Jump to content

Евровизия 2021


Willy

Препоръчани коментари

преди 7 часа , Wild_Style каза:

За втора и то поредна година имаме огромен шанс за успех. Друг е въпроса дали малка България ще може да отговори подобаващо като евентуален домакин на конкурса. Все пак не сме Азербайджан в рамките на година да вдигнем нова зала, специално построена за Евровизия.

е нали вече си имаме Арена Армеец ?

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Арена Армеец е подходяща за такива събития, факт. По принцип изобщо не се съмнявам, че България ще се справи чудесно с организацията на подобно събитие, Украйна да не би да са по-добре от нас.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 9 часа , Wild_Style каза:

За втора и то поредна година имаме огромен шанс за успех. Друг е въпроса дали малка България ще може да отговори подобаващо като евентуален домакин на конкурса. Все пак не сме Азербайджан в рамките на година да вдигнем нова зала, специално построена за Евровизия.

Боже, като чуя 'малка България' и ми призлява. Кое му е  малкото на 16тата по площ, 15та по население?

С какво 10тата по-големина столица в ЕС да изостава пред Белград например?

  • Like 4
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 7 часа , Olay каза:

Боже, като чуя 'малка България' и ми призлява. Кое му е  малкото на 16тата по площ, 15та по население?

С какво 10тата по-големина столица в ЕС да изостава пред Белград например?

НАЙ-БЕДНАТА ДЪРЖАВА В ЕС

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 7 часа , Olay каза:

Боже, като чуя 'малка България' и ми призлява. Кое му е  малкото на 16тата по площ, 15та по население?

С какво 10тата по-големина столица в ЕС да изостава пред Белград например?

Това са дълбоките комплекси, набивани ни от поколения.

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 11 часа , FikLena каза:

е нали вече си имаме Арена Армеец ?

На зала Арена Армеец имаш ли на идея колко и е капацитета за подобен тип фестивални конкурси?

преди 9 часа , Olay каза:

Боже, като чуя 'малка България' и ми призлява. Кое му е  малкото на 16тата по площ, 15та по население?

С какво 10тата по-големина столица в ЕС да изостава пред Белград например?

Малка е България, с много малки възможности за провеждането на конкурс от такъв ранг:1000(30): Казах ти, при евентуално домакинство на София никой тук няма да се юрне да стои нова по-голяма и по-модерна зала, за да може събитието да се състои. Масово в държавата ще искат хем да стиснат, хем да пръднат и нищо повече.

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 часа , Wild_Style каза:

На зала Арена Армеец имаш ли на идея колко и е капацитета за подобен тип фестивални конкурси?

Малка е България, с много малки възможности за провеждането на конкурс от такъв ранг:1000(30): Казах ти, при евентуално домакинство на София никой тук няма да се юрне да стои нова по-голяма и по-модерна зала, за да може събитието да се състои. Масово в държавата ще искат хем да стиснат, хем да пръднат и нищо повече.

 

 

Ти да не мислиш, че провеждат Евровизия в Арени с капацитет от 50 хиляди души?

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 часа , Wild_Style каза:

На зала Арена Армеец имаш ли на идея колко и е капацитета за подобен тип фестивални конкурси?

Малка е България, с много малки възможности за провеждането на конкурс от такъв ранг:1000(30): Казах ти, при евентуално домакинство на София никой тук няма да се юрне да стои нова по-голяма и по-модерна зала, за да може събитието да се състои. Масово в държавата ще искат хем да стиснат, хем да пръднат и нищо повече.

 

 

Евровизия 2017 беше в експо център, даже не беше арена.
Евровизия 2019 - зала с едва 4 000 места 

Евровизия в Швеция имаха арена с 50 000 капацитет, но решиха, че такава зала не им трябва и ползваха съседната Globe Арена - 5000 капацитет.

Евровизия с капацитета от последните години могат а организират ако искат не само в София, ами и във Варна и Бургас дори.

  • Like 4
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 5 часа , FikLena каза:

НАЙ-БЕДНАТА ДЪРЖАВА В ЕС

И отстъпва на Белград защото?

