Jump to content



Глория връща концертната дейност в поп-фолка


Препоръчани коментари

14671199_1147601988626813_1819408977810345742_n.jpg


Мили приятели, стартираме серия от концерти в страната ! Много наши почитатели искат да видят Глория и Симона именно на концертната сцена! Първите дати вече са факт , скоро ще обявим и следващите ! Очакват ви много нови изненади! Билетите в различните градове са на цени между 15,12,10, 8 и 6 лв! Очакваме ви с нетърпение!
Глория

Коментирайте факта, че примата опитва от ново да върне поп-фолка на върха и да го изкара от нощните клубове.
Добър подход ли е това от нейна страна? Има ли шанс Глория да постигне отново това, което постигна преди повече от десетилетие, да изчисти имиджа на тази музика? Задава ли се развод в жанра след четвърт век под един и същ знаменател "поп-фолк музика", да се разделят кючеците от качествените творения в два различни жанра? Има ли бъдеще концертната дейност в днешния пазар?
Вие сте!
Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Отговори 408
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

Топ коментиращи в тази тема

Похвално е, че Глория опитва такава концертна дейност. Факт е обаче, че тя научи публиката си да ходи по концертите ѝ, да не говорим, че поведението ѝ и репертоара, който подбира, е подходящ за концертна сцена. Не мисля, че тук трябва да се намесва поп-фолка - както казва Мария, "една птичка лястовичка не прави". Докато певици като Преслава и Галена не опитат нещо подобно, едва ли ще видим някакъв реален резултат, защото нека не се лъжем, те двете си остават главните движещи сили и лица на попфолка през 2016.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ами... то и Ирина Флорин прави национално турне някакво с пет концертчета, ама... кел файда.

 

Адмирирам, че Глория се опитва да реабилитира по някакъв начин и поп-фолка, и своята кариера. Без друго тя си има статута на естрадна звезда, пълни зали, ще пълни и читалища, защото има какво да изпее. И баби, и внуци, и циганьорки, и всякакви хора биха отишли да видят и чуят Глория, без значение дали я харесват или не. Но на Галена, Преслава, Александрова, Янева и т.н., никой няма и да си помръдне пръстта, освен ако не са истински и върли почитатели на дадения изпълнител или не са циганета, на които им се въртят гюбеци на аванта.

 

Надявам се Пайнер да са инициатори/спонсори на това начинание, иначе лошо за "компанията".

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ирина Флорин - кел файда? Кое му е кел файдата? Ирина Флорин си е име и е част от попа, а те всяка година правят турнета - тук включваш всичките от поколението на Хранова, през тези от поколението на Нели Рангелова и стигаш до такива като Ирина Флорин, Миро и т.н. - хората си правят концерти в страната и изобщо не е кел файда.

 

На концерти ходят такива, на които им се дават пари за дадения изпълнител и творчеството му.

Това са истинските меломани, а не онези, дето висят из сайтовете, плюят или пък величаят напразно някакви тв и интернет звезди.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Хаха... ма те половината правят концерти по читалищата, това че тя спря да ходи на такива мероприятия през 2003-4та, щото хонорарът й се качи е неин проблем.

 

:whistling:

 

Глория нищо не връща... тя се връща по читалищата...

Link to comment
Сподели в други сайтове

Хаха... ма те половината правят концерти по читалищата, това че тя спря да ходи на такива мероприятия през 2003-4та, щото хонорарът й се качи е неин проблем.

 

:whistling:

 

Глория нищо не връща... тя се връща по читалищата...

