Jump to content



Евровизия 2021


Willy

Препоръчани коментари

Евровизия 2021 ще бъде 65-ото юбилейно ежегодно издание на едноименния песенен конкурс.

След отмяната през 2020 г. , поради световната пандемия, страна-домакин отново ще бъде Нидерландия, а град-домакин – Ротердам.
 

Първи полуфинал – 18 май

Първият полуфинал ще се проведе на 18 май. 17 страни ще участват на първия полуфинал. Тези страни плюс Германия, Италия и Нидерландия ще се включат в гласуването на този полуфинал. Разпределението се запазва от миналата година.

Страна Език Изпълнител/и Песен Превод
Първа половина
Флаг на Австралия Австралия   Монтейн    
Флаг на Беларус Беларус        
Флаг на Република Ирландия Ирландия   Лесли Рой март 2021 г.  
Флаг на Литва Литва английски „Дъ Рууп“ „Discoteque“ „Дискотека“
Флаг на Русия Русия        
Флаг на Северна Македония Северна Македония английски Васил Гарванлиев „Here I Stand“ „Тук стоя“
Флаг на Словения Словения   Ана Соклич 27 февруари 2021 г.  
Флаг на Швеция Швеция   13 март 2021 г. 13 март 2021 г.  
Втора половина
Флаг на Азербайджан Азербайджан   Самира Ефенди март 2021 г.  
Флаг на Белгия Белгия   „Хувърфоник“    
Флаг на Израел Израел английски Еден Алене „Set Me Free“ „Освободи ме“
Флаг на Кипър Кипър   Елена Цагрину „El Diablo“ „Дяволът“
Флаг на Малта Малта        
Флаг на Норвегия Норвегия   20 февруари 2021 г. 20 февруари 2021 г.  
Флаг на Румъния Румъния   Роксен    
Флаг на Украйна Украйна украински „Гоу_Ей" „Шум“
Флаг на Хърватия Хърватия английски, хърватски Албина Гърчич „Tick-Tock“ „Тик-Ток“

 

 

Втори полуфинал – 20 май

Вторият полуфинал ще се проведе на 20 май 2021 г. 18 страни ще участват на втория полуфинал. Тези страни плюс Великобритания, Испания и Франция ще се включат в гласуването на този полуфинал. Разпределението се запазва от миналата година.

Страна Език Изпълнител/и Песен Превод
Първа половина
Флаг на Австрия Австрия   Винсент Буено    
Флаг на Гърция Гърция английски Стефания Либеракакис „Last Dance“ „Последен танц“
Флаг на Естония Естония   6 март 2021 г. 6 март 2021 г.  
Флаг на Исландия Исландия   „Дади & Гагнамагнид“ 13 март 2021 г.  
Флаг на Молдова Молдова английски Наталия Гордиенко „Sugar“ „Захар“
Флаг на Полша Полша        
Флаг на Сан Марино Сан Марино   Сенхит Задик 23 февруари 2021 г.  
Флаг на Сърбия Сърбия   „Хърикейн“    
Флаг на Чехия Чехия   Бени Кристо 16 февруари 2021 г.  
Втора половина
Флаг на Албания Албания албански Анджела Перистери „Karma“ „Карма“
Флаг на Армения Армения        
Флаг на България България   Виктория Георгиева март 2021 г.  
Флаг на Грузия Грузия   Торнике Кипиани    
Флаг на Дания Дания   6 март 2021 г. 6 март 2021 г.  
Флаг на Латвия Латвия   Саманта Тина 12 март 2021 г.  
Флаг на Португалия Португалия   6 март 2021 г. 6 март 2021 г.  
Флаг на Финландия Финландия   20 февруари 2021 г. 20 февруари 2021 г.  
Флаг на Швейцария Швейцария   Джон Мухаремай март 2021 г.

Финал – 22 май

Финалът ще се проведе на 22 май 2021 г. 26 страни ще участват на финала, от които 10-те победителя от първия и втория полуфинал, Голямата петорка и страната-домакин. 

