Jump to content

Евровизия 2021


Willy

Препоръчани коментари

преди 1 минута, DarkChild каза:

Не това се забелязва в отношението на югославяните към нас. Но малко по-малко започват да се осъзнават, че бай Тито отдавна го няма. 

Ами не може да се отрече че тогава нещaта са били по този начин. Нали живея близо до българската граница, най-голямото градче в региона и преди 30 години нашите са ходели да пазаруват в Петрич и Сандански, защото им излизало доста по-евтино, а сега е обратното, всеки сезон е пълно с българи.

  • Like 1
 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Изтриха македонската песен и я качиха наново, без картината от турския музей, която напомняше на българския флаг. Беше станал скандал в двете държави и дори и по новините в бг го давали (вместо да промовират на Вики, че яко е забила).
Това само потвърждава твърденията на Блу от по-нагоре че сме яко забили и трошим време на глупости вместо да гледаме напред.

 

  • Like 3
 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

От 12.03.2021 г. от 10:54, Willy каза:

Мале края ми. Македонската песен е в българският тренд, а песента на Виктория не. Пищя!

Заради българското знаме в клипа. После се разпищяха там и сега са го махнали.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

От 12.03.2021 г. от 16:52, meleto каза:

Това звучи много тъжно, но кои са №1, 3 и 6? 

Може да не са били в крайни варианти. Доколкото знам Tears беше преработвана.

Или са от сегашните песни с други тестове, или са песни на Миланов, които той си е изтеглил.

От 12.03.2021 г. от 16:40, Blueberry каза:

Добре, на какво може да се дължи това, че я пращат точно нея? Не е заради нечие лоби, такива съмнения можеше да имаме, ако беше dive into unknown.

Защото Виктория е искала нея. Тя си решава, всичко друго е за Пр. Както миналата година не подадоха най-харесваната, така и тази година.

Обикновено става дума или за каприз, или за пари. От авторските права се получават прилични суми, за това нашите винаги искат песен, в която те са посочени като автори. От 14 участия, единствено 3 пъти някой от авторите на песента ни НЕ е била на сцената - при участията на Марияна Попова, Софка и Кристиян. Толкова.

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 часа , Willy каза:

докато на запад, дори и най-малкият проблем го решават с протести.

Аз не смятам, че протестът е най-добрият начин, а личният пример. Протестите се манипулират.

@DarkChild да не се строят, но да се поддържат и ремонтират. Спортът не е за пренебрегване, а при нас е на махленско ниво.

Относно балканските народи - може да се хейтят, но българите ни хейтят повече :D Единствено турци и албанци съм срещала да се радват като чуят, че си от България.

Аз не съм сигурна, че една 20-годишна неопитна певица може да продиктува избора, но ще видим. Явно има нещо в песента, което не се вижда с просто око, щом се качихме при букитата и продължаваме да растем (ДА, ЗА МЕН ТОВА Е КРИТЕРИЙ! :D ) 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Скандал в Македония: Участникът им в “Евровизия” показал българския трикольор в клипа си

Като скандален окачествяват клипа на песента на Република Северна Македония за Евровизия някои медии в югозападната ни съседка. Причината е, че за около пет секунди се виждат цветовете на българското знаме – бяло, зелено, червено, макар и разположени вертикално, а не хоризонтално.

РС Македония ще бъде представена тази година с песента Here i stand на Васил Гарванлиев от град Струмица на конкурса Евровизия в Ротердам, Нидерландия, посочва изданието

 

В един от кадрите, който продължава около 5 секунди, зад Васил Гарванлиев се появяват цветовете на българското знаме – бяло, зелено, червено, разположени вертикално върху стената, пише македонското издание, като уточнява, че на българското знаме те са подредени хоризонтално.

В същото време, продължава изданието, в нито един момент в клипа по нищо не личи, че става дума за представител на Република Северна Македония, нито пък някъде може да се забележи македонското знаме.

Автор на музиката и текста е самият Васил Гарванлиев, а аранжиментът е дело на Борче Кузмановски и Давор Йордановски, които са и продуценти. Музиката за песента е записана в студио “Феймс“ в Скопие с оркестър на живо с диригент Олег Кондратенко.

