Jump to content



Промяната в "Пайнер", от която имат нужда...


Препоръчани коментари

Всички виждаме, какво се случва с музиката в България.

И констатираме, че „Пайнер” са в дупка. Новата вълна поп изпълнители почти ги уби. Няма чалга турнета. Няма чалга награди. Няма тийнове, пищящи по чалга певици. Никой се вълнува от чалга певици. Никой не гледа телевизия Планета. Старата генерация фолк изпълнители са изтъркани, изхабени, писнали... въртят по клубовете едномесечните им популярни песнички, правят се някакви жалки опити, но не се получава.

2018-та е и турнето е Coca cola happy energy tour, One love. Навсякъде честотата е The voice и City. Интерес будят Гери Никол, Тита, Дара, Криско, 100 кила, Скандау.... Раздават им се награди – Бг радио, 359 хип-хоп, които биват отразени широко... децата носят техни шапки и тениски. Пишат на тетрадки с техните лица, подражават им, надъхват се с техните парчета и така...Достатъчно е говорено.

 

Очевидно „Пайнер” имат нужда от промяна, защото техните кокошки не могат въобще да се мерят с актуалните днес бг изпълнители, чиито проекти не просто будят интерес, а и са очаквани. Песните им не са просто популярни еднодневки, а са слушани хитове, с които попаджиите могат да изкарат и година без да предложат нищо ново.

 

И понеже в скандалите вече се коментира за нови лидери в чалгата, реших да направя тази тема. Старата вече генерация Преслава,Анелия, Галена и сие трябва да мине на заден план за да се раздвижи чалгата.

 

Как, кога и с кой ще стане това? Как мислите?

Виждаме и чуваме, какви песни вадят най-актуалните днес в Пайнер – Галин и Галена. На ръба. С по-западно звучене. Хванали са вълната и звученето на актуалните поп хитове и се опитват да се впишат в техните редици.

 

 

Аз виждам потенциал в тая малката Дессита. Сериозно.

Да иде в Пайнер, да гръмне с един фийт с Галин за лятото, а после да й се направи самостоятелно парче в стила на Галински.

Не мислите ли, че могат да й се получат нещата с лееко побутване?

И с нея да дойде едно ново поколение изпълнители в Пайнер?

Което да може да си го мери с „яката дупара” и „ах, каква си Антилопа” ?

Редактирано от Vancho
tumblr_pmldddChYM1tdxyhao8_400.png
Link to comment
Сподели в други сайтове

Хубава тема за размисъл. Съгласен съм с повечето от написаното. Преди малко в Скандалите писах нещо по темата:

Между другото само Галин и новата му певица Десита имат реалния шанс да върнат таргета 6-12 на попфолк жанра. Наистина мацката е голям сладур и има изградено поведение пред камера , а е толкова малка. Мисля, че Галин ще има успех като продуцент. И дано. В момента той е спасителния пояс на чалгата. Да и други имат хитове, но имената им не предизвикват хиляди коментари за няколко дни... Той е най близкия фолк еквивалент на Криско и Гери Никол.

image.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

И аз мисля, че само това ще ги спаси, което обаче не означава да погребем доказаните имена като Ивана, Деси Слава, Преслава, Джена, Анелия, Галена и т.н.

Нека просто те да минат малко встрани, продължавайки да правят от онзи стария поп-фолк, с типичното за всяка една от тях звучене.

А новата вълна изпълнители, която надявам се наистина да дойде, просто да раздвижи жанра, да му вдъхне нов живот и да го дръпне напред.

tumblr_pmldddChYM1tdxyhao8_400.png
Link to comment
Сподели в други сайтове

И аз мисля, че само това ще ги спаси, което обаче не означава да погребем доказаните имена като Ивана, Деси Слава, Преслава, Джена, Анелия, Галена и т.н.

Нека просто те да минат малко встрани, продължавайки да правят от онзи стария поп-фолк, с типичното за всяка една от тях звучене.

А новата вълна изпълнители, която надявам се наистина да дойде, просто да раздвижи жанра, да му вдъхне нов живот и да го дръпне напред.

Само, че имена като Анелия и Галена път на младите не правят. Опитват се да работят в на Галин и Гери Никол нишата, но постигат среден успех. Само И на всички като теб успя да се наложи като тотален хит от този род песни на старите чанти. Нито опитите на Галена, нито тези на Емилия прокопсаха. Деса имаше късмета, че припева и е чалга, текста и е скандален, клипа - брутален. А и опита и беше един от първите... Сега вече се усеща едно досаждане и пренасищане от подобни песни. Само на Анелия новото се очертава като мегахит, но то си е повече чалга от колкото поп/рап...

image.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

Нали се сещате, че ако Галена, Анелия и Преслава отстъпят назад, трябва да се появят техни заместници. Къде ги? :mf_surrender:

image.png.e4d79a7858ccaaecb16208cc241a64fe.png

    Пиян изпрати ми цветя, на всички разкажи че съм твоята история.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Нали се сещате, че ако Галена, Анелия и Преслава отстъпят назад, трябва да се появят техни заместници. Къде ги? :mf_surrender:

Еми тва говоря. Дано фийта на Галин с Дессита да не е случаен, а да почне здраво да я лансира.

