Jump to content



Лепа Брена: Само за Галена и Азис съм чувала от поп фолка


Препоръчани коментари

Преслава е по-голяма звезда от Брена, вие наред ли сте? Моля ви се не гледайте само вашето поколение, а боравете с факти. Брена напълни стадиона ни, националния ни отбор по футбол и в най-добрите си години не успя да го стори, нито изобщо някой с такава бройка хора (над 100 000). Да не говорим, че още дядо ти я е гледал и си е пиел ракията с песните й. Преслава е страхотна, успяла и всичко, кеото се сетите, но има бая хляб да изяде, за да остане като име и след 34 години на сцена хората да й плачат на песните, идвайки от всички краища на страната, за да я чуят.

 

Та сръбкините може да ги наричате траверси, престъпнички и каквото там се сетите, но като излязат и запеят (специално трите Брена, Цеца и Драгана) останалите изглеждат като едва прохождащи певици. Жал ми стана за нашите след онази вечер с Цеца, най-вече, че поп фолкът все пак не успя да роди такава звезда и у нас.

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Отговори 53
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

Топ коментиращи в тази тема

Брена има 3 хита в България и това е, плюс това няма хубав глас и е сега пее по читалищата в Пловдив, а една Цеца напълни два последователни дни Арената :3fdb8960598fa63e: Преслава има награда от Турция, а Брена има ли? :3fdb8960598fa63e:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Преслава е по-голяма звезда от Брена, вие наред ли сте? Моля ви се не гледайте само вашето поколение, а боравете с факти. Брена напълни стадиона ни, националния ни отбор по футбол и в най-добрите си години не успя да го стори, нито изобщо някой с такава бройка хора (над 100 000). Да не говорим, че още дядо ти я е гледал и си е пиел ракията с песните й. Преслава е страхотна, успяла и всичко, кеото се сетите, но има бая хляб да изяде, за да остане като име и след 34 години на сцена хората да й плачат на песните, идвайки от всички краища на страната, за да я чуят.

 

Та сръбкините може да ги наричате траверси, престъпнички и каквото там се сетите, но като излязат и запеят (специално трите Брена, Цеца и Драгана) останалите изглеждат като едва прохождащи певици. Жал ми стана за нашите след онази вечер с Цеца, най-вече, че поп фолкът все пак не успя да роди такава звезда и у нас.

 

Този пост просто доказва колко пропаднал е българския народ. Не публика. Народ. Това иска и затова ще е винаги в калта. 26-ти март ще е поредното доказателство. Който може, да се маха от този потъващ кораб.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Фолка го имаше в Сърбия тогава, когато го нямаше тук, и когато Брена, Миркович и минимално по-късно - Цеца разцепваха балканите от хитове, Преслава още се е учила какво е това "песен". Успяла е, има хитове и почитатели, но не и това, което имат изградено от години въпросните 3 и не само.

 

Единствените, които по години може да се сравнят със сръбските са Роман, Дачева и компания, още от началото на "прехода", дори преди Глория. Къде ти после Милко, къде след него Преслава в новия век с ТВ "Планета". Не ми ги сравнявайте, че е безсмилено и неустмено.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Може би с факта, че повече от половината й дискография е кавърдисана на сръбски

 

Ама чалгаря верно е просто същество. Тоя ме цитира да ми обяснява, а тъпата Фиклена чак минус ми дава. Бъзик беше бе, дишайте. :D

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Брена има 3 хита в България и това е, плюс това няма хубав глас и е сега пее по читалищата в Пловдив, а една Цеца напълни два последователни дни Арената :3fdb8960598fa63e: Преслава има награда от Турция, а Брена има ли? :3fdb8960598fa63e:

За гласа съм съгласен, затова казах да не ги величаем, защото повечето са с доста постни, немощни или неприятни бленди, но реално Брена е продукт на друго време и не са уместни сравнения точно с Преслава. Колкото до Колодрума, където ще се изяви Брена - има над 6000 места, не бих нарекъл това читалище. Харесвай Преслава, но този апотеоз на личността й от твоя страна е прекален.

 

Аз ако трябва да казвам кого предпочитам между Брена и Цеца, това определено е Брена - поне не е окрала и рекетирала хората, на сватбата й дори не е имало нито един политик. Каквото е могла, направила е за индустрията там заедно със Саша Попович. За Драгана също ти казах - най-нормалната от всички, а и хубаво да погледнат всички нейния концерт в Арена Белград, включително и Цеца, както Пачо написа. Но дори и тя не е повече от нашите, от една Глория например. Просто ние сме в България. Не казвам, че на тях им е било лесно - войни, това, онова, само че сърбите имат проправен път още от 70-те години на този стил, който ние тук наричаме фолк. Да, нямат такъв древен и чувствен фолклор като нашия, но определено тамошният фолк се ползва с повече уважение и традиции, отколкото нашенският тук. И това сами ние си го направихме, защото си изтрихме с гумичка историята. Това е единственото нещо, което дава предимство на сърбите - уважават си утвърдените имена, и ние им ги уважаваме, но те нас - не. Жалко е.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Глория била повече от Цеца, а Брена от Преслава?!

