Jump to content



Поп фолк скандали


Препоръчани коментари

преди 8 часа , WindWalkerMonk каза:

Аз пък смятам, че Преслава тази година пое в много вярна посока. Посвети се на дъщеря си и природата - планини, езера, морета. Има пари и си живее живота. Намали участията в дупките. Показа едно доста зряло и неочаквано за мен отношение. 

Аз силно подкрепям решението да се преквалифицира и желая много успехи на нея и Пуфис през 2021 и понанатам, нека не ни тормози ушите с гадни мушами откавъри на крадени песни. 

  • Like 2
  • Haha 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 7 часа , Moovit каза:

Фики все повече заприличва на баща си визуално...
Абе какво е това "брат" през 2 секунди, как...

Шопар, в потрес съм. Изглежда на 40. Какво му се е случило? Доскоро беше свежарка. 

преди 8 часа , Moovit каза:

Подарявам Ви по една шапка 😂

132152505_396530088336655_880211712579257143_n.jpg

Огин!

 

  • Like 1

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 9 часа , Olay каза:

Не схващаш, че точно това е проблема. Ама тя така си е свикнала, цял живот с крадени песни, крадени текстове, крадени визии.

Тя щото смядовото никога нищо не е крала. Целия албум Аз беше с крадени клипове... 

  • Like 2

image.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, -A. каза:

И на двата лагера им препоръчвам да спрат с негативизма - хубави празници са!

Mashupa не е някакво голямо постижение и реално Преслава не е смазала никой с клип без пари и т.н. Определено този подарък върви по-добре от 95% от чалга продукцията издадена тази година и сигурно самата Преса не го е очаквала, но това показва само едно - хората искат такива проекти а не боклуците които феновете получават в последните години. На народа им липсва плакала - чакала. Вижте коментарите под клипа - хора дето вече не слушат жанра харесват проекта защото им липспвало това. Време е да спрат да работят само и единствено за дискотеките и да се опитат да си върнат позициите от преди години - турнета и т.н. Не е невъзможно, просто трябва музикална чистка.

От друга страна докладвания и т.н. са абсолютно глупави защото тук няма нарушено авторско право - музика и изпяването е различно от оригинала съответно никой не може да има никакви претенции, да не говорим, че нито една песен не е изпята цяло. Все едно утре изпълнителите да забранят да им пеят песните по музикални формати - комично е. Ако някой иска да пише на Орнела, Каролина и прочие единственото което може да им каже е, че песните им изживяват втори живот и някой сега разбраха, че съществуват.

А това, че Преслава си е монетизирала канала - евала! Защо да не го направи ? Та сигурно спокойно може едно 50к долара да изкара за година от него. Колко хора и фирми се адаптираха заради Ковид ? И тя накрая ще се окаже най-умната.

 

 

Пълни глупости дрънкаш. Индивидуални изпълнители надали, но който там държи правата на песни абсолютно може да забрани те да се появяват в ефир. Или да сложи няква баснословна цена за тах, за да не са там по музикалните риалитита. Ти да не мислиш че като в капките (примерно) пеят да кажем Шер и Мадона, не се плащат пари за това? 

Канала иначе крадливия прилеп нека го монетизира, но не и да изкарва пари от песни, които няма право да изпълнява. 

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, Danger. каза:

Галена е споделила наградите си от Рамания на стори. :3fdb8960598fa63e:

Време е за дует с новата лидерка-кралица!

 

  • Love 3

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

@Willy, @Danger.

Имало ли е песен в попфолка, която да е правила за 6 месеца 20 милиона? 

Проблема вече е с над 19...

 

Обаче заради Ковида не успя да се усети толкова силата на песента... 

image.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, asylum каза:

Време е за дует с новата лидерка-кралица!

 

Няма шанс за такъв дует. Сигурен съм, че в очите на Галена Ариа е пълна смешница и натрапница. 

На мен ми се иска дует между Галя и Ася. Две провинциални курвентийки, изградили имидж на модни и музикални икони. Истинската класа ще бъде такъв перформанс. 

image.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, Slavi каза:

Няма шанс за такъв дует. Сигурен съм, че в очите на Галена Ариа е пълна смешница и натрапница. 

На мен ми се иска дует между Галя и Ася. Две провинциални курвентийки, изградили имидж на модни и музикални икони. Истинската класа ще бъде такъв перформанс. 