%D0%94%D0%B0%D1%83%D1%82-%D0%BF%D0%B0%D1

Даут паша хамам. Снимка: Община Чаир

Пред друго македонско издание (“Фокус”) струмичанинът Гарванлиев обясни, че коментираният символ е част от интериора на архитектурния паметник Даут паша хамам, в който са се помещавали част от снимките на клипа на певеца. Той обърна внимание на факта, че трицветните ленти в клипа са вертикални, а не хоризонтални, както е в българския национален флаг.

“Хората обожават да правят скандали, без да е нужно, и искат да правят драми. Това са прекрасни неща в Даут паша хамам в Скопие и съм много горд, че ми беше позволено да снимам там”, обясни Гарванлиев и подчерта, че клипът му е “вдъхновен от Иисус” и “няма никаква връзка с България”.

Clip-1024x429.jpg

Освен в сградата на Даут паша ханам, клипът е заснет и в студио “Феймс”, има и кадри от Културния център в Чикаго, където Васил Гарванлиев е прекарал много време като член на детския хор в града.

На сайта на община Чаир може да се види, че съвпадащите с българското знаме три цвята са част от интериора на подслонилия Националната галерия на Северна Македония бивш хамам.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, FikLena каза:

Скандал в Македония: Участникът им в “Евровизия” показал българския трикольор в клипа си

Като скандален окачествяват клипа на песента на Република Северна Македония за Евровизия някои медии в югозападната ни съседка. Причината е, че за около пет секунди се виждат цветовете на българското знаме – бяло, зелено, червено, макар и разположени вертикално, а не хоризонтално.

РС Македония ще бъде представена тази година с песента Here i stand на Васил Гарванлиев от град Струмица на конкурса Евровизия в Ротердам, Нидерландия, посочва изданието

 

В един от кадрите, който продължава около 5 секунди, зад Васил Гарванлиев се появяват цветовете на българското знаме – бяло, зелено, червено, разположени вертикално върху стената, пише македонското издание, като уточнява, че на българското знаме те са подредени хоризонтално.

В същото време, продължава изданието, в нито един момент в клипа по нищо не личи, че става дума за представител на Република Северна Македония, нито пък някъде може да се забележи македонското знаме.

Автор на музиката и текста е самият Васил Гарванлиев, а аранжиментът е дело на Борче Кузмановски и Давор Йордановски, които са и продуценти. Музиката за песента е записана в студио “Феймс“ в Скопие с оркестър на живо с диригент Олег Кондратенко.

%D0%94%D0%B0%D1%83%D1%82-%D0%BF%D0%B0%D1

Даут паша хамам. Снимка: Община Чаир

Пред друго македонско издание (“Фокус”) струмичанинът Гарванлиев обясни, че коментираният символ е част от интериора на архитектурния паметник Даут паша хамам, в който са се помещавали част от снимките на клипа на певеца. Той обърна внимание на факта, че трицветните ленти в клипа са вертикални, а не хоризонтални, както е в българския национален флаг.

“Хората обожават да правят скандали, без да е нужно, и искат да правят драми. Това са прекрасни неща в Даут паша хамам в Скопие и съм много горд, че ми беше позволено да снимам там”, обясни Гарванлиев и подчерта, че клипът му е “вдъхновен от Иисус” и “няма никаква връзка с България”.

Clip-1024x429.jpg

Освен в сградата на Даут паша ханам, клипът е заснет и в студио “Феймс”, има и кадри от Културния център в Чикаго, където Васил Гарванлиев е прекарал много време като член на детския хор в града.

На сайта на община Чаир може да се види, че съвпадащите с българското знаме три цвята са част от интериора на подслонилия Националната галерия на Северна Македония бивш хамам.

 

Мда, определено и от двете страни на границата образователното ниво е паднало под критичния минимум. За пръв път виждам и чувам български трибагреник вече е в бяло, червено, зелено както и че сме го завъртяли вертикално. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 39 минути, Lelqtian каза:

Мда, определено и от двете страни на границата образователното ниво е паднало под критичния минимум. За пръв път виждам и чувам български трибагреник вече е в бяло, червено, зелено както и че сме го завъртяли вертикално. 

Така е било преди, но за клипа уж ги били разменили и действително са в правиланата последователност.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 56 минути, Blueberry каза:

Аз не смятам, че протестът е най-добрият начин, а личният пример. Протестите се манипулират.

