Jump to content



Митко Димитров: Трудно бих приел изпълнител, който е напуснал озлобен от неуспеха си


Препоръчани коментари

2_mitkopainera.jpg

 

Инж. Митко Димитров е един почитател на рока с образование на машинен инженер и нюх към онези елементи в музиката, които ще се харесат на най-много хора.

За него казват, че е стриктен и безкомпромисен в своята работа, като държи твърде изкъсо звездите, които продуцира в своята музикална компания „Пайнер".

Самият той споделя пред „168 часа", че е основал фолкимперията си преди 25 години с виждания за пет лета напред и мечти за след десет. Димитров е умел бизнесмен, горд баща и предан съпруг на своята ученическа любов Мария, с която като млади мечтаели само да бъдат образовани, можещи, полезни за обществото личности и успели за себе си хора.

 

- Г-н Димитров, как ще коментирате последната атака срещу попфолка отпреди седмици, когато фейсбук страницата на събитието "14 години телевизия "Планета" бе залята от многобройни подигравателни коментари?

 

- Не мога да приема подобно негативно отношение. Насила не караме никого да идва на концертите ни. На никого нищо лошо не правим, а всички те си мислят, че им пречим. Вместо да се доказват с успехи, те се доказват с отрицание.

 

Ние имаме огромна база от хубави песни, които се приемат от нашите почитатели, част от които ще пресъздадем на живо с оркестъра на Дани Милев. Уверени сме, че това ще е прекрасен концерт, подобен на концерта по случай 20- годишнината на фирма "Пайнер". Тогава също се пяха хитове през годините, но сега ще ги направим с оркестрово изпълнение.

 

- Изказаха се предположения, че фирмата сама е инициирала този шум, макар и под отрицателен знак, за да привлече още повече интерес към събитието.

 

- Подобна идея е абсурдна.

 

- Вашата музикална компания в последно време се раздели с част от изпълнителите си, сред които Андреа и Крум. На какво се дължи това отстъпление?

 

- От самото начало взаимно сме приели съответните правила за бъдещата ни съвместна работа с нашите изпълнители. Спазвали сме ги до раздялата ни, пак приета взаимно и от двете страни. Винаги сме се водили по време на съвместната ни дейност от идеята за успеха. Когато в някоя от страните се появи съмнение, че заедно няма да го постигнем, естествено е да се разделим. Благодаря им за положените усилия и им пожелавам да намерят по-правилен път за своя успех. Каквото можахме - направихме един за друг.

 

- Може би най-шумно бе скъсан договорът на певицата Камелия досега. От какво бе породен този конфликт?

 

- Не зная да е имало конфликт. Тя имаше свободата да прави каквото си поиска.

Дори и да ме критикува на публични места,включително и на концертните изяви, които сме й предоставяли. Не се мисля за безгрешен и винаги съм приемал това градивно. Работили сме точно по правилата, които сме договаряли и приели. Категорично декларирам, че сме ги спазвали. Учудвам се, че след като се разделихме, тя критикува тези правила, които и тя самата е приела. В момента, както се казва, "нямаме отношения".

 

- Деси Слава също напусна компанията ви, но днес отново е част от нея. Лесно ли бихте приели всеки артист, който "бяга" от вас, а после отново търси подкрепата ви?

 

- Трябва да усетим прелом в мисленето му. Деси Слава е голям талант и аз винаги съм казвал, че в рамките на фирмата най-добре би го развила. Сега се разбираме прекрасно и забелязвам, че тя оценява реално и адекватно ситуациите и с нея лесно се комуникира. Трудно бих приел изпълнител, който е напуснал озлобен от неуспеха си, обвиняващ само нас.

 

- Ще бъде ли подновен договорът на Глория, който изтича следващата година?

- Имаме такава огромна база от успешни съвместни години, че ще е чудовищно да ги пренебрегнем, но бъдещето ще покаже.

 

- Вярно ли е, че вие контролирате изцяло публичните изяви на вашите лица и така да се каже, ги държите в пълно подчинение?

 

- Публичната изява, или импресарската дейност, е една от многото дейности, свързани с продуцентско- издателския договор. Тя е резултат от добре свършената работа. Поради това и фирмата я осъществява съвместно с веригата "Планета Пайнер клуб", както и с всички останали заведения, с които работим. Въпреки това ние не бихме могли, а и не би било коректно насила да изпращаме изпълнител, към когото партньорите ни не проявяват интерес. Затова нашата първа съвместна задача с изпълнителя е да предизвикаме интерес към него.

