Jump to content



Online: Деси Слава - Гледай да не бъркаш


Препоръчани коментари

  • Отговори 76
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

Топ коментиращи в тази тема

Не ми харесва!

На Деса летните парчета не и са получават и това е.

Не ти харесва - твой избор и вкус.

 

Но очевидно и се е получило, щом феновете го лапнаха като бонбон Линд.

 

Освен Джена , това е второто толкова силно прието парче това лято засега. И мен не ми харесват някои неща, но това е мое усещане. Всъщност това, което мен ме дразни, вероятно е нещото, с което ще се запомни песента - припева. Само със Заоичваме на чисто не и се получи. Отново се родих дори получи повече отколкото заслужаваше ;]

 

"И на всички като тебе 2" си е отвсякъде, но е готина пак. Клипът е свеж, хареса ми.

 

Много е различна , но е в същия стил. И други такива мнения чета. Предполагам заради рапирането и подобните припеви правите подобна асоциация. Дано само няма трета, че май си мисли, че тва и е формулата за успех и на третия опит вече ще се изложи...

 

 

 

 

 

Много съм доволен от постигнатото за 24 часа. Забелязвм, че когато злобарите съскат срещу Деса, винаги малко след това, Деса опровергава кухите им прогнози. И за връщането си в Пайнер, и за успеха на Нека да е тайно и В друг живот, и за участието и в Капките, а сега и за новия проект. Колкото повече се надъхате, толкова повече изригва нашето момиче. :Vishenka_05:

image.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

Нелепо ми е дори да си помисля, че някой би възприемал любимата си певица като икона, така че Десислава изобщо не е в тази категория за мен. Говоря за нея като човек, който още от детските си години следи кариерата й и дори сам се изненадва, че тя е единствената звезда от 90-те, която нацелва формулата на успеха над 20 години по-късно. А към днешна дата това е формулата на успеха в Бг- поп-чалга песни, довеждащи до купища участия в дискотеки. Но за разлика от повечето й конкурентки в бранша (всъщност за разлика от всички конкурентки в бранша) тя не се притеснява да пуска и по две балади на година, които също да вземат да станат хитове. Какво говори това за нея? Че е разнообразен изпълнител и това се забелязва- точно което бях казал и в предишния пост. И не виждам защо трябва да се ограничава в нещо само защото някой ще я изкара инфантилна, долнопробна или не знам си какво. Тя е себе си, каквато винаги е била- както навремето, когато балансираше песни като "Сто парички, бате" със "Заклевам те", така и днес, когато балансира "Гледай да не бъркаш" с "И това ще преживея". В нея има много повече от Мадона, отколкото всички предполагате, откъм гледна точка на това да знае как да се разчупи, за да е интересна. Единствена Камелия й е конкуренция в това отношение. А и Мадона също я правят различна по клиповете, нека да не се лъжем, че в тях се приемала такава каквато е. Но не отричам, че ми се иска и на Деси да не й пука за това, че е понапълняла, и да не поръчва на режисьорите да я стесняват, което конкретно при Скерлев винаги се получава злополучно.

А иначе, както каза Слави в предишен пост, Десислава има поп-рап парчета още от златните времена на поп-фолка, в половината години от които не беше в Пайнер, но пак разбиваше, макар и не от стадиони. Тя точно тогава си изгради това признание на повечето хора като на универсална певица, за която няма рамки.

Аз самият съм я критикувал за доста неща във времето, но днес няма как да направя това. Парчето ми харесва, клипът е идеален за сезона- достатъчно. Никой не ви кара да го слушате и да се възмущавате, защото ако на проектът му е писано да е успешен и харесван, ще е такъв независимо дали певицата се прави на Гери-Никол или се е завила с одеало на някое канапе.