Ася си пасна с Ариа и ще е добре да пуснат и втора песен. Ася се издигна покрай Ариа. 

Коя друга, освен Галена, е толкова артистична и обичана от камерата? Ариа и Кама - това са трите грации на попфолка. 

  • Haha 1
  • Love 3

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, asylum каза:

Ася си пасна с Ариа и ще е добре да пуснат и втора песен. Ася се издигна покрай Ариа. 

Коя друга, освен Галена, е толкова артистична и обичана от камерата? Ариа и Кама - това са трите грации на попфолка. 

Една от най големите грешки ма Ася е дует с Ариа. Добре, че песента им е яка. Иначе легена си го изпляскал тотално, за да кажеш подобно нещо, че Ася се е издигнала покрай Диариа. Неслучайно най гледаната песен на Ариа е дуета у с Ася, а кариерата на Ася тръгна надолу след същия... Иска ви се някой да мъкне на гърба си цял живот онази подочистачка, но ще си останете с дуетите с треторазрядници от Балканите. Дори Диона тръгна надолу след дуета си с Ариа след серия от хитове преди това. 

Иначе Галена и Ася наистина са родени да флиртуват с камерите. Но ако нямале филтри картинката далеч нямаше да бъде толкова красива и за двете. Ариа е доста нива след тях. По мои наблюдения Лидия се справя много добре пред камера. Изобщо не дава вид, че е от 2 години в бранла. Едтествено тук това ще се отрече. 

  • Like 2
  • Dislike 1

image.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 38 минути, Lelqtian каза:

Още по-хувабо ще е дует с диамантената кралица! фючъринг Галена от 2005та ... 

 

Много ще си паснат. 

  • Love 1

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час , Slavi каза:

Тя щото смядовото никога нищо не е крала. Целия албум Аз беше с крадени клипове... 

И това оправдава Преслава? Люси е същия и никой никога повече не трябва да му се доверява за клипове.

преди 1 час , -A. каза:

От друга страна докладвания и т.н. са абсолютно глупави защото тук няма нарушено авторско право - музика и изпяването е различно от оригинала съответно никой не може да има никакви претенции, да не говорим, че нито една песен не е изпята цяло. Все едно утре изпълнителите да забранят да им пеят песните по музикални формати - комично е. Ако някой иска да пише на Орнела, Каролина и прочие единственото което може да им каже е, че песните им изживяват втори живот и някой сега разбраха, че съществуват.

1 - Тексовете подлежат на авторско право
2 - Мелодиите подлежат на авторско право
3 - Музикалните формати плащат за да ползват авторското право

Това за втория живот е абсолютна глупост. Плати си и тогава се хвали с втори живот. Е па да ти откраднем колата (примерно) и се хвалим какъв втори живот изживява тя и как обикаля навсякъде вместо да стои паркирана пред блока.

И не е вярно, че Преслава не е чакала този бум на машупа. Още лятото като гръмна на Цецо Анреев и тя си я пускаше на участията е знаела, че има хлеб у машупите.

  • Like 3
  • Love 2
  • Dislike 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час , Slavi каза:

@Willy, @Danger.

Имало ли е песен в попфолка, която да е правила за 6 месеца 20 милиона? 

Проблема вече е с над 19...

 

Обаче заради Ковида не успя да се усети толкова силата на песента... 

Като изключим Азис, не, но и тя нещо няма да е от най-големите сензации. 20М за 6 месеца и после я направи 25М за година, я не. Не знам дали е заради ковида, но и тя нещо спря.

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 25 минути, Olay каза:

И това оправдава Преслава? Люси е същия и никой никога повече не трябва да му се доверява за клипове.

1 - Тексовете подлежат на авторско право
2 - Мелодиите подлежат на авторско право
3 - Музикалните формати плащат за да ползват авторското право

Това за втория живот е абсолютна глупост. Плати си и тогава се хвали с втори живот. Е па да ти откраднем колата (примерно) и се хвалим какъв втори живот изживява тя и как обикаля навсякъде вместо да стои паркирана пред блока.

И не е вярно, че Преслава не е чакала този бум на машупа. Още лятото като гръмна на Цецо Анреев и тя си я пускаше на участията е знаела, че има хлеб у машупите.

