Jump to content



Финал на Евровизия 2022 - 14 май


Препоръчани коментари

Начален час - 22:00 българско, 21 централно европейско и 20 укейско време, събота вечер 14 май. За други зони всеки да си смята. 

Къде да гледаме - БНТ би трябвало да го излъчват. Както и всички участващи държавни телевизии от континента и отвъд. В Щатите ще е лайф по стрийминг услугата Peacock. 

Като алтернатива, и понеже повечето коментатори са яко кринжд, стриймват в ютуб (освен ако няма промени, до които не съм стигнал). Когато насрочат премиерата, ще помоля някой да сподели линка, че съм в партията на геоблокираните тази година, явно не е само за територии извън ЕБУ ;) Ако сте колеги по тази точка, възползвайте се от това предложение за VPN, ако не ползвате/нямате предпочитания по темата. 

  

От 10.05.2022 г. от 1:13, meleto каза:

ZenMate - има го за всички браузъри. Безплатната версия има поне 2-3 държави извън ЕС.

 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

По информация от "прочетох го някъде в интернет", лайв стрийма в ютуб е блокиран в Чехия, Гърция, Юкей; САЩ, Канада и Австралия. Списъкът може и да не е изчерпателен. Записът на въпросния стрийм е наличен нормално в официалния канал на Евровизия след това. 

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Blueberry каза:

Прогнозите на букмейкърите след семи 2 и преди running order-a

image.png.396a420e276d8640c8e5a703c7f66d6c.png

Топ 10 стои доста реален, не по този ред разбира се. Може да махнем UK и да вмъкнем Молдова, която може да е 10-та. 

  • Like 1
  • Haha 1
 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Willy каза:

Топ 10 стои доста реален, не по този ред разбира се. Може да махнем UK и да вмъкнем Молдова, която може да е 10-та. 

Молдова ще е много напред, предвид факта, че е единственият bop във втората част. Може би ще ги сложат да закриват - тях или Сърбия. За цвят може и да е Швеция, ама малко ме съмнява.

Според мен баладичната втора половина ще изяде по-скучните балади като Гърция и Холандия. Може би ще са извън топ 10, а Чехия и Молдова ще влязат в 10-ката. За Чехия съм почти сигурна даже. 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Засега нещата се развиват почти изцяло в посоката, в която исках.

Порязаха се тези, които не искам да печелят

Украйна е в първата половина сред останалите бързи песни. Ще е много високо, но това ѝ орязва значително шансовете да спечели.

Испания - абсолютно същата. Като цяло ще ми е супер окей да спечели тя, но просто не искам пак да хоства Биг 5. Заради Италия да страдат другите.

Великобритания е запушена с още трима мегавокалисти, като песните им са по-емоционални от неговата. 80s стил феновете пък ще изместят поглед и към The Rasmus, които са самотни рокаджии на този финал.

Италия си уби много от телевота из фендъма заради нелепата организация. Махмуд и Бланко нямат вина, но малцина са тези, които биха искали Италия да хоства отново. Пък и са в първата половина, макар и да са сред малкото балади там.

Благоприятстваха се (отчасти) тези, които искам да спечелят

Швеция е емоционална мелодична песен, заобиколена с по-сухи балади. Отделно е жената с най-динамична балада.

Полша можеше да спечели повече, ако Азербайджан и Австралия не бяха на финал, но тогава пък жури вота можеше да отиде изцяло в посока Великобритания. Те двете не са с толкова силни песни и стейджове, така че е окей. И все пак единственият шанс да спечели е мегавот от огромната им диаспора и супер жури бутане, което ми е във сферата на фантазиите, но като нищо може да направи най-доброто им класиране от 1994 насам, когато са втори - трябва само да е в топ 6, което си е напълно реалистично дори и според букитата.

Пък и двете са във втората половина, която ражда повечето победители, а победителят от семи 1 (Украйна) е в първата половина.

 

Наистина съм обнадеждена, че Швеция ще спечели!

  • Haha 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 31 минути, Blueberry каза:

Засега нещата се развиват почти изцяло в посоката, в която исках.

