Jump to content



Глория връща концертната дейност в поп-фолка


Препоръчани коментари

Прекрасна е Глория. Безкрайни адмирации за смелостта и амбицията да осъществява подобни концерти, макар и сама, без подкрепата на Пайнер. Така ми се иска тези концерти да станат масова практика и много повече певици да се осмелят да ги правят. Само така поп-фолка има шанс да си върне позицииите.

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Отговори 408
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

Топ коментиращи в тази тема

Видяхте ли КРАЛИЦАТА какъв фурор е направила?! Браво! Невероятна.

 

Като гледах клиповете с публиката, направо ме върна годиииини назад, когато тези неща бяха ежедневие. Пожелавам и още повече успехи и да срине всички читалища в държавата през 2017та

Link to comment
Сподели в други сайтове

Мисля, че клиповете от Плевен казват всичко и всякакви спорове оттук-нататък биха били излишни. :)

Абсолютно.Само можем да покажем уважение към това, което прави Глория.С кеф гледах клипа от Плевен.Жената си е намерила нишата отдавна и си я следва.Рекспект за концертната дейност!

Силно се надявам все повече изпълнители да започнат да правят и такива концерти. Хората са зажадняли за такива събития, особено в малките градове.

879836.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Знаеш ли какво?

Да, знам. Камелия най-добре го казва в Някой ден. :mf_surrender:

 

 

По-темата, много добре култивира концертната си публика. Дискотеките са до едно време. А пък на този концерт не е по-различно от участие с разликата, че няма друсащи и чукащи се в кенефа.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Напълни ми душата Глория тук. Поп фолкът беше (е?) музиката на народа и тези концерти толкова липсват. Убеден съм, че в провинцията спокойно голяма част от чалгарките могат да пълнят зали и площади. Нямам идея защо не го правят и се бутат в чалготеките. Само те май си мислят, че е по-престижно там.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Да, знам. Камелия най-добре го казва в Някой ден. :mf_surrender:

По-темата, много добре култивира концертната си публика. Дискотеките са до едно време. А пък на този концерт не е по-различно от участие с разликата, че няма друсащи и чукащи се в кенефа.

:roll1: :roll1: :roll1: :roll1:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Link to comment
Сподели в други сайтове

Някои капацитети са безмълвни, но то когато е да похвалиш за нещо - йок, но ако е да оплюем - първа писта сме на мегдана.

Хубав е бил концертът. Аз нямаше кога да отскоча в някой от тези градове - то се иска време и да се поразходиш и да поостанеш, поне аз така го разбирам. Предстои Хасково, дано успея да се намърдам за там - там помнят счупени стъкла на зала и мелета преди един концерт от славните години на Глория.

А тези, които снимате, само малка препоръка - следващите пъти пускайте и клипчета на други песни, нека и в страницата да се качват. Ъндърграунд микса пее ли го, или само Циганите? Иначе съм далеч от мисълта, че всяка ако направи такива концерти, ще се радват на успех, защото трябва да си уважавано име сред различни поколения. Най-малкото половината нямат таргет и не могат да пеят, камо ли да имат песни подходящи за такива сцени, които някои пренебрежително наричат "селски читалища" или "конферентни зали". Присъствието на Симона вече взима да смущава - имам усещането, че ще стават все по-залепени, дано греша. Хубавото на тия изяви е, че започват и свършват навреме и си тръгваш в ок състояние, а не със заглъхнали уши, одимен или фиркан на мотика.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Глория определено си намери нишата и най-добрия начин да изкарва пари от музиката си към днешна дата.

От клиповете се виждат и чуват само хубави неща, ама то какво друго да бъде? Това са хора от какви ли не възрасти дошли специално и единствено заради Глория, а не привикани в някоя чалготека от някой, който едва ли не насила ги накарал да влязат на някоя "чалгарка"...

 

Жалко, че малко изпълнители правят подобни концерти, защото в по-малките градове, където няма дори и детска дискотека, едва ли някой може да се добере до свой любим изпълнител, освен ако няма някакъв събор-празник на града...и определено има печалба от тая дейност, ама то се искат и усилия, и желание, а повечето едва ли биха си дали зор за нещо такова, след като за 1 час плейбек ще си вземат поне едни 5000 лв, а понякога и с 2 участия на вечер може и с 10000 да се приберат...Та според мен пеят по дискотеки, не че щото е престижно, а защото по-бързо правят едни пари и грам не ги е*е за за такива неща като имидж, престиж, друг тип публика....Много ги боли дали ще пеят на пияни студенти, или на деца и пенсионери, за тях само парата има значение и точно затова правят и такъв тип песни - за да се котират в шибаните дискотеки. На тях ако им беше приоритет някога да правят концерти по читалища - щяха да правят репертоар и за там...Съмнявам се, че някоя надута, самовлюбена чалгарка се бои, че няма да напълни едно читалище - напротив, 100% си вярват, че и повече ще напълнят, просто не им се занимава! За мен например е недопустимо как певици като Преслава и Десислава (с изключение на МАД Сикрет концерта) все още нямат собствени концерти! Дори и да бъдат на загуба, хубаво е за историята на кариерата си поне за лъскане на имиджа и егото да имат по 1 концерт, ама явно тях само настоящето ги вълнува и да вадят бързи кинти тук и сега....

