Jump to content

Финал на Евровизия 2022 - 14 май


Препоръчани коментари

Прегледах наново running order-ите от предните години, връщайки се само до 2016, защото тогава се променят правилата за гласуване:

-2016 предпоследни са UK, които не са били на полуфинал, но не са и фаворити за победа.

- 2017, 2018, 2019 наистина предпоследни са песни, представили се отлично в полуфиналите. България 2017 и Австралия 2019 си печелят полуфиналите, а Елени 2018 е втора в нейния. НО! Победителката в първия полуфинал Нета и вторият във второто семи - Бенджамин Ингросо също теглят 2nd half, но получават в running order-a съответно 22-ро и 20-то място.

- 2021 предпоследни са Швеция, финиширали седми в своя полуфинал. Украйна са втори в своето, а България - трета и въпреки че теглят 2nd half, получават съответно 17 и 19 място на финала. Останалите с добри точки са 1st half.

Ще видим в неделя кой е бил прав, но според мен Швеция е спечелила второто семи, а не Сърбия. На Констракта са ѝ дали такъв running order, за да се промени тона на събитието и да се вдигне настроението преди закриването след хилядата балади.

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 часа , Blueberry каза:

Прегледах наново running order-ите от предните години, връщайки се само до 2016, защото тогава се променят правилата за гласуване:

-2016 предпоследни са UK, които не са били на полуфинал, но не са и фаворити за победа.

- 2017, 2018, 2019 наистина предпоследни са песни, представили се отлично в полуфиналите. България 2017 и Австралия 2019 си печелят полуфиналите, а Елени 2018 е втора в нейния. НО! Победителката в първия полуфинал Нета и вторият във второто семи - Бенджамин Ингросо също теглят 2nd half, но получават в running order-a съответно 22-ро и 20-то място.

- 2021 предпоследни са Швеция, финиширали седми в своя полуфинал. Украйна са втори в своето, а България - трета и въпреки че теглят 2nd half, получават съответно 17 и 19 място на финала. Останалите с добри точки са 1st half.

Ще видим в неделя кой е бил прав, но според мен Швеция е спечелила второто семи, а не Сърбия. На Констракта са ѝ дали такъв running order, за да се промени тона на събитието и да се вдигне настроението преди закриването след хилядата балади.

От цялата работа не разбрах кой казваш, че ще спечели?

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 22 минути, meleto каза:

От цялата работа не разбрах кой казваш, че ще спечели?

Казвам, че реда на Констракта не е породен от спечелен полуфинал.

Ще спечели Украйна, другите фаворити ще се самоизядат.

По-интересно ще е да предполагаме кой ще хоства.

  • Like 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

Кой мислите, че ще направи най-голям флоп между полуфинали и финали (не говоря за първоначален хайп)?

Нещо от сорта на Александър Рибак 2018 - първи в полуфинала / петнадесети във финала

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 часа , Blueberry каза:

Кой мислите, че ще направи най-голям флоп между полуфинали и финали (не говоря за първоначален хайп)?

Нещо от сорта на Александър Рибак 2018 - първи в полуфинала / петнадесети във финала

Констракта :)

преди 3 часа , Blueberry каза:

Казвам, че реда на Констракта не е породен от спечелен полуфинал.

Ще спечели Украйна, другите фаворити ще се самоизядат.

По-интересно ще е да предполагаме кой ще хоства.

На тоя етап май е редно ЕБУ да вземат да кажат какво ще се случва като спечели Украйна с хостването. Ще търсят ко-хост, желаещите ще бидват или квото е там. 

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

Междудругото, това го бях изтървал от пресконференцията след първия полуфинал, и защо не искам Украйна да печелят. НЕ заслужават. 

33:05 когато гъркинята тегли 2ра половина. 

или 36:30 когато тегли 1ва половина. 

 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Lelqtian каза:

Констракта :)

На тоя етап май е редно ЕБУ да вземат да кажат какво ще се случва като спечели Украйна с хостването. Ще търсят ко-хост, желаещите ще бидват или квото е там. 

От какъв зор ще обявяват ЕБУ преди края на конкурса. По тоя начин ще повлияят на нагласите. Все едно е предрешено, че ще Украйна. Да вземат да пуснат изявление  за всеки ако спечели кой и къде ще хоства. Нонсенс ми е. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Между другото Литва винаги е била топ 10-15 когато стигне на фина.л... говоря за телевот. Въобще не ми се вярва толкова категорично да спечели Украйна. И между другото е абсурдно... на всички дават равни шансове да са втори... :D по 4-5%. Неадекватнички са. И Италия беше пета миналата година, ама...

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 8 часа , meleto каза:

 

Това е много яко. Особено след средата. Вече почти нямам съмнения, че това е победителят!

Русата Кончита ако спечели, ще е последната ми причина.

преди 10 часа , Lelqtian каза:

Междудругото, това го бях изтървал от пресконференцията след първия полуфинал, и защо не искам Украйна да печелят. НЕ заслужават. 

33:05 когато гъркинята тегли 2ра половина. 

