Jump to content



Препоръчани коментари

преди 2 минути, Vancho каза:

Ей тва е ... Аз за тва до някаква степен оправдавам Преслава, че не пее на живо по участия. Тя от 15 години е топ име, актуална, пълен график ...  ако пееше 100% на живо през всичките тия години, нямаше и помен да има от гласът, който изпя "Лъжа е". 

То и сега няма помен. 

  • Love 1

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Отговори 4,7k
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

преди 1 час, Vancho каза:

Ей тва е ... Аз за тва до някаква степен оправдавам Преслава, че не пее на живо по участия. Тя от 15 години е топ име, актуална, пълен график ...  ако пееше 100% на живо през всичките тия години, нямаше и помен да има от гласът, който изпя "Лъжа е". 

Ми по принцип лакомия му викат. Ще си намали участията, за сметка на качеството и готово. Не да е оправдание това. Реално сега участията са и да я видят хората на живо, не да я слушат как пее. 

  • Love 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

Време е Емануела да пусне нещо яко, защото от последните и 2-3 песни само "Направи така" ме кефи, а тя пък не стана голям хит. Не е пускала нещо мега зарибяващо от този хит:

:happyppl:

  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 часа , Yaneva каза:

Просто не харесваш Ивана. Сериозната промяна в пеенето е отскоро, аз я слушах на живо точно преди година и си беше 1:1 със записа! При Деса разликата е огромна, при това "Две сърца" е най-малкият проблем!

На едно от последните и участия в Лондон звучеше прилично. Вярвам, че не е перманентно състояние. Преслава също имаше момент, в който беше неслушаема, но сега е много добре. Но когато си имал такова богатство като нейното, наистина се чудиш как е възможно да го е опропастила до такава степен. На концерта на уницеф беше плачевно... 

image.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 часа , MrKidGSA каза:

Въпреки това експериментите и се харесват и повечето са истинска музика, която няма как да бъде оценена от чалга потребителя. Пък и любимата ти "Жени като теб" е от въпросния период. При Райна има един баланс, който обаче липсва при останалите комерс певачки изкл. Галена. 

"Жени като теб" я харесвах като излезе, но не ми е любима.

Любимите ми песни на Райна са от периода 2001-2007.

image.png.e4d79a7858ccaaecb16208cc241a64fe.png

    Пиян изпрати ми цветя, на всички разкажи че съм твоята история.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час , DarkChild каза:

Тя открай време е със съмнителна техника. Винаги, но особено в последните години, излиза повече въздух, отколкото глас. Някак немощно. Имаше някакъв клип с оригинали и кавъри и бяха сложили оригинала на Твоя съм (или нещо такова, една от последните години) и веднага след това Ванчето. На оригинала сръбкинята имаше супер груб и мощен глас като мечка, а Ивана  - като двутактов мотор.

Според мен пеенето не е крещене, за да се търси на всяка цена мощност. Деси е с лиричен глас, там намираш чувство, не мощ. Последно време има една такава мощна кръчмарска техника. Ми не ме кефи. А и гласът се променя с времето. Но за техниката не съм съгласен. Няма по техничен изпълнител от Деса без значение колко мощен и е. В техника според мен няма кой да я доближи дори. 

image.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

Деси Слава е единствената чалгарка, която не отговаря пряко на качествата в бранша си. 
Само тя може да се отрече от всичко чалгарско ако иска и да си забие поп, реге, хаус, рок дори. 
В минал период отговаряше на всички критерии за лансиране на световната сцена. Глас, излъчване, визия. 
Жалко, че в България просто нямаше продуцент, който да я излъчи и наложи. 

За мен тя си остава една ГОЛЯМА пропусната възможност за българско име в световната трак-листа. 

  • Love 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

Винаги ще се питам как щеше да се развие ако не бе напуснала Пайнер или ако беше успяла да направи нещо запомнено извън БГ. 