Още две, три подобни трябват и ще се завърти колелото.

 

Да вземат акъла на таргета 6-16 годишните, да почнат да се правят пак концерти и турнета, които И те да посещават.

А покрай тях и старите износени чанти ще намазват.

tumblr_pmldddChYM1tdxyhao8_400.png
Link to comment
Сподели в други сайтове

Еми тва говоря. Дано фийта на Галин с Дессита да не е случаен, а да почне здраво да я лансира.

Още две, три подобни трябват и ще се завърти колелото.

 

Да вземат акъла на таргета 6-16 годишните, да почнат да се правят пак концерти и турнета, които И те да посещават.

А покрай тях и старите износени чанти ще намазват.

Да, но до тогава ще минат поне 2-3 години още - докато ги намерят тези имена и ги наложат, до тогава ще циклим едно и също.

image.png.e4d79a7858ccaaecb16208cc241a64fe.png

    Пиян изпрати ми цветя, на всички разкажи че съм твоята история.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Докато фирменият модел работи ефективно и плюсовете в кеш са повече от минусите никаква промяна няма да се случи.

Пък и Митака си е доста олдскул май, но знае ли се :1000 (19):

Link to comment
Сподели в други сайтове

Пак ли? Щом искате.

 

Положението е толкоз трагично, че не съм убеден в спасяването на Пайнер. Със същия успех може да стартираме нова фирма, нали.

 

Първо, изфърляме Митьо. Второ, пращаме бай Милкан по кръчмите и Широка лъка да намерим някоя, дето има желание да става чалга звезда. Трето, праим Фолк Айдъл (работно заглавие) да запълним ефирно време по Планета, може в сътрудничество с някоя от по-големите телевизии, ако се навият. Някви лайфове ша вървят по националната, по Планета ша въртим някъв допълнителен кънтент, примерно ша съберем няколко свободни певачки да коментирам концерта. И ревливи интервюта със участничките. Понанататък, изораваме отнякъде някви нови композитори, тамън траците ша излезнат по ефтини.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Само, че имена като Анелия и Галена път на младите не правят. Опитват се да работят в на Галин и Гери Никол нишата, но постигат среден успех. Само И на всички като теб успя да се наложи като тотален хит от този род песни на старите чанти. Нито опитите на Галена, нито тези на Емилия прокопсаха. Деса имаше късмета, че припева и е чалга, текста и е скандален, клипа - брутален. А и опита и беше един от първите... Сега вече се усеща едно досаждане и пренасищане от подобни песни. Само на Анелия новото се очертава като мегахит, но то си е повече чалга от колкото поп/рап...

Единственият хит в тази стилистика е Мама Ураган.

 

ЛелявиАн изчерпа темата!

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Аман от черногледство в този форум.Проблемът на чалгарките е,че се мъчат да копират някоя успешна линия /както беше преди време всички копираха Андреа/,а сега копират Тита,Гери Никол и сие.Сами виждате какъв фурор предизвикат истинските чалга парчета като "Мотел","Хабиби","Моро му" и тн.Ако си стоят в нишата и песните им наистина звучат като жанра,в който се изявяват всичко ще е наред.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Да, но до тогава ще минат поне 2-3 години още - докато ги намерят тези имена и ги наложат, до тогава ще циклим едно и също.

Е защо години? На Гери Никол, Тита и Дара им трябваха точно две песни за да се полудее по тях.

 

На Дессита още един фийт с Галин и е готова. Галин има добър усет. Да издири още няколко и ще привлекат малките.

 

А нашето Преси ще им пее вечните си хитове по сборните концерти за да им се набиват в главите. :Vishenka_05:

:1000 (29):

Или каквото Камелия направи с нас преди години. Наложи песните си от миналия век. :3fdb8960598fa63e:

tumblr_pmldddChYM1tdxyhao8_400.png
Link to comment
Сподели в други сайтове

Имам чувството, че всичко се прави през пръсти и с не много желание. Имат добри идеи и дотук добре, но не ги реализират правилно, а това е пагубно.

