Jump to content



Финал на Евровизия 2022 - 14 май


Препоръчани коментари

Най-невероятният момент беше, когато Франция даде 12 точки на Великобритания. Французите наистина недолюбват британците. :D Мислех, че никога няма да се случи. 

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 8 часа , Willy каза:

An explosive collaboration that will surely be discussed is being prepared by Eleni Foureira and the Cuban-Spanish sensation Chanel, who set fire to the stage of this year’s Eurovision.

As revealed on the show Happy Day, Chanel’s appearance with the song “SloMo” in the 66th song pan-European singing contest, was inspired by the appearance of Eleni Foureira in 2018, with the song “Fuego”.

In fact, Chanel had contacted Eleni Foureira and revealed to her that indeed, she inspired her for her choreography and sexy appearance.

As revealed by the same report, the two stars are soon preparing a collaboration, in the context of this year’s Mad Awards.

 

 

Eleni-Foureira-Prepares-For-A-hot-Collaboration-With-Spains-Eurovision.png

Това ще е краят ми!! 🔥

Това е дискриминация! Да поканят Тамта, Лука Хани и Михаела! 

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 56 минути, Blueberry каза:

Бе и аз за нея си помислих, ама то Дънкан беше по-фуего от нея, та реших, че някоя друга ;) 

То бая народ го пее това Фуего на Евровизия, чак почнах да забравям. Може да привикат и наша Поля, както и Елена Диаблото от миналата година. 

 

  • Haha 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

От 19.05.2022 г. от 1:55, Lelqtian каза:

То бая народ го пее това Фуего на Евровизия, чак почнах да забравям. Може да привикат и наша Поля, както и Елена Диаблото от миналата година. 

 

 

  • Haha 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

След конкурса слушам Спейсмен, Хоуп, Сломо и Стефания. Всичко друго ми е бозаво, при вас как е?

Между другото Калуш и Шанел правят по половин милион гледания на ден. С два пъти по-малко могат да се похвалят Румъния, Норвегия, Молдова и Юк.

С 50к по-малко са Швеция и Сърбия, които имат гледания като на Монескин и Литъл Биг от 2020 (около 100 хиляди дневни гледания).

 

https://popnable.com/eurovision/charts/top-100-songs/2022-05-23

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, Blueberry каза:

На мен ми се повръща от Евровизия, предобрих тая година. 😝 Догодина почвам да я следя чак от май!

Аз бях така през 2020, но 2021 пак си я следих. Ще ти мине посттравматичният стрес :D 

  • Haha 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 15 часа , meleto каза:

След конкурса слушам Спейсмен, Хоуп, Сломо и Стефания. Всичко друго ми е бозаво, при вас как е?

Между другото Калуш и Шанел правят по половин милион гледания на ден. С два пъти по-малко могат да се похвалят Румъния, Норвегия, Молдова и Юк.

С 50к по-малко са Швеция и Сърбия, които имат гледания като на Монескин и Литъл Биг от 2020 (около 100 хиляди дневни гледания).

 

https://popnable.com/eurovision/charts/top-100-songs/2022-05-23

 

 

  • Like 1
  • Love 1
  • Sad 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 часа , Lelqtian каза:

 

 

Много странно... в началото ми хареса, после ми стана противна и някак монотонна. И вокалите ме дразнят, с изключение на мъжкия.

  • Wow 1
  • Confused 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Blueberry каза:

Fulenn и Rockstars са най-яките последни места от много години насам. 

Все още не разбирам какво прави португалската песен толкова високо... 

Само португалската ли ... Реално продължавам да нямам обяснение - и не само аз като гледам - защо Fulenn завърши предпоследна и обрече на поне няколко години бъдеща френска скука. А на Rockstars май просто не и беше мястото на Евровизия, точно си е песен която да не те кара да смениш радиостанцията. 

@meleto Конкурса свърши, гъркинята се класира на редовното им място в задния край на топ 10, щеше да сменяш Жана и бенд от обложката. 

