Jump to content



Глория връща концертната дейност в поп-фолка


Препоръчани коментари

Мисля, че всеки има правото да избира дали предпочита концертната (и ако да - може ли да си го позволи - поведенчески, репортоарно, гласово и финансово) или клубната сцена. Не може да се съдят едните или другите. Не може и да се правят глупави сравнения с това дали попа правят концерти или не. Не може музиката на народа (поп-фолка) от над 20 години да ми я сравнявате с нещо толкова прясно, което започна около 2011-2012, може би от "Дим да ме няма" напред. Правят турнета и концерти, но те нямат нищо общо с приема и избухването, което е имало на поп-фолка по време на турнетата на Пайнер. В момента освен Криско, Гери-Никол и още може би 2-3 имена сериозни там няма, няма такива, които могат да вдигнат хората, повечето хващат 12-25 годишния таргет. Във фолка при едно турне/концерт с Глория, Ивана, Преслава, Андреа (знам, че не е в Пайнер) и т.н. се покрива таргета от най-младите фенове на плеймейтките до най-сериозния с песните на Дачева, Нелина и т.н. Имена като Емилия, Анелия и т.н. имат дълга кариера, хитове и са записани във времето, за разлика от еднодневните простащини на Дриско и компания. Така, че сравнението не е коректно - и поп/рап-а , и поп-фолка в момента са във незапомняща се (почти) комерсиална вълна, но само поп-фолка има и записана история, която се слуша и помни, а другите - не. Вие за "ретро чалга" парти сте чували, ама не и за "ретро поп" , нали? Ей това говоря....

 

Браво на Глория. Тя има гласа, поведението, репертоара, подоготвеноста, таргета и феновете си, а това да го постигнеш не е малко. Не случайно е "Примата", а не някоя си треторазрядна силиконеста манекенка или наркоманизирана "попаджийка". Аз лично смятам да отида.

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Отговори 408
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

Топ коментиращи в тази тема

Относно Симона, нормално е да се опитва да я лансира. Дъщеря й е, и за нея ще направи всичко, както вашите родители за вас. А от друга страна, като майка й е известна, трябва да се възползва и тя и Глория като нейна майка да постигне максимално всичко, което може по нейните сили. Стига сте се правили на чукнати, че не разбирате защо я кара навсякъде. Та ако Глория не я кара, кой?

 

От друга страна пък, мисля, че и Симона трябва малко да си даде зор да прави нещата сама. Като порастне още малко ще осъзнае, че не е хубаво да я знаят хората като "Дъщерята на Глория", а трябва да си изгради собствено име, за да не е в сянката на майка й. Но за момента, Глория й е единствената пътека към целите, и няма нищо лошо, майката да помага на детето си. Стига сте изказвали разсъждения контра натура.

 

Стига сте спорили за глупости. Мелето отново говори наизуст. Миналата година Глория отново имаше подобно мини турне, последва я й Ивана. Като цяло двете си обичат концертите по читалища, театри и т.н. Ако ти трябват доказателства погледни във фейсбука й.

 

Е, мини, мини, колко да било мини тогава?

Сега е обявила пет концерта и казва че ще има още. Мисля, че този път се опитва по-голямо да го стори.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Може и наистина да го прави заради публиката. Защото от един концерт с билети на 6, 8 и 10 лева и капацитет 500-800 души си избива един хонорар. А от там трябва да плати за разходите по всичко, ако Пайнер пак не са дали стотинка за концертите.

 

Не се опитваш, само на 3 места го твърдиш - в заглавието и в следващите си два поста. 1000%20(29).gif Съмнявам се да се заформи някаква смислена дискусия, но ще видим. smile.gif

 