Извинявайте, ама на Преслава й липсват само и единствено едни големи самостоятелни концерти, за да се закове на върха на този жанр! И е известна на Балканите, и има доста кавъри също и е призната. Само в тоя форум Галенови, Глориеви, ДесиСлавови и Иванови не могат да си признаят, че Глория е първа, а зад нея Преслава и после всички останали. Не вярвам Брена да не е чувала за Преслава, Андреа, Глория, Камелия?! Просто Николета отново си върти гадните интриги...

Link to comment
Сподели в други сайтове

Глория била повече от Цеца, а Брена от Преслава?!

Извинявайте, ама на Преслава й липсват само и единствено едни големи самостоятелни концерти, за да се закове на върха на този жанр! И е известна на Балканите, и има доста кавъри също и е призната. Само в тоя форум Галенови, Глориеви, ДесиСлавови и Иванови не могат да си признаят, че Глория е първа, а зад нея Преслава и после всички останали. Не вярвам Брена да не е чувала за Преслава, Андреа, Глория, Камелия?! Просто Николета отново си върти гадните интриги...

Грам не ги сравнявайте!!! Просто няма база! Цеца на 6-тата година от кариерата си е правила самостоятелни концерти с по 5-10 хил. души. Същото важи и за другите.

Преслава не е и както е тръгнала с плейбеците под мишница тя вече не стига до никъде, а дори напротив - връща се.

В другите държави се скъсват да правят концерти, при нас само естрададжии, рокаджии и Глория от фолка - това е истината.

Все едно сравнявате Преслава с Маргарита Хранова, те са различни поколения, работили с в друго време.

И за протокола - Глория, на фона на изявите на Цеца, направи брутален концерт, без да има зад гърба си финансите, композиторите и музикантите на Цеца.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Глория се е скъсала да прави концерти?! Що за нелепо твърдение! Глория има 4 концерта в НДК, два от които на плейбек, а този за 15 годишнината беше слаб - рокли, плейбек на места, нелеп избор на песни...Преслава има повече участия от Глория, когато Глория на 12-тата година от кариерата си има 200 участия, когато Глория пее на препълнени стадиони на летните турнета, когато Глория има 600К харесвания, тогава ще си говорим..Боли ви, че Преслава измести Глория и сега тя е Кралицата.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Грам не ги сравнявайте!!! Просто няма база! Цеца на 6-тата година от кариерата си е правила самостоятелни концерти с по 5-10 хил. души. Същото важи и за другите.

Преслава не е и както е тръгнала с плейбеците под мишница тя вече не стига до никъде, а дори напротив - връща се.

В другите държави се скъсват да правят концерти, при нас само естрададжии, рокаджии и Глория от фолка - това е истината.

Все едно сравнявате Преслава с Маргарита Хранова, те са различни поколения, работили с в друго време.

И за протокола - Глория, на фона на изявите на Цеца, направи брутален концерт, без да има зад гърба си финансите, композиторите и музикантите на Цеца.

Глория наистина направи брутален концерт. И още по-брутален щеше да бъде, ако на мястото на няколко песни имаше едни други по-подходящи. Можеше и да се разтанцува, така и така пя "Инсомния" примерно, вместо да изкарва на сцената кучета и тронове. Но като цяло беше жесток концерт, с мелодичен поп-фолк, музикантски, без излишни изгъзици. То се видя и по реакциите на хората, особено на песни като "Чуй ме", "Сцената обичам лудо", "Ех, море", а те така и не бяха излъчени по обясними причини. Просто на тоя концерт се смесиха фолк, поп, фолклор, сръбско-гръцки нотки, естрадни мотиви. Мога само да си представя при по-сериозен екип, интересни идеи и повече финанси какъв спектакъл би избацала Глория. На нея дори само акапелите да й слушаш, е велико усещане. :) Това е, няма друга в България. Тя и Лили.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Лепа Брена и Цеца са много по - големи звезди от Глория и Преслава дори в България, какво остава извън нея. Нито Глория, нито Преслава имат толкова голямо уважение като тия две кранти. Техните концерти са по - големи, със по - скъпи билети и по посещавани от тия на нашите кранти.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Догуша ми дойде от двойните ви стандарти - за Цеца, за Глория, за Преслава, за Брена. И докато едната пълни два пъти последователно Арената, другата ще я топят като кубче лед целогодишно в гаражчето й в Павлово!

