Jump to content



Поп-фолк скандали (декември 2023)


Препоръчани коментари

преди 20 минути, GSA каза:

Не. От Пайнер им забраниха, за да може наградите на Планета да са единственото такова събитие за жанра и да затвърдят още повече монопола. Първо им спряха концертите в НДК, които си бяха традиция за Нов Фолк, много преди планета да се пръкне, като ги набутаха в чалга бардаци. И през 2012/3 мисля че спряха вече и списанието. То и без това си беше пародия и безкрайно лъскане на его за наши и ваши.  

Те Нов Фолк нямаха ли традиция да награждават само Пайнерици и без това?

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Отговори 3,3k
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

преди 9 часа , xroflx9 каза:

Че той кога не е имал ограничени разбирания за музика? Гъбин е един изцяло Оцков продукт. колко хита има без Оцко? 2-3.

В първите години продукцията му беше разнообразна. Не говоря само за хитовете. По едно време даже се вдъхновяваше и от песни на Дисни. Абе имаше си хъс момчето да се докаже и го направи, после и с лейбъла му се получи в началото, сред което сякаш целенасочено заби всичко.

преди 36 минути, Emanuela.Carey каза:

А защо Нов Фолк изчезнаха и Сигнал спряха да правят интервюта точно когато чалгата започна да става най-масовия жанр в България?

Нов Фолк и радио Сигнал изчезнаха около 2010, но Емилия Стоянова продължи да си прави доста успешни интервюта и в сайта за няколко години. Но това не беше точно ерата, в която чалгата беше най-масова. В златните години и двете си бяха там и си отразяваха всичко, макар и донякъде с пристрастия и под дирекцията на Пайнер. После дойдоха някои любими на Рамания мутреси и с пари и влияние докараха и тези медии до края. За едното нищо.

Това за Алфа наградите и турнетата е шега, нали?

  • Like 5
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, SG каза:

Това за Алфа наградите и турнетата е шега, нали?

Аз не съм виждал нищо за награди, но миналата година говореше за концерти евентуално през 2023.

Тази година пак го бяха питали за концерт и беше написал отново че “може да се случи”.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 26 минути, Fast каза:

Тук съм чел много истории че главната редакторка на НФ е гъста с Глория.

На Фокси дежурните оправдания за неуспехите на Камелия...

  • Like 2
  • Dislike 1
  • Ooo 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

 

преди 25 минути, SG каза:

В първите години продукцията му беше разнообразна. Не говоря само за хитовете. По едно време даже се вдъхновяваше и от песни на Дисни. Абе имаше си хъс момчето да се докаже и го направи, после и с лейбъла му се получи в началото, сред което сякаш целенасочено заби всичко.

 

За мен Галин никога не е бил истински музикант,дори голям бизнес нюх няма. Затова и не можа да направи нито една от Алфите голяма звезда.

  • Like 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 8 часа , meleto каза:

 

Глупости. Сигурно минаха 5+ години откакто Оцко е на дъното. Както виждаме Галин още се котира. Честно казано Галин не работеше ли с Оцко до 2016 някъде? Спомням си, че е казвал за Оцко, че генерално му се меси, за да не звучи както при останалите. 

Момче без сърце и със С мене да вървиш - предполагам са на Оцко, но не се сещамза други, дето като бийт да наподобяват.

Говоря за годините преди Алфа. Реално погледнато Ме густа е последния му самостоятелен голям хит. От там нататък всичките му хитове са или дуети с някоя нашумяла Алфа,или кавъри. Което пак показва,че без Оцко е кръгла нула.

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 34 минути, xroflx9 каза:

 

За мен Галин никога не е бил истински музикант,дори голям бизнес нюх няма. Затова и не можа да направи нито една от Алфите голяма звезда.

Ясно е, че не е Моцарт. Винаги се е водил по някакви комерс течения, но донякъде е подпомагал и създаването на разни. Не е бил толкова зле, колкото от известно време насам. Но предполагам, че всеки си има слабите периоди след повечко години на сцена... вижте любимката ми. :D

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Ако имаше награди за 2023, реално:

Певица: Галена
Певец: Меди
Песен: Къв съм як
Дует: По по по
Клип: Драскай клечката
Прогрес: Джордан
Тик ток хит на годината: Къв съм як
 

  • Like 1
 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, SG каза:

Ясно е, че не е Моцарт. Винаги се е водил по някакви комерс течения, но донякъде е подпомагал и създаването на разни. Не е бил толкова зле, колкото от известно време насам. Но предполагам, че всеки си има слабите периоди след повечко години на сцена... вижте любимката ми. :D

Хайде откажи ги?!

 

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час , SG каза:

В първите години продукцията му беше разнообразна. Не говоря само за хитовете. По едно време даже се вдъхновяваше и от песни на Дисни. Абе имаше си хъс момчето да се докаже и го направи, после и с лейбъла му се получи в началото, сред което сякаш целенасочено заби всичко.

Нов Фолк и радио Сигнал изчезнаха около 2010, но Емилия Стоянова продължи да си прави доста успешни интервюта и в сайта за няколко години. Но това не беше точно ерата, в която чалгата беше най-масова. В златните години и двете си бяха там и си отразяваха всичко, макар и донякъде с пристрастия и под дирекцията на Пайнер. После дойдоха някои любими на Рамания мутреси и с пари и влияние докараха и тези медии до края. За едното нищо.