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 29 минути, Lelqtian каза:

Само португалската ли ... Реално продължавам да нямам обяснение - и не само аз като гледам - защо Fulenn завърши предпоследна и обрече на поне няколко години бъдеща френска скука. А на Rockstars май просто не и беше мястото на Евровизия, точно си е песен която да не те кара да смениш радиостанцията. 

@meleto Конкурса свърши, гъркинята се класира на редовното им място в задния край на топ 10, щеше да сменяш Жана и бенд от обложката. 

Тя ми е най-натрапчива, за мен дори не беше за финала, камо ли в топ 10...

Ей тия ако се разменят става приемливо - рандъм червено с рандъм зелено.

 

6. Италия - с това фалшиво пеене - шести??? Песента е много яка, ама звучаха ужасно, особено Махмуд.

8. Гърция - ??? така и не разбрах прехласването по тая.

9. Португалия - ????????????????????? за богаааа?!?!? 

15. Австралия - голяма боза, голямо викане. Даже това място ѝ е много.

16. Азербайджан - същото, само дето тая песен е една идея по-хубава.

18. Румъния - ако не го бяха закопали с running order-a, можеше и да е доста по-напред. За мен е left-hand side песен, категорично.

20. Армения - ето това е за девето място, не Португалия...

21. Финландия - и те можеха да са по-напред, running order-a ги закопа.

22. Чехия - wtffffffffffffff, това е топ 5 материал... 

24. Франция - ... казах вече. За пръв път французите да пратят нещо яко и ще са на дъното.

 

Би ми се искало да се измисли нещо различно с running order-a. Да, в последните години печелят повече песни от първата половина, но са все 10 (Монс), 11 (Салвадор и Кончита) или 12-ти (Дънкан и Калуш). От първо до девето място страдат много. 

             
  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, Blueberry каза:

Тя ми е най-натрапчива, за мен дори не беше за финала, камо ли в топ 10...

Ей тия ако се разменят става приемливо - рандъм червено с рандъм зелено.

 

6. Италия - с това фалшиво пеене - шести??? Песента е много яка, ама звучаха ужасно, особено Махмуд.

8. Гърция - ??? така и не разбрах прехласването по тая.

9. Португалия - ????????????????????? за богаааа?!?!? 

15. Австралия - голяма боза, голямо викане. Даже това място ѝ е много.

16. Азербайджан - същото, само дето тая песен е една идея по-хубава.

18. Румъния - ако не го бяха закопали с running order-a, можеше и да е доста по-напред. За мен е left-hand side песен, категорично.

20. Армения - ето това е за девето място, не Португалия...

21. Финландия - и те можеха да са по-напред, running order-a ги закопа.

22. Чехия - wtffffffffffffff, това е топ 5 материал... 

24. Франция - ... казах вече. За пръв път французите да пратят нещо яко и ще са на дъното.

 

Би ми се искало да се измисли нещо различно с running order-a. Да, в последните години печелят повече песни от първата половина, но са все 10 (Монс), 11 (Салвадор и Кончита) или 12-ти (Дънкан и Калуш). От първо до девето място страдат много. 

             

Те тия в червено не бяха за финала изобщо, ма беше вече. 

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Lelqtian каза:

Само португалската ли ... Реално продължавам да нямам обяснение - и не само аз като гледам - защо Fulenn завърши предпоследна и обрече на поне няколко години бъдеща френска скука. А на Rockstars май просто не и беше мястото на Евровизия, точно си е песен която да не те кара да смениш радиостанцията. 

@meleto Конкурса свърши, гъркинята се класира на редовното им място в задния край на топ 10, щеше да сменяш Жана и бенд от обложката. 

Франция беше слаба. Пеенето на дамите беше гадно. А някак мелодията не е за Евровизия. Някак се губеше сред останалите песни. Не се изненадах на класирането им. 

Германия е ОК, но е твърде радио...и всеки възкликва Еминем... Тоест нищо оригинално и отличаващо се.

Я ми напомни какво съм казал, че не помня, ама с цитат. :D Тая гъркиня на кое място завърши, че не помня. Беше такъв брутален жури балон...