Link to comment
Сподели в други сайтове

Глория се е скъсала да прави концерти?! Що за нелепо твърдение! Глория има 4 концерта в НДК, два от които на плейбек, а този за 15 годишнината беше слаб - рокли, плейбек на места, нелеп избор на песни...Преслава има повече участия от Глория, когато Глория на 12-тата година от кариерата си има 200 участия, когато Глория пее на препълнени стадиони на летните турнета, когато Глория има 600К харесвания, тогава ще си говорим..Боли ви, че Преслава измести Глория и сега тя е Кралицата.

Не ми брой участия с вход свободен за концерти.

Глория е имала дни с по 3 участия, когато беше ТОП ъф дъ ТОП в този жанр и никой не я буташе с години наред. ТУРНЕТА по стадиони с други певици от Пайнер преди 2004-та, да не говорим за продажбите на албумите й.

Имала само 4 концерта, че Преслава няма и един единствен. За какво си говорим изобщо? :mf_surrender:

 

Двойни са твоите стандарти, изумяваш се от Цеца и концерите й тук, в същото време Толбухин няма ни един собствен концерт дори в читалище, а ни я буташ за стока.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Глория се е скъсала да прави концерти?! Що за нелепо твърдение! Глория има 4 концерта в НДК, два от които на плейбек, а този за 15 годишнината беше слаб - рокли, плейбек на места, нелеп избор на песни...Преслава има повече участия от Глория, когато Глория на 12-тата година от кариерата си има 200 участия, когато Глория пее на препълнени стадиони на летните турнета, когато Глория има 600К харесвания, тогава ще си говорим..Боли ви, че Преслава измести Глория и сега тя е Кралицата.

Ми да, Глория е имала концертни турнета на живо още от 90-те, някои от тях дори с рок група. Жалко, че днес няма никакви качени записи от тогава, за което тя си е виновна, че си неглижира миналото. Иначе всичко пази, убеден съм. Пълнила е стадиони не само 2004 на сборно турне. Пълнила е сама и стадиона в Кюстендил, всички видове зали в страната.

Заради Глория е имало опашки пред зали и са се чупили стъкла - Хасково, за справка. Заради Преслава не съм чул/видял такава истерия. Не съм чул Преслава да има тиражите на Глория, която още 1995 прави половин милионен тираж само на първия албум.

Не съм чул 90 000 души да избират Преслава за гост на събор в обикновена местност като Текето, но Глория я избраха толкова 2000-та. Да не говорим за изявите зад граници и друг принос. Ако не знаехме, че Преслава е толкова години на сцена, по нищо нямаше да познаем - не й личи нито по професионализъм, нито по нищо. Нека прави колкото си иска милиона иначе и да пее за аматьорки.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Не съм чул 90 000 души да избират Преслава за гост на събор в обикновена местност като Текето, но Глория я избраха толкова 2000-та.

 

Не, че нещо имам идея да се заяждам, но да не си объркал с една 0 (нула) повече инфото? Защото 90 000 души, ей тук няма как...

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Не, че нещо имам идея да се заяждам, но да не си объркал с една 0 (нула) повече инфото? Защото 90 000 души, ей тук няма как...

 

Пише, че 90 000 русенци са я избрали за гост и че е пяла пред 25 000 души. И на мен ми звучи пресилено, но пиша каквото е написано в нета и по списания, за да съм коректен. Оттам нататък не знам минус колко нули е. Но наистина 2000 Глория беше с влияние, така че е съвсем нормално да е имало интерес. Лично съм бил свидетел, макар да съм бил на 9 и да не съм имал поглед върху цялата държава, де. Просто дадох пример за сравнение, защото се сравняват две различни певици с пикове по различно време.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Това я прави още по-противна :mf_surrender:

Пий Деган, като я видиш някъде тогава. :dontknow:

 

Не виждам с какво е виновна Галена, че Николета използва всяка възможност да очерни Преса и Алисия, като замесва и нейното име в някои от ситуациите.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Пий Деган, като я видиш някъде тогава. :dontknow:

 

Не виждам с какво е виновна Галена, че Николета използва всяка възможност да очерни Преса и Алисия, като замесва и нейното име в някои от ситуациите.

Същата работа като с онзи коментар,в който се плюеше по Преслава след наградите и тя беше харесала и отговорила с целувка.А и доколкото си спомням в някоя от последните фотосесии на Beyond снимаха именно ГниЛото.Така че не ми изкарвайте Галош света вода ненапита :whistling:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Същата работа като с онзи коментар,в който се плюеше по Преслава след наградите и тя беше харесала и отговорила с целувка.А и доколкото си спомням в някоя от последните фотосесии на Beyond снимаха именно ГниЛото.Така че не ми изкарвайте Галош света вода ненапита :whistling:

 

Разлика между Beyond и G- Spot правиш ли?

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...