Jump to content

Евровизия 2021


Willy

Препоръчани коментари

преди 1 минута, FikLena каза:

а Малта и Сан МАрино имат ли зали за Евровизия.?

нали през 2007 не ни дадоха победата защото нямахме зала 

Кой не ни е дал? Та ние завършихме едва пети..

  • Haha 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, FikLena каза:

а Малта и Сан МАрино имат ли зали за Евровизия.?

нали през 2007 не ни дадоха победата защото нямахме зала 

Те да спечелят, зала ша се намери. Както казах няколко страници назад, с актуалното корона положение и догодина Евровизията ще е без публика, така че може и в някое мазе да я спретнат. 

PS 

Малта имат подходящ терен, примерно http://www.mfcc.com.mt/venue

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 35 минути, Lelqtian каза:

Ето този плейлист примерно от канала им в ютубата, само не знам по къв принцип са го редили. 

Или една от многото сбити версии 

 

Ба, само Чехия, Италия, Грузия, Холандия и май Сан Марино ми допаднаха леко. Хитово ми прозвучаха само испанската, сръбската, кипърската (не ми харесаха).

  • Like 2

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, asylum каза:

Ба, само Чехия, Италия, Грузия, Холандия и май Сан Марино ми допаднаха леко. Хитово ми прозвучаха само испанската, сръбската, кипърската (не ми харесаха).

А не ти ли хареса песента на Мехмед Ефенди?

  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Croatia,Greece, Moldova, Cyprus and Malta and of course Bulgaria will Record the Eurovision rescue performance 👀 in Sofia

Наталия е в София с Киркоров и днес или утре би трябвало да снима в арена Армеец.

  • Like 1
 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Willy каза:

Croatia,Greece, Moldova, Cyprus and Malta and of course Bulgaria will Record the Eurovision rescue performance 👀 in Sofia

Наталия е в София с Киркоров и днес или утре би трябвало да снима в арена Армеец.

Сори, тва бекъп записа ли имаш предвид? За като не стигнат до Ротердам поради ковид причини.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, Lelqtian каза:

Сори, тва бекъп записа ли имаш предвид? За като не стигнат до Ротердам поради ковид причини.

Дам, трябва да имат за всеки случай.

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 29 минути, FikLena каза:

А не ти ли хареса песента на Мехмед Ефенди?

Средно. Очаквах повече, съдейки по заглавието и най-вече твоя екстаз! ❤️ Засега ще карам на 

Kurukahveci Mehmet Efendi Türk Kahvesi 100 gr - Ofisegetirelim.com

  • Haha 1
  • Love 1

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, FikLena каза:

а Малта и Сан МАрино имат ли зали за Евровизия.?

нали през 2007 не ни дадоха победата защото нямахме зала 

Това не са наградите на Планета

 

  • Haha 4
Link to comment
Сподели в други сайтове

 

преди 7 часа , Lelqtian каза:

То пък щото в Сан Марино ще е ефтино нали ;) Или искаш Евровизия като за бедни като я спретнат БНТ?

Детската Евровизия беше много добре направена. Мнооого хора и организации имат интерес България и страни от източния блок да спечелят, така че и пари, и организатори ще се намерят бол. Само водещи не знам, че повечето са зле с английския.

Според мен на Малта песента ще флопне доста повече от очакването. Women empowerment минава, ако е запеваемо, а тук не се запомня нищо. Липсва й адреналина!

 

  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 часа , DarkChild каза:

Това не са наградите на Планета

 

Ама каак, нали Миро от Каризма казА, че Евровизия звъняли на Президента Първанов специално да питат дали имаме зала 🙄

  • Haha 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, Olay каза:

Ама каак, нали Миро от Каризма казА, че Евровизия звъняли на Президента Първанов специално да питат дали имаме зала 🙄

И да е било така, сигурност не е било като ни представяше той 🤭

Link to comment
Сподели в други сайтове

България ще изпрати Гарванлиев на Евровизия, ако Македония се откаже от него

 

  Според български медии бившият министър на културата и председател на съответната комисия в парламента Вежди Рашидов коментира антибългарската реторика в Република Северна Македония (РСМ), чиято възможност за изява този път е участието на македонския певец Васил Гарванлиев в тазгодишния конкурс на Евровизия, цитира думите му македонският телевизионен канал “ТВ 21“


Той казва, че признанието на Васил Гарванлиев, че има българско гражданство, буквално е взривило "патриотичните кръгове в Скопие", които веднага е свързало песента с "българското вето".

