Jump to content



Евровизия 2022 - Торино


FikLena

Одобрявате ли избора на български представител за 2022 (Intelligent Music Project )?  

36 потребители гласуваха

  1. 1. Одобрявате ли избора на български представител за 2022 (Intelligent Music Project )?

  2. 2. Харесвате ли българската песен "Intention" на Intelligent Music Project?

    • Да
      0
    • Не

Анкетата е затворена за нови гласове


Препоръчани коментари

преди 7 часа , Lelqtian каза:

Литовката има песен озаглавена Фалафел ... Ениуей, не е свързано с актуалното мероприятие, но държах да споделя. 

От актуалното изпълнение на Сентиментал, нали пее добре жената, песента почва да ми харесва даже, ама кво праим с останалото? Прическата на някоя прабаба но с прозрачна ризка? Как беше, гледам и не вярвам на ушите си? 

Аз след чехите се чудех дали да продължа гледането изобщо, но с паузи и превъртания на плявата се ядва. Пък и гадовете държат по-интересните за към края. 

Тогава може би е подходящият момент да изпратим Мая на Евровизия

 

  • Love 1

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

ето аз как виждам нещата

прима семифинале:

Оланда

Норведжа

Греча

Литуания

Армения

Украйна  ( мразя песента)

Молдавиа

Аустриа

Албаниа

Портогалло

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 8 часа , Blueberry каза:

Полша беше перфектна също. 
Който не мисли така…

 

Ако е било истинска реакция - звучи толкова порцеланово. Даже като е сериозен, ядосан или усмихнат е като дърво :D А пък какво да кажем за KURWAA.

  • Haha 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

то е ясно на 14 Май .. битката ще е между Италия и Швеция

OGAE | the rest of the world.
Number of participants: 102

12 Italy 🇮🇹
10 Sweden 🇸🇪
8 Spain 🇪🇸
7 United Kingdom 🇬🇧
6 Poland 🇵🇱
5 Czech Republic 🇨🇿
4 France 🇫🇷
3 Australia 🇦🇺
2 Norway 🇳🇴

––––––––––

 

  • Haha 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час , FikLena каза:

то е ясно на 14 Май .. битката ще е между Италия и Швеция

OGAE | the rest of the world.
Number of participants: 102

12 Italy 🇮🇹
10 Sweden 🇸🇪
8 Spain 🇪🇸
7 United Kingdom 🇬🇧
6 Poland 🇵🇱
5 Czech Republic 🇨🇿
4 France 🇫🇷
3 Australia 🇦🇺
2 Norway 🇳🇴

––––––––––

 

Мани ги огейките. Понякога са твърде неадекватни. Например през 2015 Латвия (Aminata - Love injected) не взима НИТО ЕДНА точка от тях, а на конкурса беше в топ 10.

Италия ще е извън топ 5. Казах 😛 

А сцената с какво е по-различна от тази в Ротердам? Буквално все едно началото на Zitti e buoni, но анимирано без Монескин и публика беше показано в това клипче.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 часа , Blueberry каза:

Мани ги огейките. Понякога са твърде неадекватни. Например през 2015 Латвия (Aminata - Love injected) не взима НИТО ЕДНА точка от тях, а на конкурса беше в топ 10.

Италия ще е извън топ 5. Казах 😛 

А сцената с какво е по-различна от тази в Ротердам? Буквално все едно началото на Zitti e buoni, но анимирано без Монескин и публика беше показано в това клипче.

И аз имам това чувство. Най-тъпото е, че колкото повече време минава, толкова повече ми се сменят прогнозите хахаха

За мен 3 държави ше се борят за стъклото - Сърбия, Швеция, Полша.

На втора линия поставям - Италия, Норвегия и Холандия.

На трета са ми:  Франция, Испания и Литва.

На четвърта са ми: Албания, Азербайджан и Украйна.

Мисля, че Холандия ще се представи доста добре (не съм ги пускал на живо), а балонът на Великобритания ще си се пукне. Сърбия ще е голямата изненада. 

Големият въпрос: България или Дания? Коя от двете ще отпадне? Логиката ми казва, че Дания ще се промуши напред. Все пак БГ песен е широко неодобрявана у нас, а датската е резултат от одобрението на датчаните на фестивала им. Но пък нашата въпреки че е flat на припева, а много по-ударна и такъв бийт няма. Дания и Финландия са доста сходни. Конкурсът няма нужда и от двете. КАто гледам и залозите показват, че Дания е аутсайдер, дори по-голям от БГ за спечелване. :D Но пък БГ е последна на полуфинала според буукитата. Не знам, не знам. 

Австрия взе да пада при залозите. Явно повече бетъри са чули напъните й на живо. Португалия ми се струва прекалено надценена, както и Гърция.

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

Нормално е с напредване на времето да ни се променят прогнозите - има песни, които омръзват, песни, които по-трудно асимилираме, отделно от това и получаваме повече информация - preparty-та, екипи, стейджинг и прочие. 

Според мен и Дания, и България няма да се класират, но ми се иска още веднъж да преслушам всички песни, за да си дам прогнозите за полуфиналите.

