Jump to content



Поп фолк скандали


Препоръчани коментари

Е познай кой е админът... Знаеш. И съм убеден, че главно той блокира. Аз бях блокиран наскоро с още един фен, защото изразихме мнение да си разнообрази малко програмата по участия и концерти. Сега не мога да харесвам и коментирам, ама нямам и зор. Ето заради такива неща страницата ще си стои още с 160 000 лайка - последно все толкова бяха, като поглеждах. То не става само с продаване на сервизи и градински маркучи с нейния лик. Веднъж на високосна година да се качи стара песен - ако има такива, са все едни и същи, не се правят игри, нито има допитвания и анкети. Анкета имаше 2015 преди концерта в НДК, като тя пак сама си реши какво да пее. Пак хубаво, че изпя и доста стари неща, де. Но на другите концерти програмата не търпи развитие. Не знам как другите ходят да слушат всеки път едно и също. Има хора, които обиколиха държавата и вече сигурно имат 100 снимки с нея. За мен това е болестно състояние на въпросните им години.

 

За мен истинският почитател си казва нещата право куме в очи, и за хубавото, и за не толкова. Така направи и Ружа преди години, макар че за мен лично не бе информирана в конкретния случай тогава, обаче Глория посрещна думите й така темерутски, че... не искам да се сещам. Ружа не го заслужаваше, щото знам колко се е раздавала. Аз ако съм на мястото на Глория, ще кажа: "Ела тук, кажи с какво не си съгласна. Права си/Не си права.". Няма комуникация, няма дипломация от нейна страна. Трудно допуска някой да си отпусне душата с нея. Все като подострена!

Преди време имаше проблем с поръчки от сайта й - един друг почитател си беше поръчал нещо, което не дойде, а тя взе да оправдава админа, че еди-какво си... Ами сгрешили сте, сгрешили сте, направил се е някой си на интересен, неглижирате си бланката с поръчките - ок. Ми иди до колата, подари му като компенсация нещо или му прати това, което си е поръчал. Така се прави! Няма, братче.

 

И като ми кажат някои, че не била длъжна за нищо, да попитам аз - длъжни ли са пък всички да й козируват?! Умрял някой освен лакеите да си пие кафето с нея или да проси дивиденти, всеки си е с живота и работата. Иска се едно човешко отношение. Някои хора сме се доказали, когато е трябвало, и се иска просто, когато изкажем обективно мнение, да го изтърпи като зрял човек точно щото е от нас... Има хора с толкова идеи, образование, талант, сто пъти повече в час от нея и с маркетинг, и с всичко. И когато някой направи нещо за нея, поне публично да благодари - една минута работа е, както Десислава прави - няма картичка, колаж, който да не беше качила, дори направи изненади на феновете си преди време. А Глория губи такива, без да осъзнава, отблъсна дори Планетчо, когото тук иронизирахте. Щом на него му писна, смятайте.

Последните й песни не са крайно зле, приятни са, но твъъърде банални за нея самата, далеч от възможностите й. Другите певици също са гола вода като продукция, Глория поне от време на време пуска парчета като "Утре ще е по-добре", ама това е вече все по-рядко. И за капак, след като не й ги реализира като хората, изобщо нека и не ги пуска.

 

Прав си за почти всичко, но аз си мисля, че все пак трябва да се намерите. Ако се окаже, че башпидала блокира наред големите фенове на ГЛория, си мисля, че и тя би взела отношение. Имате някаква комуникация. Проверете дали Глория знае за случващото се и много бързо ще полети от кръга и... Едно е да изтрие самия коментар, но да се блокират фенове, които не са заядливи, ами са си давали от парите и времето за Глория, е равносилно на престъпление...

 

Иначе съм го казвал много пъти. Това, че ДесиСлава ситгна в един момент дъното, я накара да оценява всяко мнение и жест на хората, които я харесват. Не знам дали има певица, която да уважава почитателите си толкова и без да е необходимо да ги влачи по кафета със себе си...

Ивана и Глория загубиха едни от най заклетите си фенове заради тъпо отношение към тях. За Планетчо съм чак учуден. Той буквално я имаше за богиня. Той сложи началото на кралиците в попфолка :1000 (29):

 

И като е захапала с тоя денс/хаус, който саунд беше от преди 10 години. Като ще прави хаус парчета да се информира с тенденциите в тоя стил, а като не знае да се допита до компетенции.