„Определено не разбирам какво може да липсва в достойнството, самочувствието и комплексите на едно общество, за да има такова поведение. Особено към държава като България, която винаги се е държала приятелски, братски и уважително. Спомням си президента Желю Желев, когато беше взето решение България да бъде първа, която да признае Македония като държава. "Не разбирам защо културата трябва да страда", каза Рашидов.

По този повод бившият министър дори се пошегува: „Това е все едно да забраните на българите да слушат Елтън Джон, защото те не знаят английски. "Без да знаем английски, ние го харесваме."

Според него културата трябва да играе ролята на мост между две държави, а не да ги разделя.

Тв водещият Слави Трифонов отново предложи помощ на македонския участник в Евровизия.

„Васил Гарванлиев, който би трябвало да представлява Северна Македония на Евровизия, е заплашен от оттегляне от конкурса от съгражданите си в Северна Македония, защото той обяви, че е и българин, тъй като има и български паспорт. „И сега срещу него се провежда кампания в Северна Македония, за да не представлява страната на Евровизия“, написа Трифонов във „Фейсбук“.

Освен това той добави, че България е навсякъде, където има дори един българин, и призова Гарванлиев да дойде в България, където той и екипът му ще му осигурят работа и достоен живот.

„Решението е ваше. "Българите трябва да се подкрепят взаимно."

Остра реакция дойде от ВМРО-БНД, където казват, че антибългарската вълна и ненавистта, която се е изляла върху певеца с българско гражданство, показват, че тяхната непримиримост към членството на страната в ЕС е напълно правилна.

„Защо само българинът Васил Гарванлиев и българското знаме се оказаха„ скандални “за Скопие? Отговорът за нас е ясен и е продиктуван от измислената македонска идея и безмилостните опити на местните политици да манипулират историята и да използват българското самосъзнание за репресии. Подобни извращения спрямо българите, на които сме свидетели днес, са препратка към тъмните години след предателството на Коминтерна срещу България и българите от Пиринско и Вардарско след 1944 година. Нека припомним още едно нещо на братята ни от другата страна на границата. „Живеем в 21-ви век, Югославия не съществува и ако искат да станат част от Европейския съюз, трябва да забравят за великата македонска идея и фалшивата„ македонска нация “, изкуствено създадена в болшевишката лаборатория на Сталин, с помощта на Георги Димитров в полза на Тито, " заявиха от ВМРО-БНД.

Оттам те казват, че Евровизия е конкурс за песни за свободни и талантливи млади хора.

„Това, което се случва с представителя на РС Македония на Евровизия Васил Гарванлиев, по никакъв начин не кореспондира с европейските ценности, към които Скопие официално твърди, че се стреми. Ние от ВМРО няма да търпим възбуждане на обществени настроеия срещу Гарванлиев, само защото той не крие, че има български паспорт - точно както почти 100 000 от нашите братя там. "И ако младият певец се оттегли от състезанието, ние ще призовем България да го изпрати като свой представител през следващата година", добави ВМРО-БНД.

Те посочват, че докато ВМРО-БНД е в българския парламент, те няма да допуснат войнстващ сърбо--македонизъм в ЕС.