Порязаха се тези, които не искам да печелят

Украйна е в първата половина сред останалите бързи песни. Ще е много високо, но това ѝ орязва значително шансовете да спечели.

Испания - абсолютно същата. Като цяло ще ми е супер окей да спечели тя, но просто не искам пак да хоства Биг 5. Заради Италия да страдат другите.

Великобритания е запушена с още трима мегавокалисти, като песните им са по-емоционални от неговата. 80s стил феновете пък ще изместят поглед и към The Rasmus, които са самотни рокаджии на този финал.

Италия си уби много от телевота из фендъма заради нелепата организация. Махмуд и Бланко нямат вина, но малцина са тези, които биха искали Италия да хоства отново. Пък и са в първата половина, макар и да са сред малкото балади там.

Благоприятстваха се (отчасти) тези, които искам да спечелят

Швеция е емоционална мелодична песен, заобиколена с по-сухи балади. Отделно е жената с най-динамична балада.

Полша можеше да спечели повече, ако Азербайджан и Австралия не бяха на финал, но тогава пък жури вота можеше да отиде изцяло в посока Великобритания. Те двете не са с толкова силни песни и стейджове, така че е окей. И все пак единственият шанс да спечели е мегавот от огромната им диаспора и супер жури бутане, което ми е във сферата на фантазиите, но като нищо може да направи най-доброто им класиране от 1994 насам, когато са втори - трябва само да е в топ 6, което си е напълно реалистично дори и според букитата.

Пък и двете са във втората половина, която ражда повечето победители, а победителят от семи 1 (Украйна) е в първата половина.

 

Наистина съм обнадеждена, че Швеция ще спечели!

Надежда тука всяка оставай, преди 2рия полуфинал даваха 54% на Украйна, сега са 57. До събота може да стигнат и 80%. 

Иначе в тоя топ 10 на залозите ... Чехия и Франция ще са в топ 10, според мен ще са победители на телевота, след Украйна, а от заспалите балади Италия, Гърция и Холандия, в топ 10 ще е само един. Вероятно Гърция. Поне една от 3те ще е след 20то място, хоупфули Холандия. 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 23 минути, Blueberry каза:

RUNNING ORDER 

Image

Не е голяма изненада за opener-a, макар че можеше и в различна посока да тръгнат.

Испания няма големи шансове за победа с тази позиция, Великобритания по-скоро има, макар че британците в Туитър се разгневиха, че са в сандвич между Австралия и Полша. Между Австралия и UK 100% ще има паузи заради конструкциите. Ще падне голямо надвикване между 21 и 23 място и после Констракта ще ни напомни да си мием ръцете.

Украйна взима предпоследното място в половината, което много ги фаворизира. 

Много рядко имаме бърза песен на dead spot-a, но мисля, че УРС няма да го надвие и пак ще е в bottom 5. 

Шансове за победа според историята на конкурса:

First half:

Украйна - Дънкан спечели от 12 позиция, това че тогава песните бяха 26 няма значение, защото е в началото. - 1 точка

Италия, Испания- никой от 1998 насам не е печелил от 9 или 10 позиция. - 0 точки

Second half

Великобритания - 21 място ни даде Джамала, но при 26 песни, т.е. още 4 след нея. Той може и да е облагодетелстван, че след него има само 3. Никой не е печелил от предпредпредпоследното място досега. - 0 точки, докато не си измие косата


Швеция - Норвегия 2009 печели от 20-то място при 25 претендента, а Джамала - от 21 от 26. - 2 точки

Полша - 23-то място не е раждало победител при 25/26 държави на финала (има едно през 2003 при 24 държави, но не го броя), но Монескин спечелиха от 24-то място при 26.  - 0.5 точки, щото that's (a) reach (здр, Брук) 

 Winner: Швеция ;)

преди 14 минути, Willy каза:

Украйна и Сърбия са спечелили полуфиналите си, почти 100%.

По Елени и Кристиян ли съдиш? Сега ще видя и другите години победителите на семитата къде са пяли, но не мисля, че Сърбия е спечелила семито.