Това за Алфа наградите и турнетата е шега, нали?

До 2021 (около дебютът на Симона), що-годе, нещата с лейбъла му се получаваха. Но от миналата година много дръпна надолу. А и това, че реши да добави още сто човека, без да има никаква визия и концепция за нещата, още повече разми нещата. 
 

Но и този проблем не е само при него. Общо взето целият жанр е размит и дръпнал назад с някои изключения.

  • Like 4
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 часа , Fast каза:

Май списанието фалира.

Не точно. До последно държаха сайта си, но после Маргарита Лозанова реши да се пенсионира и да приключи тази ера. Естествено сигурно е имало натиск, но такъв винаги е имало. 

преди 2 минути, Bunn каза:

До 2021 (около дебютът на Симона), що-годе, нещата с лейбъла му се получаваха. Но от миналата година много дръпна надолу. А и това, че реши да добави още сто човека, без да има никаква визия и концепция за нещата, още повече разми нещата. 
 

Но и този проблем не е само при него. Общо взето целият жанр е размит и дръпнал назад с някои изключения.

А какво да кажем за лейбълите на Пашев и Меди? При първия няма нито един успешен в момента, а при Меди - само Меди.

Алфа са най-стабилни. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, meleto каза:

Не точно. До последно държаха сайта си, но после Маргарита Лозанова реши да се пенсионира и да приключи тази ера. Естествено сигурно е имало натиск, но такъв винаги е имало. 

А какво да кажем за лейбълите на Пашев и Меди? При първия няма нито един успешен в момента, а при Меди - само Меди.

Алфа са най-стабилни. 

Факт. Алфа поне имат някакви сезонни комерси. От Мега стар харесвам Габриела. Момичето има талант и харизма, но не могат да й намерят подходяща песен ли, не знам…?

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, Willy каза:

Хайде откажи ги?!

 

Те все едно не са имали слаби периоди.

преди 9 минути, Bunn каза:

До 2021 (около дебютът на Симона), що-годе, нещата с лейбъла му се получаваха. Но от миналата година много дръпна надолу. А и това, че реши да добави още сто човека, без да има никаква визия и концепция за нещата, още повече разми нещата. 
 

Но и този проблем не е само при него. Общо взето целият жанр е размит и дръпнал назад с някои изключения.

Още от началото си лейбълът е проблемен. Не може първата година на първите ти две изпълнителки да е изцяло с дуети. Индивидуалността на един изпълнител е най-важното, то затова и вече всички еднакви на вид и като звучене нови изпълнители не пробиват като хората.

  • Like 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Bunn каза:

Факт. Алфа поне имат някакви сезонни комерси. От Мега стар харесвам Габриела. Момичето има талант и харизма, но не могат да й намерят подходяща песен ли, не знам…?

Изпуснаха момента. Вече е неспасяемо положението, както с Данна. 

 

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, SG каза:

Те все едно не са имали слаби периоди.

Още от началото си лейбълът е проблемен. Не може първата година на първите ти две изпълнителки да е изцяло с дуети. Идентичността на един изпълнител е най-важното, то затова и вече всички еднакви на вид и като звучене нови изпълнители не пробиват като хората.

Ако не са с дуети - тотално ще загубят играта. Идентичността не е важна. За какво им е? Нито има награди, нито искат национална известност. Достатъчни са децата и студентите. Целта им е да оцелеят. Една самостоятелна песен- до макс 2 на година е достатъчно. Участия да има. 

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, meleto каза:

Не точно. До последно държаха сайта си, но после Маргарита Лозанова реши да се пенсионира и да приключи тази ера. Естествено сигурно е имало натиск, но такъв винаги е имало. 

Иронично е корицата на последния им брой е Цура.

  • Like 1
  • Haha 1
  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, SG каза:

Те все едно не са имали слаби периоди.

Още от началото си лейбълът е проблемен. Не може първата година на първите ти две изпълнителки да е изцяло с дуети. Идентичността на един изпълнител е най-важното, то затова и вече всички еднакви на вид и като звучене нови изпълнители не пробиват като хората.

Така е, ама не разбирам защо почти всички нови лейбъли го правят. При Пашев е същото. По този начин закопа и Денис (лека му пръст). Дуети, та дуети.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Bunn каза:

Факт. Алфа поне имат някакви сезонни комерси. От Мега стар харесвам Габриела. Момичето има талант и харизма, но не могат да й намерят подходяща песен ли, не знам…?

Скучна е. Визуално прилича на Десита, може да пее но гласът и не се отличава по никакъв начин. Общо взето е сиво петно.

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, SG каза:

Те все едно не са имали слаби периоди.

Още от началото си лейбълът е проблемен. Не може първата година на първите ти две изпълнителки да е изцяло с дуети. Индивидуалността на един изпълнител е най-важното, то затова и вече всички еднакви на вид и като звучене нови изпълнители не пробиват като хората.

Ами той не приема себе си. Как очакваш да разгръща останалите?

  • Like 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...