 

Просто като знам, че можеше и повече, винаги малко ще ме е яд. До преди 3 години още беше във форма. Сега вече и пеене и визия са под всякаква критика. А какъв сладур беше в  Only one... :ah:

image.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, Fast каза:

https://show.blitz.bg/intervyu/silvestr-mateev-silvr-karbovski-may-me-kharesva?pre=view&cache=nocache

Тоя направи песни с половин Пайнер, а сега ги плюе.

 

Не че нещата, които е казал са неверни, ама на фона на неговата продукция, която е по-еднообразна и от Оцко, изказването му е смешно. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Десислава сама си е виновна за неуспешния пробив извън Бг, а не липсата на продуценти. Достатъчно забелязана беше зад граница, достатъчно чуждестранни музиканти изявиха желание да направят нещо от нея в световен мащаб. Но тя е мързелива и несигурна. Сама е казвала, че е отказвала големи предложения. Когато няма хъс, няма и успех.

Но пък за мен е добре, че напусна Пайнер. Това много я разви като артист и й помогна да не се преекспонира. Не трябва да съжалява дори и за турнетата. Както виждаме годините с тях успяха да помогнат в дългосрочен план само на един изпълнител, който просто знаеше как да ги използва- Камелия. Останалите или залязоха, или се запазиха актуални до ден днешен със съвсем различен имидж и продукция. А Десислава реално си е една и съща и тогава, и сега, че и преди напускането- все така прескача от адекватност към неадекватност и обратното.:1000(29):

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 52 минути, Slavi каза:

Винаги ще се питам как щеше да се развие ако не бе напуснала Пайнер или ако беше успяла да направи нещо запомнено извън БГ. 

Според мен щяха да я запушат умишлено. 
Дава вид на човек, който отстоява себе си и не би се примирила да отчита по-голям процент предвид възможностите си тогава.
Да не забравяме, че оцеля като жена-предприемач във времена, в които конкуренцията от страна на Пайнер беше жестока. 

  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 4 часа , meleto каза:

През 2007 я харесвах. Даже и след това, обаче, и тя се загуби - първо искаше да възвърне позиции с песни, дето не бяха нейните, а после като се провали, почна да пуска песни за кръчми - провлачени, шлагерни, скучни и там си остана. Изглежда, имало е незапълнена ниша, само че не се доближава до модерното в момента. Аз по-скоро харесвам актуалната вълна.

Това какви песни прави и какъв репертоар гради вече десетилетка, няма общо с гласовите данни. И двамата добре знаем, че няма някой от "актуалната вълна", който да се опре на оправната леля по пеене, освен може би Преса. Но не съм глуха и отчитам, че не пее като  тук вече:

преди 4 часа , DarkChild каза:

Тя открай време е със съмнителна техника. Винаги, но особено в последните години, излиза повече въздух, отколкото глас. Някак немощно. Имаше някакъв клип с оригинали и кавъри и бяха сложили оригинала на Твоя съм (или нещо такова, една от последните години) и веднага след това Ванчето. На оригинала сръбкинята имаше супер груб и мощен глас като мечка, а Ивана  - като двутактов мотор.

Е,  ти също не я харесваш открай време (всички знаем защо). Излиза си глас, какъв ти повече въздух, ти още малко ще я изкараш Камелия?! Просто се поамортизира и тя, нормално е, на мен и Лили Иванова грам не ми звучи като едно време.

 

  • Haha 1
  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

В следващия етап на "Нереализираните" отиват:

1. Вероника

2. Димана

3. Весела

4. Джина Стоева

Остава да решите коя ще е петата - Полина или Петра /с по 8 гласа/. Анкетата ще е активна още мъничко.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, Yaneva каза:

... няма някой от "актуалната вълна", който да се опре на оправната леля по пеене, освен може би Преса...

Смях в залата! ТУШ! 

Освен "Преса" има едни Глория, Емилия, Деси Слава, които са класи над Ивана в пеенето. И ако първата посочена от мен не спада към тази "актуална вълна", то и самата Ивана не попада в нея и не бива да бъде сравнявана с другите две, които са доста по-актуални към днешна дата.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, dan!el каза:

Смях в залата! ТУШ! 

