Jump to content



Евровизия 2021


Willy

Препоръчани коментари

преди 9 минути, Blueberry каза:

На 10-ти, снимали са и официален видеоклип на песента, тогава ще е премиерата. Което ми гарантира, че няма как да е Ugly cry, защото тя вече си има официален видеоклип :D Сигурно е imaginary friend. Аз исках да е dive into the unknown, явно съм си фенка на Бобчо Миланов :D 

Има шанс да е DIU

FB-IMG-1615133328283.jpg

Emojito според мен е хинт.

  • Love 1
 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, Willy каза:

Има шанс да е DIU

FB-IMG-1615133328283.jpg

Emojito според мен е хинт.

Изпищях! А нали знаеш как ще съзрат конспирация, че това е точно песента от Симфоникс, които са си монополисти за България на Евровизия :roll1:

То всъщност как се избира песента - вътрешно гласуване или фенска анкета? Малко съм аут от Евровизия докъм април по принцип, чак като има избрани песни ми става интересно.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Blueberry каза:

Изпищях! А нали знаеш как ще съзрат конспирация, че това е точно песента от Симфоникс, които са си монополисти за България на Евровизия :roll1:

То всъщност как се избира песента - вътрешно гласуване или фенска анкета? Малко съм аут от Евровизия докъм април по принцип, чак като има избрани песни ми става интересно.

И аз не знам. Бяха казали че ще нещо като гласуване 50:50 фенове и жури, но после май сами си избраха песен.

  • Like 1
 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

2021:

От 7.03.2021 г. от 18:00, Blueberry каза:

На 10-ти, снимали са и официален видеоклип на песента, тогава ще е премиерата. Което ми гарантира, че няма как да е Ugly cry, защото тя вече си има официален видеоклип :D Сигурно е imaginary friend. Аз исках да е dive into the unknown, явно съм си фенка на Бобчо Миланов :D 

 

2020:

 

От 8.03.2020 г. от 18:56, Blueberry каза:

И аман от Борислав Миланов!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Писна ми да съм шизофреничка, невероятно е.

Иначе сме четвърти при букитата или най-високата позиция за държава без обявена песен ;) само за Швеция съвсем нищо не се знае (6-ти са), но това е традиционно да са високо при букмейкъри и жури. И при мен, ако изпратят красив ариец, в друг случай - не.

И все пак март 2018 бяхме първи при букмейкърите, а на Евровизия бяхме 14-ти с Еquiguz, така че това нищо не означава.

  • Haha 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Глупости говорите. Изборът е на екипа на Виктория, но има значение мнението на фенското гласуване + експертен вот (такъв се прави от 2016 година).  Според мен няма начин да е друга освен Imaginary Friend. Просто ще си навлекат гнева на феновете, ако е друго. Тя има сигурно 3 пъти повече гледания и стриймвания. 

Иначе Little Big са се оттеглили, което е супер. Щото беше пределно ясно, че Русия щеше да обере телевота с тях. Армения пък отказа участие си, след като националната им тв обяви, че нещата са трудни в страната, заради политическата криза.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 45 минути, Blueberry каза:

2021:

 

2020:

 

 

Писна ми да съм шизофреничка, невероятно е.

Иначе сме четвърти при букитата или най-високата позиция за държава без обявена песен ;) само за Швеция съвсем нищо не се знае (6-ти са), но това е традиционно да са високо при букмейкъри и жури. И при мен, ако изпратят красив ариец, в друг случай - не.

И все пак март 2018 бяхме първи при букмейкърите, а на Евровизия бяхме 14-ти с Еquiguz, така че това нищо не означава.

Пак не си разбрала боровинкe хДДД

Най-високо без обявена песен е Исландия, на ПЪРВО. А Швеция избират песните си на MelodiFestivalen и вече са ясни 12-те им финалисти. Фаворити са тези:

От 2011 с Popular.

И представителките им от 2020.

Според мен там без конкуренция ще спечели Tusse.

 

 

  • Love 1
 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 11 часа , Blueberry каза:

2021:

 

2020:

 

 

Писна ми да съм шизофреничка, невероятно е.

Иначе сме четвърти при букитата или най-високата позиция за държава без обявена песен ;) само за Швеция съвсем нищо не се знае (6-ти са), но това е традиционно да са високо при букмейкъри и жури. И при мен, ако изпратят красив ариец, в друг случай - не.

