Jump to content



Как се обличате зимно време?


Препоръчани коментари

Вдъхновена от тема в друг форум, реших да Ви попитам - как се обличате зимно време? Аз съм слаба и зиморничава и ето как излизам облечена навън, направо се шегувам, че съм зимен космонавт:

 

- дебел чорапогащник

- блуза поло, за предпочитане дебела ( хем да ми топли тялото, хем врата)

. дебел клин

- дебели термо чорапи

- дънки

- дебел пуловер или суичър

- дебели ръкавици

- отгоре обличам дългото си до коленете яке, като слагам ръкавите над ръкавиците така, че да не се измъкват и да не ми изстинат ръцете)

- шал, с който си покривам устните, носа и бузите

- дебела шапка, косата я пускам, за да ми топли ушите, навън с опашки и плитки не ходя, шапката я нахлузвам ниско над очите и си покривам челото

- ботуши с пухче и писюлчета

- пухени ушанки, за да не ми замръзват ушите

 

 

Зимно време и вкъщи и навън пия само топли напитки като кафе, чай, мляко с кафе, горещ шоколад. Нощем спя с дебели пижамки върху одеяло (чаршафите са ми студени, много съм си зиморничава), отгоре се завивам с дебело юрганче и най - отгоре одеялце. Спя със чорапогащни, блуза поло, термо чорапки и дебела лижама. Ям топли и домашно приготвени храни, гледам да не излизам много навън. А в тоя още по - голям студ спя със шапка и шал. Мия се само с топла вода, отбягвам всичко студено.

 

Досега не съм била болна тази зима. :D Защото се пазя да ми е топличко. Не ги разбирам тези, които зиме се мъкнат с голи кръстове, дънки с дупки и подобни глупотевини. :mf_surrender:

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Отговори 25
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

Топ коментиращи в тази тема

Нощем спя с дебели пижамки върху одеяло (чаршафите са ми студени, много съм си зиморничава), отгоре се завивам с дебело юрганче и най - отгоре одеялце. Спя със чорапогащни, блуза поло, термо чорапки и дебела лижама. Ям топли и домашно приготвени храни, гледам да не излизам много навън. А в тоя още по - голям студ спя със шапка и шал. Мия се само с топла вода, отбягвам всичко студено.

 

Как ще лягаш така и искаш и мъж да си ляга до теб :mf_surrender: В леглото - само с няколко капки Chanel № 5, както казва Мерелин Монро.

И никакви юргани, само сатенени чаршафи. :Vishenka_05:

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Как ще лягаш така и искаш и мъж да си ляга до теб :mf_surrender: В леглото - само с няколко капки Chanel № 5, както казва Мерелин Монро.

И никакви юргани, само сатенени чаршафи. :Vishenka_05:

 

Ееее това зависи сега. Аз ако спя самичка имам една пижама с меченца 1000%20(29).gif За зимата дълга, за лятото потник и къси пантолонки. Ноо имам и 2 сатенени с дантелки нощница, дори не ги знам как се казват, абе сещате се. И като съм сама, естествено да предпочета удобството и да ми е топло. Но ако спя с мъж.. естествено, че ще гледам да съм сексапила и другите неща да изпъкват.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ееее това зависи сега. Аз ако спя самичка имам една пижама с меченца 1000%20(29).gif За зимата дълга, за лятото потник и къси пантолонки. Ноо имам и 2 сатенени с дантелки нощница, дори не ги знам как се казват, абе сещате се. И като съм сама, естествено да предпочета удобството и да ми е топло. Но ако спя с мъж.. естествено, че ще гледам да съм сексапила и другите неща да изпъкват.

Надявам се всичко да е бяло. :3fdb8960598fa63e:

2.jpg3.jpg8.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Надявам се всичко да е бяло. :3fdb8960598fa63e:

 

Голям си лигльо 1000%20(29).gif Уви, не :Д

Иначе по темата и аз съм много зиморничава. Зимата се обличам наистина дебело. С дебели блузи, пуловери. Ако съм с по-тънка слагам някоя жилетка отгоре. Но смятам, че това го прави всеки един нормален човек :D :D :D

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ботуши, дънки, блуза, яке, шапка, шал, ръкавици.

Спя с пижама. Снощи се унесох и заспах с грейката... :1000 (29):

Лятото с къси панталонки и потник, а ако е много топло по гащи и потник. :1000 (29):

Link to comment
Сподели в други сайтове

Спя по парфюм!

 

 

Спя по боксерки и тениска през цялата година, а лятото само по боксерки.

 

 

Както майка ме е родила! :D Когато имам възможност де.