 

Присъствието им онлайн е едно никакво, плюс е, че песните и албумите им са налични за стрийминг във видео и музикални платформи, но минусите са повече. Не всички песни и албуми са налични, а наличните сингли са с кофти обложки, грешни тагове и объркани години (конкретно Spotify). Зле организирана видеотека в ютюб. Лоша обратна връзка с феновете във фейсбук. Липса на онлайн магазин за покупка на физически носители с музиката им.

 

За присъствието им в телевизионния ефир плюс е, че имат три канала един от които в HD, но програмните им схеми не са много разбираеми, поне за мен. Върти се едно и също, рядко се пускат по-стари песни и то целите (например от 2011, 2012, 2013 и тн.). Единствено в микс съм попадал на повечето, изключвайки рубриката "Класика в жанра", която пак не е това, което беше и не е това, което трябва да е. Нямат почти никакви предавания, а тези които ги има не са обновявани с години. Никаква видима инвестиция в графичното оформление на каналите, а докато пиша поста по HD канала пуснаха 5-6 песни на Илиян, но по нищо не можах да разбера, че това е рубриката "От А до Я"... няма надпис на екрана, няма някакво по-специално преливане на песните (освен шапка в началото и май в края). Липсват им предавания като "Като две капки вода", поздравителен блок, ток шоу например или собствен сериал в праймтайма (би било интересно, разбира се ако е направен качествено). Изпълнители на компанията не се въртят по Балканика, което според мен е огромен минус.

 

Концертното и сценично присъствие е тема коментирана доста във форума, на всички е ясно кой колко може и прави, но по-големият проблем е, че концертите от два годишно вървят към поздравителни картички във фейсбук от изпълнителите; отегчително дълги концерти във Вторник / Четвъртък (wtf?), кофти режисура и нулев маркетинг план.

 

Прекалено много се изхвърлят за някои неща, а прекалено малко казват за други... постоянно някои изпълнител е на път да пусне албум, след това албумът не излиза и никой нищо не казва, все едно никой нищо не е казвал. :1000 (29): А по света не е така. Албумът първо е готов, а след това се говори за него. Така си отиде и сп. Нов фолк, все едно не го е имало. Нищо не се говори за "Хитовете на Планета Пайнер 16", така навремето затриха и зимната компилация - просто не излезе.

 

Непоследователни и нелогични са. Пуснаха някакви ретиражи на стари албуми и дотук чудесно. Лично много се изкефих на новината и ми държа влага докато не видях нематричен диск и 1/3 от оригиналната обложка, а можеше да бъде къде-къде по-специално: да има концерт, да се чуят старите хитове, да се вдигне шум, да се посъбуди малко носталгия и т.н.

 

За екипите, с които работят е говорено много. Трябва повече работа, мисъл и креативизъм и по-малко хаштагове в инстаграма.

 

Иначе място под слънцето има за всеки, не е нужно да залязва някой за да изпъкне друг, но докато машината работи (макар и развалена) ремонт няма да ѝ бъде направен.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Пхахаахахахаха, не мога. :1000 (29): :1000 (29):

 

Ся видях, че Галин миналата седмица е бил в Мармалад по Бтв.

Заедно с Дессита. Обявил е, че започва продуцентска дейност.

И първа в списъка е тя. Казал е, че до лятото ще излезе нейна самостоятелна песен.

 

Знаехте ли?

tumblr_pmldddChYM1tdxyhao8_400.png
Link to comment
Сподели в други сайтове

Пхахаахахахаха, не мога. :1000 (29): :1000 (29):

 

Ся видях, че Галин миналата седмица е бил в Мармалад по Бтв.

Заедно с Дессита. Обявил е, че започва продуцентска дейност.

И първа в списъка е тя. Казал е, че до лятото ще излезе нейна самостоятелна песен.

 

Знаехте ли?

 

Мернахме още оня ден в сигнал по принцип. Ма слабо ни заинтересова, не съм в таргета нито на гнома, нито на новата му брада.

 

И не, тия двамата няма да оправят Кокошарника.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Пхахаахахахаха, не мога. :1000 (29): :1000 (29):

 

Ся видях, че Галин миналата седмица е бил в Мармалад по Бтв.

Заедно с Дессита. Обявил е, че започва продуцентска дейност.

И първа в списъка е тя. Казал е, че до лятото ще излезе нейна самостоятелна песен.

 

Знаехте ли?

Да. Обсъжда се от около седмица. Доста от форума се изсмяха на амбициите му, но накрая ще подвиват опашки

image.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

Да. Обсъжда се от около седмица. Доста от форума се изсмяха на амбициите му, но накрая ще подвиват опашки

Всъщност, той може ли да е продуцент при положение, че има договор с Пайнер?

Или ще е някакъв вътрешен продуцент? :1000 (29):

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...