Jump to content



Ивана - Началото


Топ песен на Ивана в първия период на нейната кариера.  

42 потребители гласуваха

Нямате права да гласувате или да виждате резултатите от тази анкета. Ако искате да дадете своя глас, абонирайте се за клуба или темата. Моля, впишете се в сайта или се регистрирайте, за да гласувате в анкетата.

Препоръчани коментари

Провокирана от Фокси, реших да направя тема за периода, за който той твърди, че Ивана била "никоя". Предстои анкета за пиковия период 2003 - 2006, както и за последното десетилетие, в което всички твърдяха, че Ивана е претърпяла крах. Да видим, може да изскочат знакови песни от всеки период. :whistling:

 

/т. Стефан Статев, ар. Динко Педев/

 

/т. Стефан Статев, ар. Ленко Драганов/

 

/т. Стефан Статев, м. и ар. Ленко Драганов - награда за дебют на фестивала "Тракия фолк 2000"/

 

/т. Свобода Даскалова, ар. Ленко Драганов/

 

/т. и м. Свобода Даскалова, ар. Ангел Евтимов/

 

/т. Свобода Даскалова, ар. Димитър Петров/

 

/т. Свобода Даскалова, м. Стоянка Николова, ар. Динко Педев - дует с Коста Марков/

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Отговори 39
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

Топ коментиращи в тази тема

 

/дует с Десислава/

 

/т. Стефан Статев, ар. Огнян Тодоров - награда за най-бързо прогресиращ клип на "Планета"; Певица на годината - 2001 на "Нов фолк"/

 

/т. Стефан Статев; ар. Ангел Евтимов/

 

/т. Мариета Ангелова, м. и ар. Георги Сейеменски - награда за най-добро изпълнение на живо на "Нов фолк" 2002/

 

/т. Дали Иванова/

 

/т. Дали Иванова и Стефан Статев, ар. Ангел Евтимов/

 

/т. Стефан Статев, ар. Ангел Евтимов/

 

 

/т. Мариета Ангелова, м. Димитър Петров, ар. Пламен Велинов/

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ама какви са тези абсурди, Ивана веднага се наложи още със "100 патрона", а после си беше с моментален статут на топ име.

 

Любимите ми са "Уморени и студени", "Вик", "Дърво без корен", "Жадни за любов", "Последна вечер", "Късно е", "Скитам се", не знам в какъв ред :1000 (29):

Link to comment
Сподели в други сайтове

Като най-големи хитове- 100 патрона, Грешна нощ, Вик, Последна вечер, Добра среща и От извора.

Като най-любими- Последна вечер, Вик, Грешна нощ и Скитам се!

Да отбележим, че през 2000 година печели и наградата за дебют на "Нов фолк", за албума "100 патрона", че съм пропуснала по-горе. При това, конкуренцията беше убийствена - номинация наред с имена, които тогава вадят само хитове - Орнела, Нина ("Лъвица" и "Обичам друг"), Малина, Мария, Есил Дюран...

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Извенете, но за Ивана се разшумя чак през 2003!! Какви са тези анкети? :3fdb8960598fa63e: :3fdb8960598fa63e:

 

 

Гласувах за "100 патрона", "Вик", "Късно е" и "Грешна нощ".

 

За малко да дам вот и за "Уморени и студени" и "Вярвах на лъжи, вярвала съм сляпо", но понеже търсим най-знаковите песни, се ограничих до 4 избора.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Това форум за Ивана ли е? Топ албум на Ивана, началото на Ивана, във всяка тема се публикуват видеа на Ивана... :1000 (29): та даже щяло да има още теми за Ивана. :1000 (29):

 

Нали всяка изпълнителка си има отделна тема във форума? Тези дискусии защо не се водят там?

 

tumblr_pmldddChYM1tdxyhao8_400.png
Link to comment
Сподели в други сайтове

Гласувах за три:

- "100 патрона" - направи известна Ивана и й стана визитна картичка. Голям хит беше.

- "Грешна нощ" - също голям хит. Преди няколко години, когато пускаха много рядко ретро песни в нормалните вечери, това беше единствената Иванина песен, която чувах.

- "Добра среща, приятели" - звучи на всеки абитуриентски бал, но не е голяма колкото другите две.

 

"Последна вечер", "Уморени и студени", "Вик", "Жадни за любов", "Късно е", "Мъж ли е" също бяха известни. "От извора" си спомням, че много я въртяха по "Планета".

Link to comment
Сподели в други сайтове

Това форум за Ивана ли е?

 

Да. Янева смята да купува форума от momo и ще има изискване потребители по нейн избор да носят графики на Ивана. Ти ще си първия. :3fdb8960598fa63e: Ще има конкурс за есе на тема "Айтос - земя, родила гении...". Ще се публикуват клипчета, в които рецитираме "Шат-шат" и "Смукача". Ще бъде страхотно! :clap:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Това форум за Ивана ли е? Топ албум на Ивана, началото на Ивана, във всяка тема се публикуват видеа на Ивана... :1000 (29): та даже щяло да има още теми за Ивана. :1000 (29):

 

Нали всяка изпълнителка си има отделна тема във форума? Тези дискусии защо не се водят там?