Телевизионният канал наскоро стартира онлайн петиция с искане за оттегляне на представителя на Евровизия от РСМ Васил Гарванлиев, след беше разпространено видео, в което мнозина разпознаха българското знаме, а също така бе публикувано и интервю, в което Гарванлиев посочва, че в освен македонски, той има и български паспорт.
  • Like 2
  • Angry 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Реално EBU наистина се свързва с всички потенциални победители, за да проучи възможностите за домакинстване още преди Евровизия да е минала. Напълно нормални процеси, но Миро с яда си, че се изложи жестоко в Осло, реши да измисли тази голяма лъжа, която години наред носеше на Евровизия лошо име в България.

  • Like 1
  • Wow 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Senhor каза:

Реално EBU наистина се свързва с всички потенциални победители, за да проучи възможностите за домакинстване още преди Евровизия да е минала. Напълно нормални процеси, но Миро с яда си, че се изложи жестоко в Осло, реши да измисли тази голяма лъжа, която години наред носеше на Евровизия лошо име в България.

Не мисля, дори и да има държава победител която не може да хоства, не е никакъв проблем и най-вероятно ще премине към някоя от държавите от топ 5. Най-вероятно това ще е UK, както е и случая с Австралия, която дори и да спечели няма опция да домакинства.

  • Like 2
 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, Willy каза:

Не мисля, дори и да има държава победител която не може да хоства, не е никакъв проблем и най-вероятно ще премине към някоя от държавите от топ 5. Най-вероятно това ще е UK, както е и случая с Австралия, която дори и да спечели няма опция да домакинства.

Не е задължително да е топ 5 май, дори за Австралия, май ЕБУ просто пуска тираж за алтернативни кандидати. Мисля че примерно детската Евровизия точно така е била в София оня път, победителя се е отказал, и са подавани заявления кой иска да хоства. 

Сан Марино примерно може да нямат подходяща зала, но с малко повече адреналин може да опънат палатка - вариант който е предлаган като опция за някои от последните хостове - или вероятно ще хостват някъде у Италия. 

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Lelqtian каза:

Не е задължително да е топ 5 май, дори за Австралия, май ЕБУ просто пуска тираж за алтернативни кандидати. Мисля че примерно детската Евровизия точно така е била в София оня път, победителя се е отказал, и са подавани заявления кой иска да хоства. 

Сан Марино примерно може да нямат подходяща зала, но с малко повече адреналин може да опънат палатка - вариант който е предлаган като опция за някои от последните хостове - или вероятно ще хостват някъде у Италия. 

Знам, но кой друг ще иска да хоства без да е спечелил, като не са способни. Италия нищо че е топ 5, имат си Санремо, Швеция - Мелфест и едва ли ще им пука за други конкурси. Остава Великобритания и от BBC мисля че бяха заявили че имат интерес да хостват Евровизия и дори и да има интерес от други държави, то ще загубят срещу тях.

  • Dislike 1
 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 часа , Blueberry каза:

 

Детската Евровизия беше много добре направена. Мнооого хора и организации имат интерес България и страни от източния блок да спечелят, така че и пари, и организатори ще се намерят бол. Само водещи не знам, че повечето са зле с английския.

Според мен на Малта песента ще флопне доста повече от очакването. Women empowerment минава, ако е запеваемо, а тук не се запомня нищо. Липсва й адреналина!

 

На теб ти липсва адреналин!!! 

Това е единствената песен дето ми влезе в плейлиста тази година.  И не заради посланието. А Дестини ще ги отвее с артистизъм. Жалко, че е в полемиката на Нета (и като текст, и като визия), та едва ли ще победи.

Според мен Виктория много обърка нещата, смятайки че посланието ще я направи успешна. В Европа колко държави са англоговорящи? Дори заглавието е твърде абстрактно, за да впечатли.

Друго си беше Imaginary Friend. Както се случва обикновено, когато дадена песен е била избрана "насила" - не успява на конкурса. И затова малко хейтърски да се изразя - нека да претърпят провал, за да разберат грешката си.

  • Haha 1
  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 26 минути, Willy каза:

Знам, но кой друг ще иска да хоства без да е спечелил, като не са способни. Италия нищо че е топ 5, имат си Санремо, Швеция - Мелфест и едва ли ще им пука за други конкурси. Остава Великобритания и от BBC мисля че бяха заявили че имат интерес да хостват Евровизия и дори и да има интерес от други държави, то ще загубят срещу тях.