Целта оправдава средствата. 1000%20(29).gif

Link to comment
Сподели в други сайтове

Мисля, че всеки има правото да избира дали предпочита концертната (и ако да - може ли да си го позволи - поведенчески, репортоарно, гласово и финансово) или клубната сцена. Не може да се съдят едните или другите. Не може и да се правят глупави сравнения с това дали попа правят концерти или не. Не може музиката на народа (поп-фолка) от над 20 години да ми я сравнявате с нещо толкова прясно, което започна около 2011-2012, може би от "Дим да ме няма" напред. Правят турнета и концерти, но те нямат нищо общо с приема и избухването, което е имало на поп-фолка по време на турнетата на Пайнер. В момента освен Криско, Гери-Никол и още може би 2-3 имена сериозни там няма, няма такива, които могат да вдигнат хората, повечето хващат 12-25 годишния таргет. Във фолка при едно турне/концерт с Глория, Ивана, Преслава, Андреа (знам, че не е в Пайнер) и т.н. се покрива таргета от най-младите фенове на плеймейтките до най-сериозния с песните на Дачева, Нелина и т.н. Имена като Емилия, Анелия и т.н. имат дълга кариера, хитове и са записани във времето, за разлика от еднодневните простащини на Дриско и компания. Така, че сравнението не е коректно - и поп/рап-а , и поп-фолка в момента са във незапомняща се (почти) комерсиална вълна, но само поп-фолка има и записана история, която се слуша и помни, а другите - не. Вие за "ретро чалга" парти сте чували, ама не и за "ретро поп" , нали? Ей това говоря....

 

Браво на Глория. Тя има гласа, поведението, репертоара, подоготвеноста, таргета и феновете си, а това да го постигнеш не е малко. Не случайно е "Примата", а не някоя си треторазрядна силиконеста манекенка или наркоманизирана "попаджийка". Аз лично смятам да отида.

Само да ти кажа, че попът не се появява с "Дим да ме няма". Чувал ли си за песните на Дони и Момчил, Ирина Флорин, Каризма, Стоян Михалев, Антибиотика, Авеню, Мери бойс бенд, Стенли, БТР, Д2, Тони? Поп музиката започна в началото-средата на 90-те, защото имаше криза в естрадата заради новопоявилата се тогава чалга, но в средата на 90-те нещата се реабилитираха и попът продължи идеята на естрадата в съвременен вид и звучене. Така че има си ги актуалните сега като Гери-Никол, които не могат да се мерят с основоположниците на поп-фолка, но не отричай и хора като Любо Киров например, които не пеят от вчера и също пълнят НДК. Аз лично му бях на първия концерт в НДК тази година и за мое учудване ми хареса, залата беше пълна с всякакви хора. За певец и за човек въобще се съди по това, което е той самият, а не по жанра, където спада. Със сигурност за предпочитане между песни като "Уморени крила" и някакви кючеци на Адриана е първото. Така че айде да не плюем нито едните, нито другите - след като всички сме в тоя раздел, значи имаме явни предпочитания към фолка, но хубава и лоша песен има във всеки стил, случайни и неслучайни изпълнители също.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Меле, говориш наизуст и си предубеден към Глория. Оня ден беше в Биад Глото - ми пълно беше. До 2013 имаше плътно участия в нощните клубове, особено в Студентски. След Денсинг старс реши да дръпне ръчната и дори е обяснила на Димитров, че иска да започва участия в по-нормални часове. Затова са и тези концерти. В крайна сметка това са градове, където хората рядко се забавляват, а тя има репертоара да събира разнородна публика. Далеч не са само денсове, както казваш. Народният й албум и до днес гърми във всяка механа, а баладите й се оценяват винаги. Питай Росен какво става всеки път в Търново в Каза мия на нейно участие. Просто то се вижда, че си поема участия колкото, където и когато иска. Ако гониш бройка участия след 25 г., а не качество, трябва нещо да си закъсал или мръднал. Не мога да ти дам наготово доказателства и да се ровя - фейсбук страницата й е достъпна. Всяка година в края прави концерти в закрити зали на билет, особено в северна България. Много по-достойно е, защото тези хора са си купили билет за ТВОЯ изява, а не са минали транзит през клуба, за да се напият, без да им пука ти ли им пееш, кой им пее, пее ли изобщо.

Друг е моментът, че ако Глория не развива концертна дейност такава, каквато развиваше някога. Едно време пълнеше задължително всички спортни зали в големите градове. Участията е*аха мамата на всичко и сега Глория не го прави за жанра, а за себе си и за хората. И съм сигурен, че след години отново има шанса да се върне в големите зали навсякъде, не само НДК... в летните театри, на стадионите. Но това зависи от много неща и най-вече от програмата, която налага. 2007 направи голям концерт в Русе, 2008 голям благотворителен във Варна. Така че всичко с времето си. Публика си има.

 

Няма нищо между аудиторията в читалищата и тая в клубовете. Примерът е безкрайно неуместен.

 

Не съм чул или видял Глория да се е спукала от читалищни изяви... пак казвам, ако е правила е било 1-2 участия на годината.

 

Хора, вие говорите за изпълнител, който прави 20 участия на година... и това не е тенденция от 2 години насам. Гло е така вече декада време. :mf_surrender:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Няколко неща относно идеята.