@DarkChild да не се строят, но да се поддържат и ремонтират. Спортът не е за пренебрегване, а при нас е на махленско ниво.

Относно балканските народи - може да се хейтят, но българите ни хейтят повече :D Единствено турци и албанци съм срещала да се радват като чуят, че си от България.

Аз не съм сигурна, че една 20-годишна неопитна певица може да продиктува избора, но ще видим. Явно има нещо в песента, което не се вижда с просто око, щом се качихме при букитата и продължаваме да растем (ДА, ЗА МЕН ТОВА Е КРИТЕРИЙ! :D ) 

Масов спорт - да. Стадиони за милиони не облагодетелстват обществото като цяло.

Може би iCard просто помпат пари в залозите. Интересът е много нисък, сравнено с миналата година. То и Bones беше напред в залозите, а видяхме после. То и самото изпълнение беше зле, разбира се.

  • Like 4
Link to comment
Сподели в други сайтове

Кадрите с "не знамето" са махнати, а клипа качен пак. Но иначе всичко е точно. 

A new music video for “Here I Stand” has been uploaded. 
The delegation of North Macedonia states: “Due to the inconveniences caused by copyright related to one piece of artwork shown in the previous version of our video, we have removed the disputable footages and uploaded a new version of our video. Thank you for your understanding!”

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 55 минути, DarkChild каза:

Масов спорт - да. Стадиони за милиони не облагодетелстват обществото като цяло.

Може би iCard просто помпат пари в залозите. Интересът е много нисък, сравнено с миналата година. То и Bones беше напред в залозите, а видяхме после. То и самото изпълнение беше зле, разбира се.

Bones беше класически случай на "студийна песен", която не беше преведена правилно на сцената. Така и не се разбра коя е била оригиналната певица, но Жана беше доста слабо решение.

Иначе не беше точно така, както е в момента - преди да излезе песента бяхме първи (заради Кристиан) и постепенно паднахме извън топ 10 като в последствие дори постигнахме по-добра позиция от предвиденото. 2018 e тотал щета при букитата btw, само топ 3 и то разбъркано са познали, много страни са им с по 10 позиции разлика.

Аз късно се сетих да се включа за Мелодиефестивален, ето ако някой иска с английски коментар: https://www.svtplay.se/video/30416620/melodifestivalen-2021/melodifestivalen-13-mars-20-00?modalId=ea4xAXp

 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, Blueberry каза:

Bones беше класически случай на "студийна песен", която не беше преведена правилно на сцената. Така и не се разбра коя е била оригиналната певица, но Жана беше доста слабо решение.

Как не се? Дори я представиха.

 

  • Wow 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Eто шведската песен, току-що я избраха. Дава ми надежда, нашата песен е много по-добра. Това за мен не е и final worthy, но все пак шведското лоби е брутално.

Ерик Сааде остана втори, а Мамас трети.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, DarkChild каза:

Как не се? Дори я представиха.

 

Тя беше беквокал и не е било тайна. Говоря за титулярната певица - дори Жана разказа, че е била извикана "по спешност" да се включи в проекта Equinox, защото оригиналната певица се е отказала. Самата Жана участваше във вътрешния избор за България с друга песен, дело на Вида Пиронкова (авторката на "Гълъбо"). Слуховете са, че е била Лорийн, победителката от 2012, която не е искала да представя друга държава освен Швеция. Мисля, че @Willy може да знае повече.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Blueberry каза:

Eто шведската песен току-що я избраха. Дава ми надежда, нашата песен е много по-добра. Това за мен не е и final worthy, но все пак шведското Лоби е брутално.

Ерик Сааде остана втори, а Мамас трети. 

Много политкоректна ми идва. А тва че почти ме приспа май беше бонус. Но явно не и пречи да е вече на 5то място при букитата. 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Blueberry каза:

Тя беше беквокал и не е било тайна. Говоря за титулярната певица - дори Жана разказа, че е била извикана "по спешност" да се включи в проекта Equinox, защото оригиналната певица се е отказала. Самата Жана участваше във вътрешния избор за България с друга песен, дело на Вида Пиронкова (авторката на "Гълъбо"). Слуховете са, че е била Лорийн, победителката от 2012, която не е искала да представя друга държава освен Швеция. Мисля, че @Willy може да знае повече.