На Андреа тая - Докосвай ме беше брутален експеримент, хубав хаус, актуален. Гло е застинала някъде в 2004.

 

Тя преди имаше добри и успешни неща в тази насока - Еднопосочен път, ремикса на Ако те няма... Сегашните и нито към хаус звучене, нито към актуалното звучене... Неопределими...

А и при електроннто звучене много се завърна на мода техното и музиката, която се прави с винили , а не с компютри...

 

 

 

Новата песен на Глория също щеше да е тотален хит, ако беше изпълнена от Преслава, например. Просто текстът щеше да е друг - по-запеваем и хитов. Същото се отнася и за "Ненаситна" и още куп други нейни песни, които не са се завъртели по баровете само защото са в нейно изпълнение. :)

Ненастина си беше стабиленм хит. Иначе в много от песните си, киото а с потенциал за хит, според мен Глория не ги изнася правилно от към пеене и фразиране. Сякаш не ги усеща и съответно това се усеща в парчетата и. Пее си всичко, както си пее баладите. И ако при баладите и се усеща, душа, то бързите и честно са бездушни...

 

Според мен можеше да си работи в някаква своя ниша, а не да се опитва хем да е в актуалното звучене, но с компромиси, но пък в самите и проекти да липсва концепция и каквато и да е идея.

 

Лично аз не съм довволен нито от музиката и, нито от статута, който има последните години на треторазрядка. Заслужава, а и може повече. Ако една Глория, която дълги години е била топ, и е трудно, как да оцелеят другите...

 

Азис може всякакъв да е, но успя с музиката си да излезе от клишето на чалгата и дори накара интелектуалците да анализират социалните тематики в проектите му... Човека е на светлинни години от колежките си...

image.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

Горкият Vessou. :mf_surrender: Големи надежди имах за него.

Да, добър е. Прай як саунд.

 

Чудя се, колко тъп, ограничен и жаден за 5 мин. слава трябва да си, за да имаш в репертоара си песен със заглавие - В инстаграм съм ти любима.

Това определено е дъното на дъната за тая година. Абсолютен шит !

Link to comment
Сподели в други сайтове

Азис може всякакъв да е, но успя с музиката си да излезе от клишето на чалгата и дори накара интелектуалците да анализират социалните тематики в проектите му... Човека е на светлинни години от колежките си...

И все пак никой не приема (на)сериозно Азис от въпросните "интелектуалци". Но фактите са, че Азис си знае, че е чалгар, не се срамува от това, затова и прави точно чалга, която да се харесва на аудиторията, а песните са супер яки за стила си и стават гига хитове и когато "интелектуалци" тръгнат да пият и им щракне да се лигавят, докато са пияни и на "черешата", ще си пуснат Азис, а не новата песен на Глория. Тази песен на Глория къде да я слушам? Текста уж поучителен, ама не точно, музиката уж бие леко на чалга, ама не точно, ни в клин, ни в ръкав. Нито да си я пусна вкъщи на трезво, за да ми стане приятно на ухото, нито да седна да пия докато съм с приятели и да си я пуснем.

Link to comment
Сподели в други сайтове

прави ми впечатление обаче, че чалгарките все още се слушат, но славо вълнуват и малко клипове минават 1000 коментара, докато при попа и рапа дори и да не са огромните хитове събират по над 2-3 000 коментара...

Едно от любимите ми парчета от бг рапа тази година. на 4 милиона гледания има 40 000 лайка и 1500 коментара едва за 2 месеца.

Поп/рап се слушат от най-младите, а чалгата от стари захабени чанти като потребителите тук. Както някой беше казал веднъж, чалгата сега е като естрадата след края на комунизма.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Едно от любимите ми парчета от бг рапа тази година. на 4 милиона гледания има 40 000 лайка и 1500 коментара едва за 2 месеца. Ето за това говоря.

 

Да не говорим, че имаше ограничение около 1 месец, иначе досега да е направила над 5,6 млн. И новата е яка, но няма да има същия успех.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Чудя се, колко тъп, ограничен и жаден за 5 мин. слава трябва да си, за да имаш в репертоара си песен със заглавие - В инстаграм съм ти любима.