 

Кои са и за тях щя няма тема? :1000 (29): :1000 (29): :1000 (29):

Link to comment
Сподели в други сайтове

Кои са и за тях щя няма тема? :1000 (29): :1000 (29): :1000 (29):

 

Щото те имат достатъчно участия и не се нуждаят от такава реклама, обявявайки че са открили топлата вода. :1000 (29):

Link to comment
Сподели в други сайтове

Щото те имат достатъчно участия и не се нуждаят от такава реклама, обявявайки че са открили топлата вода. :1000 (29):

 

Това не е отговор на въпроса ми, но....така ти изнася...:)

Link to comment
Сподели в други сайтове

Концерти по читалища правят както естрадни величия, така и самодейни състави, включително и поп-фолк певици от различен ранг. Трябва ли да припомням, че масово в предизборните кампании организираните срещи с избиратели се провеждат именно в читалища. А за инфотеймънта се наемат актуални певици или фолк величия. Надявам се, че концертите на Глория не са политически обвързани. Искам да знам КОЙ стои зад нейното начинание, хаха

 

И другото което е, нямам нищо против Глория да пее по читалища, площади и т.н. Но да си говорим, че "Глория връща концертната дейност в поп-фолка" е повече от нелепо. Концертни дейности е имало преди нея, по нейно време, а и след това. Една Роксана, която аз изобщо не харесвам, смятам че се разцепва от какви ли не концерти в страната и чужбина, ама... няма тема, хаха...

 

пс. А, да.. .и да не забравя. Не мога да дишам Симончето, и мисля, че не съм само аз... Не знам защо Глория постоянно я тика, като никой не и обръща (не)заслужено внимание, хаха.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Концерти по читалища правят както естрадни величия, така и самодейни състави, включително и поп-фолк певици от различен ранг. Трябва ли да припомням, че масово в предизборните кампании организираните срещи с избиратели се провеждат именно в читалища. А за инфотеймънта се наемат актуални певици или фолк величия. Надявам се, че концертите на Глория не са политически обвързани. Искам да знам КОЙ стои зад нейното начинание, хаха

 

И другото което е, нямам нищо против Глория да пее по читалища, площади и т.н. Но да си говорим, че "Глория връща концертната дейност в поп-фолка" е повече от нелепо. Концертни дейности е имало преди нея, по нейно време, а и след това. Една Роксана, която аз изобщо не харесвам, смятам че се разцепва от какви ли не концерти в страната и чужбина, ама... няма тема, хаха...

 

пс. А, да.. .и да не забравя. Не мога да дишам Симончето, и мисля, че не съм само аз... Не знам защо Глория постоянно я тика, като никой не и обръща (не)заслужено внимание, хаха.

 

Именно.

Нищо не връща Глоринда. Тя самата не е стъпвала в читалище повече от 10 години и сега си прави ПР ... :mf_surrender: Това ми напомня на Ивана като тръгна на "турне" по площадите....хаха

Link to comment
Сподели в други сайтове

Именно.

Нищо не връща Глоринда. Тя самата не е стъпвала в читалище повече от 10 години и сега си прави ПР ... :mf_surrender: Това ми напомня на Ивана като тръгна на "турне" по площадите....хаха

Като не знаеш, не говори. Всяка година почти прави концерти в малки зали в малки населени места, особено в северна България. С които Пайнер нямат нищо общо и някои от тях дори не са ги обявявали. Просто Глория ги прави като реверанс към хората, а и защото като дойде зимата, предпочита да е по концерти. Преди години правеше турнета в спортните зали в големите градове. Сега е пренебрегнала концертната си дейност в големите градове освен Русе, не знам защо.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Всеки опит да се омаловажи желанието на един ПЕВЕЦ да прави КОНЦЕРТИ е повече от нелеп и е редно хейтърите да се върнат в дупките си.

Да, Глория нищо няма да промени с тези концерти, а участието на Симона е излишно. Но нито едно от тези неща не прави турнето й по-малко значимо. Покажете поне уважение към един от малкото останали достойни изпълнители в жанра.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Като не знаеш, не говори. Всяка година почти прави концерти в малки зали в малки населени места, особено в северна България. С които Пайнер нямат нищо общо и някои от тях дори не са ги обявявали. Просто Глория ги прави като реверанс към хората, а и защото като дойде зимата, предпочита да е по концерти. Преди години правеше турнета в спортните зали в големите градове. Сега е пренебрегнала концертната си дейност в големите градове освен Русе, не знам защо.

 

Снимки, доказателства... къде са?

 

Един концерт на година - да ти имам реверанса... освен това ако си мислиш, че нещата зависят само от изпълнителя. Като няма интерес към него, и да прави концерти е безметежно и пусто... И да се скъсате да обяснявате как всичко било добре при Гло, нейните 2 сумарни участия на месец друго говорят.