И все пак март 2018 бяхме първи при букмейкърите, а на Евровизия бяхме 14-ти с Еquiguz, така че това нищо не означава.

По ми е интересно как от тия 5те успя да чуеш точно Миланов е една от тях ;) 

Аз лично не успях да различа кога свършва и по едно време дамън да погледна таа песен верно ли е полвин час или просто така ми се струва, но се оказа че съм задрямал. 

Нашто Вики май ще гледа  класирането на погребалния Еквигъз  и ще въздиша как иска и тя толкова високо да е в класацияа. 

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 часа , Blueberry каза:

Ааа, ясно - за Исландия е обявено името на песента, но никой още не я чувал 😃 Не ми се смей, като вляза в крак ще позная топ 3 😛😃

НЕ подценявай. Обикновено на буукмейкърите им се пращат захапки от песните и съответно те вдигат или свалят залозите си. Това само означава, че исландците са подготвили бомба.

Супер е, че Little Big няма да представят Русия, че те си бяха сигурен победител на телевота. И виждаме как буукмейкърите запратиха Русия след 10та позиция.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Willy каза:

Буукмейкърите не са от никаква важност преди rehearsals. Помня 2018 Елени не влизаше и в топ 30 до май, а после се изкачи на първо.

Силен ориентир са. Естествено, че когато стейджинга е уау ще се вдигнат и залозите. Но не помня да не са познавали победителя. Може да е било непосредствено във финалната вечер, но винаги накрая са нацелвали.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, meleto каза:

Силен ориентир са. Естествено, че когато стейджинга е уау ще се вдигнат и залозите. Но не помня да не са познавали победителя. Може да е било непосредствено във финалната вечер, но винаги накрая са нацелвали.

Видяхме колко са силен ориентир - Еквинокс едно време ги водеха за фаворит, а те стигнаха точно до никъде ;) 

Тук може да видиш и как 2018та Фуего наистина буквално до репетициите не фигурира изобщо в сметката на букитата, но след тях я цоцват на 1во място (и не спечели). 

Същата година на Миланов австриеца пък изобщо не фигурира в прогнозите на букитата, а стана 3ти и първи по вот на журито. 

Изобщо залозите могат да са някъв ориентир, но не са показателен. 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час , Lelqtian каза:

Видяхме колко са силен ориентир - Еквинокс едно време ги водеха за фаворит, а те стигнаха точно до никъде ;) 

Тук може да видиш и как 2018та Фуего наистина буквално до репетициите не фигурира изобщо в сметката на букитата, но след тях я цоцват на 1во място (и не спечели). 

Същата година на Миланов австриеца пък изобщо не фигурира в прогнозите на букитата, а стана 3ти и първи по вот на журито. 

Изобщо залозите могат да са някъв ориентир, но не са показателен. 

Екуинокс пропаднаха още след полуфинала в класацията и си останаха около и след 10то място в прогнозите. Ироничното е, че получиха едва  5 точки по-малко от австриеца, но завършиха 14ти.

Австриецът получи силен вот от журитата, което не е същото като телевота. Имаше скромни 71 точки от зрителите, което би го наредило във втората половина на класирането. Над 200 точки от журитата.

Другото, което става е, че буукитата получават вътрешна информация за точките след полуфиналите. 

Буукмейкърите са близо до тв вота. Естествено е да не са съвсем точни или да има разминавания, както с Австрия, когато журитата му дадоха над 200 точки. Това как да го предвидят?

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 9 часа , Lelqtian каза:

По ми е интересно как от тия 5те успя да чуеш точно Миланов е една от тях ;) 

В моя защита - по Дъ войс случайно и си казах “Имам чувството, че това ще ни е песента”. После ми казаха, че е на Бобчо 😃

2017 букитата не познаха - Италия беше на първо място допреди полуфиналите, а след финалното изпълнение, беше България. 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 часа , Blueberry каза:

В моя защита - по Дъ войс случайно и си казах “Имам чувството, че това ще ни е песента”. После ми казаха, че е на Бобчо 😃

2017 букитата не познаха - Италия беше на първо място допреди полуфиналите, а след финалното изпълнение, беше България. 

На финала беше португалецът първи.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, meleto каза:

На финала беше португалецът първи.