Това определено е дъното на дъната за тая година. Абсолютен шит !

 

Ами защо да е чак дъното... Според мен има и по гнусни неща. Социалните мрежи се възпяват редовно последните години. А и това е първия хит на Татяна от Да сме квит и Малко коте насам. Въпреки, че е правена по схемата на Пей сърце и е проект, който се гради на фолк клишета, става за слушане. Не е първата, която пее вулгаризми. Преслава даде старта преди 5-6 години с онази песен за педераза... И в попа се пеят подобни неща. Песента е комерс и няма претенциите да бъде стойностна. Конкуренцията е жестока и тепърва предстои да чуем какво ще възпеят само и само да удържат на рап вълната, която им отнема от пазара и работата.

 

Смятам, че просто не можеш да се абстрахираш и каквото и да пусне Тотя, няма да ти допадне...

И тя е била скромно момиче... :D

 

Липсва ми тази жена, не мисли ли да се завръща някога...

Kъде да се завърне точно... Вече има дете от бизнесмен и Касъмовите не биха си мръднали и пръстта да я налагат дори и да се върне, след всичко което се случи. Дълги години те и даваха най добрите песни и кавъри и правеха чудеса, за да я вкарат в топ листата на чалгата. Теодора има много хитове и добри песни, но е твърде безлична и отблъскваща дори. Не случайно и многото и хитове не успяха да превърнат името и в легенда или поне фактор. Вече Ненчо Касъмов си има нови млади куросмучки и Теда нема да получи пак готовите хитове...

Аз много я харесвах в началото, но всичко това ме отблъсна. А и тя подобно на Елена си показа приоритетите - заможен мъж и семейство, а не кариера и народна любов.

Страхотна песен. Може би сред най добрите и изобщо :)

 

Поп/рап се слушат от най-младите, а чалгата от стари захабени чанти като потребителите тук. Както някой беше казал веднъж, чалгата сега е като естрадата след края на комунизма.

Не е съвсем така. Нали виждам , че под чалга клиповете също пишат основно деца под 16, но значително по малко. И все пак доста си я консумират, но просто не влагат онова, което ние влагахме като почитатели преди години. Аз често по улиците в София чувам деца да си пускат фолк по телефоните и да се кефят на някакви нови парчета. Просто са научени след месец два да забравят хитовете, заради новите излезли такива. Иначе чалгата е в криза, но е много далеч от онази дупка, в която бе изпаднала естрадата преди 20ина години. Просто не се взима сериозно и като фактор. Все още си я обвиняват за проблемите в държавата, все още техните хонорари са най високи, все още има масови явления като Шушаната и скандали, коментирани във всеки дом (хАнтонина). По скоро и липсва тежест, уважение и стойност...

image.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

Слави, песен в която се римува - "В инстаграм съм ти любима, евтина си мила" , ми не мерси хах.

 

В попа възпяват цинизми, но някак си ги слагат по на място, не звучат толкво просташки и елементарно. В чалгата на целия текст в който се възпява бившата, другата и ей така някоя обида или псувня за по между другото. Смея да кажа, че заради такива, като Тотя, които във всяка песен възпяват другата и я псуват, чалгата е на това дередже. Много изтъркана тематика, много просташка.

Тотя специлано е толкова смешна и елементарна, че няма накъде. Не напразно нея в София, Варна, Пловдив и в по-големите градове не я канят. Тя да е радва, че и намират участия в селата и малките градове и това й е много.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Интелигентен човек като Слави да си пада по Тотя!? Непростимо! Ако изкара някоя извънредно яка песен - добре, но тия нейните махленски "хитчета" омръзнаха отдавна. "Да сме квит" й беше максимума на нея, добре, че хвана Оцко точно преди да се изчерпа тотално.

