Jump to content

Финал на Евровизия 2022 - 14 май


Препоръчани коментари

преди 21 минути, Lelqtian каза:

https://eurovision.tv/event/turin-2022/grand-final/jury

Май е имало анулиран жури вот, журитата на Азербайджан, Грузия, Черна гора, Полша, Румъния и Сан Марино ги е хванала липсата от списъка ... 

https://wiwibloggs.com/2022/05/14/eurovision-2022-irregular-voting-patterns-detected-among-six-countries/272475/

 

Хммм, сега се сетих, Азербайджан и Румъния ги беше хванала липсата на телемоста, кой беше още и от този списък ли са? Явно Остердал е давал точки по рекалкулирания и осреднен вот спрямо съседите им. 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Така, нека си припомним всички победители от 2000 до миналата година, и видим има ли песни, които ни харесват по-малко от Стефания ;) 

Може би тая на Дима Билан, щот не я помня хич? Ама не, по-добре да не помня нещо, отколкото да ме дразни така. 

ПС - Аркейд даже почна да ми харесва ... 

  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Lelqtian каза:

Така, нека си припомним всички победители от 2000 до миналата година, и видим има ли песни, които ни харесват по-малко от Стефания ;) 

Може би тая на Дима Билан, щот не я помня хич? Аркейд даже почна да ми харесва ... 

 

Има, разбира се. 2001,02,08,11,15,17 са по-слаби като песни, а повече ми харесва и от доста други като 2006,07,14,16.

  • Hug 1
 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, meleto каза:

Пак ще си говорим догодина :D 

Не мога да го понеса това. Полша е 12та на косъм пред Естония??? Какво прави Португалия в топ 10??? 
Охман и Корнелия имат подкрепата ми от днес нататък, единственият шанс да гледам тая пародия занапред е, ако Швеция хоства или някой от двамата участва пак.

  • Like 2
  • Love 1
  • Sad 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Blueberry каза:

Не мога да го понеса това. Полша е 12та на косъм пред Естония??? Какво прави Португалия в топ 10??? 
Охман и Корнелия имат подкрепата ми от днес нататък, единственият шанс да гледам тая пародия занапред е, ако Швеция хоства или някой от двамата участва пак.

Стига де... Винаги е имало аномалии в конкурса. 

Основният проблем на Кристианчо беше, че прекалиха с ефектите. Зрителите не се кефят на такива. Но е факт, че той се справи на топ ниво. И въобще не изглеждаше дървен и неадекватен. Имаше огромен прогрес.

Да, Португалия не знам как хвана толкова точки от журитата, но и Гърция!

Естонската песен беше дженерик. Но пък на мен ми стана симпатичен Стефан. Много свеж. Представи се прилично, но просто генерално липсваше нещо, за да е фаворит. 

Швеция и Юк бяха с грешни пропорции - теле срешу жури. Реалният номер 2 е Испания. Сърбия беше подценена от журитата. 

Доволен съм генерално. Всички, които предвиждах са в топ 10, с изключение на Полша. Щеше ми се и Естония и Литва, но това беше лично предпочитание.  

Много се зарадвах, че съм уловил потенциала на ЮК. 

изненадах се, че Италия е получила толкова много от журитата. Без тях щяха да са на дъното в десетката. 

И да, Франция не очаквах да е чак толкова в дъното. Като цяло си беше ОК.

Мисля, че крахът на Чехия не е заради runing order. По-скоро е лесно да изпъкнеш сред 17 други, друго е сред 39.  И в двата случая жури и зрители гласуват за Топ 10. Та, такива тотални разлики не са учудващи. 

Е, Украйна спечели. На мен ми е жал за тях. Да получат статуетката от тотално съжаление. Това беше най-жалкият начин на Европа да покаже съпричастност. Вместо да изпише вежди, повече отвращение създаде.

  • Like 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Blueberry каза:

Не мога да го понеса това. Полша е 12та на косъм пред Естония??? Какво прави Португалия в топ 10??? 
Охман и Корнелия имат подкрепата ми от днес нататък, единственият шанс да гледам тая пародия занапред е, ако Швеция хоства или някой от двамата участва пак.

Е къде да е Охман с тоя боливуд перформънс. На всички с които гледах и го чуха за първи път не им хареса.

  • Hug 1
 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, meleto каза:

Стига де... Винаги е имало аномалии в конкурса. 

Основният проблем на Кристианчо беше, че прекалиха с ефектите. Зрителите не се кефят на такива. Но е факт, че той се справи на топ ниво. И въобще не изглеждаше дървен и неадекватен. Имаше огромен прогрес.

Да, Португалия не знам как хвана толкова точки от журитата, но и Гърция!

Естонската песен беше дженерик. Но пък на мен ми стана симпатичен Стефан. Много свеж. Представи се прилично, но просто генерално липсваше нещо, за да е фаворит. 

Швеция и Юк бяха с грешни пропорции - теле срешу жури. Реалният номер 2 е Испания. Сърбия беше подценена от журитата. 

Доволен съм генерално. Всички, които предвиждах са в топ 10, с изключение на Полша. Щеше ми се и Естония и Литва, но това беше лично предпочитание.  

Много се зарадвах, че съм уловил потенциала на ЮК. 

изненадах се, че Италия е получила толкова много от журитата. Без тях щяха да са на дъното в десетката. 

