Jump to content



Чат мания


Препоръчани коментари

Рики Мартин описва новия си коледен филм Netflix Jingle Jangle като "много мощен"
А децата му дори му помогнаха да се подготви.

https://www.digitalspy.com/movies/a34584218/ricky-martin-jingle-jangle-netflix-christmas-movie/?fbclid=IwAR1A5oI4NqlfhaTAsZjfQdTCsKDnDhEUAVwKtlpMhYVwiMvXCTDI7V_kXwk#

 

На 13 ноември е премиерата по Нетфликс. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 13 часа , Fast каза:

 

Все още никой не го е потвърдил това, така че влизаш директно в лагера на Оранжевия с тия фейк нюз. 

преди 9 часа , Blueberry каза:

Има ли начин да замина легално за САЩ и да работя (не на студентска бригада)?

Ми ако работодателя ти придвижи документи за виза, сигурно ша стане. Иначе ме съмнява силно. 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 6 часа , Lelqtian каза:

Все още никой не го е потвърдил това, така че влизаш директно в лагера на Оранжевия с тия фейк нюз. 

 

Гласовете са почти преброени, и само Байдън набира преднина в ключовите щати. Почти е взел Пенсилвания и Джорджия. Seethe.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Fast, както се кефиш на новия диктатор, не виждаш ли поне колко очеизвадно манипулативно го качват на трона? След първите няколко часа бяха почти равни около 210-220 и имаше прогнози, че ще завършат близо. После започна голямото замотаване и единия си зацикли на 213, а другия изведнъж стана някакъв върховен фаворит и се изстреля на 253 и отгоре. Да не говорим как се обявяват победи без да са преброени 100%, а уж ни се налагаше, че всеки глас бил важен.

В никой свят тези неща не биха били нормални, но все пак честит им преврат на американците. Така или иначе нямаха шанс за добър изход от тези избори, на който и да бяха заложили.

  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

SG, както винаги разсъжденията ти са изключително плоски и елементарни. Не знам как да го кажа по-меко, но е така - не ти се удава да правиш анализи.

Прочети как функционира избирателната система в САЩ и защо въпросните щати "зациклиха". И не знам какъв преврат е, като в Америка постоянно се въртят демократи и републиканци и това никога не е "преврат". Ще кажеш, че от 40 години все републиканци са властвали или че Байдън е някакъв случаен, не вицето на най-успешния им съвременен президент...

  • Like 2
  • Wow 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Права си, не им знам детайлно системата и не съм длъжен. Защо е зациклило преброяването не можем да сме сигурни, но ще съм ти благодарен ако си по-запозната да ми дадеш отговори на някои въпроси:

1.Как в първите около 40 щата го нямаше това зацикляне, а започна изведнъж като останаха някои ключови за победата на Тръмп?

2.Защо резултати от щати се обявяват в полза на единия при деветдесет и няколко процента преброени?

3.Как до 210-220 ще са им близки резултатите и ще има прогнози за близки цифри и при победата, а изведнъж ще се получи такава огромна разлика?

Сериозно те моля да обясниш, това не е опит за спор, може пък и аз да не разбирам нещо. И да подчертая все пак, че Тръмп ми е смешен и не го подкрепям, преди някой евентуално да се е изцепил, че съм му фен.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Отговорът е прост: Тръмп инструктира неговите да гласуват на място, а Байдън по пощата. Пощенските гласове отнемат повече време за преброяване, най-вече заради неточности в бюлетините. 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Fast каза:

Отговорът е прост: Тръмп инструктира неговите да гласуват на място, а Байдън по пощата. Пощенските гласове отнемат повече време за преброяване, най-вече заради неточности в бюлетините. 

Ясно е защо пощата се брои по-бавно, но в такъв случай как въобще в първите няколко часа е можело да се говори за победители в толкова много щати, не е ли било нужно пощенските да ги забавят и тях?

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 50 минути, SG каза:

Права си, не им знам детайлно системата и не съм длъжен. Защо е зациклило преброяването не можем да сме сигурни, но ще съм ти благодарен ако си по-запозната да ми дадеш отговори на някои въпроси:

1.Как в първите около 40 щата го нямаше това зацикляне, а започна изведнъж като останаха някои ключови за победата на Тръмп?

2.Защо резултати от щати се обявяват в полза на единия при деветдесет и няколко процента преброени?

3.Как до 210-220 ще са им близки резултатите и ще има прогнози за близки цифри и при победата, а изведнъж ще се получи такава огромна разлика?

Сериозно те моля да обясниш, това не е опит за спор, може пък и аз да не разбирам нещо. И да подчертая все пак, че Тръмп ми е смешен и не го подкрепям, преди някой евентуално да се е изцепил, че съм му фен.

1. Всеки щат има различни избирателни правила и разбира се, не съм запозната с тях в детайли. Някои щати все още не са започнали да преброяват гласовете от пощата, защото според правилата им всички бюлетини, получени 7-10-14 дни след гласуването и с клеймо от избирателния ден, са валидни и трябва да се изчака получаването им. Затова изглежда, че в Аляска са зациклили - те всъщност не са почнали да броят дистанционните бюлетини. Там обаче право на глас по пощата имаха само граждани над 65-годишна възраст.

Невада е специален случай - там 100% от гласоподавателите имат правото да гласуват дистанционно. Макар и в Невада да се брои, все още не са получени всички гласове - крайният срок е 10 ноември. Мисля, че те просто не подават актуални данни, затова изглежда, че са зациклили.

2. Пак се връщаме до различните избирателни права: някои щати имаха предварително гласуване, а в няколко дори можеха гласовете да се преброяват предварително. В други щати пък почти нямаше дистанционно гласуване, съответно нямаше забавяне в гласовете. Забавянето в пощенските гласове не се дължи само на проблеми с получаването им - тези бюлетини всъщност преминават през сериозна проверка, а ако дадена бюлетина е обявена за невалидна, има срок да бъде оспорено... и се проточва още по-дълго.

Сега видях, че съм прочела грешно въпросът: съвсем логично е - ако има още 4000 гласа да се преброят (примерно), а Тръмп води с 5000 гласа, спокойно могат да обявят кой е победителят. Това и в България го има. Предполагам, че това са щатите без специално изчакване за пощенските бюлетини, които си знаят конкретната бройка от рано.

3. Тук отговорът се крие най-вече в това, което каза Fast: електоратът на Тръмп беше призован да гласува на място, съответно гласовете бяха преброени бързо и изглеждаше, че има преднина. Байдън пък призова за дистанционно гласуване, което отнема по-дълго и изглежда все едно резултатът е обърнат.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...