Съгласен съм, че подлежат на авторско право, но Преслава е включила предимно кавъри в mashupa. Повечето песни са на не действащи изпълнители и сто на сто не са подновили правата над песните;) От друга страна не знам защо споменаваш мелодиите при положение, че са променени точно заради това. Тук единствения дето може да има някакви претенции е Сандро или както се казваше. Музикалните формати се излъчват по тв и в по-развитите държави изпълненията се пуснат в продажба и в стрийминг платформи, mashupa засега не. Съответно всичко си е абсолютно легално, друг е въпроса дали е морално. ;)

В световен мащаб такива практики има от много време. Някои като Sofia Karlberg  с кавъри на песни натрупаха милиони.

А и тук преди месеци се хвалеха доста Цветина и Невена за машъпите. Не разбирам защо сега Преса стана черна. 

  • Like 2
2.jpg3.jpg8.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Хитовете за последните 90 дни (по гледания от БГ)
1 - Не, мерси
2 - Кавала
3 - Татуировка
4 - Гледай ме
5 - Минутите
6 - Ангажименти
7 - Като хлапе
8 - Граници
9 - Проблем
10 - Наливай ми

---

Без песен на Алфа лол

Татуировка (за последните 90 дни):
В София - 8мо място
В Пловдив - 15то място
Във Варна - 10то място
В Бургас - 5то място
В Русе - 4то място
В Благоевград - 16то място
В Стара Загора - 7мо място

Не искам да омаловажа успеха на Татуировка, просто песента се слуша основно в по-малки провинциални градчета и села, което успява да я докара до топ 3 за сезона. И тъй като песента не е хит на местата, в които живеем и за това е по-трудно да се асимилира като реален такъв. Иначе си е хит. Данните го показват.

  • Like 4
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, -A. каза:

Повечето песни са на не действащи изпълнители и сто на сто не са подновили правата над песните;) От друга страна не знам защо споменаваш мелодиите при положение, че са променени точно заради това. Тук единствения дето може да има някакви претенции е Сандро или както се казваше. Музикалните формати се излъчват по тв и в по-развитите държави изпълненията се пуснат в продажба и в стрийминг платформи, mashupa засега не. Съответно всичко си е абсолютно легално, друг е въпроса дали е морално. ;)

В световен мащаб такива практики има от много време. Някои като Sofia Karlberg  с кавъри на песни натрупаха милиони.

А и тук преди месеци се хвалеха доста Цветина и Невена за машъпите. Не разбирам защо сега Преса стана черна. 

1 - Авторски права се държат за период от - до смъртта на автора + 75 години след това. Т.е. ако Орнела е умряла преди 76 години, то Преслава може да я запише без да плаща.
2 - Ютуб е стрийминг платформа.
3 - Не, не е легално (ако не е уредила правата предварително).
 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Olay каза:

1 - Авторски права се държат за период от - до смъртта на автора + 75 години след това. Т.е. ако Орнела е умряла преди 76 години, то Преслава може да я запише без да плаща.
2 - Ютуб е стрийминг платформа.
3 - Не, не е легално (ако не е уредила правата предварително).
 

Да, супер. Благодаря, че ми изясни как стоят нещата с авторските права. Жалко обаче, че песента на Орнела е кавър и десет години след премиерата на песента вече няма никакви права над нея ако не плати. :) 

Няма да повтарям пак как музиката е променена и т.н.

Ако мисленето, че Преслава трябва да влезе в затвора заради машъпа прави щастлив някой, нека така да бъде.

  • Like 3
2.jpg3.jpg8.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, -A. каза:

Да, супер. Благодаря, че ми изясни как стоят нещата с авторските права. Жалко обаче, че песента на Орнела е кавър и десет години след премиерата на песента вече няма никакви права над нея ако не плати. :) 

Няма да повтарям пак как музиката и т.н. е променена и т.н.

Ако мисленето, че Преслава трябва да влезе в затвора заради машъпа прави щастлив някой, нека така да бъде.

не знам кой е автора на кафето лол беше примерно , просто си чешем езиците, не съм против мушамите

самата дискусия почна заради страйкването на мушамата на Теди Александрова и след като Преслава почна да изкарва пари от своето видео
 

до страйка аз си мислех, че уреждат правата лол

щом обикновено кварталско кафене плаща за музиката, която върти, то е редно и големи имена като Преса, Теда, Рико Бенд, Цветина да заделят лев и за авторите, след като и те изкарват финансова изгода

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

  • pechenko unpinned and unfeatured this Тема
Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...