 

А към Гло никога интересът в провинцията не е бил пословичен. Точно заради аристократичните й денс песнички, които биха слушали само отявлените травестити на бул. Христо Ботев....

 

Като почнете да величаете тук ... Ако Гло не е имала участия в провинцията е само и единствено поради липса на интерес.

 

Ето сега ще минат няколко концерта и ще се види как е положението.

 

Ама да се твърди, че връщала концертната дейност на фолка е толкова смешно, че нямам думи.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Снимки, доказателства... къде са?

 

Един концерт на година - да ти имам реверанса... освен това ако си мислиш, че нещата зависят само от изпълнителя. Като няма интерес към него, и да прави концерти е безметежно и пусто... И да се скъсате да обяснявате как всичко било добре при Гло, нейните 2 сумарни участия на месец друго говорят.

 

А към Гло никога интересът в провинцията не е бил пословичен. Точно заради аристократичните й денс песнички, които биха слушали само отявлените травестити на бул. Христо Ботев....

 

Като почнете да величаете тук ... Ако Гло не е имала участия в провинцията е само и единствено поради липса на интерес.

 

Ето сега ще минат няколко концерта и ще се види как е положението.

 

Ама да се твърди, че връщала концертната дейност на фолка е толкова смешно, че нямам думи.

 

Глупости. Глупости. Глория винаги е правила поредица от концерти в малки и големи градове, а сега ще са малко повече концертите. Залите са сравнително добре като капацитет - между 500 и 800 седящи места(конкретно в тези читалища и зали които сега ще пее на обявените концерти). Винаги е пълнила залите в градовете , когато е имала обявен концерт. Хората си я харесват, обичат и дават пари за да я гледати това е

Link to comment
Сподели в други сайтове

Снимки, доказателства... къде са?

 

Един концерт на година - да ти имам реверанса... освен това ако си мислиш, че нещата зависят само от изпълнителя. Като няма интерес към него, и да прави концерти е безметежно и пусто... И да се скъсате да обяснявате как всичко било добре при Гло, нейните 2 сумарни участия на месец друго говорят.

 

А към Гло никога интересът в провинцията не е бил пословичен. Точно заради аристократичните й денс песнички, които биха слушали само отявлените травестити на бул. Христо Ботев....

 

Като почнете да величаете тук ... Ако Гло не е имала участия в провинцията е само и единствено поради липса на интерес.

 

Ето сега ще минат няколко концерта и ще се види как е положението.

 

Ама да се твърди, че връщала концертната дейност на фолка е толкова смешно, че нямам думи.

Меле, говориш наизуст и си предубеден към Глория. Оня ден беше в Биад Глото - ми пълно беше. До 2013 имаше плътно участия в нощните клубове, особено в Студентски. След Денсинг старс реши да дръпне ръчната и дори е обяснила на Димитров, че иска да започва участия в по-нормални часове. Затова са и тези концерти. В крайна сметка това са градове, където хората рядко се забавляват, а тя има репертоара да събира разнородна публика. Далеч не са само денсове, както казваш. Народният й албум и до днес гърми във всяка механа, а баладите й се оценяват винаги. Питай Росен какво става всеки път в Търново в Каза мия на нейно участие. Просто то се вижда, че си поема участия колкото, където и когато иска. Ако гониш бройка участия след 25 г., а не качество, трябва нещо да си закъсал или мръднал. Не мога да ти дам наготово доказателства и да се ровя - фейсбук страницата й е достъпна. Всяка година в края прави концерти в закрити зали на билет, особено в северна България. Много по-достойно е, защото тези хора са си купили билет за ТВОЯ изява, а не са минали транзит през клуба, за да се напият, без да им пука ти ли им пееш, кой им пее, пее ли изобщо.