 

 

 

От друга трана пък, да се твърди че Глория не е популярна в малките градове е пълен абсурд. Още през 2008-ма, през периода й с най-ниска популярност сред хората, събра повече народ на събора на община Сатовча в с. Ваклиново от колкото е събирала на турнето през 2004-та на стадионте. Така че твърдения, че само хората в големия град я познават и слушат са пълен абсурд.

 

 

Първо не говорим за събори, а говорим за читалищни изяви, на които се плаща билет.

Освен това нали осъзнаваш, че ако хонорарът й е 4500 лв, са необходими 500 души по 10 лева. И то ако организаторите не получат нищо. В тази връзка, отдавна Гло-то не е в ничии сметки. И отдавна никое читалище или организатор не може да гарантира, че ще си избие парите с Гло. Затова и рядко я канят.

 

В момента наричате възраждане - 5 концерта в годината в читалища?

Осъзнавате ли, че сте жертви на ПР облъчване...

 

По-заблудени от Глорианите са само тези на Преса... ама те поне има някаква почва, на която да стъпят. А тук... евтини ПР акции.

 

И да... Симона става все по-дразнеща... дует Глория е вече.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ама я обсъждате нали?

Нормално е, същеря и е, и вие бихте го правили.... майка и е пример за това във фолка как може да имаш хиляди фенове, да пълниш зали, да пееш на живо, да изглеждаш добре и да не се появяваш по цици и п*тка, за да ти пляскат. Може само да се радва, че има такава майка за пример, Глория е един успял човек. Може да не е първа актуалност, но това, което е постигнала, малко са го постигнали. Или ако са, със сигурност са минали и през скандалите и голотиите (визирам Азис, който е икона, но и който стана такава след доста, ама доста изцепки и скандалности).

 

На мен не ми харесва само, че като въшност Симона се доближава да Глория, а може да изглежда по-младежки, по-готино, но пък нека е и така - нека си е различна. Няма лошо, гласовита е. Наследила е таланта, дано е наследила и достойноството и да не я видим разкрачена някъде.

 

А тия примери с поп-имена , дето някой ги даде нагоре.... почти всички са от социалистически времена, примера е адски неуместен. Не се припокриват. В момента актуалната публика 2016 покрива това , което споменах - последните няколко години с няколкото успешни песни (Дим да ме няма, първата на Дивна и още няколко мега хита), и актуалния поп-фолк. Но тяхната музика от същите изпълнители няма назад - Дивна 2004 няма, но Емилия 2004 има. Мисля, че по-просто не мога да го обясня.

 

Сега, ако ще говорим за Кеца и компания, там е друго, но там таргета не се покрива с този, за който аз говоря. Някои хора ме разбраха.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Хора, вие говорите за изпълнител, който прави 20 участия на година... и това не е тенденция от 2 години насам. Гло е така вече декада време. :mf_surrender:

 

Причината за това Глория я сподели преди време. :mf_surrender:

 

Не беше ли при Стоянова, където Глория каза, че Димитров се опитал да я вкара в системата му, да й ангажира участия като другите златни кокошки, и тя му се е доверила и в началото се е съгласила? Но след кратко време видяла, че не може в този ритъм и му казала "до тук". :3fdb8960598fa63e:

Пък кучетата нека си лаят, че 2-те участия на месец са защото не я търсят. :whistling:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ама я обсъждате нали?

Нормално е, същеря и е, и вие бихте го правили.... майка и е пример за това във фолка как може да имаш хиляди фенове, да пълниш зали, да пееш на живо, да изглеждаш добре и да не се появяваш по цици и п*тка, за да ти пляскат. Може само да се радва, че има такава майка за пример, Глория е един успял човек. Може да не е първа актуалност, но това, което е постигнала, малко са го постигнали. Или ако са, със сигурност са минали и през скандалите и голотиите (визирам Азис, който е икона, но и който стана такава след доста, ама доста изцепки и скандалности).

 

На мен не ми харесва само, че като въшност Симона се доближава да Глория, а може да изглежда по-младежки, по-готино, но пък нека е и така - нека си е различна. Няма лошо, гласовита е. Наследила е таланта, дано е наследила и достойноството и да не я видим разкрачена някъде.

