Jump to content



В какви отношения сте с родителите си ?


-A.

Препоръчани коментари

  • Отговори 27
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

Топ коментиращи в тази тема

На ръба! С майка ми се разбирам много повече отколколкото с баща ми. Днес пак се карахме да съм си взимал гълъбите и котките си и да съм ги махал... Ако имаше къде бих заминал и никога не бих се върнал. Над 18 съм и ще си правя каквото си искам. Неговото мнение пък слабо ме вълнува. Казах му го в прав текст и той побесня. Нямал съм никакво уважение и т. н. Каквото повикало, такова се обадило....

1.jpg.eda91276c67ca3e3f1ee0d7b9af93698.jpg
3>PBG>>>The Pirates Of Bulgaria<<<PBG<3
R.I.P.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Повечето от вас са много малки. Когато и аз бях на 18 имаше скандали вкъщи. Не се разбирах с нито един от двамата. Това продължи до към 25, след което караниците ни се превърнаха в рядко явление. Като цяло и двамата ми родители искат внимание, аз обаче когато съм си България предпочитам да излизам. От тук идват повечето ми проблеми.

 

Основно мога да заявя, че се разбираме.

Link to comment
Сподели в други сайтове

О, и аз така си говоря с моя - като ми каже нещо и аз му показвам къде,се намира и стават огромни скандали.

Но май.му липсвам, щом все пита за мен, ще се сети той - ама късно.

Просто някой родители не могат да осъзнаят, че децата им са порастнали. Да ми държат сметка що съм спал цял ден, що ме е нямало цяла нощ ай сиктир. Общото е че делим един покрив, един вид правя революция, но за сега неуспешна. Караме се, след два часа се правим, че нищо не е станало до следващото скарване. Родители са ми, но трябва да има някакви граници. Аз не съм Фиклена някой да ми казва какво да правя и за кого да се женя! Баща ми се разбира чудесно със сестра ми, отколкото с мен и брат ми, но това мисля е нормално. Просто обичам свободата и не обичам някой да ми заповядва. Ако всеки си живееше живота и не се бъркаше в решенията на другия просто щеше да е прекрасно. Но някой хора не могат да превъзмогнат, че децата им могат да са прави.

Имало е и такива моменти от сорта " Каквото кажа аз това ще става", но видя, че номера не му се получава. :)

Отдавна ни изтърва края и вече сме независими.

1.jpg.eda91276c67ca3e3f1ee0d7b9af93698.jpg
3>PBG>>>The Pirates Of Bulgaria<<<PBG<3
R.I.P.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Наистина ли е толкова зле при вас ?

Клетите.

Да, сега ми натяква, че на моята възраст три деца имал а аз не съм си и мислил за женитба! :1000 (29):

За вас това нормално ли е?

1.jpg.eda91276c67ca3e3f1ee0d7b9af93698.jpg
3>PBG>>>The Pirates Of Bulgaria<<<PBG<3
R.I.P.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Да, сега ми натяква, че на моята възраст три деца имал а аз не съм си и мислил за женитба! :1000 (29):

За вас това нормално ли е?

И аз искам деца, ама ми е,рано!

А ти на колко години си?

Link to comment
Сподели в други сайтове

Естествено, че не е нормално. Ти си пълнолетен и способен да вземаш решения за себе си. Родителите си мислят, че щом са създали едно дете, те вече го ръководят и трябва да се подичиняват на правилата му. Да, но всеки е индивидуален и трябва да живее така както той си иска. Такива правила само разрушават една връзка и започва да се разпада доверието между родител-дете. Трябва да има свобода, определено.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Да, сега ми натяква, че на моята възраст три деца имал а аз не съм си и мислил за женитба! :1000 (29):

За вас това нормално ли е?

И при мен е същата работа- няма ли да се жениш, защо спиш по толкова, само мързелуваш, това което работя не било работа, не съм давал пари в къщи, а не мисли че от 16 годишен ме е оставил на пройзвола и не съм видял и стотинка от него щот съм работел. Няма и да види, чакам април с нетърпение и си отивам на морето до ноември. Миналата година 6 месеца не ме потърси и накрая аз виновен

Link to comment
Сподели в други сайтове

Тъжно, аз според моя съм крадец за една филия хляб от неговия.

Ала всичко се връща, не искам да се връщам натам, той е затворена страница за мен.

Link to comment
Сподели в други сайтове

И аз искам деца, ама ми е,рано!

А ти на колко години си?

Няма значение на колко съм, но че той е бил на 20 като съм се родил си е негов проблем. :)

 

Естествено, че не е нормално. Ти си пълнолетен и способен да вземаш решения за себе си. Родителите си мислят, че щом са създали едно дете, те вече го ръководят и трябва да се подичиняват на правилата му. Да, но всеки е индивидуален и трябва да живее така както той си иска. Такива правила само разрушават една връзка и започва да се разпада доверието между родител-дете. Трябва да има свобода, определено.

Точно.

