Jump to content

Поп-фолк скандали (юли, 2022)


Препоръчани коментари

Публикувано (редактирано)

Дуетите на Емилия с Денис са емблеми в попфолка и такива ще си останат. Независимо, че първите два създават усещането, че са доминиращи и по-силни от последвалите два, за мен и четирите дуета са абсолютни хитове. Нека не забравяме, че през 2022 YouTube и гледанията не са това, което бяха през 2019, така че е нормално да има по-слаба гледаемост. Но въпреки това - 6.5М за едната и близо 13М за другата - не мисля, че е слаба гледаемост. 

Честно казано не ме интересуват откъде идват парите на този или онзи, всеки си носи кръста и в един момент ще си плати за греховете към хората, ако има такива. Въпросът тук е друг. И Емилия, и Цвети Янева са можещи, пеещи певици (тавтология, но в чалгата е необходима, да). Разликата помежду им е в това, че Емилия, както вече се написа, е близо до хората, показва съпричастност, човечност, дава интервюта, говори за себе си, за човека до себе си, за семейството си. Докато при Цвети Янева - нито е близо до хората, защото не ходи до участия, нито дава интервюта, а има фенове, които остават разочаровани от този факт.

И колкото и оплювана да е Глория в този форум - не може да ѝ се отрече, че събира хора, все още има интерес към нея, знаят се песните ѝ отпреди 20 години, до тях е, пее на дъжда. Това колко от уж големите съвременни имена биха го направили? Трябва по-честичко да си припомняме, че не всичко е блясък и суета, защото те вървят ръка за ръка с фалша и лицемерието. Понякога човек има нужда просто от един летен театър или дори стадион, от един микрофон, жива музика и изливане на душата. 

По повод песента - "Не виждам", понеже видях, че сте я коментирали - за мен е емблема в баладите също. Изобщо Емилия има толкова много силни балади, че ако тръгна да ги изреждам, със сигурност ще пропусна някоя. Знам, че е недолюбвана в този форум от някои потребители, както и подценявана, но за мен тя е стойностен изпълнител, който през годините, когато все още беше под опеката на Пайнер, беше подценяван. И въпреки че нямаше големите награди за певица на годината, тя имаше хитовете, имаше различните песни, които я открояваха.

Редактирано от Vanora
  • Like 5
Link to comment
Сподели в други сайтове

Азис и Меди продължават да падат и са с 334k за петият ден. Дуета на Галена и Дамян на петият ден е имал 320k.  

Едната песен стартира с 755k, а другата с 460k. Какво ви говори това :bi:

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, Danger. каза:

Азис и Меди продължават да падат и са с 334k за петият ден. Дуета на Галена и Дамян на петият ден е имал 320k.  

Едната песен стартира с 755k, а другата с 460k. Какво ви говори това :bi:

Че оценяте музиката в цифри, което е страхотен комплекс. 
 

Тъжна картинка.

  • Like 8
  • Dislike 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, Danger. каза:

Азис и Меди продължават да падат и са с 334k за петият ден. Дуета на Галена и Дамян на петият ден е имал 320k.  

Едната песен стартира с 755k, а другата с 460k. Какво ви говори това :bi:

Песента на Меди и Азис е наистина слаба, казах го още след първото слушане. Няма я в социалните мрежи, доста хора около мен сега уикенда още не я бяха слушали. Не е и песента, която ромите ще слушат трайно и ще й правят огромни цифри като на някоя песен на AX Dain или онова недоразумение Емилиано. Ако бяха извадили някоя яка тупалка Меди и Азис имаха потенциал да са хит на лятото, вместо Галена и Дамян, но с тази постна песничка не мисля. 

  • Like 4
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, NazzkO каза:

Че оценяте музиката в цифри, което е страхотен комплекс. 
 

Тъжна картинка.

Отиди на една дискотека и ще видиш, че цифрите отразяват много точно популярността на една песен. Разбира се, тук не броим купените гледания.

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 49 минути, plambata каза:

Песента на Меди и Азис е наистина слаба, казах го още след първото слушане. Няма я в социалните мрежи, доста хора около мен сега уикенда още не я бяха слушали. Не е и песента, която ромите ще слушат трайно и ще й правят огромни цифри като на някоя песен на AX Dain или онова недоразумение Емилиано. Ако бяха извадили някоя яка тупалка Меди и Азис имаха потенциал да са хит на лятото, вместо Галена и Дамян, но с тази постна песничка не мисля. 

Тъпото е, че сигурно Меди си мисли че е извадил баси хита (на ниво ВНЛ) и ще продължи с подобни проекти в бъдеще. 

Песента обаче мисля, че се върти в тикток. Главно заради текста с пистолета

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, lucellent каза:

Тъпото е, че сигурно Меди си мисли че е извадил баси хита (на ниво ВНЛ) и ще продължи с подобни проекти в бъдеще. 

Песента обаче мисля, че се върти в тикток. Главно заради текста с пистолета

По-скоро това с “Кой запозна ме с тебе…”

Джордан ft Янева 

днес 16ч

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, plambata каза:

Песента на Меди и Азис е наистина слаба, казах го още след първото слушане. Няма я в социалните мрежи, доста хора около мен сега уикенда още не я бяха слушали. Не е и песента, която ромите ще слушат трайно и ще й правят огромни цифри като на някоя песен на AX Dain или онова недоразумение Емилиано. Ако бяха извадили някоя яка тупалка Меди и Азис имаха потенциал да са хит на лятото, вместо Галена и Дамян, но с тази постна песничка не мисля. 