 

А тия примери с поп-имена , дето някой ги даде нагоре.... почти всички са от социалистически времена, примера е адски неуместен. Не се припокриват. В момента актуалната публика 2016 покрива това , което споменах - последните няколко години с няколкото успешни песни (Дим да ме няма, първата на Дивна и още няколко мега хита), и актуалния поп-фолк. Но тяхната музика от същите изпълнители няма назад - Дивна 2004 няма, но Емилия 2004 има. Мисля, че по-просто не мога да го обясня.

 

Сега, ако ще говорим за Кеца и компания, там е друго, но там таргета не се покрива с този, за който аз говоря. Някои хора ме разбраха.

Стига с твойте цици и п*тки, бе човек. Моралист голям, иначе слушаме Адриана.

И кои имена, дето изброих от попа горе, са от социалистическите времена, бе човек? Боже... Не съм ти дал за пример естрадни звездища, за да говориш за социализъм. Ти каза, че историята на попа започва от 2012.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Причината за това Глория я сподели преди време. :mf_surrender:

 

Да, сигурно. Не се ли научихте, че големите говорят само каквото им е изгодно. Истината е, че изобщо не се вписват в някаква актуална вълна и отдавна са извън всякакви сметки. Не само на продуценти, но и на собственици, щото не продават. Да, Глоринда събра зала 1 на Ндк, но колко време нямаше пукнато участие в София, колко? Ако Гло искаше да си почива, нямаше да ходи в Павликени на сбор... нито пък щеше да отиде в Горна Оряховица и т.н. Просто тя също иска заетост, но просто е далеч от апетитна за организаторите. И ако не е безплатно, едва ли щеше да има публика по тия места.

5 концерта са крайно нищо... на фона на изхвърлянията в тая статия.

 

Единствените, които с днешна дата продават и са актуални са Фики, Жалин, Жалена и частично Преса. Макар, че нещо ми се струва при нея нещата не са цветущи напоследък. Деса и Емануела също са актуални. После са Яница и Александрова и натам вече са В група.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Първо не говорим за събори, а говорим за читалищни изяви, на които се плаща билет.

Освен това нали осъзнаваш, че ако хонорарът й е 4500 лв, са необходими 500 души по 10 лева. И то ако организаторите не получат нищо. В тази връзка, отдавна Гло-то не е в ничии сметки. И отдавна никое читалище или организатор не може да гарантира, че ще си избие парите с Гло. Затова и рядко я канят.

 

В момента наричате възраждане - 5 концерта в годината в читалища?

Осъзнавате ли, че сте жертви на ПР облъчване...

 

По-заблудени от Глорианите са само тези на Преса... ама те поне има някаква почва, на която да стъпят. А тук... евтини ПР акции.

 

И да... Симона става все по-дразнеща... дует Глория е вече.

 

И миналата година и предни години на концертите на Глория в зали и читалищни зали по градовете винаги е било пълно. Има и статии има и снимки, които отразяват това. Доста добри концерти прави. Залите са винаги пълни - 500-600 човека да си купят билети и то в сравнително малки градове говори много.

Да не говорим, че Глория развива концертна дейност от 1994 година - още след появата на 1ви албум има мега голямо турне в България в големи зали на вход и така всяка година, докато Пайнера не смени рязко политиката на фирмата. Нека не забравяме че 1996 година при поредното и голямо турне и при необикновена истерия от страна на феновете и с оркестър на живо, прави завършек на турнето в зала Христо Ботев в София при адски пълна зала и то на вход. 2001, 2002, 2003 прави също турнета на вход в България и през трите години допълва нови и нови дати към програмата. След това вече намаля с концертната дейност и повече клубна.

Глория е професионалист. Тя е наясно, че в концерта е истината. Има си публиката, харесвана е от всички поколения и за това залите й ще са пълни. Тука няма туба, в-бокс и т.н.

Да, възраждане е, защото тепърва ще обяви още дати и като цяло никой в жанра от доста години не се е осмелявал да прави концерти на вход за негова сметка. Нямат нужното самочувствие 85% от певиците, не са сигурни в себе си, и песните им са направени за дискотеки- което е най-лошото.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Стига с твойте цици и п*тки, бе човек. Моралист голям, иначе слушаме Адриана.

И кои имена, дето изброих от попа горе, са от социалистическите времена, бе човек? Боже... Не съм ти дал за пример естрадни звездища, за да говориш за социализъм. Ти каза, че историята на попа започва от 2012.

На актуалния поп казах, припокриващият се е с със сегашният поп-фолк. Щом са успели други да ме разберат, пробвай и ти. Ако не успяваш, не е при мен проблема.