 

- Говори се, че по ваша воля Преслава напусна риалити формата "ВИП брадър", а после се завърна отново в него, но като гост звезда?

 

- След първите две седмици във "ВИП брадър" бяхме поели изключително много нощни участия по клубовете в страната. Имах опасенията, че това ще попречи на доброто й представяне, ако остане и съчетава и двата ангажимента. Динамиката щеше да е убийствена, а поради системното недоспиване имах опасения и за здравето на Преслава. Поради тези причини предпочетох и настоях да бъде освободена от формата.

Източник: "168 часа"/ автор: Хортензия Маркова

Цялото интервю четете в новия брой на в. "168 часа"

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Отговори 68
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

Топ коментиращи в тази тема

Поради тези причини предпочетох и настоях да бъде освободена от формата.

 

Издадоха се за целия цирк на Преслава... :mf_surrender:

 

Иначе хубаво интервю. Димитров винаги е много адекватен, директен и обективен.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Издадоха се за целия цирк на Преслава... :mf_surrender:

 

Иначе хубаво интервю. Димитров винаги е много адекватен, директен и обективен.

 

Нито е хубаво, нито казва нещо ново, нито е адекватен, нито директен, а интервюто е редактирано 50 пъти, както всеки път.

 

Който не знае как се изказва Митака е добре да не коментира. Защото той НЕ говори така....

Link to comment
Сподели в други сайтове

Хаха защо издаде сега цялата нагласена работа на Преслава... 1000%20(29).gif

 

Защото е много "подреден", както всеки път.... :whistling:

 

Във всяко интервю ли ще питат какъв е бил конфликтът с Камелия? Егати баналната работа братче. :mf_surrender:

 

Няма как, Кама е огромна звезда за размерите на шоубизнеса ни. А и го жегна в сърцето само тя, като заговори по същество - за пари!

Link to comment
Сподели в други сайтове

Нито е хубаво, нито казва нещо ново, нито е адекватен, нито директен, а интервюто е редактирано 50 пъти, както всеки път.

 

Който не знае как се изказва Митака е добре да не коментира. Защото той НЕ говори така....

Аз съм го гледал при Слави и ми направи много добро впечатление. Интелигентен човек е.

 

 

В интервюто се говорят все същите неща, които се дъвчат от години, нищо ново, поне в частта публикувана тук .

Link to comment
Сподели в други сайтове

"...бъдещето ще покаже."

Да видим, кой ще клекне - все един трябва да е и като гледам от сега се вижда с тези дискретни изказвания за минали успехи и чудовищни загуби. :whistling:

Макар че "Не заслужаваш" ще му дойде добре като поздрав (да беше станала регионална звезда 5 пъти).

Link to comment
Сподели в други сайтове

Доста добре, както винаги сдържан, искрен..Разбра се, най-накрая, че излизането на Преслава не беше по нейна вина..

 

Може би най-шумно бе скъсан договорът на певицата Камелия досега. От какво бе породен този конфликт?

 

- Не зная да е имало конфликт. Тя имаше свободата да прави каквото си поиска.

Дори и да ме критикува на публични места,включително и на концертните изяви, които сме й предоставяли. Не се мисля за безгрешен и винаги съм приемал това градивно. Работили сме точно по правилата, които сме договаряли и приели. Категорично декларирам, че сме ги спазвали. Учудвам се, че след като се разделихме, тя критикува тези правила, които и тя самата е приела. В момента, както се казва, "нямаме отношения".

 

 

 

Аз какво ви повтарям толкова време?? :whistling: Тя наистина си правеше каквото и иска и беше последната която може да кажа нещо срещу Пайнер, защото я гледаха като писано яйце и тя им се.... Но това са алчността и парите за съжаление..;)

Link to comment
Сподели в други сайтове

В 3-4 интервюта, след като и свърши договора с Пайнер, Кама каза и добрите и лошите страни на работата си там. Тиквеникът обаче се криеше през цялото време...... до това интервю. Е, вече знаем на кой му е вътре от цялата работа - на Митко Пайнера. Той не ще да коментира, защото заканите му от пролетта не се случват. Нали помните? Ще види тя, че не всичко в този бизнес са проценти и инвестиции.... :1000 (29): Е, какво стана година, след като и свърши договора? Участията са си участия, хонорарът си е хонорар, когато иска си плаща да я въртят по телевизи, а когато не ще, не го прави. И накрая излиза, че големите му козове (ТВ Планета и канала в You Tube) са просто книжни тигри и реално показват, че нямат никакво съществено влияние върху кариери, като тази на Камелия. Затова за да не му задават повече въпроси за Камелия накрая приключва сърдито с..... нямаме отношения.