Link to comment
Сподели в други сайтове

И все пак никой не приема (на)сериозно Азис от въпросните "интелектуалци". Но фактите са, че Азис си знае, че е чалгар, не се срамува от това, затова и прави точно чалга, която да се харесва на аудиторията, а песните са супер яки за стила си и стават гига хитове и когато "интелектуалци" тръгнат да пият и им щракне да се лигавят, докато са пияни и на "черешата", ще си пуснат Азис, а не новата песен на Глория. Тази песен на Глория къде да я слушам? Текста уж поучителен, ама не точно, музиката уж бие леко на чалга, ама не точно, ни в клин, ни в ръкав. Нито да си я пусна вкъщи на трезво, за да ми стане приятно на ухото, нито да седна да пия докато съм с приятели и да си я пуснем.

 

TОВА не е вярно. Азис е приеман по друг начин. Веднага мога да дам клипове от предавания, в които е гостувал или просто е бил тема последната година и ясно си личи, че на него се гледа по друг начин. Българите сме лицемери. В момента, в който попадна в онази световна класация и се разбра, че е Балканска сензация, псевдо интелигенциите ни започнаха да говорят по друг начин за него. Същите онези, които го даваха за пример за помията в страната, същите днес ни обясняват колко е израстнал като музикант и звезда. Трябва да успееш и в Чужбина, за да те забележат хората, пред които пееш 20 години...

И все пак Азис вече няма да прави мазнотии от рода на Сен тропе. Мотел и Хабиби не са мазни , а са истински попфолк. Мен са ми гнусни и втръснали, намирам текстовете като идея за блестящи, но не и добре реализирани. На едно такова разговорно ниво ми звучат, но дават различни насоки за мислене извън тематиките на пайнерките. Много добре и майсторки са изпяти и записани. Много богати аранжименти. Азис е нашата гордост. Не ми е яко, че е той, но е факт.

Точно това казвам за Глория. Че не е нормално след 25 години на сцена да няма нюх. Та тя беше музикант, та късаше. Чуваме и на лайфовете и, че е гласище. Може ли да не работи за името си... Идват други години, в които вече хората отсяват качественото. Най накрая дойде това време, което очаквах, че ще бъде добре дошло за можещите, а тя се представя по зле и от дебютантките... Ами хората не искат да и гледат видеата, в които само демонстрира фигура и излезли от мода парцали... Искат нещо истинско, дори и да е просто. Едно време ни го даваше. И да, наистина музиката и (с малко изключения) не е подходяща нито за клубове, нито за вкъщи, нито за преди лягане, нито за чашката... Пее пълни абсурди. Ивана още от 2009 започна с отчаяните текстове, но Глория до преди 4-5 години държеше някакво ниво. А и след като вижда, че тези парчета не минават милион, защо не търси промяна... Предполагам не ги пее и по участия... По добре да пуска само балади. Те поне си трупат гледания бавно, но славно и стават за слушане, но моля да не възпява слабите мъже. То за нея силен мъж след Жоро Илиев няма, и нормално... Едно време беше любимка на хомосексуалните, сега Галена я измести и в тези среди... Може ли такава певица да работи толкова посредствено и без желание за развитие. Много възрастни звезди казват, че точно различното през годините им е давало стимул да продължават. Просто парите, които дава за проектите си, колкото и малоко да са те, са пари на вятъра. Дори и феновете и не сте доволни и се напъвате, за да ги харесате...

 

Постарайте се да имате обратна връзка с нея, без да сте груби в критиката... Напомнете и къде можеше да бъде...

 

Да не говорим, че имаше ограничение около 1 месец, иначе досега да е направила над 5,6 млн. И новата е яка, но няма да има същия успех.

Не съм разбрал за това ограничение, но имай впредвид, че доста песни на МАрсо и Бобката имат по 4-5 милиона, а те не са протежета на муз.компании и телевизии и всичко като популярност са го постигнали сами и всеки следващ проект им носи повече успехи и популярност. Сега им трябва една колаборация с некой от Вирджина и бързо ще заемат мястото на Павел и Венци Венц, които с много натискане и налагане от страна на Саня, имаха реален усяех.

Добри са пичовете. Те през 2-3 седмици имат нови парчета рапърите, така че не знам за кое ново говориш :D

 

Слави, песен в която се римува - "В инстаграм съм ти любима, евтина си мила" , ми не мерси хах.