Гледам има и други с моя проблем явно е всеобщо. Най добре е да си живеем отделени, така по рядко ще изпадаме в конфликти. :)

1.jpg.eda91276c67ca3e3f1ee0d7b9af93698.jpg
3>PBG>>>The Pirates Of Bulgaria<<<PBG<3
R.I.P.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

В прекрасни отношения съм. Знаят всичко за мен. Има си ги търканията на моменти, това е нормално. Като цяло разликата ни в годините е малка и това много спомага за по-добрите отношения. Цял живот са ми били единственият и най-добър пример и коректив и съм им благодарен. На моменти съжалявам, че съм с добро възпитание и ги обвинявам, тъй като тъкмо това възпитание никак не ми помага в днешно време, ама знам, че ще дойде в ден, в който ще е имало смисъл, че не съм правил компромиси със себе си. Гордея се, че са 27 години заедно и че в семейството ми никога не е имало разводи, раздели, любовници, десетки бракове, доведени деца и не знам си още какви простотии. Не че съдя хората, които са с такъв живот. Лесно няма. Но такива като мен са щастливци с подобни родители - именно затова не ги приемам за даденост и всеки един ден се старая не просто да не се срамуват от мен, а да се гордеят.

Link to comment
Сподели в други сайтове

И аз съм в отлични отношения :Vishenka_05: Когато съм си вкъщи, естествено, се караме чат-пат, но си ги обичам и съм им безкрайно благодарен за всичко, което са правили и правят за мен.

 

Много гадно, че толкова много хора са в лоши отношения с техните :confused:

Link to comment
Сподели в други сайтове

В прекарсни. Майка е в чужбина и се виждаме веднъж на две години, е чуваме се редовно по телефона, нали, евентуално чат пат ме ядосва, ма сигурно и аз нея и те така. Даже ми праща снимки на котарака. С дъртия не си говорим вече поредна петилетка, което ме устройва чудесно, даже съм на далавера, цифра мозъчни клетки са били спасени.

Link to comment
Сподели в други сайтове

С мама се разбирам прекрасно, не и в момента обаче. Но откакто се пренесохсе чувствам.в пъти по-добре,отколкото.преди. Самостоятелността му е майката!

Link to comment
Сподели в други сайтове

В много добри отношение съм с нашите, прибирам се уикенда поне 1-2 пъти месечно да си ги видя. Ако срявняват моите отношения с родителите ми в сравнение с това как някои от приятелите ми се отнасят с родителите си сме 6+++. С баща ми е малко по-зор, че и двамата сме ръбове, ама откакто се изнесох полага повече усилия, така че там е добре.

 

Да, сега ми натяква, че на моята възраст три деца имал а аз не съм си и мислил за женитба! :1000 (29):

За вас това нормално ли е?

За тях да, но не и за нас. За щастие на мен нашите нито 1 път не са ми натяквали защо нямам деца още, но съм им показвал ясно, че направят ли го ще яхна метлата за отрицателно време. Да имаш дете през 1990-1995 не е имало нищо общо с това да имаш днес. И да, откъм финансова гледна точка.

И да, човек никога не се чувства готов да има дете, но аз с тази заплата дете няма да гледам. След 5-6-7 години, ако имам стабилна финансова основа да.

Brian, каква е историята ти, ако не е твърде лично за споделяне? Сам ли се издържаш, делите ли сметки, помагаш ли им финансово?

Link to comment
Сподели в други сайтове

И аз съм в отлични отношения :Vishenka_05: Когато съм си вкъщи, естествено, се караме чат-пат, но си ги обичам и съм им безкрайно благодарен за всичко, което са правили и правят за мен.

 

Много гадно, че толкова много хора са в лоши отношения с техните :confused:

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

В много добри отношение съм с нашите, прибирам се уикенда поне 1-2 пъти месечно да си ги видя. Ако срявняват моите отношения с родителите ми в сравнение с това как някои от приятелите ми се отнасят с родителите си сме 6+++. С баща ми е малко по-зор, че и двамата сме ръбове, ама откакто се изнесох полага повече усилия, така че там е добре.

За тях да, но не и за нас. За щастие на мен нашите нито 1 път не са ми натяквали защо нямам деца още, но съм им показвал ясно, че направят ли го ще яхна метлата за отрицателно време. Да имаш дете през 1990-1995 не е имало нищо общо с това да имаш днес. И да, откъм финансова гледна точка.

И да, човек никога не се чувства готов да има дете, но аз с тази заплата дете няма да гледам. След 5-6-7 години, ако имам стабилна финансова основа да.

Brian, каква е историята ти, ако не е твърде лично за споделяне? Сам ли се издържаш, делите ли сметки, помагаш ли им финансово?

Напълно независим съм!

1.jpg.eda91276c67ca3e3f1ee0d7b9af93698.jpg
3>PBG>>>The Pirates Of Bulgaria<<<PBG<3
R.I.P.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

На нас народопсихологията ни е такава, че семейството е свещено, едва ли не - трябва да е сплотено, всичко да се споделя, родителите да командорят децата, да взимат решения вместо тях, да знаят по-добре от тях кое е правилно и причие. От своя страна път всеки е всеки е свикнал цял живот ако може да лежи на гърба на родителите си, а в същото време да си прави каквото си иска....

Проблемът е, че възрастните не винаги успяват да се адаптират с промените в мисленето на обществото и съответно с желанието на младите все по-рано и повече да имат свобода и независимост.

 

Аз лично временно живея с родителите си. Заради работното ни време понякога не се виждаме с дни. Финансово независима съм и участвам в плащането на разходите. Не ми държат сметка къде съм и какво правя, с кого съм и кога ще се прибера.

Разбирам се нормално с тях, с баща ми се карам за някакви неща от време на време, но е нормално - и двамата сме твърдоглави. С майка сме си приятелки, може да се каже, но не споделям с тях нищо лично. Просто съм такъв човек - държа на личното си пространство до степен маниакалност.

image.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...