Страна Език Изпълнител Песен Превод
23 Флаг на Нидерландия Нидерландия (домакин)   Джеангу Макрой    
  Флаг на Великобритания Великобритания        
  Флаг на Германия Германия   Йендрик Сигварт 25 февруари 2021 г.  
  Флаг на Испания Испания   Блас Канто 20 февруари 2021 г.  
  Флаг на Италия Италия   6 март 2021 г. 6 март 2021 г.  
  Флаг на Франция Франция френски Барбара Прави „Voilà“ „Тук“


С излизането на песните щe редактирам полуфиналите.

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 33 минути, Willy каза:

Песента на Хърватия засега ми е фаворит отвсякъде. Вокали, песен, визия, представяне - брутален пакет!

 

Готено е, ма честно казано не ме отвява на тоя етап. Тенкю, следващия моля. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 42 минути, Lelqtian каза:

Готено е, ма честно казано не ме отвява на тоя етап. Тенкю, следващия моля. 

Grower е, а на хърватски е още е по-яка 

 

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

btw Вашата Виктория ще пуска дебютен албум с 5 нови песни и една от тях +ugly cry, която също е в играта, ще представя България на Евровизия. 2/5 от новите вече са факт и са meh. Няма ли кой да й каже че да се правиш на Били спря да е модерно още преди година. 2020 можеше да има доста голям успех, но тази година май ще е флоп.

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, Willy каза:

btw Вашата Виктория ще пуска дебютен албум с 5 нови песни и една от тях +ugly cry, която също е в играта, ще представя България на Евровизия. 2/5 от новите вече са факт и са meh. Няма ли кой да й каже че да се правиш на Били спря да е модерно още преди година. 2020 можеше да има доста голям успех, но тази година май ще е флоп.

Оф, верно че пак тая ша пращаме. Тя и миналата година си беше флопнала, даже изкара късмет че отмениха конкурса ;) 

PS - Факта че пак тая ша ходи ме кара да размишлявам дали не може да шитнем на някоя от следващите Евровизии някоя по-кадърна - примерно коя? 34, коя? 73 (бездарниш), някоя от уонъби пайнерските тройници ала Таня Маринова, чиба снахата или нещо от сорта. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 6 часа , Lelqtian каза:

Оф, верно че пак тая ша пращаме. Тя и миналата година си беше флопнала, даже изкара късмет че отмениха конкурса ;) 

PS - Факта че пак тая ша ходи ме кара да размишлявам дали не може да шитнем на някоя от следващите Евровизии някоя по-кадърна - примерно коя? 34, коя? 73 (бездарниш), някоя от уонъби пайнерските тройници ала Таня Маринова, чиба снахата или нещо от сорта. 

Не знам, но ето песента която 2021 намери своето участие в конкурса Дора на Хърватия, преди е била отхвърлена и от Малта 2019, а с нея Поли Генова е трябвало да представя България за трети път през 2018, но по-голям крак е тропал за Equinox и мисля че всички знаем на жената на кой е най-добра дружка един от мембърите на тази група. Нейното изпълнение е в пъти по-добро и никъде го няма в нета. Пратиха ми го на Messenger и не знам как се сваля гласово, но с screen recorder мога да пусна част, ако искате?

 

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 9 часа , Willy каза:

Не знам, но ето песента която 2021 намери своето участие в конкурса Дора на Хърватия, преди е била отхвърлена и от Малта 2019, а с нея Поли Генова е трябвало да представя България за трети път през 2018, но по-голям крак е тропал за Equinox и мисля че всички знаем на жената на кой е най-добра дружка един от мембърите на тази група. Нейното изпълнение е в пъти по-добро и никъде го няма в нета. Пратиха ми го на Messenger и не знам как се сваля гласово, но с screen recorder мога да пусна част, ако искате?