Освен "Преса" има едни Глория, Емилия, Деси Слава, които са класи над Ивана в пеенето. И ако първата посочена от мен не спада към тази "актуална вълна", то и самата Ивана не попада в нея и не бива да бъде сравнявана с другите две, които са доста по-актуални към днешна дата.

Янева може би имаше впредвид новото поколение изпълнители. 

За посоченоте от теб е ясно. Иначе лично според мен Джена и Янева също са добри вокално, обаче вече е въпрос на вкус на кой им понася гласовете им и на кой не. 

image.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, dan!el каза:

Смях в залата! ТУШ! 

Освен "Преса" има едни Глория, Емилия, Деси Слава, които са класи над Ивана в пеенето. И ако първата посочена от мен не спада към тази "актуална вълна", то и самата Ивана не попада в нея и не бива да бъде сравнявана с другите две, които са доста по-актуални към днешна дата.

Получават се назолабиални гънки от толкова смях, не рискувай!:ae: И не преигравай с тушове и т.н. Мъж си, все пак!

Под "актуална вълна" разбирам доста по-различни от трите изброени. Глория действително е по-добра. Пеенето на Деса за мен е просто нетърпимо в последната година. А Емилия като спре да  тананика върху плейбека си по участия, може и да я изкоментираме какви класи над кого е в пеенето. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 часа , Slavi каза:

Според мен пеенето не е крещене, за да се търси на всяка цена мощност. Деси е с лиричен глас, там намираш чувство, не мощ. Последно време има една такава мощна кръчмарска техника. Ми не ме кефи. А и гласът се променя с времето. Но за техниката не съм съгласен. Няма по техничен изпълнител от Деса без значение колко мощен и е. В техника според мен няма кой да я доближи дори. 

Никой не е казал да се крещи. Не ми изопачавай думите.

преди 1 час, Yaneva каза:

Е,  ти също не я харесваш открай време (всички знаем защо). Излиза си глас, какъв ти повече въздух, ти още малко ще я изкараш Камелия?! Просто се поамортизира и тя, нормално е, на мен и Лили Иванова грам не ми звучи като едно време.

 

Не знаех, че и Ивана е на 80 години като Лила...

Не мога да го обясня по-добре. Така ми звучи, немощно, повече въздух отколкото глас.

Иначе певиците изобщо нямат понятие от това как да се диша и пее правилно, вокални упражнения и т.н. Това заедно с пушене, нощен живот и какви ли не още неща няма как да не даде отражение.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Гледам постовете от вчера и се смея.Само в Рама изпълнител извън Пайнер с малък канал ,който няма клип под 6-7 милиона може да се изкара залязъл и "дишащ на фотошоп" . Поредното доказателство,че този форум не е никакъв критерии.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час , Mr. Greshen каза:

С кой е новия дует на Емануела? Каза, че е мъж от Пайнер. Музиката е на Даниел Ганев отново.

Да не е пак Галин? Или може да е Артиом? 

А може пак да е с Джордан или пък Борис Дали. Тази е супер продуктивна от 3 години. Няма тримесечие, в което да не се е разписала. Изумява ме. Май още не е разбрала, че наградите ги закрихс. Като Дон Кихот срещу вятърните мелници е. 🤓

image.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 17 часа , meleto каза:

Ако сложа 200, ще има такива, които ще реват, че са с 199 и 1 не им достига. Концепцията оттук нататък е - фокусът няма да е в линковете, а в съдържанието на дискусиите. За да са щастливи старите потребители, тези раздели ще останат, иначе ако зависеше от мен...

 

На мнение съм че едното не пречи на другото, и разделите за линкове не трябва да бъдат да бъдат толкова недостъпни и оставени на заден план без развитие. Така намалява инициативата потребителите да продължават да качват. Винаги сме се свалили като най-добрата download зона за поп фолк, и искам да си остане така. 80% от чалга торентите в Замунда са от този форум.

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Fast unfeatured, unpinned and locked this Тема
Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...