 

В попа възпяват цинизми, но някак си ги слагат по на място, не звучат толкво просташки и елементарно. В чалгата на целия текст в който се възпява бившата, другата и ей така някоя обида или псувня за по между другото. Смея да кажа, че заради такива, като Тотя, които във всяка песен възпяват другата и я псуват, чалгата е на това дередже. Много изтъркана тематика, много просташка.

Тотя специлано е толкова смешна и елементарна, че няма накъде. Не напразно нея в София, Варна, Пловдив и в по-големите градове не я канят. Тя да е радва, че и намират участия в селата и малките градове и това й е много.

Aми просто в единия случай ги пее младо момиче, а в другия дърт милф, на който не му отива на годините по принцип...

Но не заради такива като Тотя чалгата е на това ниво... Тотя е фон от 20 години в Пайнер. Тя винаги е следвала онова, което налагат топ имената в бранша и. Повечето и глупости остават нечути от масата. Големите звезди смъкнаха нивото, за да се задържат. Видяха, че при Андреа ставаше с много секс в клиповете, видяха, че при Ломската става с цинизми, видяха, че при Азис става със скандал и уж бяха против този начин на работа, а в един момент всички топ имена започнаха да работят основно в тази насока... 90% от фолка се прави по образец . Всичко е джаста праста. Преслава, Галена, Анелия са много по отговони за случващото се в жанра им. Те диктуват жанра последните години. Под тяхното лидерство жанра си замина на кино... Татяна просто следва готовите модели. Винаги е имало по 2-3 имена с болни амбиции и готови на всичко за хит, но проблема е, че сега всички са такива...

 

image.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

Интелигентен човек като Слави да си пада по Тотя!? Непростимо! Ако изкара някоя извънредно яка песен - добре, но тия нейните махленски "хитчета" омръзнаха отдавна. "Да сме квит" й беше максимума на нея, добре, че хвана Оцко точно преди да се изчерпа тотално.

Да си падам по Тоти??? Твърде пресилено. Повечето и песни дори не ги пускам по втори път. По скоро пак съм влязал в ролята на опозиция. И тъй като Тоте отнася най големия хейт и подигравки във форума, се почувствай длъжен, да мина от другата страна на дискусията. Нито твърдя, че я харесвам, нито, че песните и стават за слушане, но ме радва каква е непукистка - нито годините, нито хейта не са в състояние да я спрат :1000 (29):

 

Иначе Татяна не е никак лоша певица. Дори е по пееща от много други по успешни от нея. Просто е тъпичка, милата и критическата я кара да изживява втори пубертет.

 

Общо взето исках да кажа, че Тоти не е фактор. Има и по гнусни песни от нейните, които0 дори стават и популярни и модел за музика... Тоти просто повтаря успешните опити на колегите си, но далеч по неуспешно. Оставете я да си ачка по градските бани и фитнеси. И тя душа носи :1000 (6):

 

 

 

Тони Стораро пак е гепал голям хит... Но трудно може да стане успешен с кавър на толкова голям хит. Ще го издава ли тва или само за участия?

image.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

Новата песен на Тонката от кого ли се е вдъхновил толкова :D

Малееее кавърдисъл е любимата ми песееен !

 

Янева нали искаше Ивана да я вземе, поне другия й любимец я гепа.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Дори не знаех, че е БГ тази песен. Мислех, че е румънска цигания. Тонката е като Преславата на Ара/Диапазон. Докато усети хит от колеги, и бързо се отърква около него... Хитрец е, не случайно само двамата с Азис важат 20 години вече... Навремето Милионерчето така заграби, после около Джамайката се отърка, а колко румънски, сръбски и особено гръцки хитове заграби... Няма конкуренция... То около Азис ли не се отъркваше, около Деса , Таня Боева, Емилия... Дори и около Алисия, която години преди това нарича с грозни епитети...

image.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

Новата песен на Тонката от кого ли се е вдъхновил толкова :D

Не мога да разбера как ги изкарва тези песни и защо не му ги свалят за авторско право, то не беше Me gna, Despasito tallava, сега и тая :mf_surrender:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Не мога да разбера как ги изкарва тези песни и защо не му ги свалят за авторско право, то не беше Me gna, Despasito tallava, сега и тая :mf_surrender:

