ги събра тези гледания, но първата гърмеше много повече и тя си остава най-големият хит на Преслава през YouTube ерата. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Balkandji1 каза:

КАТ да те беше глобил за нарушаване на обществения ред.

- Д-р Хинова

Казвам го от гледна точка на това, че Джена възпалява уши. Един цял клас преди година беше при мен с проблеми в слуховия апарат, изпитали проблеми, когато класният им ръководител пуснал Джена на училищно тържество. Едвам ги оправих. После колегите от БАН направиха изследване и регистрираха, че гласът и аурата на Джена покачват стресовия хормон кортизол и увеличават възпалителните маркери в кръвта.

- Д-р Хинова

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Danger. каза:

Пиян беше много по-голям хит от Улицата. Не знам втората как ги събра тези гледания, но първата гърмеше много повече и тя си остава най-големият хит на Преслава през YouTube ерата. 

Забрави ли нашата песен?

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, Balkandji1 каза:

Забрави ли нашата песен?

 

Изключих за нея, не я бях слушал много отдавна. Сега видях, че е минала 30-ката. Да, тя е по-яка и от Пиян и от Улицата. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Danger. каза:

Изключих за нея, не я бях слушал много отдавна. Сега видях, че е минала 30-ката. Да, тя е по-яка и от Пиян и от Улицата. 

Бе тая "Улицата" е някаква любовна женска песен, балада го раздава. Момичета и лели я слушат и има много стабилно задържане наред с първоначалните гледания. Ние си падаме по по-ударни парчета.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 46 минути, meleto каза:

Затова питам колко фолклорни участия има Яница, че ще я храни доживот тая песен?

Е, как няма? Нали ще я храни доживот? Това някаква шега ли е? 10 песни са един албум. Участия правят и с 3. Да не говорим, че винаги може да пее чужди.  Осъзнаваш ли колко глупаво звучи - песента била вселенски хит, но тя нямала фолклорни участия щото била без репертоар. 

Ах, малееее...

 

3a kBo ca ū naHaupu, kamo obuka/\q guckomeku Bce o6me. 
Bceku q 3Hae, 6momo He MuHaBa MexaHa, naHaup u Be4epuHka be3 MoMa QHka. 3aBujgaū Ha Bo/\q, Gpafa makiB cum ūok 😘

преди 24 минути, Balkandji1 каза:

Същата година Галена издава един от най-големите си хитове до днес - "Пак ли" - също брутален, тогава вече никой не можеше да я пипне. Лятото пък издаде хита "Много ми отиваш".

ToGaBa He u3gage /\u xuma “gaū Mu”?

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Преслава чак сега трябваше да пусне първия сингъл след Улицата - и да е нещо с различен вайб, тип В твоите очи. Съвсем се заби с тези два комерс сингъла, поне парчето с Торино и Пашата е яко.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, asylum каза:

3a kBo ca ū naHaupu, kamo obuka/\q guckomeku Bce o6me. 
Bceku q 3Hae, 6momo He MuHaBa MexaHa, naHaup u Be4epuHka be3 MoMa QHka. 3aBujgaū Ha Bo/\q, Gpafa makiB cum ūok 😘

ToGaBa He u3gage /\u xuma “gaū Mu”?

"Дай ми" излезе лятото на 2013 мисля. След това пусна "Кой" с Фики и всички бяха във възторг.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Моето мнение е, че Галена и Преслава винаги ще делят трона заедно. Дали едната с по-големи хитове или не, на първото място ще са и двете.

Разликата обаче идва тук, едната има феноменален глас, а другата няма. Преслава без да се старае за видеоклипове събира милиони гледания. Без да съблича както 90% от всички, без да има участия, които се упоменават като “дъното”. Тя просто пее, хората обожават гласът ѝ и смятам, че Преслава е най-обичаната певица.
Докато Галена винаги е наливала много пари, участията и не ги коментирам (това не е поведение на певица) и смятам, че всичко при нея е временно. Да, те ще е на върха още много дълго, но един ден ще останат само концертите, гласът и поведението, а това Галена го няма!

Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, Balkandji1 каза:

"Дай ми" излезе лятото на 2013 мисля. След това пусна "Кой" с Фики и всички бяха във възторг.

KoMeHmupaū mo3u xumoB xum!

 

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, DanielPiliov каза:

Докато Галена винаги е наливала много пари, участията и не ги коментирам (това не е поведение на певица) и смятам, че всичко при нея е временно.

:1000(29):

Добре, че не ви се отдава да смятате. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, DanielPiliov каза:

Моето мнение е, че Галена и Преслава винаги ще делят трона заедно. Дали едната с по-големи хитове или не, на първото място ще са и двете.

Разликата обаче идва тук, едната има феноменален глас, а другата няма. Преслава без да се старае за видеоклипове събира милиони гледания. Без да съблича както 90% от всички, без да има участия, които се упоменават като “дъното”. Тя просто пее, хората обожават гласът ѝ и смятам, че Преслава е най-обичаната певица.
Докато Галена винаги е наливала много пари, участията и не ги коментирам (това не е поведение на певица) и смятам, че всичко при нея е временно. Да, те ще е на върха още много дълго, но един ден ще останат само концертите, гласът и поведението, а това Галена го няма!

Лошото и за двете е, че към днешна дата трон в българската музика няма. Чалгата е лимитирана до определени таргети, които не са и 1/3 от застаряващото население. Попът и естрадата почти нямат хитове вече, но мачкат като луди на концертната сцена заради старите си успехи и успешното налагане на името си пред сериозната аудитория. Рокът е нишов. Само Лили може да се нарече кралица на трон всъщност, защото след 60 години кариера да правиш ежегодни препълнени турнета с гигантски цени на билетите е просто скандално.

И тук вече Преслава е на път да направи най-голямото си дръпване пред Галена напоследък като осъществи някаква комбинация между първите два типа. Но и това ще е на база стари успехи и изградено през годините име, а не на някакво убедително лидерство с нова музика.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, Balkandji1 каза:

Как коментираш липсата на голям концерт по случай юбилея?

За да съм толкова спокоен по темата явно има причина. Не се ли досещаш? 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   3 Потребители

×
×
  • Create New...