Никой не знае коя е била или поне аз не съм чувал, но ще се разпитам.

  • Like 1
 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

НЕЕЕ ШВЕЦИЯ АМАН

Safe choice с който може да спечели журито, а и цялото шоу, ако хвърлят по-голям фокус на посланието BLM.

Аз си рева за Ерик, не знам за вас, можеше да ми е топ 3. 🥲

 

  • Love 1
 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Lelqtian каза:

Много политкоректна ми идва. А тва че почти ме приспа май беше бонус. Но явно не и пречи да е вече на 5то място при букитата. 

Политкоректно, политкоректно, ама ако не броим Мамите, това е 6-ти пореден мъж, който се явява за Швеция, колкото и да не прилича на мъж. We want female representation! 

 

Току що, Willy каза:

НЕЕЕ ШВЕЦИЯ АМАН

Safe choice с който може да спечели журито, а и цялото шоу, ако хвърлят по-голям фокус на посланието BLM.

Аз си рева за Ерик, не знам за вас, можеше да ми е топ 3. 🥲

 

Абсолютно Safe choice. Интересното е, че Туссе спечели заради публиката, бяха с малки разлики от журитата. На Ерик парчето е супер ритмично, запеваемо и най-важното (в последните години) - има потенциал за брутален стейджинг. Туссе ми е точно като масовката от песни 2005-2015, клише. Имам предчувствие, че за пореден път ще гледаме огромна разлика между жури и публика при Швеция.

  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, Blueberry каза:

Политкоректно, политкоректно, ама ако не броим Мамите, това е 6-ти пореден мъж, който се явява за Швеция, колкото и да не прилича на мъж. We want female representation! 

 

Абсолютно Safe choice. Интересното е, че Туссе спечели заради публиката, бяха с малки разлики от журитата. На Ерик парчето е супер ритмично, запеваемо и най-важното (в последните години) - има потенциал за брутален стейджинг. Туссе ми е точно като масовката от песни 2005-2015, клише. Имам предчувствие, че за пореден път ще гледаме огромна разлика между жури и публика при Швеция.

Щерката и Мамите със сигурност ми харесаха повече от BLM, но нека не забравяме политкоректния аспект на Евровизията наистина, като нищо някой тъмнокож изпълнител да го прибутат тая година до победа да отчетем дейност. Аз поне за такъв поне в момента не се сещам :) 

Пък и Швеция май не са печелили вече цели 5 години, време им е. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Lelqtian каза:

Аз поне за такъв поне в момента не се сещам :) 

Значи битката ще е Швеция срещу Малта :D Предпочитам първите, поне ги знаем, че са добри домакини, но малтийците имат предимство, че пращат момиче - Gen Z, черна, девойка, с наднормено тегло, ако се аутне и като LGBTQ+ може и без да пее да я коронясат.

  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Вече има 36/40 песни.(от 39 ако смятаме оттеглянето на Беларус, което предстои да бъде обявено)

Малта и Грузия не са за мен, ама от Азербайджан и Ефенди чакам финалният удар, може би и нов личен фаворит.

  • Wow 1
 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Blueberry каза:

Значи битката ще е Швеция срещу Малта :D Предпочитам първите, поне ги знаем, че са добри домакини, но малтийците имат предимство, че пращат момиче - Gen Z, черна, девойка, с наднормено тегло, ако се аутне и като LGBTQ+ може и без да пее да я коронясат.

Песента на Малта отново ще е по музика на Борислав Миланов.

  • Like 1
 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Blueberry каза:

Значи битката ще е Швеция срещу Малта :D Предпочитам първите, поне ги знаем, че са добри домакини, но малтийците имат предимство, че пращат момиче - Gen Z, черна, девойка, с наднормено тегло, ако се аутне и като LGBTQ+ може и без да пее да я коронясат.

пък и почти наше момиче, песента и миналата година не беше ли от екипа на Миланов :) 

ПС - Абе май има и други - този от Чехия е наполовина черен, таз дет ще пее за Сан Марино е италианка с африкански корени, може и да изпускам някой че ме примързя да ровя повече. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • meleto unpinned and unfeatured this Тема
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...