Извън темата е, но ако 100% от хората се водят по-реалната а не по декларираната заплата, и отделно ако имаме предвид и това, че 90% от населението притежава собствено жилище (за разлика от 20-30% средно за ЕС), изобщо няма да сме на дъното, но това е друга тема.

  • Like 5
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 42 минути, Olay каза:

Евровизия 2017 беше в експо център, даже не беше арена.
Евровизия 2019 - зала с едва 4 000 места 

Евровизия в Швеция имаха арена с 50 000 капацитет, но решиха, че такава зала не им трябва и ползваха съседната Globe Арена - 5000 капацитет.

Евровизия с капацитета от последните години могат а организират ако искат не само в София, ами и във Варна и Бургас дори.

Дори и Русе.

 

преди 39 минути, Olay каза:

И отстъпва на Белград защото?

Извън темата е, но ако 100% от хората се водят по-реалната а не по декларираната заплата, и отделно ако имаме предвид и това, че 90% от населението притежава собствено жилище (за разлика от 20-30% средно за ЕС), изобщо няма да сме на дъното, но това е друга тема.

Абсолютен факт. Сигурно две трети от хората са в сивия сектор. 

  • Like 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 9 часа , Wild_Style каза:

На зала Арена Армеец имаш ли на идея колко и е капацитета за подобен тип фестивални конкурси?

Малка е България, с много малки възможности за провеждането на конкурс от такъв ранг:1000(30): Казах ти, при евентуално домакинство на София никой тук няма да се юрне да стои нова по-голяма и по-модерна зала, за да може събитието да се състои. Масово в държавата ще искат хем да стиснат, хем да пръднат и нищо повече.

 

 

Ти сериозно ли смяташ че всеки се юрва да строи нова зала специално за Евровизия? 

Още повече ако пандемията продължи и към догодина, 2022 може да го проведат и от някоя нива в Куртово конаре, даже ще е по интересно. 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Арена Армеец София” е с капацитет 12 хиляди души за спортни прояви и 18 хиляди за концерти

Rotterdam Ahoy Its capacity ranges from two to 11,300 people

The Expo Tel Aviv includes the new Pavilion 2, which will be the arena for Eurovision 2019. The Pavilion 2 was opened in 2015 and has a capacity of up to 10,000 people at most

Lisbon's Altice Arena, which had the capacity of 18,000 people.

Eurovision 2017: Kyiv named host city with International All of the shows will take place in the International Exhibition Centre, where officials had previously drawn up plans for a 10,000-capacity arena

 

Ericsson Globe The volume of the building is 605,000 cubic metres (21,400,000 cu ft) and it has a seating capacity of 16,000 spectators

Wiener Stadthalle It has a capacity of up to 16,152 depending on the event.

 

И какво се оказва? От последните 5 хоста, само португалската зала има като нашия капацитет, всички други по-малко. ;) @Wild_Style осъзна ли, че си безпочвен хейтър ;* 

+ Бонус - болднала съм страните, които са по-бедни от нас и са хоствали Евровизия (и то все в близките години)

 

European countries by total wealth

Rank Country Total wealth
(billions USD)
     
24 23px-Flag_of_Bulgaria.svg.png Bulgaria 138
25 21px-Flag_of_Iceland.svg.png Iceland 138
26 23px-Flag_of_Slovenia.svg.png Slovenia 133
27 23px-Flag_of_Croatia.svg.png Croatia 120
28 23px-Flag_of_Cyprus.svg.png Cyprus 91
29 23px-Flag_of_Serbia.svg.png Serbia 73
30 23px-Flag_of_Estonia.svg.png Estonia 60
31 23px-Flag_of_Lithuania.svg.png Lithuania 57
32 23px-Flag_of_Ukraine.svg.png Ukraine 55
33 23px-Flag_of_Latvia.svg.png Latvia 53
34 23px-Flag_of_Malta.svg.png Malta 49
35 23px-Flag_of_Bosnia_and_Herzegovina.svg. Bosnia and Herzegovina 40
36 21px-Flag_of_Albania.svg.png Albania 37
37 23px-Flag_of_North_Macedonia.svg.png North Macedonia 20
38 23px-Flag_of_Montenegro.svg.png Montenegro 12
39 23px-Flag_of_Belarus.svg.png Belarus 11
40 23px-Flag_of_Moldova.svg.png Moldova 0

 

 
 
  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Иначе все пак сравнения със страните хоствали преди 10-20 години или детската Евровизия не стават. Сега стандардите са доста по-високи, откъм качество, ефектни и модерни сцени с LED screens, които да задоволят изискванията на страни като Русия, Швеция итн. Но в случай да спечели, има време от една година в което да се подготви.