Link to comment
Сподели в други сайтове

Специално за Преслава - Митко Пайнера е против да се бръкне за неин концерт, а тя, горката, издържа 8-9 човека с една заплата, пари откъде?

Link to comment
Сподели в други сайтове

Специално за Преслава - Митко Пайнера е против да се бръкне за неин концерт, а тя, горката, издържа 8-9 човека с една заплата, пари откъде?

Той през годините е показал, че за нея ще се бръкне доста. :1000 (29): А това,че издържала 8-9 човека вече е смешно. Другите нямат ли семейства, на които да помагат?

Всеки, който има желание за такова събитие все ще намери начин. Финансовата част е най-малкото нещо за концерт. Времето, желанието и усетът са водещи.

879836.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

При положение, че карат някои карат коли за по 300 бона, купуват си маркови парцали, правят си екскурзии постоянно и ръсят колосални суми за клипове, да се оправдават, че точно за концерт нямат пари? Но всеки с приоритетите си. Мързел му се вика просто и страх от това дали ще се напълни залата и какво ще се пее, щото това не е 1 час в дискотеката, а поне 2-3 часа пеене на живо.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Не споменах фактора "пеене на живо" и то за 2-3 часа, понеже те някои вече са толкова нагли, че и на концерти ще си пуснат плейбека или ще имат "комбинирано пеене" - една песен на живо, 3 на плейбек и така...А може и лайв записи - поне децата ще се хванат, че е било наживо! Баб ми примерно жената и до днес си мисли, че щом певицата държи микрофон, значи е наживо! А родителите ми гледат дали го държи надалеч - тогава е плейбек, а ако бил близо до устата - било наживо хаха Само тука май ги разбираме толкова нещата...

Те промоциите винаги ги карат на плейбек, какво ли им пука, че концертът предполага живо пеене...Сигурно ще са толкова нагли да кажат:"е нали разходих 3 чисто нови скъпи рокли, видяха ми грима и прическата, снимаха ме, слушаха ми песните, айдееее за тая цена на билета - толкоз". А после пред медиите ще има:"Ами нямаше достатъчно добра апаратура, читалището просто не го позволяваше, а аз нямах спонсори, сама трябваше всичко да платя, не че да се жалвам нещо, ама нямам богат мъж като други мои колежки и така...." :mf_surrender:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Това за апаратурата е възможно най-плоската вероятна причина, която можеш да изтъкнеш...

Излиза така, че някои съседски държави имат подходяща апатура във всяко село, кръчме, паланка, площад и т.н. Само ние сме изостанали с апаратурите.... иначе най-хубавите клипове правим, ама апаратура за пеене няма.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Скъсали са се да разбират плейбекаджийките от техника, апаратура, за да се оправдават с тях. Или си певица и пееш при всякакво озвучаване, или си буфосинхронистка. Ето затова уважавам певиците от старата генерация. Може да им се наложи да пеят на всякакви места и тип публика и винаги ще се справят. В крайна сметка всеки може да си пусне записа вкъщи. :)

 

Преслава е толкова смешна, като отиде при Емилия Стоянова и трябва да отговаря на въпросите за плейбека. Естествено е, че няма да си признае, че от наркотици и цигари не може да изкара един тон вече. Но те половината нямат хигиена и култура на пеене. Дишат като удавници и гласът им пада след първата песен. После що Глория се отдръпнала от дискотеките... Трябва да имаш малко самоуважение. А и сънят е най-важното за един глас.

Снощи гледах доста клипове от концерти на Ивана. Наричаме я Троянски кон и я храним - то някои (не)волни грешки спрямо жанра си остават, НО действително Ивана не е спирала да пее на живо и си давам сметка, че макар и по-скоро кръчмарски тип певица, тя пее страхотно и супер уверено всеки път, ама всеки път. И тя се пробваше да направи концерти и направи някои успешни - едни на площади, други с Индира, и самостоятелни в панаирните палати в Пловдив. Рени също щеше да прави още концерти в НДК, ако не се беше занимавала да ходи по г*за на мъжа си и да си прее*е кариерата. Десислава и Нелина също биха правили успешни концерти, Тони Дачева. Райна - особено ако наблегне на фолклора. Но опира до много неща, това е.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Или си певица и пееш при всякакво озвучаване, или си буфосинхронистка.