:Vishenka_05:

така се прави

 

Иначе по темата - нищо по-необикновено от другите сезони, дънки върху боксерките, само, че по-рядко от скъсаните и вместо само по тениска често пуловер или суичър, но най-често минавам само по жилетка върху нея. Шапки и шалове не ползвам, възползвам се от високия цип и качулки на якетата, като ми се налага да излизам. Разлика има в обувките - кубинки иначе са маратонки или гуменки. Както всичко друго в България, няма култура и на обличане (това е по-различно от стила) и много хора не знаят как всъщност да се обличат, не знаят, че претоплянето е също толкова опасно, колкото и преохлаждането

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Аз сега като се пригаждам към новия си климат и не знам точно как да се обличам, защото в България общо взето си имах някакви изградени навици. Последната седмица слагам дебелото си зимно яке, защото е доста ветровито и дъждовно. Иначе при мен зимно време облеклото ми е едно и също - потник задължително, дебели чорапи, отгоре суитчър (или евентуално пуловер, ако реша, че не е толкова студено) и дънки. В екстремни случаи може да добавя още един кат във формата на тениска. На краката - боти (по-скоро високи обувки, не знам как да ги нарека). Ако не е толкова студено - платненки. Маратонки не нося, много да ми долни на външен вид. От вкъщи без шапка не се излиза, още при първите признаци на студено време веднага я изкарвам от гардероба. Шал и ръкавици нямам навик да нося - закопчавам се до горе, слагам си качулка, така си пазя врата, и ръцете в джобовете. Като гледам тук в Дания голяма зима няма да има, досега само веднъж се е случило температурите да са под нулата, така че едва ли ще има нужда да се обличам повече от това. Аз по принцип гледам много да се пазя и имам страх от болести, особено сега, като съм далече от мама. :D Имам навик да се обличам твърде много, което не е хубаво, ама кво да се прави - вкъщи цял живот е било страшна жега и в това отношение съм кекав.

 

Иначе аз пролет, есен и зима си спя с дълга пижама - нищо фрапиращо, пижама като пижама. Откакто съм в Дания, обезателно и чорапи, иначе ми е твърде студено. Завивам се с олекотена завивка и дебело родопско одеяло. И друго нещо, което в последните месеци винаги наблюдавам - спя, завит през глава, което много ме топли. Не се сещам кога последно ми се е случвало главата ми да е била на показ. :D Лятно време гърмя само по тениска и боксерки, но дори и в най-големите жеги се завивам с нещо - не ми е приятно да ми е студено, докато спя, ако ще и 40 градуса да е времето.

Link to comment
Сподели в други сайтове

- дебел чорапогащник

. дебел клин

- дебели термо чорапи

- дънки

:blink: Не му завиждам на тоя дето ще тръгне да те съблича. :lol:

 

По темата: по бански се разкарвам целогодишно!

Link to comment
Сподели в други сайтове

Мразя зимата. Обикновено нося боти/ботуши/апрески (в зависимост от това къде ще ходя), дънки/панталон/клин, тънка блузка/тениска вместо боди, щот мн ме дразни, по-дебела блуза или пуловер, зимно яке/палто. Шаловете са ми мания и имам всякакви, нося ги като аксесоар и само лятото ги пропускам. Шапка и ръкавици рядко се сещам да сложа, придимно като ходя на планина.

Спя гола или полугола винаги.

image.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Аз през зимата се обличам есенно, а като ходя на фитнес директно по къси панталонки си излизам, за мен 6-7 градуса не са зима. Спя само по гащи, не мога да търпя дрехи по себе си. Слагам по някоя шапка и шал, но не заради студа, а за самата визия.

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Въй, как съм изтървал този шедьовър?

Признавам те, аз толкова навлечен нито мога да спя, нито да правя каквото и да! Зимата само в най-студеното слагам поло, иначе съм с тениска, пуловер, дънки и зимно яке. Даже ме дразнят разни шапки, шалове и ръкавици като тръгна да ги слагам в най-студеното. Но ръкавиците са доста полезни, защото аз лично съм леко предпазлив и не ми е хубаво да бутам в градския транспорт с голи ръце. Иначе вкъщи с клинче или пижамка, а понякога и по гащи. Ненавиждам това да спя с чорапи и тем подобни, доскоро се учех и с пижама. Просто обичам да ми е свободно, а пък тантурестите и широки панталони/пижами ме дразнят. Просто трябва да подчертаваме формите, с които ни е надарил Господ!

И ме дразнят дебелите чорапи, даже до Декември си носих пролетните, сега пак на тях ще подкарвам.

Link to comment
Сподели в други сайтове

О уау. Какъв шедьовър.

 

Ся зимата просто не се обличам. по различно от друг път, нали, мое да метна едно по-топло яке отгоре.

 

Ама така като гледам, авторката на темата май ще да се е абонирала за кашон с котки? Ако не, ша те запишем, не се притеснявай.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...