 

Нещо, което исках да ви питам преди, е: какво мислите за букмейкърските прогнози към момента?

За мен някои неща са много странни и тотално се абстрахирам от слона в стаята - Украйна на първо място. 

Какво е странно за мен:

колко нагоре е Гърция. Да, звучи страхотно и няма друга песен, с която да се бие, но е малко като гурме десерт - не е за всеки вкус. Освен това едни и същи елементи в песента се повтарят много пъти (наблюдаваме го при много песни тази година btw, но другият супер ярък пример е България) - от средата до края чуваш само едно и също. Може би ще влезе в топ 15, но букитата са я сложили седма, като даже беше и по-напред преди preparty-тата, които поразместиха пластовете.

колко нагоре са Португалия и Швейцария. Да, двете са в първия полуфинал и имат увеличени шансове все пак да са на финал и съответно в топ 25. Но за мен категорично са песни без потенциал за добро класиране, а букитата ги слагат като претенденти номер 10 и 14 за победата. 

защо никой не вижда Естония като претендент за добро класиране? Да, не е рязко отписвана, но е в някаква среда. Наясно съм, че композицията е леко клише, но имаме неща, които са били важни в предни години: 1) железен вокал 2) изпълнител с харизма 3) звучи шлагерно/запеваемо 4) не се бие с никоя от останалите песни. 

Разбирам, че песните са подредени по потенциал за победа и никой не е направил залози за подредба на топ 25, но не си обяснявам защо Естония ще е номер 18, а Португалия - 10...

 

 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 часа , Blueberry каза:

Нормално е с напредване на времето да ни се променят прогнозите - има песни, които омръзват, песни, които по-трудно асимилираме, отделно от това и получаваме повече информация - preparty-та, екипи, стейджинг и прочие. 

Според мен и Дания, и България няма да се класират, но ми се иска още веднъж да преслушам всички песни, за да си дам прогнозите за полуфиналите.

 

Нещо, което исках да ви питам преди, е: какво мислите за букмейкърските прогнози към момента?

За мен някои неща са много странни и тотално се абстрахирам от слона в стаята - Украйна на първо място. 

Какво е странно за мен:

колко нагоре е Гърция. Да, звучи страхотно и няма друга песен, с която да се бие, но е малко като гурме десерт - не е за всеки вкус. Освен това едни и същи елементи в песента се повтарят много пъти (наблюдаваме го при много песни тази година btw, но другият супер ярък пример е България) - от средата до края чуваш само едно и също. Може би ще влезе в топ 15, но букитата са я сложили седма, като даже беше и по-напред преди preparty-тата, които поразместиха пластовете.

колко нагоре са Португалия и Швейцария. Да, двете са в първия полуфинал и имат увеличени шансове все пак да са на финал и съответно в топ 25. Но за мен категорично са песни без потенциал за добро класиране, а букитата ги слагат като претенденти номер 10 и 14 за победата. 

защо никой не вижда Естония като претендент за добро класиране? Да, не е рязко отписвана, но е в някаква среда. Наясно съм, че композицията е леко клише, но имаме неща, които са били важни в предни години: 1) железен вокал 2) изпълнител с харизма 3) звучи шлагерно/запеваемо 4) не се бие с никоя от останалите песни. 

Разбирам, че песните са подредени по потенциал за победа и никой не е направил залози за подредба на топ 25, но не си обяснявам защо Естония ще е номер 18, а Португалия - 10...

 

 

Буукитата на този етап са спекула. Чак при репетициите и нататък са надежден източник на определяне на трендовете. В момента е лесно да изкарат някого по-напред, щото реално не се залага бясно, както около полуфиналите. Самият факт, че сме №29 след онази изцепка на БНТ и Костов иде да рече, че правиш 10 залога и вече си избутал някого напред. Особено за задните позиции. Украйна е напред заради войната. 

Естония е тотално клише като песен. И миналата година имаше същите характеристики. Радио-френдли е, но на сцена според мен ще е ужасно скучна. Дори да барнат светлините...както на Еести Лаул, просто няма заряд за сцена. Напомня ми жанрово на Гърция (нищо че не са копи-пейст). 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 6 часа , Blueberry каза:

Нормално е с напредване на времето да ни се променят прогнозите - има песни, които омръзват, песни, които по-трудно асимилираме, отделно от това и получаваме повече информация - preparty-та, екипи, стейджинг и прочие. 

Според мен и Дания, и България няма да се класират, но ми се иска още веднъж да преслушам всички песни, за да си дам прогнозите за полуфиналите.

 

Нещо, което исках да ви питам преди, е: какво мислите за букмейкърските прогнози към момента?

За мен някои неща са много странни и тотално се абстрахирам от слона в стаята - Украйна на първо място. 

Какво е странно за мен:

колко нагоре е Гърция. Да, звучи страхотно и няма друга песен, с която да се бие, но е малко като гурме десерт - не е за всеки вкус. Освен това едни и същи елементи в песента се повтарят много пъти (наблюдаваме го при много песни тази година btw, но другият супер ярък пример е България) - от средата до края чуваш само едно и също. Може би ще влезе в топ 15, но букитата са я сложили седма, като даже беше и по-напред преди preparty-тата, които поразместиха пластовете.