И да, Франция не очаквах да е чак толкова в дъното. Като цяло си беше ОК.

Мисля, че крахът на Чехия не е заради runing order. По-скоро е лесно да изпъкнеш сред 17 други, друго е сред 39.  И в двата случая жури и зрители гласуват за Топ 10. Та, такива тотални разлики не са учудващи. 

Е, Украйна спечели. На мен ми е жал за тях. Да получат статуетката от тотално съжаление. Това беше най-жалкият начин на Европа да покаже съпричастност. Вместо да изпише вежди, повече отвращение създаде.

Чехия тоя път не бяха на ниво просто, особено към края не и стигаше въздух на момата. 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, Willy каза:

Е къде да е Охман с тоя боливуд перформънс. На всички с които гледах и го чуха за първи път не им хареса.

Да, песента не грабва лесно. Помня и аз не я харесах в началото. Мислех, че е заради пеенето, но май си е такава. И аз пробвах двама души и не ги хвана. Иначе Охман е топ изпълнител, добре го бяха барнали, но не беше достатъчно. И да признаем, че и журитата го подцениха. Можеха още 50тина точки да му дадат.

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Willy каза:

Е къде да е Охман с тоя боливуд перформънс. На всички с които гледах и го чуха за първи път не им хареса.

Чисто вокално, Охманчо беше класи и няколко обиколко пред всички останали. Обаче бяха изпуснали покрай дементорите да го нагласят като Гералт от Ривия, нищо че са от различни франчайзи. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, Lelqtian каза:

Чехия тоя път не бяха на ниво просто, особено към края не и стигаше въздух просто на момата. 

Не се заслушах много. Беше ми скучна и тая гелосана коса ми дойде в повече. Сякаш тъкмо беше излязла от баня или още по-лошо - не си беше мила косата седмици. И така беше слегнала, че явно от полуфинала си я беше отглеждала тая мазнотия. Последната мазнокоса беше Тамта. 

 

Само че Тамта се беше подмила за финала. Но и не беше чак толкова мазна, докато тая от Чехия си беше изляза гела... Абеее потресаваща.

  • Haha 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, Lelqtian каза:

Междудругото и мен не ме грабна River от първия път, ма днеска звучеше от харддиска в главата ми. 

Зарибява, но след някакво време. Не мога да си обясня защо е така. Ааа, Охман за първи път влезе в припева като избърза и после му пуснаха точно тоя откъс на рикапа. Много долно мероприятие от организаторите.

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

"So, the argument that no one likes the UK is dead…
Except in the former Yugoslav states! The only 5 countries that didn’t vote for the UK in the televote were:
Croatia, Serbia, Slovenia, Montenegro & North Macedonia! #eurovision"

 

AS WE FKIN SHOULD

  • Haha 4
 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 часа , Willy каза:

"So, the argument that no one likes the UK is dead…
Except in the former Yugoslav states! The only 5 countries that didn’t vote for the UK in the televote were:
Croatia, Serbia, Slovenia, Montenegro & North Macedonia! #eurovision"

 

AS WE FKIN SHOULD

Вие и на Украйна не сте дали 12-ки 🤣

  • Like 1
  • Love 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

Много съм доволен, че трите ми фаворити от финала бяха в топ 5 - Сърбия, Испания и Швеция.

Нито песента на УК, нито на Украйна ми бяха в топ 15 дори, но не ме изненадва тяхната висока позиция.

Потресен съм от резултата на Франция. Бях сигурен, че ще са топ 10 на публика, но повечето песни в първата 10 получиха слаб вот - не съм изненадан. Другата голяма изненада за мен бяха 2-те рочки на Австралия. Знаех, че нямаше да получат адски висок вот, но две точки е меко казано смешно. 

Радвам се, че Швейцария получиха 0 точки - нямаха място на финала. Журито я набута там. Иначе и песен и представяне парадоксално зле!

От полуфиналистите най ме е яд за Сан Марино (имаха може би топ 5 на най-интересните представяния) и Австрия (песента е готов тотален хит).

  • Like 3
2.jpg3.jpg8.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 часа , Blueberry каза:

Вие и на Украйна не сте дали 12-ки 🤣

Журито даде на Шанел и нямаш представа как изпищяхме всички в този момент. От телевота пак е имала 10.

  • Like 2
 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 7 часа , meleto каза:

Е, Украйна спечели. На мен ми е жал за тях. Да получат статуетката от тотално съжаление. Това беше най-жалкият начин на Европа да покаже съпричастност. Вместо да изпише вежди, повече отвращение създаде.

вината е на съдебните заседатели. Очакваше се телевотът да бъде за украйна, следователно не трябваше да получават много точки от журито

  • Like 2

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, asylum каза:

вината е на съдебните заседатели. Очакваше се телевотът да бъде за украйна, следователно не трябваше да получават много точки от журито

Само телевотэт им беше почти достатъчен да са първи. 50т от журитата им трябваха.

 

Сега, песента е за топ 10. Журитата бяха обективни. Тъпите зрители омазаха картината. 

  • Like 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

Какво се случи с 12те точки на бг tho?? Азер?? Сериозно ли хаха дори и миналата година с Молдова беше по-не очевидно.

Btw Азер имаше мн рандъм 12 точки и 0 от много държави. Нещо ми мЕрише.

  • Haha 2
 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • meleto changed the title to Финал на Евровизия 2022 - 14 май
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...