Големи фермани пишеш значи, нямам нерви. "Тя е себе си", "формулата на успеха", "звезда от 90-те"... Може ли малко по-зряло? Голяма звезда беше 1998, да знаеш. Въпреки че повече харесвам първия й албум от втория, популярна сред масите Десислава стана през 2000. А ти ако искаш, напиши, че пее не от 1996, а от 1986, щото сигурно тогава са я записали в Балкантон с народна песен. Искам само да ти кажа, че през 2002 Десислава правеше парчета като "Неочакван край" - хипер авангардни за времето си. По това време Галена сигурно е пасяла овцете в Смядово, но незнайно защо Десислава в последните години започна да я слуша и едва ли не онази да й е като наставник. Десислава няма ли мнение, тежест, характер и тя да повежда хорото, вместо да се подчинява на масовите течения и да е като ученичка пред такива като Галена? Искам да попитам подготвя ли се фолклорния албум, посветен на Вълкана, както и концерта по случай 120 години на сцена? Много ви се моля. Плащал съм пари за албуми на Деса и за нейни участия и за единствения й концерт - в Летния театър в Пловдив. Знам какво представляваше през 2002-2003 и каква е сега. По-добре да си бъде Десислава и да не ми се прави на рапърка, защото още малко така и ще загуби ценна аудитория, не келешите в ютуб. :)

Link to comment
Сподели в други сайтове

"В друг живот", "И това ще преживея", "В твоите очи", участието в песни като "Болка в минути" и "Аз бях тук"- това ли са 'масовите течения'? Много добре знам какъв изпълнител е била тя навремето и какви проекти е имала, но мисля, че някои тук не можете да приемете, че тази Десислава днес е съвременната и пригодена към днешната атмосфера версия на онази Десислава и отново й се получава да балансира нещата без да е избягала напълно от себе си, просто защото 'себе си' в нейния случай се превежда като 'всякаква стилистично'. Плюс това тя сама каза, че откакто е в Пайнер се е съсредоточила върху това да си върне позициите в поп-фолка т.е в актуалното течение, което и направи, но без да зарязва напълно и различните проекти. А веднъж щом се почувства напълно сигурна в успехите си като ТОП име, ще се почувства и готова да прави още повече експерименти, но всяко нещо с времето си.

Кариерата й започва 1996- факт. Голяма работа, че е като солист на фолклорен оркестър- те и Нелина и Еми Стамболова са започнали във формация, но не виждам проблем и на тях да им добавим още няколко години отгоре, независимо дали са били хитови или не. Просто защото тогава са им започнали кариерите, фактите са си факти.

Но няма да споря повече- който си иска да харесва проекта на Десислава, който иска да не го харесва. Всеки си има право на избор.

Link to comment
Сподели в други сайтове

но незнайно защо Десислава в последните години започна да я слуша и едва ли не онази да й е като наставник. Десислава няма ли мнение, тежест, характер и тя да повежда хорото, вместо да се подчинява на масовите течения и да е като ученичка пред такива като Галена?По-добре да си бъде Десислава и да не ми се прави на рапърка, защото още малко така и ще загуби ценна аудитория, не келешите в ютуб. :)

 

Деса е зодия Риби - много лесно манипулируеми и добрички същества, без особена тежест в личното си мнение и характер, освен ако не са с някой тарикатски Асцендент.

 

Деса докато прави песни като "В друг живот" и "И това ще преживея" няма да изгуби много от старите си фенове. За другия тип песни - просто пазара го изисква, няма друг избор жената... Поне й се получават нещата. Деса отново е в топ 3 сред жените, нещо, което нито Глория, нито Камелия могат да постигнат от над едно десетилетие насам, а навремето трите си бяха конкуренция за върха. Песните й стават хитове сред младите и гърмят по дискотеките - това е пазара в наши дни, знам, че не ти харесва, но такава е реалността.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Деса е зодия Риби - много лесно манипулируеми и добрички същества, без особена тежест в личното си мнение и характер, освен ако не са с някой тарикатски Асцендент.