Ивана не е "всяка изпълнителка"... :gun_bandana:

Това да не ти е Преса?

 

 

Да. Янева смята да купува форума от momo и ще има изискване потребители по нейн избор да носят графики на Ивана. Ти ще си първия. :3fdb8960598fa63e: Ще има конкурс за есе на тема "Айтос - земя, родила гении...". Ще се публикуват клипчета, в които рецитираме "Шат-шат" и "Смукача". Ще бъде страхотно! :clap:
:1000 (6): :cheers: :roll1:

Логото на форума - "Ивана е нашата религия, Стояна - нашият пророк".

 

 

Янева, на Фокс ли се връзваш? :1000 (29):

Трудно ми е да гласувам само за няколко, но 100 патрона, Вик, Добра среща, приятели, Грешна нощ и От извора.

Не, Фокси просто ме вдъхнови! :happyppl:

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Да. Янева смята да купува форума от momo и ще има изискване потребители по нейн избор да носят графики на Ивана. Ти ще си първия. :3fdb8960598fa63e: Ще има конкурс за есе на тема "Айтос - земя, родила гении...". Ще се публикуват клипчета, в които рецитираме "Шат-шат" и "Смукача". Ще бъде страхотно! :clap:

Колко хубаво. :1000 (6):

Предполагам, че ще решаваме и сложни математически задачи като : Колко килограма е качила Ивана в периода 1999-2003?Колко сантиметра е била талията й в началото на нейната кариера? Колко килограма качва и сваля Ивана по време на кариерата си... :3fdb8960598fa63e:

tumblr_pmldddChYM1tdxyhao8_400.png
Link to comment
Сподели в други сайтове

В момента на едно ретро парти най-голямото избухване ще е на "Вик", но иначе "Грешна нощ" (или по-точно "Да падат дрехи и задръжки") е единствената от тези освен "100 патрона", която би била разпозната от най-многолюдна аудитория.

 

Всяка друга освен тези три песни, с изключение на "Добра среща приятелите" покрай баловете, е абсолютно забравена дори от попфолк феновете (с изключение на Иванините лелички де), какво да говорим за обикновените хора, които познават Ивана като име.

 

Да, тя стана популярна покрай "100 патрона" и поддържаше звезден статус, гръмна масово с "Грешна нощ", но към днешна дата всеки свърза Ивана с "Шампанско и сълзи", "Като на 17" и "Нещо нетипично".

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Всяка друга освен тези три песни, с изключение на "Добра среща приятелите" покрай баловете, е абсолютно забравена дори от попфолк феновете (с изключение на Иванините лелички де), какво да говорим за обикновените хора, които познават Ивана като име.

 

Доста смело изказване. Аз не съм от агититката на Ивана, но помня абсолютно всички песни, изброени тук (освен "Палавник" и "Че жените знаят как"), защото всичките бяха хитове и ги свързвам с детството си. Ако някой е бил фен на попфолка през гореспоменатите години, няма как да не ги помни.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Сто патрона, Смукача, Последна вечер, Вик, Грешна нощ

 

Не слушах чалга, но знаех Камелия и Весела, а Ванча и Кати имаха култови изяви в Сладко отмъщение.

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ивана има десетки хитове, единствената певица във жанра, която може да се похвали с нещо такова. Е, гледайте тук, за 3 години колко емблематични песни има, а да не говорим за лидерския ѝ период.

 

Ограничих се да гласувам за 5, защото ако гласувах и за любими, то щях да подкрепя почти всички:

- 100 патрона - емблема за жанра, дори и да е една идея просташка, няма човек, който да не я знае

- Вик - песен, която в последните години изживява (напълно заслужен) ренесанс, много качествена и типична за времето си песен (и авторска!)

- Грешна нощ - няма две мнения тук, още един огромен мегахит, който когато и да се пусне или запее, всеки ще го знае

- Последна вечер - също много позната песен, според мен се помни повече от "Добра среща, приятели", която е по-скоро само около абитуентски и затова не я покрепих

- От извора - един от най-големите авторски хитове на фолклорна основа. Особено старото поколение обожава тази песен, аз лично съм ставал свидетел на реакцията на стари хора, когато се пусне

 

След тях според мен е "Добра среща", на кантар ми е с "Вечерта".

Обаче списъкът не се изчерпва дотук. "Късно е", "Скитам се", "Жадни за любов", донякъде и "Уморени и студени" също се помнят покрай вървежността на ретро чалгата, имат много гледания и коментари. "Смукача" също се помни най-малкото като фраза. Отделно от тези пък например "Страх ме е" е страхотна песен, "Палавник" също ми е много любима на мен.

 

Ивана е религия!

Link to comment
Сподели в други сайтове

Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...