Така е, беше - на полуфиналите и по време на финала. Крис беше един от последните и след като си изпя песента, мина първи. Спомням си го като вчера :) Не бих го нарекла чисто познаване на победителя, такова беше на Нета, която се закова рано-рано на първото място и не слезе от там, както и на Дънкан, при когото беше нещо подобно. 

В никакъв случай не подценявам - по принцип на мен букитата са ми може би най-силният критерий, но не и единственият. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, Blueberry каза:

Така е, беше - на полуфиналите и по време на финала. Крис беше един от последните и след като си изпя песента, мина първи. Спомням си го като вчера :) Не бих го нарекла чисто познаване на победителя, такова беше на Нета, която се закова рано-рано на първото място и не слезе от там, както и на Дънкан, при когото беше нещо подобно. 

В никакъв случай не подценявам - по принцип на мен букитата са ми може би най-силният критерий, но не и единственият. 

Реално ако погледнеш, не са били толкова лоши прогнозите им, защото двамата имаха рекорден брой точки. Над 600, което е прецедент. Третият завърши с почти два пъти по-малко от Кристиан. Залозите завършиха с победа на Кристиан. Но португалеца си водеше през цялото време, не знам защо се объркаха така в последния момент. Ако става дума, същата година и за Италия се надяваха да спечели, а завърши далеч под очакванията. Като цяло налучкват топ 10 с размествания, но както казах е невъзможно да предвидят 100%. 

https://eurovisionworld.com/odds/eurovision-2017

Впрочем същото се случи и през 2018. Нета остана втора в последния момент, но там драмата според мен дойде от това, че завърши 4та в полуфинала, което беше много странно и сигурно са получили инфо.

https://eurovisionworld.com/odds/eurovision-2018

 

През 2019 беше категорична победа, но пък интересно Норвегия спечели телевота, обаче журитата се издъниха.

https://eurovisionworld.com/odds/eurovision-2016

2016 също не беше много успешна. Украйна я оставиха едва трета. Но пък е факт, че завърши втора на телевот и жури. 

Като цяло нацелват трендовете. И ето и тогава не можаха да предвидят, че журитата ще смачкат Русия.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Трендовете се нацелват определено, но не бих казала, че са познали финала - ето от 5-те последни години, в момента на затваряне на залозите, само 1 победител е познат. Върнах до 2015, там са познали топ 5 безгрешно.

А обяснението за рязкото скачане на втория на първо място в 2017 и 2018 ми е, че и двамата бяха предпоследни и създаваха супер готин хайп. За Елени не помня, но Кристиан беше в една супер силна поредица от фаворити (нещо от сорта Белгия-Швеция-България-Франция, май и преди белгийката имаше нещо силно) и си беше точно като концерт на суперзвезда - най-големият хит на финала и после приспивна песничка, за да се разотидат хората спокойно :D

 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Ох, сериозно ли се занимавате с букитата. Гледате историята им от май сигурно, иначе месеци преди ESC нямат никаква важност, да не говорим и че всеки сезон има и по един/два неочаквани финалисти, които те не познават, а другите 8 мога и аз да ги позная и са повече от ясни. 

  • Like 2
 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

А сега нека се насладим на победителя за 2021, поне засега, освен ако не излезе нещо по-яко от последните 13/14, в което се съмнявам.

 

  • Love 1
 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Willy каза:

А сега нека се насладим на победителя за 2021, поне засега, освен ако не излезе нещо по-яко от последните 13/14, в което се съмнявам.

 

Не ми се вярва. Рокаджийските песни като цяло не печелят. После помня Манга от Турция пробиха.  Метълът по-добре върви. Последно имахме не лоши класирания на Унгария и Исландия, но не и победи. Както всяка година се надценява Италия само защото песента се излъчва от Санремо.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 17 часа , Willy каза:

А сега нека се насладим на победителя за 2021, поне засега, освен ако не излезе нещо по-яко от последните 13/14, в което се съмнявам.

 

Аз не виждам проблем че е рок (ама мааалко), нито че е на италиански, но взети заедно може да им спестят първото място ;)

А тва има шансове да почне да ме кефи. Реално съм наясно как не е нищо особено, но покрива минималните изисквания кат за класическа евровизийна песен. 

 

  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

  • meleto unpinned and unfeatured this Тема
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...