А ти и твойте приятели от кога сте критерии кое е хит и кое не е? 

  • Like 2
  • Dislike 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Припевът на "Пистолет" е бая кофти, дано МегаСтар се усетят да спрат да работят по текстовете си с Николай Гурманов 🤦‍♀️ Автор на великите рими: рата-та-та / колата-лата ; оле-моле и тн 🥴

Него и за актьор не го бива, ама това е друга тема 😄

  • Like 2
  • Ooo 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Вече започвам да вярвам, че Янева умишлено си забави проекта, защото ако я пусне сега, нямаше да изпъкне над Галена, Азис и Меди, а сто процента се е охарчила здраво за скъп клип и ще иска да види първото място в Трендинг. Щом е пуснала тийзъра в края на юни, още тогава би следвало да са били към финализирането на целия проект, а така като гледам ще я пусне или края на лятото/началото на есента. 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, SG каза:

Анелия наистина уцели с това парче. Регистрира 21-ва поредна година с поне един хит. Още 2 и догонва ДС.

Наистина топ трак от Анелия. От години не ми беше харесвала нейна песен.

Е кои са тези 23 години на Десислава с хит ? Ти пак ме смаза.

 

Това също беше яко.

  • Like 3
2.jpg3.jpg8.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Песента на Анелия е уникална тъпотия не знам как стана някакъв хит.

А Меди почти всяка песен първите дни я бууства с гледания. Вече явно купените започнаха да свършват и песента му си прави истинските.

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, -A. каза:

Наистина топ трак от Анелия. От години не ми беше харесвала нейна песен.

Е кои са тези 23 години на Десислава с хит ? Ти пак ме смаза.

 

Това също беше яко.

22 са на Дес, поправих се. Всяка година от 1998 до 2019 има поне по един огромен/среден/малък хит или сезонно бангърче. Към момента само тя и Анелия са с 20+ години. Емилия също, де, тя тази година всъщност надмина Дес и вече е с 23, но с нейната дуетна кариера в последните години въобще не знам дали трите можем да ги слагаме в една категория...

преди 3 минути, xroflx9 каза:

Песента на Анелия е уникална тъпотия не знам как стана някакъв хит.

А Меди почти всяка песен първите дни я бууства с гледания. Вече явно купените започнаха да свършват и песента му си прави истинските.

Не само той. ;)

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

Буквално “Пистолет” е същия случаи като “Блокиран” на Фики и Азис. Сумати купени гледания - 32М, и не е никакъв хит. Да не говорим, че никой не се сеща за тази песен вече. И тази ще натрупа гледания, но няма да е никакъв хит

  • Like 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, SG каза:

22 са на Дес, поправих се. Всяка година от 1998 до 2019 има поне по един огромен/среден/малък хит или сезонно бангърче. Към момента само тя и Анелия са с 20+ години. Емилия също, де, тя тази година всъщност надмина Дес и вече е с 23, но с нейната дуетна кариера в последните години въобще не знам дали трите можем да ги слагаме в една категория...

Не само той. ;)

Мен ако ме питаш между 2007 (конкретно след ''Някой ден'') и 2011 Десислава никаква я няма. Започна някакъв ренесанс след ''Най-неправилния мъж''. Може да е имала някоя успешна песен, но не е била дори в топ 30 за годината.

То по тази логика и Софка е в същата категория, примерно.

  • Like 4
2.jpg3.jpg8.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 22 минути, -A. каза:

Мен ако ме питаш между 2007 (конкретно след ''Някой ден'') и 2011 Десислава никаква я няма. Започна някакъв ренесанс след ''Най-неправилния мъж''. Може да е имала някоя успешна песен, но не е била дори в топ 30 за годината.

То по тази логика и Софка е в същата категория, примерно.

Тя Някой ден всъщност се разви именно през 2007. Но дори да не я зачитаме- после и Регетон и малко чалга си беше голям успех лятото, даже тогава правихме подписка за Дес задето не искаха да я въртят по поп радиата и тв-тата и се създаде бум по медиите.

В последвалите години действително й започна големия спад в кариерата, но винаги успяваше да направи поне нещо сезонно.

А Софка в някои години няма почти нищо издавано и затова й е прекъсната линията, иначе вероятно тя щеше да си е лидерката тук.

преди 18 минути, xroflx9 каза:

От няколко дни намекваш,че още някой купува. Конкретизирай.😀

Не е само от няколко дни. :D И не съм намеквал само за директно купуване от сайта Х, тъй като има и други начини за манипулация.

Още откакто YouTube е фактор в чалгата се случват какви ли не съмнителни неща, въпреки което във времето сме си наблюдавали и доста реални цифри. Но най-големия смях започна покрай световния спад на YouTube, а после и пандемията и войната, в които периоди хората започнаха да се страхуват за здравето и живота си, затова и интереса им към музиката рязко спадна. Това от край време се забелязва при гледанията на почти всички... освен при тия, които не могат да се примирят, че вече сме в други времена и такова нещо като всепризнат връх в чалгата вече няма. Всеки може сам да си прецени кои са. 

С някои изключения, разбира се- което си е истински хит не може да се отрече.

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

  • pechenko unfeatured and unpinned this Тема
Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...