Еми като не са качени от издателите му, защо да си правят труда да ги свалят. Не са нарушени авторските права сигурно. Той е уважаван музикант. Вероятно или ги изпросва или си ги купува. Но иначе и ти имаш моите наблюдения. Мазнотиите му стават най успешни в интерес на истината.

image.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

Истината дали попа краде от чалгата или чалгата от попа е някъде в средата. И двата стила използват всякакви методи, за да изпъкнат и да имат участия. Последните 5-6 години имаше много по големи хитове в попа обаче. И това мотивира доста непознати за вас имена от попа и рапа да изкарват по редовно продукция. Да, имаха няколко огромни хита и интересни песни, но и те като чалгата , но доста по бързо започнаха да се изчерпват и повтарят... И трите жанра в момента са леки и комерсиални и се борят единствено за чалга клубовете и участия. Скоро фолкпевиците ще си намалят хонорарите. И няма как да е иначе, защото все повече имена от попа и рнб-то пробиват, а хонорарите им са по не повече от 2000 лв, заради което много чалгарки останаха без участия последните месеци. Иначе мисля, че по естествен път и двата стила заприличаха един на друг с годините. То не е само рапирането. Да, рапирането чалгарките го окрадоха, но пък попаджиите ползват композиторите и режисьорите от чалгата, ритъма... Текстовете са сходни - секс, наркотици, барове, пари...

 

прави ми впечатление обаче, че чалгарките все още се слушат, но славо вълнуват и малко клипове минават 1000 коментара, докато при попа и рапа дори и да не са огромните хитове събират по над 2-3 000 коментара...

Едно от любимите ми парчета от бг рапа тази година. на 4 милиона гледания има 40 000 лайка и 1500 коментара едва за 2 месеца. Ето за това говоря.

 

 

А това, че много от вас не ги знаете си е ваш проблем. По същия начин и много хора не знаят за съществуването на Яница, Джулия и други кифли...

 

 

Ами да... чалгата разчита на циганския контингент, който не пише и лайква. Но пък затова аудиторията 25---, от бг произход яко лайква, коментира и тн. Въобще си поддържат идолите яко. Навремето това правихме ние във форума на Планета.

 

И да песента на Марсо и КотИто е хит. Много як бас.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Дори не знаех, че е БГ тази песен. Мислех, че е румънска цигания. Тонката е като Преславата на Ара/Диапазон. Докато усети хит от колеги, и бързо се отърква около него... Хитрец е, не случайно само двамата с Азис важат 20 години вече... Навремето Милионерчето така заграби, после около Джамайката се отърка, а колко румънски, сръбски и особено гръцки хитове заграби... Няма конкуренция... То около Азис ли не се отъркваше, около Деса , Таня Боева, Емилия... Дори и около Алисия, която години преди това нарича с грозни епитети...

Оригинала е на Флори !

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ами да... чалгата разчита на циганския контингент, който не пише и лайква. Но пък затова аудиторията 25---, от бг произход яко лайква, коментира и тн. Въобще си поддържат идолите яко. Навремето това правихме ние във форума на Планета.

 

И да песента на Марсо и КотИто е хит. Много як бас.

 

Абе не е съвсем така. И циганите слушат Криско, и българите слушат Наско Ментата.

Просто чалгата се консумира без да създава потребност да се коментира, защото няма какво особено да се каже... Рядко се отличава нещо, което да заслужи над 500 коментара. Една и съща музика, едни и същи текстове, едни и също клипвое. Хората си ги пускат на дефоут и подобно на клубовете, не се интересуват коя пее. Просто си пият и друсат, а музиката върви... Докато при бг попа започнаха да се образуват лагери, фенски агитки, войни между изпълнители, което винаги е било плод за коменрати. Иначе не бих казал, че циганите не пишат. Дори като чета коментарите под клипове, основно неграмотни циганета се изказват... Българите не пишем и не се вълнуваме.

 

Наско Ментата е събрал 100 000 лайка и 5000 коментара. И българи, и цигани, и млади и стари... Ето , че има как да събудиш емоция в хората с фолк песен.

Сашо Джокера пък има по 55 000 лайка и 4000 коментара. Толкова не събират дори Галена и Преслава... Вече и мангалята си шляят яко в нета и си чешат езиците. Не се прави добра музика, затова и успехите са средни...

image.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...