Jump to content



Online: Анелия - Unutamam


Fast

Препоръчани коментари

  • Отговори 78
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

Топ коментиращи в тази тема

Няма лошо да опита да пробие в Турция с тази песен. Не звучи и лошо с този текст.

НО държавата ни е толкова потурчена в момента и толкова е изстрадала от турците в миналото, че е просто нелепо една от най-обичаните български певици да пее на турски. Така или иначе българите въртят гъзове на маанетата, поне Анелия можеше да си спести това. Но в последно време се е кръчмаризирала доста. Представяте ли си поп дивата от 2003 Анелия да изпее нещо такова? Как само се променят времената и хората. :)

Aнаплютно ! Нямам какво друго да добавя.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Страхотна втора версия, изпяването е един път - много вървят извивките ѝ с езика. Песента си е много качествена и се радвам, че типични фолк песни напоследък стават хитове. Отново отбелязвам, че Анелия през 2015 и 2016 пусна чувствително по-добри и музикантски песни, в сравнение с онзи еднакъв бийт, в който беше забила от 2011 до 2014 някъде.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Защо не почнете да правите разлика от Византия и Турция... Турция в момента е много напреднала страна, масово ходите по ол инклузивите им и сега ви пречи езика. Правете разлика от циганите и турците. Аз не харесвам езика, филмите им понеже самия език ми е дразнещ, същото е и с немския но това не значи че трябва да я плюя за избора и. А и пазара там е по-печеливш от нашия така че правилно се е ориентирала

 

А ти правиш ли разлика между Византия и Османската империя? :mf_surrender:

Турция пък баш в момента тръгва отново към Ориента, явно не си особено запознат с политическата обстановка там и нагласения преврат на Ердоган. :mf_surrender:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Защо смятате, че песента няма как да пробие в Турция? И какво толкова лошо намирате, че пее на турски... Наистина не ви е проблем да играете кючеци и цигании, да гледате турски сериали, ама сега сме големи патриоти.... Песента е супер и на двата езика.

Аз винаги съм се радвала ако някой от друга държава пее на нашия език, защо това да не се хареса и на турците?

Link to comment
Сподели в други сайтове

Казвам го защото масово го обръщат на псевдо-патриотизъм и заклеймяват турския език и култура заради 5 века "съвместно съжителство", които нямат нищо общо с песента. Никой никого не принуждава да сменя вяра, поклонничество и прочие.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Казвам го защото масово го обръщат на псевдо-патриотизъм и заклеймяват турския език и култура заради 5 века "съвместно съжителство", които нямат нищо общо с песента. Никой никого не принуждава да сменя вяра, поклонничество и прочие.

 

Никой не заклеймява Турция, но кавичките със сигурност можеш да си ги завреш в Босфора.

Link to comment
Сподели в други сайтове

А ти правиш ли разлика между Византия и Османската империя? :mf_surrender:

Турция пък баш в момента тръгва отново към Ориента, явно не си особено запознат с политическата обстановка там и нагласения преврат на Ердоган. :mf_surrender:

Моля грешка за Византия и Османска империя-виновен. А каква е връзката със сегашната политика на Турция, политиката преди 2 века и повече и песента на Анелия на турски език, че масово я обявяват за "национален предател"???

П.п. относно механизмите и извиването на ръцете на Ердоган виждам какво е, но както аз така и ти можем само да предполагаме какво точно цели. Аналитиците в политиката още се чудят та ние топлата вода открихме

Link to comment
Сподели в други сайтове

Фразата 'псевно националисти' е много модерна. В крак си с актуалните трендове, браво.

 

Песента на Анелия си е ок. Турския й ходи на виенето и на самата мелодия. На мен Дай ми още ми е много любима.

image.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Няма лошо да опита да пробие в Турция с тази песен. Не звучи и лошо с този текст.

НО държавата ни е толкова потурчена в момента и толкова е изстрадала от турците в миналото, че е просто нелепо една от най-обичаните български певици да пее на турски. Така или иначе българите въртят гъзове на маанетата, поне Анелия можеше да си спести това. Но в последно време се е кръчмаризирала доста. Представяте ли си поп дивата от 2003 Анелия да изпее нещо такова? Как само се променят времената и хората. :)

+1

Link to comment
Сподели в други сайтове

Тази песен толкова много ме кефи, че дори и на турски ми звучи ок, въпреки че не харесвам никак езика. Някой може ли да преведе текста?
image.jpg 116.jpg image.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Анелия мачка с гледания и с турската версия.

Българите сме мазохисти. Хем не ни харесва и плюем, хем не спираме да реплейваме...