 

Както ти е най-удобно в крайна сметка. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Най-вероятно това ще е българската песен за тази година. Била фаворит и на Вики и на продуцентите й.

Обале сори ама това е прекалено и не мога да го приема сериозно. 1:1 с Били, дори и  pitch-a на бек вокалите и заглавията с малки букви. Оля се!

 

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Аз не мога да разбера защо тази Виктория пуска такива мудни песни? За орогинална ли се има или отличаваща се? Абсолютно нищо грабващо няма в тези новите, нито в песента и от миналата година. Какъв глас и талант е как не и написаха нещо с кулминация, с което да смаже. Всъщност само тази “I wanna know” от преди 2 години показва реално потенциала на Виктория. Другите всички са под всякаква критика. 
И на Поли, и на Кристиян, че и песента на Equinox бяха запомнящи се и с потенциал. Тези последните са някакви мънкащи уж със силен текст - е текстът не е всичко. Дано все пак представи България с нормална песен, но не ми се вярва предвид всичко пуснато. 

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

От 16.02.2021 г. от 22:25, Willy каза:

Най-вероятно това ще е българската песен за тази година. Била фаворит и на Вики и на продуцентите й.

Обале сори ама това е прекалено и не мога да го приема сериозно. 1:1 с Били, дори и  pitch-a на бек вокалите и заглавията с малки букви. Оля се!

 

Това инфо откъде е ? Трябва да е тази:

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

От 16.02.2021 г. от 22:23, GSA каза:

Аз не мога да разбера защо тази Виктория пуска такива мудни песни? За орогинална ли се има или отличаваща се? Абсолютно нищо грабващо няма в тези новите, нито в песента и от миналата година. Какъв глас и талант е как не и написаха нещо с кулминация, с което да смаже. Всъщност само тази “I wanna know” от преди 2 години показва реално потенциала на Виктория. Другите всички са под всякаква критика. 
И на Поли, и на Кристиян, че и песента на Equinox бяха запомнящи се и с потенциал. Тези последните са някакви мънкащи уж със силен текст - е текстът не е всичко. Дано все пак представи България с нормална песен, но не ми се вярва предвид всичко пуснато. 

Аз не мога да разбера защо Виктория пуска песни изобщо, ама карай. 

преди 33 минути, meleto каза:

Доста силно от Финландия.

Бива, звучи като нещо дето съм го слушал вече 1000 пъти. Което на тоя етап не е кардинално зле, нали. 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, meleto каза:

Доста силно от Финландия.

 Да, втора ми е засега, след Хърватия, но от 10 песни като цяло само 2-3 стават.

  • Like 1
 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, Willy каза:

 Да, втора ми е засега, след Хърватия, но от 10 песни като цяло само 2-3 стават.

То последните два тиража ми трябваха поне 2-3 преслушвания докато си харесам и една  две дето стават, така че на тоя етап е почти добре. Диското на Литва също е доста приятно. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Teaser за Сърбия:
https://www.instagram.com/p/CL4c2KXBr6R/?igshid=12dipngz21dt&fbclid=IwAR0OUCmv0yhmC2EOHsA0FCKct2718RdSfK0HzXdD_1vZoiX608apwDSWVhI

България днес ще обяви, кога ще стане ясно коя е песента.

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Willy каза:

 Сърбия пуснаха зарибяваща чалгичка, докато песните на Вики нямат нищо общо с музиката в Бг.

 

Тва е приятно да. Нашто Вики кога щеше да обявява коя от бозите щяла да е? 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, Lelqtian каза:

Тва е приятно да. Нашто Вики кога щеше да обявява коя от бозите щяла да е? 

На 10-ти, снимали са и официален видеоклип на песента, тогава ще е премиерата. Което ми гарантира, че няма как да е Ugly cry, защото тя вече си има официален видеоклип :D Сигурно е imaginary friend. Аз исках да е dive into the unknown, явно съм си фенка на Бобчо Миланов :D 

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • meleto unpinned and unfeatured this Тема
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...