 

Деса докато прави песни като "В друг живот" и "И това ще преживея" няма да изгуби много от старите си фенове. За другия тип песни - просто пазара го изисква, няма друг избор жената... Поне й се получават нещата. Деса отново е в топ 3 сред жените, нещо, което нито Глория, нито Камелия могат да постигнат от над едно десетилетие насам, а навремето трите си бяха конкуренция за върха. Песните й стават хитове сред младите и гърмят по дискотеките - това е пазара в наши дни, знам, че не ти харесва, но такава е реалността.

Неслучайно дадох пример с "Неочакван край" - също малко по ар енд би стил, само че сравни я като песен с днешните на Деса. Сравни и "Тъжно сърце", "Ти ще бъдеш", "Мога", "Няма те до мен" с новите. Не го казвам от сантименти към миналото - просто чисто музикантски са по-добрите парчета. Вътре има пеене, има мелодия, има аранжимент. Сега това какво е? А и не съм казал лоша дума за хубави песни като "И това ще преживея" и "В друг живот", ама всяка втора песен да ти е да се правиш на рапърка и кифла... Ми представи си какъв хейт ще пада, ако Глория или Ивана сътворят подобно нещо? А ако Деса направи концерт и залата се напълни, няма да е пълна заради тези й песни. Те и на живо не могат да ги изсвирят.

Младите... Кои млади? И ние сме млади. Просто за Деса е много важно да яхне вълната да прави роботски песни от страх да не изпадне зад борда. Мислех, че ще има топки за повече новаторство след завръщането си във фирмата майка.

И нека не я оправдаваме със зодията й.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Неслучайно дадох пример с "Неочакван край" - също малко по ар енд би стил, само че сравни я като песен с днешните на Деса. Сравни и "Тъжно сърце", "Ти ще бъдеш", "Мога", "Няма те до мен" с новите. Не го казвам от сантименти към миналото - просто чисто музикантски са по-добрите парчета. Вътре има пеене, има мелодия, има аранжимент. Сега това какво е? А и не съм казал лоша дума за хубави песни като "И това ще преживея" и "В друг живот", ама всяка втора песен да ти е да се правиш на рапърка и кифла... Ми представи си какъв хейт ще пада, ако Глория или Ивана сътворят подобно нещо? А ако Деса направи концерт и залата се напълни, няма да е пълна заради тези й песни. Те и на живо не могат да ги изсвирят.

Младите... Кои млади? И ние сме млади. Просто за Деса е много важно да яхне вълната да прави роботски песни от страх да не изпадне зад борда. Мислех, че ще има топки за повече новаторство след завръщането си във фирмата майка.

И нека не я оправдаваме със зодията й.

 

Аз съм напълно доволен от Деса. От малък ми е любимка и винаги песните й са ми харесвали, включително и сега. Явно е до човек, вкус, очаквания. На мен песни като "Майната ти" ми харесват супер много, още я надувам в нас и не ми е омръзнала.

 

Ти си с по-особени критерии, разбирам те и теб, но в днешната реалност ми се струва, че по-често ще бъдеш разочарован отколкото удоволетворен. За песните и изпълнителите имам предвид.

 

Ставай милионер и почвай да купуваш гледания и ротация на Нела-козела и всичко ще е 6. :1000 (29):

Link to comment
Сподели в други сайтове

Аз съм напълно доволен от Деса. От малък ми е любимка и винаги песните й са ми харесвали, включително и сега. Явно е до човек, вкус, очаквания. На мен песни като "Майната ти" ми харесват супер много, още я надувам в нас и не ми е омръзнала.

 

Ти си с по-особени критерии, разбирам те и теб, но в днешната реалност ми се струва, че по-често ще бъдеш разочарован отколкото удоволетворен. За песните и изпълнителите имам предвид.