 

 

Какво значи, че държавата ни и без това била потурчена. Ако беше така, нямаше всяко 15 годишно момиче да е разбито между краката и да сънува как лапа чепа на Фики. Турците за разлика от нас са запазили някакви патриархални ценности, морал, традиции и култура. Можем само да си мечтаем да бъдем потурчени {камо ли тогава ни е останал някакъв свян/срам/морал/такт} , но по лесно е да крием реалните си духовни терзания и държавни проблеми зад псевдопатриотизма, който демонстрират хората масово днес. Същност тези псведопатриоти не са нищо различно от един продукт на телевизията, които от години са облъчвани от пропагандата на едно общество, което генерира националната омраза към един исторически конфликт, за да прикрие реалните проблеми на обществото

image.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

Вие сте яко ударени в мозъците обаче. Когато имена като Иван и Георги станат едно на 100, за сметка на Фатме и Айше, тогава ще ревете. По-далеч от носа си явно не виждате. Изобщо не става въпрос за една песен или за тази песен.. Но е излишно повече да се коментира. Отивайте да ви обрязват и да се свършват мъките.
Link to comment
Сподели в други сайтове

Много харесвам песента, туркста версия не съм я пускал. Сега нека се изолираме от миналото, за да не се използват клишираните термини като дискриминация. Но тук става въпрос за друго, и то се нарича политически интерес. България е умираща страна с отрицателен прираст на населението. НО е на стратегическо място и има златен запас от ресурси. Турция, за сметка на това, напира да влезе в Европа (отпред или отзад) и не се спира пред нищо. Защо пиша това въведение, ами защото това колонизиране чрез турцизми и вливане на хора в страната ни не е случайно. И повярвайте ми, няма страна когато стане въпрос за пари, която да финансира проекти на друга такава без скрит интерес.

Транслират големи актуални хитове на турски, искат турски новини, искат турско не знам си какво... това Е проблем, който каквото иска да ми говори.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Нямам предразсъдъци - очаквах я с нетърпение. Харесва ми как звъчи!

Нека се опитват да пробиват.

Харесва ми Моро му, харесва ми тая, харесва ми Теодора и дуетът й от преди години Събота (чумартеси). Дори го пея на колегите турци на работа.

 

Българите нека сме патриоти, но и нека подкрепяме успеха и желанието за развитие, за пробив, на други пазари. Ако Анелия беше производител на ягоди и изнасяше за Турция едва ли щеше да е проблем. Същото е с тая песен. Това е музикален продукт. Ама нейсе. Не ми дреме за коментарите. Гледанията са все повече ..........

Link to comment
Сподели в други сайтове

Не е лошо произношението, въпреки че има акцент. Но си личи, че като са снимали текста не е бил готов и кадрите са скалъпени на две, на три. В някои моменти се пее едно, на устните се вижда друго (особено в последния кадър на клипа). Но подобни гафове са 90% сигурни, когато клипа се снима за 2 версии на песента. От 4К видеото, което е на бг версията, няма и следа като гледам.

Песента е хит, ще стане още по-популярна. Доколкото съм чувал поп изпълнителите в Турция почти не правят такива песни вече, всичко е насочено главно към денс музиката. Това ще им дойде доста свежо.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Не знам много турски, но се опитах по слух. Двата куплета са еднакви, ето какво пее. :)

Kalbim sorma bakalım unutur mu

Benim gibisini bulur mu soyle

hadi soyle, soyle, cevap ver susma, hadi soyle

 

Припев

Hadi ver, ver, ver aşkını ver

sıcak öpücüklerini bana

Unutamam, unutamam seni asla unutamam

Unutamam, unutamam kalbim aşkını bir tek kadar

 

Това е горе-долу превода:

Попитай сърцето си може ли да ме забрави, като мен можеш ли да намериш? Хайде кажи, отговори ми! Хайде, не мълчи! Хайде , любими, дай ми горещи целувки, не мога да те забравя. Никога няма да те забравя. Не забравям любовта на сърцето ми.
1.jpg.eda91276c67ca3e3f1ee0d7b9af93698.jpg
3>PBG>>>The Pirates Of Bulgaria<<<PBG<3
R.I.P.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Не знам много турски, но се опитах по слух. Двата куплета са еднакви, ето какво пее. :)

Kalbim sorma bakalım unutur mu

Benim gibisini bulur mu soyle

hadi soyle, soyle, cevap ver susma, hadi soyle

 

Припев

Hadi ver, ver, ver aşkını ver

sıcak öpücüklerini bana

Unutamam, unutamam seni asla unutamam

Unutamam, unutamam kalbim aşkını bir tek kadar

 

Това е горе-долу превода:

Kalbine sor bakalım unutur mu

Benim gibisini bulur mu soyle

hadi soyle, soyle, cevap ver susma, hadi soyle

 

Припев

Hadi ver, ver, ver aşkını ver

sıcacık öpücüklerini yine bana

Unutamam, unutamam seni asla unutamam

Unutamam, unutamam kalbimin aşkını bir tek kadar

Link to comment
Сподели в други сайтове

Kalbine sor bakalım unutur mu

Benim gibisini bulur mu soyle

hadi soyle, soyle, cevap ver susma, hadi soyle

 

Припев

Hadi ver, ver, ver aşkını ver

sıcacık öpücüklerini yine bana

Unutamam, unutamam seni asla unutamam

Unutamam, unutamam kalbimin aşkını bir tek kadar

Толкова мога :D

Мерси :)

1.jpg.eda91276c67ca3e3f1ee0d7b9af93698.jpg
3>PBG>>>The Pirates Of Bulgaria<<<PBG<3
R.I.P.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...