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 34 минути, meleto каза:

Франция беше слаба. Пеенето на дамите беше гадно. А някак мелодията не е за Евровизия. Някак се губеше сред останалите песни. Не се изненадах на класирането им. 

Германия е ОК, но е твърде радио...и всеки възкликва Еминем... Тоест нищо оригинално и отличаващо се.

Я ми напомни какво съм казал, че не помня, ама с цитат. :D Тая гъркиня на кое място завърши, че не помня. Беше такъв брутален жури балон...

На осмо беше тя. Реално първия полуфинал шокиращо роди по-добри позиции - 5 песни са в топ 10! 3 са от Биг 5 и само Корни и Констракта отсрамват полуфинал 2...

Сега разгледах подробно точките на полуфиналите и ето аномалиите:

- Молдова завършва 8-а в полуфинала си, но на финала завършва 7-а , изпреварвайки всички, които са събрали повече точки на семито (без Украйна).

- Холандия завършва 2-ра в семито си, но на финала, където е 11-а, пред нея са Гърция (8), Португалия (9) и Молдова (7), които в полуфинала са били след нея.

- Най-големият glowdown е на Чехия - от 4-та в полуфинала до 22-ра във финала.

- Австралия е другата държава от семи 2, която се е представила по-добре в полуфинала - втора, а на финала завършва доста след Сърбия, Естония и Полша, които изпреварва в семито. 

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час , Blueberry каза:

Тя ми е най-натрапчива, за мен дори не беше за финала, камо ли в топ 10...

Ей тия ако се разменят става приемливо - рандъм червено с рандъм зелено.

 

6. Италия - с това фалшиво пеене - шести??? Песента е много яка, ама звучаха ужасно, особено Махмуд.

8. Гърция - ??? така и не разбрах прехласването по тая.

9. Португалия - ????????????????????? за богаааа?!?!? 

15. Австралия - голяма боза, голямо викане. Даже това място ѝ е много.

16. Азербайджан - същото, само дето тая песен е една идея по-хубава.

18. Румъния - ако не го бяха закопали с running order-a, можеше и да е доста по-напред. За мен е left-hand side песен, категорично.

20. Армения - ето това е за девето място, не Португалия...

21. Финландия - и те можеха да са по-напред, running order-a ги закопа.

22. Чехия - wtffffffffffffff, това е топ 5 материал... 

24. Франция - ... казах вече. За пръв път французите да пратят нещо яко и ще са на дъното.

 

Би ми се искало да се измисли нещо различно с running order-a. Да, в последните години печелят повече песни от първата половина, но са все 10 (Монс), 11 (Салвадор и Кончита) или 12-ти (Дънкан и Калуш). От първо до девето място страдат много. 

             

6. Италия - да бяха потресаващо зле. Нищо общо със Санремо

8. Гърция - нямам думи как я подкрепяха всички... отвратителна певица, песен, стейджинг

9 Португалия - приспивно, но мелодично и хармонично. Идеално за жури вот.

15. Австралия - дбре беше, но се изгуби сред останалите

16. АЗер - пеенето не беше добре на високите тонове. Тъпичка хореография

18. Рум . заслужава по-напред, но не е за топ 10

20 Армения - певицата беше несъразмерна и неартистична. И облеклото беше зле.

21. Фин - баш тази позиция заслужаваха

22. Чехия - емиии, не беше нищо особено. Някаква generic радио песничка. Е, можеше да е с 5-6 позиции напред, но чак топ 5...

24. Франция е имала доста готини неща в последните 10 години.  

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, Blueberry каза:

На осмо беше тя. Реално първия полуфинал шокиращо роди по-добри позиции - 5 песни са в топ 10! 3 са от Биг 5 и само Корни и Констракта отсрамват полуфинал 2...

Сега разгледах подробно точките на полуфиналите и ето аномалиите:

- Молдова завършва 8-а в полуфинала си, но на финала завършва 7-а , изпреварвайки всички, които са събрали повече точки на семито (без Украйна).