Друг е моментът, че ако Глория не развива концертна дейност такава, каквато развиваше някога. Едно време пълнеше задължително всички спортни зали в големите градове. Участията е*аха мамата на всичко и сега Глория не го прави за жанра, а за себе си и за хората. И съм сигурен, че след години отново има шанса да се върне в големите зали навсякъде, не само НДК... в летните театри, на стадионите. Но това зависи от много неща и най-вече от програмата, която налага. 2007 направи голям концерт в Русе, 2008 голям благотворителен във Варна. Така че всичко с времето си. Публика си има.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Няколко неща относно идеята.

 

Да, Глория се опитва да връща концертната дейност и като попове знаете, че тази концертна дейност си няма нищо общо с псевдоконцертните дейности на роксани, ирини и ивани. Случаят на последната може би е единственият, който се доближава много леко до глориевия, но съвсем не може да се нарече че Ваня прави каквото и да е усилие да върне концертната дейност, както Глория.

С тези концерти Глория се опитва да върне позициите на поп-фолка и да изкара, поне нея самата, от клубовете. Защото поп-фолка, който тя пее, не е чалгата на Роксана и на Ивана, и не е атмосферата която попаджиите създават на техните концерти, нито пък е за попаджииската публика, надрусана, нащръкнала и с хормоните революционирани. Точно хората, които имат пари, а именно тези 20-35 и 50-70+ годишни, са публиката на Глория. И точно те ще закарат техните деца, внуци и приятели на такъв концерт, защото знаят какво очакват и какво ще получат и знаят, че тази атмосфера е адекватната за всеки. Майки с деца, баби с внуци и младежи с приятли ще са посетителите на тези концерти, а не агитките на Ивана -които й пълнят 3/4 от залата-, случайно попаднали пияндета като на Роксана и надрусани като на Ирина. Глория си има сигурна група и група, която би рискувала да отиде на нейн концерт, без да я познава и без да ги е страх че ще им тероризира фамилията с квартални кръчми, лековати текстове и трудно смилаема музика от надрусани музиканти.

 

От друга трана пък, да се твърди че Глория не е популярна в малките градове е пълен абсурд. Още през 2008-ма, през периода й с най-ниска популярност сред хората, събра повече народ на събора на община Сатовча в с. Ваклиново от колкото е събирала на турнето през 2004-та на стадионте. Така че твърдения, че само хората в големия град я познават и слушат са пълен абсурд.

 

Също така, да се омаловажава труда на Глория да създаде концертна дейност, която я няма от отдвавна в България, са нелепи. Това, че някой си е решил да се пробва да направи турне в страната по читалищата и не се е получило не значи че са се опитали да възстановят концертната дейност, а просто са се опитали да си надуят егото, но са видяли, че не могат. Също така и пайнерските сбирки два пъти в годината не са никаква концертна дейност. Когато това стане главният поминък на изпълнителите, тогава може да го наречеш концертна дейност. До тогава, това си е само една инвестиция за напудряне на егото на фирмата, от коятно не печелят абсолютно нищо, дори влагат повече от колкото получават.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Не беше ли при Стоянова, където Глория каза, че Димитров се опитал да я вкара в системата му, да й ангажира участия като другите златни кокошки, и тя му се е доверила и в началото се е съгласила? Но след кратко време видяла, че не може в този ритъм и му казала "до тук". :3fdb8960598fa63e:

Пък кучетата нека си лаят, че 2-те участия на месец са защото не я търсят. :whistling:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Няколко неща относно идеята.

 

Да, Глория се опитва да връща концертната дейност и като попове знаете, че тази концертна дейност си няма нищо общо с псевдоконцертните дейности на роксани, ирини и ивани. Случаят на последната може би е единственият, който се доближава много леко до глориевия, но съвсем не може да се нарече че Ваня прави каквото и да е усилие да върне концертната дейност, както Глория.

С тези концерти Глория се опитва да върне позициите на поп-фолка и да изкара, поне нея самата, от клубовете. Защото поп-фолка, който тя пее, не е чалгата на Роксана и на Ивана, и не е атмосферата която попаджиите създават на техните концерти, нито пък е за попаджииската публика, надрусана, нащръкнала и с хормоните революционирани. Точно хората, които имат пари, а именно тези 20-35 и 50-70+ годишни, са публиката на Глория. И точно те ще закарат техните деца, внуци и приятели на такъв концерт, защото знаят какво очакват и какво ще получат и знаят, че тази атмосфера е адекватната за всеки. Майки с деца, баби с внуци и младежи с приятли ще са посетителите на тези концерти, а не агитките на Ивана -които й пълнят 3/4 от залата-, случайно попаднали пияндета като на Роксана и надрусани като на Ирина. Глория си има сигурна група и група, която би рискувала да отиде на нейн концерт, без да я познава и без да ги е страх че ще им тероризира фамилията с квартални кръчми, лековати текстове и трудно смилаема музика от надрусани музиканти.