Не се правя на моралист, просто се дразня от п*тките и циците на сцена. Аз разделям нещата. В клуба всичко е целуване, обарване, е*ане, свирки в кенефите, бяло , зелено и т.н., там повдение тип "Александрова Ломска" върви, но не може да правиш същото на сцената, особено в лайв с оркестър, стои идиотско.

Прави разделение на нещата. Аз слушам и харесвам Адриана, но това не значи, че одобрявам такова поведение за сцена, извън клубната. Не разделяш нещата и не ме разбираш.

И да, не е ОК да отидеш на концерт и да се чувстваш като в кабинет на гинеколог и пластичен хирург.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Абе не винаги са им успешни концертите. Миналата година една моя позната беше ходила и на Глория и на Ивана и каза, че от 800 места при Ивана е имало около 400, а при Глория около 600 пълни. Не е много ОК това, ама поне се пробват. То даже някой от форума също беше ходил и на двете и беше казал същото.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Абе не винаги са им успешни концертите. Миналата година една моя позната беше ходила и на Глория и на Ивана и каза, че от 800 места при Ивана е имало около 400, а при Глория около 600 пълни. Не е много ОК това, ама поне се пробват. То даже някой от форума също беше ходил и на двете и беше казал същото.

Те хубаво се пробват, но като няма адекватна реклама с подробности...Файда - нула.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Много сте ми смешни като почнете - мини турне, мега турне, макси турне...

Към момента Глория е обявила всичко на всичко пет концерта... това не е турне. Толкоз. Какво се пънете повечето не мога да разбера, а и не искам, честно казано...

Няколко неща относно идеята.

 

Да, Глория се опитва да връща концертната дейност и като попове знаете, че тази концертна дейност си няма нищо общо с псевдоконцертните дейности на роксани, ирини и ивани. Случаят на последната може би е единственият, който се доближава много леко до глориевия, но съвсем не може да се нарече че Ваня прави каквото и да е усилие да върне концертната дейност, както Глория.

С тези концерти Глория се опитва да върне позициите на поп-фолка и да изкара, поне нея самата, от клубовете. Защото поп-фолка, който тя пее, не е чалгата на Роксана и на Ивана, и не е атмосферата която попаджиите създават на техните концерти, нито пък е за попаджииската публика, надрусана, нащръкнала и с хормоните революционирани. Точно хората, които имат пари, а именно тези 20-35 и 50-70+ годишни, са публиката на Глория. И точно те ще закарат техните деца, внуци и приятели на такъв концерт, защото знаят какво очакват и какво ще получат и знаят, че тази атмосфера е адекватната за всеки. Майки с деца, баби с внуци и младежи с приятли ще са посетителите на тези концерти, а не агитките на Ивана -които й пълнят 3/4 от залата-, случайно попаднали пияндета като на Роксана и надрусани като на Ирина. Глория си има сигурна група и група, която би рискувала да отиде на нейн концерт, без да я познава и без да ги е страх че ще им тероризира фамилията с квартални кръчми, лековати текстове и трудно смилаема музика от надрусани музиканти.

 

От друга трана пък, да се твърди че Глория не е популярна в малките градове е пълен абсурд. Още през 2008-ма, през периода й с най-ниска популярност сред хората, събра повече народ на събора на община Сатовча в с. Ваклиново от колкото е събирала на турнето през 2004-та на стадионте. Така че твърдения, че само хората в големия град я познават и слушат са пълен абсурд.

 

Също така, да се омаловажава труда на Глория да създаде концертна дейност, която я няма от отдвавна в България, са нелепи. Това, че някой си е решил да се пробва да направи турне в страната по читалищата и не се е получило не значи че са се опитали да възстановят концертната дейност, а просто са се опитали да си надуят егото, но са видяли, че не могат. Също така и пайнерските сбирки два пъти в годината не са никаква концертна дейност. Когато това стане главният поминък на изпълнителите, тогава може да го наречеш концертна дейност. До тогава, това си е само една инвестиция за напудряне на егото на фирмата, от коятно не печелят абсолютно нищо, дори влагат повече от колкото получават.