- Холандия завършва 2-ра в семито си, но на финала, където е 11-а, пред нея са Гърция (8), Португалия (9) и Молдова (7), които в полуфинала са били след нея.

- Най-големият glowdown е на Чехия - от 4-та в полуфинала до 22-ра във финала.

- Австралия е другата държава от семи 2, която се е представила по-добре в полуфинала - втора, а на финала завършва доста след Сърбия, Естония и Полша, които изпреварва в семито. 

 

 

Имай предвид, че полуфиналите са по-малко гледани. Съответно и СМС-ите са по-малко. Да не говорим, че изборът е 10 от 17/8 песни. Докато на финала е 10 от 25.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 46 минути, meleto каза:

Имай предвид, че полуфиналите са по-малко гледани. Съответно и СМС-ите са по-малко. Да не говорим, че изборът е 10 от 17/8 песни. Докато на финала е 10 от 25.

Е да, разбира се - на полуфинала за една държава гласуват 16 или 17 страни, а на финала - 39. Но да паднеш изпод повече от една песен, която си изпреварил на семито или да ги пред такива, които са били по-напред, си е за отбелязване.

Забравих да кажа, че ми харесва това bottom 5 да е по-непредвидим - сега имаме 2 от big 5 и 3 песни, класирали се от полуфинал (и никоя не е била borderline qualifier). През 2019 и 2021 имахме по 4 от Биг 5.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 11 часа , Blueberry каза:

Е да, разбира се - на полуфинала за една държава гласуват 16 или 17 страни, а на финала - 39. Но да паднеш изпод повече от една песен, която си изпреварил на семито или да ги пред такива, които са били по-напред, си е за отбелязване.

Забравих да кажа, че ми харесва това bottom 5 да е по-непредвидим - сега имаме 2 от big 5 и 3 песни, класирали се от полуфинал (и никоя не е била borderline qualifier). През 2019 и 2021 имахме по 4 от Биг 5.

 

Е, да, но вероятно онези които гласуват на полуфиналите - не го правят на финалите. Също така гледаемостта в страните, които не се класират е значително по-ниска на финала. Тъй че може да се каже, че гласуващите на полуфиналите не са същите като тези на финалите.  

 

Тази година 15-24 расте. С феноменални рейтинги се хвалят скандинавските страни, които са с над 70+ аудиторен дял. В Исландия - 96,4%

Armenia, Flemish-speaking Belgium, Denmark, Estonia, Greece, Lithuania, the Netherlands, Spain and the United Kingdom. - тези са били с над 50% аудиторен дял.

https://eurovision.tv/story/eurovision-2022-161-million-viewers#:~:text=3.3 million unique viewers watched,streamed nearly 4 million times.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

На френскоговорящата Белгия както винаги за всичко ѝ е през ... :D Добре, че са фламандците.

Белгия в периода 2016-2018 много се бяха засилили, но това си остана в миналото. Общото между повечето им ентрита напоследък е, че са супер скучни на сцената.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 15 часа , Blueberry каза:

На френскоговорящата Белгия както винаги за всичко ѝ е през ... :D Добре, че са фламандците.

Белгия в периода 2016-2018 много се бяха засилили, но това си остана в миналото. Общото между повечето им ентрита напоследък е, че са супер скучни на сцената.

То това го забелязваме при всички държави. Държат 2-3-4 години и  след това яко надолу. Даже имам чувството, че се наговарят, за да може да държат сравнително разнообразен и поддържан рейтинг. Например, ако Чехия има 2-3силни години, следващите 2-3 зрителите оттам ще се надяват и ще се гледа като "спомен от миналото". Като отпадат по 15 държави в годината - нормално е да има спад. Ако всяка година са едни и същи - губи се рейтинг. Ако всяка година се различават - се поддържа. Явно през журитата правят тези сметки... иначе как да си обясним песни с 0точки от телевота, които се класират :) 

Големите 5 са на финал винаги, така че на тях не им дреме да имат 10 години затишие. Както се вижда веднъж на 10 години печели държава от биг 5.  

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...