По рънинг ордъра съдя, че Швеция и Полша са били близки, като вероятно първата е взела повече телевот, а вторият - жури. Ама най-вероятно нейната крайна бройка е била по-добра, иначе нея щяха да я сложат в сандвич.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Сега чета, че уж хората, изготвящи рънинг ордъра не знаели резултатите и може би е така. Няма особена връзка при победителите на семи и мястото, което получават, освен че никога не са 1-5 песен (Малта 2021 пя 6-та, а си печели Семито) и никога не са последна. И не видях и победители, които да са били second half и са пяли преди 17-то място, но не връщах много назад. 

Ама да... по всичко изглежда, че наистина Украйна печели. Фейсбук лелките ще откачат.

 

Поправям се за горното - Швеция 2015 печели от 10-тото място. Шанел има шанс!!

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Willy каза:

По-голяма мистерия е при кого ще отидат сега 12-те точки на ГЪРЦИЯ. 🤧

Но поне не е мистерия за Румъния/Молдова! :D

Телевота при Украйна. Журито им ще се изцигани и ще ги даде на някой странен, да кажем Естония.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Моя топ 15 за финалите: 

1. Естония 

2. Испания

3. Армения

4. Полша 

5.  Румъния

6. Украйна

7. Азербайджан

8. Холандия

9. Франция

10. Молдова

11. Австралия

12. Чехия

13.Сърбия 

14. Гърция 

15. Швейцария 

 

  • Like 1
20645797-497352780618945-2069381879-n.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Моите фаворити за спечелване са Естония, Юк, Полша. Естонецът има х фактор. С нетолкова оригинална песен, но с артистизъм ме грабна. 

Испания е пълен пакет, но чак да спечели... скептичен съм. Надявам се тези държави да са топ 5. + Сърбия.

Но пък може да влезем в нов ред и да възвърнем чака рака сред победителите... 2003, 2005 и тн.

Но струва ми се някоя от големите 5 ще спечели.  

В топ 10 да влязат украйна, норвегия, литва, швеция и може би гърция. 

Сърбия е най-привилигирована... общо взето ще обере балканския вот. Не е за подценяване при телевота.

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час , Wild_Style каза:

Бих казал, че дори ще е по-добра от представянето на Елени през 2018та.

Тц.. нещо й липсва. Песента не е грабваща. С измененията накрая не ке е получило по-яко от националния финал.

Няма да спечели. Ще се търкаля в топ 5, но въобще не се хваща уининг вайб.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 35 минути, Willy каза:

Украйна, Сърбия и Испания ще са в топ 3. До 6-то място очаквам да видим и Полша и Швеция + един изненадващ топ 5.

Очаквам Швеция да не е в топ 5. Украйна между 5-10 място. Наистина ще е тъпо ако политизират, давайки ефирно време на войната и прочее.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Хайде на бас, че Сърбия е зад Швеция и Полша във вота на полуфинала? и че няма да е топ 5 общ вот - телевот може.

Опит за прогноза - дано не стане така;

1. Украйна

2. Испания

3. Великобритания

4. Швеция

5. Нз ама не и Бити здрава

6. Полша

  • Like 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, Blueberry каза:

Хайде на бас, че Сърбия е зад Швеция и Полша във вота на полуфинала? и че няма да е топ 5 общ вот - телевот може.

Опит за прогноза - дано не стане така;

1. Украйна

2. Испания

3. Великобритания

4. Швеция

5. Нз ама не и Бити здрава

6. Полша

Аз мисля, че Сърбия ще е пред Швеция. За общ вот не съм сигурен, щото журитата бутат Швеция обикновено. 

Украйна може да спечели телевота, макар че доколкото познавам публиката (в последните 17 години винаги са порязвали неоправданите, тия дето търсят съжаление, инвалиди, дефицитни хора и прочее. Дори 2014 при Крим не повлия) - няма да се повлияе от войната и няма да стане този сценарий. 

Полша я виждам като фаворит на журитата.

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

  • meleto changed the title to Финал на Евровизия 2022 - 14 май
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...