Пиле, никой не омаловажава старанието на Глория, нито пък отрича нейните успехи. Успокой се малко... Глория е име, който много хора харесват, аз също я уважавам, но чак да се прехласвам колко е невероятна, защото ще пее в пет читалища... и да плюя "Ирини и Ивани" е повече от жалко, честно. Фен си, окей, бъди си фен... ама стъпи малко на земята. Що за глупости са това?! Едните фенове били пияндета (Роксана) и друсалки (Ирина), ами на Глория какви са?! Нима не може да им/ви се лепни етикета "най-счупените" примерно... Едва ли ще ти е много гот... ;) Така че с квалификациите по-полека. И като тръгна да надуваш имиджа на Гло... интересно ми е колко от над 70-годишните, както си посочил в поста си, ще отидат на концерт на Глория... Или изобщо на какъвто и да било концерт. Много ми е любопитно, да... искам снимков материал на присъстващи гости, надхвърлили тази пределна възраст към истинския живот... (отвъд) ;)

 

Мисля, че е грешно да се твърди, че Глория се опитва да върне позициите на поп-фолка и да го върне на концертната сцена.

То не само е грешно, но е абсурдно и смешно. Нито Глория е поп-фолка, нито поп-фолкът е Глория... никой нищо не възродява, не възвръща и т.н. Както феновете на Примката вече казаха, Глория и миналата, и по-миналата година, и от 1994-та година си прави някакви такива изяви. Няма лошо. Друг е въпросът вече колко са медийно отразявани, колко са били посещавани, развивани през годините и т.н., и т.н.

 

1. Относно Симона, нормално е да се опитва да я лансира. Дъщеря й е, и за нея ще направи всичко, както вашите родители за вас. А от друга страна, като майка й е известна, трябва да се възползва и тя и Глория като нейна майка да постигне максимално всичко, което може по нейните сили. Стига сте се правили на чукнати, че не разбирате защо я кара навсякъде. Та ако Глория не я кара, кой?

 

2. Е, мини, мини, колко да било мини тогава?

Сега е обявила пет концерта и казва че ще има още. Мисля, че този път се опитва по-голямо да го стори.

1. Относно теб... Не е нужно Глория като пръдне и да предлагаш екстремента за нова есенция за домашен ароматизатор. Защо трябва да се оправдава дългосрочна концепция, която през годините се е видяло, че е обречена на провал. Глория има песни за детето си, снимала я е като малка, има сигурно над пет дуета и не знам колко съвместни участия. Нещо взимат да ми стават като Силвия и Теди Кацарови, скачени съдове, и втората без първата не може... Не става бе, просто не става... че Симона вече и бенд си има, ай сиктир!

Давам веднага друг пример - като контрааргумент. Тони Стораро и Фики - в различни компании, в различни стилове... Имаха един първи успешен дует - бащата представи сина... Оттам насетне да се оправя сам - с каквото може му помага навярно, но не го бута така нагло, защото най-малкото е агресивно и прекалено, и втори път, при Симона е чиста форма на нехаресване... Фики хората си го харесаха още от първата му поява.

2. Тя е обявила пет концерта, но нито в рекламните визии, нито в текстовете се посочва някъде нещо за извънредно турне, така че темата е с наистина подвеждащо заглавие.

 

На мен не ми харесва само, че като въшност Симона се доближава да Глория, а може да изглежда по-младежки, по-готино, но пък нека е и така - нека си е различна. Няма лошо, гласовита е. Наследила е таланта, дано е наследила и достойноството и да не я видим разкрачена някъде.

 

Ти добре ли си?! Да ми сравняваш Симона с Глория?! Пълен абсурд.

Симона иска да прилича на Глория, но нито има нейната фигура, нито нейния глас, нито, навярно, и нейния характер. Тя си е глезлата на мама и по всички чупки и стойки това си личи. Ако Глория е борбена мадама, която знае какво да си поиска и как да го получи, то отрочето видимо е свикнало всичко да получава накуп... Не че има лошо де, но да ми се съпоставят двете, и то цялостно като артист-изпълнители, е просто нелепо. Нито съм го чул, нито съм го видял, този чутовен талант. И едва ли ще го видя - посредствена е, не защото се прави на майка си, а за това, че се прави на такава, каквото всъщност не е. Колкото до достойноството, не знам Глория колко е достойна, но знам че със сигурност Симона не е от най-достойните ;)

Link to comment
Сподели в други сайтове

Сега проблем ви стана бройката на концертите, като са 5 значи е супер незначимо, според вашите сметки.

Че 95% от Пайнер нямат и 1 в годината! Другите 5 са Ивана, Глория и Веско Маринов.

Никой не е казал, че е кой знае какво, просто заслужава минимум потупване по рамото за начинанието.