  • Like 3
 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Willy каза:

Най-важното е че имате зала. Всичко друго се плаща най-вече от BIG 5 + по нещо от всички участнци и спонсори. 

Да, това беше по повод, че сме били най-бедната страна в ЕС (просто ЕС е богат). Много силно не одобрявам това, с което са програмирани поколения българи "хубава работа, ама българска", "малка България", "българите сме прост народ" и т.н. С такова мислене, прогрес няма как да има. Не знам дали го има и при вас, но съм общувала с доста македонци и не ми е правило впечатление. 

  • Like 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Blueberry каза:

Не знам дали го има и при вас, но съм общувала с доста македонци и не ми е правило впечатление. 

Не, при югославяните е точно обратното - болестна грандомания без никакво покритие.

  • Haha 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

а осъзнавате ли че нямаме дори ЕДИН стадион като хората?

дори македонците ни изпревариха 

 

Официално: България с кандидатура за две европейски и едно световно първенство по футбол

 

😁😀😀😀

 

15418_7121557132039162318_original.jpg

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Willy каза:

Иначе все пак сравнения със страните хоствали преди 10-20 години или детската Евровизия не стават. Сега стандардите са доста по-високи, откъм качество, ефектни и модерни сцени с LED screens, които да задоволят изискванията на страни като Русия, Швеция итн. Но в случай да спечели, има време от една година в което да се подготви.

Нашата детската я дадох като пример колко прилича на истинската като зала и размер на публиката, а и като движение на камерите. Разбира се, че на голямата евровизия и то няколко години по-късно всичко ще е още по-хубаво.

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, FikLena каза:

а осъзнавате ли че нямаме дори ЕДИН стадион като хората?

дори македонците ни изпревариха 

 

Лудогорец Арена доколкото знам е хубав.

В София стадионите са на плачевно ниво, наистина, но и на това ще се обърне внимание.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, Blueberry каза:

Да, това беше по повод, че сме били най-бедната страна в ЕС (просто ЕС е богат). Много силно не одобрявам това, с което са програмирани поколения българи "хубава работа, ама българска", "малка България", "българите сме прост народ" и т.н. С такова мислене, прогрес няма как да има. Не знам дали го има и при вас, но съм общувала с доста македонци и не ми е правило впечатление. 

 

преди 4 минути, DarkChild каза:

Не, при югославяните е точно обратното - болестна грандомания без никакво покритие.

Напротив и при нас е така. Но, това не е само българска или македонска работа, а цял балкански менталитет. Точно затова сме на това ниво, защото просто сме свикнали с това как стоят нещата, докато на запад, дори и най-малкият проблем го решават с протести.

преди 2 минути, Blueberry каза:

Лудогорец Арена доколкото знам е хубав.

В София стадионите са на плачевно ниво, наистина, но и на това ще се обърне внимание.

Тази арена толко да ми е противна, а преди няколко години бях фен на Лудогорец от българският футбол.

 

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, FikLena каза:

а осъзнавате ли че нямаме дори ЕДИН стадион като хората?

дори македонците ни изпревариха 

 

Официално: България с кандидатура за две европейски и едно световно първенство по футбол

 

😁😀😀😀

 

15418_7121557132039162318_original.jpg

Има много по-важни неща да се строят от стадиони. Чалгата не е само музика.

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, Willy каза:

Напротив и при нас е така. Но, това не е само българска или македонска работа, а цял балкански менталитет. Точно затова сме на това ниво, защото просто сме свикнали с това как стоят нещата, докато на запад, дори и най-малкият проблем го решават с протести.

Не това се забелязва в отношението на югославяните към нас. Но малко по-малко започват да се осъзнават, че бай Тито отдавна го няма. 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

  • meleto unpinned and unfeatured this Тема
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...