 

Ставай милионер и почвай да купуваш гледания и ротация на Нела-козела и всичко ще е 6. :1000 (29):

Ти мислиш, че аз харесвам пенсионерски песни и затова съм почитател на Глория, но съвсем не е така. Просто предпочитам Песни, а не скалъпени за 5 минути боботения в студиото. Заради това песните се изхабяват толкова бързо и омръзват. Не е заради свръхпродукцията, а заради унифицирането и заради бедните звуци и малоумните текстове.

Има много нахакани парчета, които харесвам. Признавам, че на Деса й се получи с Майната ти, но ми се иска такива като нея да задават ориентирите, не тя да се води сляпо по другите. Кефят ме изпълнители, които си правят каквото искат, без да им пука вървежно ли е или не.

Иначе това за разочарованието е факт, и не е само за песните и изпълнителите - няма проблем, кажи си го.

Ето, новата песен на Анелия ми хареса. Напомня ми Ксафника. Ми по-музикантска е от на Деса, повече гърми. :)

Деса ако ще се прави на рапърка, да се разпаса наистина и да изпее нещо хипер мощно - ако й стиска, тогава ще я призная. Нека експериментират повече - да са бунтарки, да си играят с темите и изразните средства. Човек може да е вулгарен и комерсиален и на едно по-интелигентно ниво, не мислиш ли? Като са толкова отворени, нека да започнат да иронизират политиката, както го правеше Петра навремето. Щом ги кефи да е рап, нека - аз съм за. Нека да направят нещо в стил "Мисля си" на Ice Cream. Не за момчето, дупето, нослето. :gun_bandana:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Допада ми определено проекта. Като единствен минус отчитам приликите с предишната песен. Деси може много повече. Нека експериментира и залага на различни бийтове.

Link to comment
Сподели в други сайтове

За много неща съм съгласен със Стефимир, но той пак залита в крайностите. Или това, или онова. Не е необходимо да е или. Може да е и това и онова. И аз предпочитам и обожавам ревливите песни, но ако искам да задъържа приятели вкъщи, гледам да не пускам любимите ми парчета и да не им досаждам. Не всеки има ухо за стойностната, истинската музика. Някои хора ги депресира и сдухва. На мен ми помага да се намирам и да овладявам емоциите си, както и да израствам. Но това, че обожавам рок и поп балади, не значи, че не съм се научил да уважавам всеки стил и да имам по некое любимо парче. И хаус, и рок, и поп, и фолк, и гръцко и бг, и черно, и рап, дори некви класически и опери покрай Деса започнах да слушам в оригинал и ми въздействат . Доброто ухо улавя добрата музика, без значение от жанра. Тенднцията в световен план от музикантско премина към електронно и аутотюн. Това не значи, че парчетата не са качествени. На по младите им харесват. И това ще е до време. На мен също ми допадат. Специално парчетата на Ганев в този стил са класа. За ДесиСлава са ескперименти и новаторско звучене. Само припевите ги прави по матрицата, за да подсигури успеха на парчето. ДесиСлава изгуби няколко години в лутане, а песните, които искаш да прави, я докараха до фалит. Деса поумня, и най накрая изгради правилна формула за работа, която и носи успех, уважение с проекти като баладите и пари и търсене с чалгорапа и. Ако Деса слуша мнения като твоето ще се върне 7год назад в дупката. А като мачка всичко живо наред защо да се оттегля пак. цял живот услуги на такива като преславче ли да прави.

 

 

Глория и Ивана не могат да изпеят такива песни. Те не могат да да избягат от стила си и си въртят старата плоча. То много лесно отстрани, ама я пробвай на диктофона да се чуеш после и да разбереш, че не всяка усеща музиката като Деса. А и даваш съъветии на изпълнител, който печели във всеки аспект от решенията си последните 2 години. от Съъвети имат нужда ивана и глория. Проблемите там са реални, интереса незадоволителен.

 

Деса не би пяла тези песни на концерт. тяги е направила за клуба. има какво да пее на концерт. не е малоумна. Сиг тези парчета ще разработи със симфоничен оркестър. Говорим за Деса - най музикалната и способната с гласа си. Дали ще пее Пусни го пак и Мойто зайче или пък новата...