Скоро никой не е отказвал да хоства, и надали някой би го направил. Все пак Евровизия си е добра реклама , туризъм, ала бала, предполагам вкарва добри приходи. 

Покрай дебюте на Автралия мисля има спекулации че ако спечелят, ще хостват в Германия, а Англия като алтернатива ако немците откажат. Не съм сигурен дали са реално потвърдени и дали такива уговорки още важат. Което би следвало да подсказва че точно Германия са готови да поемат щафетата, ако някой откаже. И междудругото немски кокурст от типа на Мелфест или Сан Ремо май няма ;) 

Колкото до Сан Ремо и да хостват в Италия - просто предположение че може да имат няква уговорка, все пак са им в задния двор, а подходяща зала нямат. 

Другото което ми е интересно е, доколкото има инфромация Австралийците ако спечелят, не могат да го преместят там и трябва да си изберат европейски ко-хост (евентуално Германия или Англия, но на теория ако някой друг им предложи да спонсорира цялия масраф вместо тях, защо не). Но ме чопли дали отказваща се страна победител може да избира по същия начин, или връща диретно с отказ решението обратно в ЕБУ. 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 29 минути, meleto каза:

На теб ти липсва адреналин!!! 

Това е единствената песен дето ми влезе в плейлиста тази година.  И не заради посланието. А Дестини ще ги отвее с артистизъм. Жалко, че е в полемиката на Нета (и като текст, и като визия), та едва ли ще победи.

Според мен Виктория много обърка нещата, смятайки че посланието ще я направи успешна. В Европа колко държави са англоговорящи? Дори заглавието е твърде абстрактно, за да впечатли.

Друго си беше Imaginary Friend. Както се случва обикновено, когато дадена песен е била избрана "насила" - не успява на конкурса. И затова малко хейтърски да се изразя - нека да претърпят провал, за да разберат грешката си.

Уонабито от Малта не само е в нейната полемика, визия, но и липсва екзотичните елементи на оргинала така че ... нека си помечтая за първо място. 

А на нашто Вики .... толкова неща и липсват, тук дори андреналин няма да помогне. 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 28 минути, meleto каза:

На теб ти липсва адреналин!!! 

Това е единствената песен дето ми влезе в плейлиста тази година.  И не заради посланието. А Дестини ще ги отвее с артистизъм. Жалко, че е в полемиката на Нета (и като текст, и като визия), та едва ли ще победи.

Според мен Виктория много обърка нещата, смятайки че посланието ще я направи успешна. В Европа колко държави са англоговорящи? Дори заглавието е твърде абстрактно, за да впечатли.

Друго си беше Imaginary Friend. Както се случва обикновено, когато дадена песен е била избрана "насила" - не успява на конкурса. И затова малко хейтърски да се изразя - нека да претърпят провал, за да разберат грешката си.

На Гьон?! Гжон?! песента ми отключи апетита за повече евровизийни песни и сега ми харесват повечето. Иначе до преди 2 дни и аз нищо не харесвах. Предполагам, че и ти няма да си останеш само с Малта, 2019 имахме сходни фаворити, ако съдя по аватара ти :D

Аз наскоро се замислих, че и Елица и Стунджи сами си избраха песента втория път, а публиката им беше избрала "Кисмет". Не помня при Миро как беше, но имам чувството, че друга песен се харесваше повече. Но категорично никога повече не мисля, че трябва публиката да решава или дори да знае песните, в пъти по-добре ни се получава без състезания.

Албанката щяла да работи със Саша Жан Баптист, която си мислех, че само с фаворити работи, но явно не. :D Предполагам, че Виктория няма да работи с нея, защото не виждам как с тая песен ще се впише в клишето тъмнa сцена с дим и светлини или червени светлини и огньове.

  • Haha 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

  • meleto unpinned and unfeatured this Тема
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...