 

От друга трана пък, да се твърди че Глория не е популярна в малките градове е пълен абсурд. Още през 2008-ма, през периода й с най-ниска популярност сред хората, събра повече народ на събора на община Сатовча в с. Ваклиново от колкото е събирала на турнето през 2004-та на стадионте. Така че твърдения, че само хората в големия град я познават и слушат са пълен абсурд.

 

Също така, да се омаловажава труда на Глория да създаде концертна дейност, която я няма от отдвавна в България, са нелепи. Това, че някой си е решил да се пробва да направи турне в страната по читалищата и не се е получило не значи че са се опитали да възстановят концертната дейност, а просто са се опитали да си надуят егото, но са видяли, че не могат. Също така и пайнерските сбирки два пъти в годината не са никаква концертна дейност. Когато това стане главният поминък на изпълнителите, тогава може да го наречеш концертна дейност. До тогава, това си е само една инвестиция за напудряне на егото на фирмата, от коятно не печелят абсолютно нищо, дори влагат повече от колкото получават.

 

Да се успокоим малко. Темата не е за Ивана, а виждам името и изписано над 999 пъти в поста ти.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Именно.

Нищо не връща Глоринда. Тя самата не е стъпвала в читалище повече от 10 години и сега си прави ПР ... :mf_surrender: Това ми напомня на Ивана като тръгна на "турне" по площадите....хаха

2007 и 2009 баш си стъпваше. Има доста клипчета във вбокс - Русе, Шумен, Две Могили и др. - нейни лични концерти.

 

Голям зор да се хвърли кал по някой, който явно прави различни неща от масата.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Да се успокоим малко. Темата не е за Ивана, а виждам името и изписано над 999 пъти в поста ти.

 

Това е защото виждаш каквото искаш. ;)

Ако си направиш труда да разбереш цялостния ми пост, ще видиш, че тя илюстрира перфектно мнението ми за Глория и инициатива й да възстанови концертната дейност. Така че не се притеснявай, никой не го вълнува кончето в тази тема. :whistling:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Мисля, че е грешно да се твърди, че Глория се опитва да върне позициите на поп-фолка и да го върне на концертната сцена. Жената го прави, защото на нея така й е кеф и не й се пее по нощите. В което няма лошо, но автора на темата се опитва да втълпи друго.

Както някой по-горе каза - ако топ имената намалят клубните участия и увеличат концертните изяви, тогава ще може да се говори за промяна на жанра.

849bfacb1ce05353.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Стига сте спорили за глупости. Мелето отново говори наизуст. Миналата година Глория отново имаше подобно мини турне, последва я й Ивана. Като цяло двете си обичат концертите по читалища, театри и т.н. Ако ти трябват доказателства погледни във фейсбука й.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Мисля, че е грешно да се твърди, че Глория се опитва да върне позициите на поп-фолка и да го върне на концертната сцена. Жената го прави, защото на нея така й е кеф и не й се пее по нощите. В което няма лошо, но автора на темата се опитва да втълпи друго.

Както някой по-горе каза - ако топ имената намалят клубните участия и увеличат концертните изяви, тогава ще може да се говори за промяна на жанра.

 

Просто повдигам въпроси. Искам да видя какво е мнението по тях. Не се опитвам да втълпя нищо.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Просто повдигам въпроси. Искам да видя какво е мнението по тях. Не се опитвам да втълпя нищо.

Не се опитваш, само на 3 места го твърдиш - в заглавието и в следващите си два поста. :1000 (29): Съмнявам се да се заформи някаква смислена дискусия, но ще видим. :)

849bfacb1ce05353.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...