или 36:30 когато тегли 1ва половина. 

 

Е те реагираха злобно още когато бяха втори в Украйна. Даже драма имаше нещо май.

  • Like 2
 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

айде писна ми вече от тия украйнци ! слънчев бряг,златни,албена,бургас,варна пълно с украйнци ! и карат коли над 100 хил лв !!

дори да подарят първото място на тъпите украйнци,Испания ще си остане реалният победител като Фуего през 2018

 

  • Like 2
  • Haha 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 9 часа , meleto каза:

Между другото Литва винаги е била топ 10-15 когато стигне на фина.л... говоря за телевот. Въобще не ми се вярва толкова категорично да спечели Украйна. И между другото е абсурдно... на всички дават равни шансове да са втори... :D по 4-5%. Неадекватнички са. И Италия беше пета миналата година, ама...

Те тези равни шансове са да спечелят, не да са втори. Реално тази класация предсказва победител, а не подредбата на топ 25.

Литва според мен ще се изгуби в днешния финал, но наистина са най-силната балтийска в последните години, макар да не са печелили никога. 

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Willy каза:

Русата Кончита ако спечели, ще е последната ми причина.

Е те реагираха злобно още когато бяха втори в Украйна. Даже драма имаше нещо май.

гадни злобари !

 

 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 27 минути, Blueberry каза:

Те тези равни шансове са да спечелят, не да са втори. Реално тази класация предсказва победител, а не подредбата на топ 25.

Литва според мен ще се изгуби в днешния финал, но наистина са най-силната балтийска в последните години, макар да не са печелили никога. 

Да де, ако махнем Украйна, всички са с еднакви шансове. Нелепо е.

Да, възможно е да се изгуби. Права си, има такъв шанс, но каквото и да стане ще са около 10-15 място.

Обикновено винаги бутат фаворитите от полуфиналите след 20 място и в края на двете половини. Чехия май е влязла на магия. Тъй де жури магия.

Полша , Юк, Сърбия и Естония са накрая, което ме кара да подозирам, че са фаворитите. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 часа , Blueberry каза:

Cornelia, Ochman, Stefan, Alvan & Ahez, Chanel - стискам им палци тунайт в тоя ред!

Калуш и оркестър - опъвам ви средни пръсти тунайт!

и АЗ ТАКА - ДАНО свършат в дъното на топ 10. Между другото има още 2 неща

ако дадат победата на Украйна - Евровизия ще си провали слоганите, че не е политически конкурс, особено след като разкараха Русия. По-добре, щото щяха да освиркат Русия грандиозно. 

ако журитата избутат Украйна напред - ще има недоволство 100%. 

Журитата ще харесат най-много Полша и Юк.

Чудно ми е дали Испания ще завърши в топ 5 или както  Ефенди беше порязана дори от телевота през 2021. 

Стискам палци на Литва, Естония, Полша, Юк и Сърбия. Тези са ми лични фаворити. След това са ми Украйна, Испания, Швеция, Норвегия и Молдова.

И после: Франция, Италия, Холандия, Румъния и Азербайджан.

Аууу... дано Гърция я видим след 15то място.

 

  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

от днес вече съм русофил !

 

Украинки в хотел: Скумрията е риба за бедни!

 

„Скумрията е риба за бедни. Плюс това много мирише. Чаршафите ни трябва да се сменят на два дни“.

Тези претенции отправяли бежанки от Украйна, настанени в хотел в периферията на Бургас, споделиха  запознати със случващото се в мястото за настаняване, чийто собственик преди месеци позираше усмихнат пред медии, че е дал подслон на бегълци от войната.

„Не сме дошли тук, за да работим“, пък отсякла друга гражданка на Украйна при анкета дали желае да й бъде търсено място на трудовия пазар в региона.

 

НИКАКЪВ МИЛОСТ !!! НЕКА ДА СТРАДАТ !

FSrC3tKX0AAE_I_?format=jpg&name=large

  • Like 2
  • Haha 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Оф тия не са нормални! UK???? Тая боза??!?

И все пак очаквам hype-a да остане само сред най-върлите фенове и зрителите да я класират на заслуженото място.(дъното)

(Почти съм убеден че подкупват преса и класациите за хайп)

  • Like 3
 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Willy каза:

Оф тия не са нормални! UK???? Тая боза??!?

И все пак очаквам hype-a да остане само сред най-върлите фенове и зрителите да я класират на заслуженото място.(дъното)

7518-1br-dvojna-glava-za-ushi-ot-nerzhda

  • Like 1
  • Haha 1
  • Angry 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Вижте какво става... в световната класация за гледания:

https://popnable.com/worldwide/charts/hot100-songs/2022-05-14

Сърбия, Испания, Украйна и Румъния са в топ 100. Сърбия в топ 10. 😮 

 

Тук пък са класирани само Евровизионните:

https://popnable.com/eurovision/charts/hot100-songs/2022-05-14

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

  • meleto changed the title to Финал на Евровизия 2022 - 14 май
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...