Дотогава нека взима хляба на коврите. Както им го даде, така си го взе :Vishenka_05:

image.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

Харесвам страшно много Деси Слава и "И на всички като теб" я скъсвах от въртене, обаче новата е много зле според мен. Като цяло не харесвам песни, в които трябва да чета текста, за да разбера какво пее изпълнителката. Много се напрегнах, за да чуя повечето думи. Не ми харесват и думи като "дупето" , която спокойно можеше да се замени с някоя друга дума. Целият текст не ми допада много. Лично аз усещам, че са вкарали колкото се може повече текст и на места има някои излишни изрази. Харесвам рапирането на Деси, но в тази песен ми е комично.Направо не мога да повярвам, че е чула как звучи и се е съгласила на това. Видеото не е зле. Визията с черната рокля и лилавото червило е бомба. Страшна мацка изглежда там. Обаче другите визии са ми откровен кич. Хич не ми изглеждат свежи и младежки. Не харесвам този стилист. В "Отново се родих" отново беше прекалил с кича.

Чак на мен не ми се вярва,че толкова не харесвам проект на Деси Слава. А не е като да не му дадох голям шанс. Чакам следващата!

879836.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Харесвам страшно много Деси Слава и "И на всички като теб" я скъсвах от въртене, обаче новата е много зле според мен. Като цяло не харесвам песни, в които трябва да чета текста, за да разбера какво пее изпълнителката. Много се напрегнах, за да чуя повечето думи. Не ми харесват и думи като "дупето" , която спокойно можеше да се замени с някоя друга дума. Целият текст не ми допада много. Лично аз усещам, че са вкарали колкото се може повече текст и на места има някои излишни изрази. Харесвам рапирането на Деси, но в тази песен ми е комично.Направо не мога да повярвам, че е чула как звучи и се е съгласила на това. Видеото не е зле. Визията с черната рокля и лилавото червило е бомба. Страшна мацка изглежда там. Обаче другите визии са ми откровен кич. Хич не ми изглеждат свежи и младежки. Не харесвам този стилист. В "Отново се родих" отново беше прекалил с кича.

Чак на мен не ми се вярва,че толкова не харесвам проект на Деси Слава. А не е като да не му дадох голям шанс. Чакам следващата!

Честно казано тук текстът е по-разбираем от И на всички като тебе. Там с месеци не разбирах половината редове и до ден днешен не чувам някои неща.

 

Но споделям мнението ти, че текстът е твърде много. Даже рап частта чисто текстово е най-слаба, можеше да минат без нея и да сложат някой здрав инструментал като кулминация.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Жестоко парче, тотален хит!

 

Но си е 1:1 с Don't let me down, дано не ѝ направят проблем.

Цитат

asylumКаймакът на чалгаобществото слуша именно Джена. Дори и ние все още не сме дорасли, но уверено вървим към Истината! 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Признавам си от 2-рия път ме хвана и не съм я спирал тая песен.Има яки фрази и е много удърна за лятото,но не е по-хубава от "И на всички като теб".Уникална е песента и Деса е много красива,ще стане хит за лятото на 100%

Link to comment
Сподели в други сайтове

"И на всички като тебе 2" си е отвсякъде, но е готина пак. Клипът е свеж, хареса ми.

 

Все си мисля, че тази песен е правена в близките месеци. Преди време имаше потребител от форума, който спомена че Деси Слава има песен с работно заглавие "Бия ти заето". И все пак тази песен е ТОТАЛЕН ХИТ! Текста е малко наблъскан, но пък има пръскащи фрази. Евала просто, тотална разбивация е!

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Десислава защо е като портокал, цялата оранжева?!

Скерлев да сменя филтрите, че тези са потрес!!!

Песента става, някои визии са неадекватни. Песента няма потенциал за голям хит, но има интересен текст!

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...