Например в една Ябланица няма нито дискотека, нито едно свястно кафене дори. Кой би пожелал да пее там по собствена инициатива... никой. Но ще е интересно де, бъкано е с мангали.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Сега проблем ви стана бройката на концертите, като са 5 значи е супер незначимо, според вашите сметки.

Че 95% от Пайнер нямат и 1 в годината! Другите 5 са Ивана, Глория и Веско Маринов.

Никой не е казал, че е кой знае какво, просто заслужава минимум потупване по рамото за начинанието.

Например в една Ябланица няма нито дискотека, нито едно свястно кафене дори. Кой би пожелал да пее там по собствена инициатива... никой. Но ще е интересно де, бъкано е с мангали.

 

 

Наистина ли не можеш да схванеш, това което пишем?

 

Това е все едно Преслава да е продала 2000 бройки от последния си албум и Гло да направи 2001 бройки от нейния и да се обяви, че е върнала традицията да се купуват албуми.

 

Просто е смешно.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Наистина ли не можеш да схванеш, това което пишем?

 

Това е все едно Преслава да е продала 2000 бройки от последния си албум и Гло да направи 2001 бройки от нейния и да се обяви, че е върнала традицията да се купуват албуми.

 

Просто е смешно.

 

Е това е супер глупав пример. По цял свят, в цяла Европа, на Балканите също всеки изпълнител залага на концертна дейност, а не на клубна. В България и по-точно в поп-фолка това беше правилната стратегия до 2003-4 година. Така се градяха имена. А сега нищо...едни никакви песни, за клубовете след 00:00, измислените певици влагат яко в клипове и песни да се съзтезават коя ще я въртят най-много в клубовете и да не би някоя ако не пусне песен да изпадне от борда.

Концертна дейност няма. А трябва да има. Глория прави, но малко на брой са концертите й в България през последните години. Сега виждам че активно ще почва пак с концертната дейност. Това е най-печелившото и обхваща най-голяма възрастова група. Тея днешните как да направят самостоятелни концерти из страната, на вход, като не ги приемат сериозно. Та те нямат песни за концертна сцена. Ето там е разликата. И ще дишат прахта на Глория, Камелия, Ивана и никога няма да са най...

Link to comment
Сподели в други сайтове

A, ето, че някой схванал какво говоря. Изпълнители като Глория имат дискографията за концертна сцена, имат поведението, имат самата сцена - нещо, което новите имена , залагащи на комерсиална музика нямат. Тук-таме някоя прави фолклорна песен, но не говорим за фолклорни концерти. Факта, е , че Глория си го може, и това е.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Наистина ли не можеш да схванеш, това което пишем?

 

Това е все едно Преслава да е продала 2000 бройки от последния си албум и Гло да направи 2001 бройки от нейния и да се обяви, че е върнала традицията да се купуват албуми.

 

Просто е смешно.

Ако все още има някакви традиции, те са заради имена като Глория. Ти миналата година се скъса да я омаловажаваш, че е с най-продаван албум, като намекваше, че едва ли е продала повече от 1000-2000 бройки. И така да е - нейни са си и е продала ПОВЕЧЕ от Преслава, която няма албум. И от Галена и дуетното й албумче. Сети се защо е така и дали е без резон. След години ако питат Преса и Галена кой им е най-големият успех, сигурно ще посочат някоя песен с милиарди гледания, която може и да е изтрита. Ама когато не си направил един концерт, на който да защитиш уж реалните милиарди гледания и да видим колко хора ще се бръкнат да те слушат доброволно на трезва глава как ПЕЕШ, няма как да знаем фактор ли си или не си. Нямаш ли биография, си никой.

Между това да си актуален и това да те възприемат насериозно и да те уважават има огромна разлика. Българинът винаги е харесвал някакви певци само защото в дадения момент са били актуални - понеже му е много важен стадният принцип, и като им мине модата, ги разлюбва. Аз не виждам актуалните да помислят след време как ще си движат кариерата. Ще станат по на 40 години и още ще са само по баровете, което ще е жалко. Щом подкрепяш тях, ок.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ако все още има някакви традиции, те са заради имена като Глория. Ти миналата година се скъса да я омаловажаваш, че е с най-продаван албум, като намекваше, че едва ли е продала повече от 1000-2000 бройки. И така да е - нейни са си и е продала ПОВЕЧЕ от Преслава, която няма албум. И от Галена и дуетното й албумче. Сети се защо е така и дали е без резон. След години ако питат Преса и Галена кой им е най-големият успех, сигурно ще посочат някоя песен с милиарди гледания, която може и да е изтрита. Ама когато не си направил един концерт, на който да защитиш уж реалните милиарди гледания и да видим колко хора ще се бръкнат да те слушат доброволно на трезва глава как ПЕЕШ, няма как да знаем фактор ли си или не си. Нямаш ли биография, си никой.