колко нагоре са Португалия и Швейцария. Да, двете са в първия полуфинал и имат увеличени шансове все пак да са на финал и съответно в топ 25. Но за мен категорично са песни без потенциал за добро класиране, а букитата ги слагат като претенденти номер 10 и 14 за победата. 

защо никой не вижда Естония като претендент за добро класиране? Да, не е рязко отписвана, но е в някаква среда. Наясно съм, че композицията е леко клише, но имаме неща, които са били важни в предни години: 1) железен вокал 2) изпълнител с харизма 3) звучи шлагерно/запеваемо 4) не се бие с никоя от останалите песни. 

Разбирам, че песните са подредени по потенциал за победа и никой не е направил залози за подредба на топ 25, но не си обяснявам защо Естония ще е номер 18, а Португалия - 10...

 

 

Залагат хората предполагам, явно за тези в горната част на класацията има повече желащи да се разделят с кинтити си, отколкото за тези в долната част, колкото и обратно да са реалните им шансове. 

Специално за Гърция, нека припомним миналогодишното им участие, където се класираха със незабележителна песньовка, тормоза над танцьорите и мегакриндж грийн скрийна далеч преди подобните и по интересни песни като почнем от Фуего Ел Диабло, другия криндж Шуга, сръбското драг шол, любимата ти Еден, и разбира се кралиците Ефенди и Сенит .... 

 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час , Lelqtian каза:

Шведската песен била готена, що не казвате? Явно шведката не ми харесва ;) 

Ти бабички ли харесваш? Супер си е Корнито, 92 набор, зодия Риби, хетеросексуална, но support-ва LGBT, била е в гърл банда и изкара Ковид наскоро. Втората ми любима руса личност на тая Юровижън!

  • Haha 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, Blueberry каза:

Ти бабички ли харесваш? Супер си е Корнито, 92 набор, зодия Риби, хетеросексуална, но support-ва LGBT, била е в гърл банда и изкара Ковид наскоро. Втората ми любима руса личност на тая Юровижън!

Просто в изпълнение на "бабичката" определено ми хареса повече песента. Иначе Корни е хубавичка, няма да споря. 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час , Lelqtian каза:

Да не ползваш Интернед Експлорър? 

Бих искал, но го убиха. Сега има тъпия Едж. 

Благодаря, че навъртяхте 2-3 гледания на хита. :D 

  • Haha 1
  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Диодато, дето беше избран да представя Италия през 2020 ще си пее песничката на концертите в Торино.

Много е яка btw, бях я забравила. Ок, имаме Монескин и Диодато, за сега изпреварват Украйна и Португалия като хостване, не им остава много да бият и Израел.

  • Haha 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 16 часа , Blueberry каза:

Диодато, дето беше избран да представя Италия през 2020 ще си пее песничката на концертите в Торино.

Много е яка btw, бях я забравила. Ок, имаме Монескин и Диодато, за сега изпреварват Украйна и Португалия като хостване, не им остава много да бият и Израел.

По-добре да извикат Викито, щом държат да ни приспят :D 

  • Haha 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Гледах р3капите на двата полуфинала..

Не мога да разбера на какво отгоре се смята, че Гърция и Португалия ще се класират на финал. И двете са изключително скучни и банални. Особено пък за Потугалия съм сигурен, че няма да се класира. 

На тяхно място провиждам България/Дания и Словения/Австрия (на магия).

От втория полуфинал пък виждам Финландия  и Австралия като надценени. Първата е супер зле на живо, втората пък е смотан опит за оригиналност. Така де, тук може и наистина да се класират, но Австралия ми е доста вероятна за отпадане.

Покрай Австралия, мисля че и Чехия ще изгори. Стават твърде много еднакви - Румъния, Чехия, Израел. Тц.. 

На тяхно място провиждам Румъния/Израел (двете са доста сходни, дори изпълнителите им са еднакви някак си) и изнанадваща Черна гора, побутната от журитата (не съм я чувал на живо). 

 

В първия полуфинал ще е кланница. Изглежда като слаб, но според мен ще се окаже по-силен от втория. Да не говорим, че във втория има едни фаворити, а останалите - не са много интересни. Докато в нашия - повечето са на еднакво ниво.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Съгласна съм с оценката ти за полуфиналите, но за мен няма как първият полуфинал да е по-силен при положение, че в Семи 2 след Македония се развихрят едни песни, от които 70% са материал за топ 5.

Израел още не знаем дали ще участват, ако се откажат - разчистват възможен път за Румъния.

Черна гора ми се стори зле на живо в Испания, а Гърция звучи много добре лайв. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 часа , meleto каза:

 

На тяхно място провиждам Румъния/Израел (двете са доста сходни, дори изпълнителите им са еднакви някак си) и изнанадваща Черна гора, побутната от журитата (не съм я чувал на живо). 

Ужасна беше от това което гледах.

 

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • meleto locked this Тема
Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...