 

Това далеч не е така. Но разбира се в хубавите големи дискотеки си е ок озвучаването, а те пак си дънят на плейбек.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Това далеч не е така. Но разбира се в хубавите големи дискотеки си е ок озвучаването, а те пак си дънят на плейбек.

Не във всички. Галакси, дето е най-голямата, като интериор е най-най, но си спомням, че Глория беше един-единствен път там и не хареса озвучаването и въпреки това си пя на живо пак.

Просто някои се разглезени, щото са ги взели от скамейката и не им се е налагало да минат през школовката на оркестри и кръчми от онова време. Надали тогава техника и озвучаването са били най-прекрасните.

Ти може да хвърлиш повече яснота по въпроса как стои озвучаването - при каква мощност, на каква площ и т.н. Според мен не е толкова просто. И все пак - та те дори на Тракия фолк 2003 в Пловдив, като спря токът, излязоха и пяха на живо без микрофони в тъмницата, за да задържат публиката. Тогава забравяш плейбеци и бутафории. Но тогава в онази ситуация реагираха пак опитни изпълнители, не Магда и компания.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Той през годините е показал, че за нея ще се бръкне доста. :1000 (29): А това,че издържала 8-9 човека вече е смешно. Другите нямат ли семейства, на които да помагат?

Всеки, който има желание за такова събитие все ще намери начин. Финансовата част е най-малкото нещо за концерт. Времето, желанието и усетът са водещи.

Защото само на нея й е продуцент и й плаща всичко - текст, музика, клип, стилист, фризьор, гримьор - от-до. Другите сами си ги плащат. А Преси издържа сестра си, зет си, племенница си, майка си, баща си и останалата рода. Ивелина изобщо има ли участия?

Link to comment
Сподели в други сайтове

Не съм чел изцяло тази тема, но дори и без да съм я чел няма как да не похваля Глория след клипчетата, които сте постнали. Може и да имаме критика към нея по отношение на актуалността с новата продукция, но откъм концертна дейност тя си остава най-непоклатимата поп-фолк звезда. Тези клипчета показват какви трябва да са срещите на един изпълнител с публиката. Дано пак да направи някакъв концерт и в София, този път ще гледам да се наканя да отида. :D

Link to comment
Сподели в други сайтове

Защото само на нея й е продуцент и й плаща всичко - текст, музика, клип, стилист, фризьор, гримьор - от-до. Другите сами си ги плащат. А Преси издържа сестра си, зет си, племенница си, майка си, баща си и останалата рода. Ивелина изобщо има ли участия?

И ти се гордееш като нейн фен с това? :1000 (29): А колкото до издържането, няма как някой да знае със сигурност как стоят нещата. Нито е единствената със семейство, нито сме им в къщата.

А Митко сам си прецаква бизнеса с по-специалното си отношение към нея. Тъпото е, че това не засяга само безнеса му, а и останалите изпълнители.

Пак казвам, че парите са най-малкото нещо за един концерт. Имена като Глория, Ивана, Деси Слава, Галена, Преслава, Анелия, Емилия, Нелина, Константин, Райна, Камелия, дори Фики и Галин спокойно могат да пълнят зали, но те нямат желанието за такова нещо. Последните двама дори да нямат стажа на останалите, то малките им се радвам много и биха отишли на техен концерт.Време има за всичко де, но аз съм много ЗА концертите. Емоцията е друга.

879836.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Пълни ми душата да гледам как хората се радват на концерта! Ей такива клипчета чаках да видя от концертите й, а не типичните на сцената където само Глория се вижда а публиката не знаем дали е там изобщо.

 

Време е поп-фолкът да се раздели на субкатегории и всяка да си поеме пътя. Кючекчийската а ла Александрова, Амет, Милко и т.н., комерсиално-еротичната а ла Малина, Мария, Андреа, Яница, Десислава и по-изпипананта а ла Глория. Жалко че заради монополието и ината на някои да държат всички на куп в една телевизия под един покрив и под едно лого се утаява качественото в жанра.

 

Най-малкото другите сега да ги е страх още повече да сторят концерт, понеже Глория ги възвърна на много високо ниво. Ако беше някоя случайна, сложила нивото ниско с плейбеци, пируети, фойерверки, конфети, сцена за милиони и слизаща с конци от тавана, щеше да има кандардисани да се опитат и те. Но когато Глория само с едно гласище и един постен балет увладява цялата зала като че ли без капка труд, едва ли друга ще се осмели да стори същото, защото няма да има с какво да се оправдае за неможенето да пее после.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Нямам идея защо не го правят и се бутат в чалготеките. Само те май си мислят, че е по-престижно там.

Защото така е набито в съзнанието на младите. В дискотеките е модерно и ходят само гъзари. А концертите са старомодни. А то е точно обратното. На участието си просто една добре платена кръчмарска певица, пееш, докато ядат и пият, бутат ти пари в гащите и изпълняваш поръчки.

Собственият концерт е друго нещо.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...