Между това да си актуален и това да те възприемат насериозно и да те уважават има огромна разлика. Българинът винаги е харесвал някакви певци само защото в дадения момент са били актуални - понеже му е много важен стадният принцип, и като им мине модата, ги разлюбва. Аз не виждам актуалните да помислят след време как ще си движат кариерата. Ще станат по на 40 години и още ще са само по баровете, което ще е жалко. Щом подкрепяш тях, ок.

 

Не я омаловажавам.. но не я и надценявам. Глория не продава нищо значимо ... ако на 2000 копия наричаш успех,...съжалявам... аз съм живял и тогава, когато правеха по над 100к на албум.

 

И да, Преса и Жалка ще продадат доста повече в днешни дни по простата причина, че децата ги харесват, а те купуват. Фолклорните албуми се купуват от хора 60+ също.

 

А за концертите... това, че Гло направила 5 в читалище и Преса е направила 3 на същия принцип, как едната възвръща концертната дейност???

 

Толкова сте залюпени и вманиачени в кралицата, че не виждате на 1 метър пред себе си. А още по-малко усещате как ви манипулират с подобни статийки.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Не я омаловажавам.. но не я и надценявам. Глория не продава нищо значимо ... ако на 2000 копия наричаш успех,...съжалявам... аз съм живял и тогава, когато правеха по над 100к на албум.

 

И да, Преса и Жалка ще продадат доста повече в днешни дни по простата причина, че децата ги харесват, а те купуват. Фолклорните албуми се купуват от хора 60+ също.

 

А за концертите... това, че Гло направила 5 в читалище и Преса е направила 3 на същия принцип, как едната възвръща концертната дейност???

 

Толкова сте залюпени и вманиачени в кралицата, че не виждате на 1 метър пред себе си. А още по-малко усещате как ви манипулират с подобни статийки.

Първо, не знаем с точност бройки. Само знам от достоверни източници, че миналата година Глория и Азис са продали най-много, а не Жалка с нейното албумче. 2000 като бройка ти си го фиксира. По-добре това, отколкото да си изкупува сама тиража като Мара и накрая да получи незаслужена награда и да я побъркат от хейт. Аз ти казвам лично, говорил съм с търговци, а не като теб наизуст - Глория е продала повече от Галена миналата година и точка. Само децата не стигат, за да се купи един албум. Ако не купуваш албуми и не ходиш по концерти, замълчи, моля те, щото от вашите клишета ми се повръща. Ще продължа да го казвам - и Лили Иванова не прави милиони, но концертите й са фраш и там са хора на всякаква възраст. Глория може и да не стане като нея, но поне има едно ниво, което Преса и Галена никога няма да имат. Дори само с концерта си в НДК миналата година направи много, затова и Пайнер побързаха да се отъркат в успеха й, въпреки че и едно цвете не й поднесоха - може би очакваха провал. Иначе после четяхме, че "успехът на Глория е успех за целия жанр". Мне, бройте си там гледанията, участията и лайковете - нали те са успехът...

Абсурд е някой да ме манипулира със статийка, когато аз го виждам и чувам - на Глория се гледа по друг начин, отколкото на другите певици, макар да се водят в рамките на една и съща гилдия и жанр.

Link to comment
Сподели в други сайтове

 

 

Нали знаеш, че всички, които си споделил са с вход свободен. А специално последната е от Павликени, където Жалка събра сигурно около 4-5 хиляди... а тук има не повече от 1200 души.

 

Песните на Лили са всепризнати.. тези на Гло не са... масово не се знаят, а пък и няма такива шлагери, които да събират всякаква аудитория.

 

А за това, че си говорил с търговци... нищо не означава. Нали знаеш, че 3000 копия у нас са нужни, за да бъде обявен от МОН за нещо значимо. Аз не помня Глоринда да е имала такъв от 15 години насам. Виж Преса имаше през 2008ма (или 2007).

 

А тука Фокса ни залъгваше, че Еротика бил направил 100к оборот чрез Булсат. Че той ако имаше такива продажби щеше да е 20 пъти диамантен албум.

:mf_surrender:

 

Много сте вманиачени...

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...