 

:hahaha:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Хаха определено ти се иска да е така...

 

Пайнера си излезе още веднага с мнение и каза, че тя тепърва ще види колко е трудно.

Една година по-късно Камелия тотално изчезна от всякъде. За хитови, дори популярни песни и дума да не става, дори вас ви беше срам от клипа за 1 лев на Камелия наскоро. Язък, че се набута с толкова пари за реклами по сайтове. Май си остана само с няколкото участия на месец, за които нито знам, нито съм чувал. Май нещата не са както искаш да ни ги опишеш Фокси? Не разбра ли че манипулативните ти постове, вече не вършат работа, от както аз влязох тук? Вече няма как да заблудиш хората като преди години...хората не са глупави..;) Всички виждаме какво стана с Кама 1 година по-късно и една Андреа излезе много, много по-хитра и си опече нещата..Рени дори имаше по-добра стратегия след Пайнер.

Няма канал с всичките й песни и концерти, няма медиини изяви, няма интерес, няма песни..Къде видя нещо положително, Господи??!! :lol:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Няма какво да ми се иска. Пайнера лъже като дърт циганин, но вече дори не е интересен. Като казва, че работил по правилата, да каже защо не е вложил своите 25% по договор, във всеки проект на Кама от 2002-ра до 2014-та година? Това са много кинти, изключително много, които ги е платила Кама. Този не спазва никакви клаузи щом става въпрос за пари. Смешник, дори не помни какво е говорил преди време от ярост, че не му се сбъднаха прогнозите за Кама от миналата година и тази пролет.

 

Но да оставим този отдавна ясен спор, в който Митака е капо. Вижте какво говори за Деса и как без да иска я размазва както никога досега. Кретенът триумфира за нейна сметка, като ясно показва с думите си, че тя е клекналата. Тя е унизилата се, а той е махнал само с ръка и е казал: - Подписвайте с тая и бегом на работа! Ужас, ако така се изкаже за Кама, оная ще го изяде с парцалите. А Деса ще мълчи, както винаги е правила.....

Link to comment
Сподели в други сайтове

Няма такова нещо! Нито аз знам, нито ти, нито договора на Камелия го има сканиран! Твоето са си чисти приказки без доказателства, защо да ги приемаме за истина! За истина се приемат официални изявления на страните, Камелия не е казвала, че той не е изпълнил това, а той пък казва, че всичко е наред!

 

Всички разбрахме, че Кама просто искаше пари, пари и пари, за това не е в Пайнер, никой няма да заблудиш, тия времена минаха..;) Тия приказки от 1001 нощи на някой друг..;)

Link to comment
Сподели в други сайтове

Тоя, дето иска пари е само един - Митьо, за това и Преслава набързо е притичкала навън от къщата, да не изпуснат парата.

 

И още нещо, което явно не го побира главата ти, щом спорът е за пари и е между двама души и никой не отстъпва, значи и двамата искат пари, така че стига си повтарял, че Кама искала пари, щом и пенсионерът умира за тях.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Интервютата на Камелия и Митака взеха да стават банални. И двамата да не се правят, че са в добри отношения- личи си каква неприязън има между тях.

 

Между другото, сега обърнах по-голямо внимание на фактът, който Фокси изтъква от доста време насам- че преди да напусне, Камелия е взимала 75%, а Митака- 25%. И изведнъж ми се зароди въпросът- какво всъщност е искала Камелия? Със своите едва 25% той да й плаща всичко ли? А за него каква печалба ще остане от продуктът 'Камелия'?

Съвсем нормално е изпълнители като нея, които взимат такъв огромен процент, да си плащат всичко сами- на практика шефът вече им е дал част от неговата печалба, увеличавайки тяхната. Оттам нататък им дава поле за изява чрез ТВ Планета, каналът в Ютуб и двата концерта годишно + евентуално турне. Наистина, вече сериозно се питам какво повече е искала Камелия освен всички тези неща + 75% от хонорара? 100% от парите ли? Ами не става, как така ще си част от компанията на продуцента, телевизията му у Ютуб профила му, без той да получава нищо от теб?

 

Нека подчертая, че аз не съм застанал изцяло зад страната на Пайнер, защото забелязвам, че не всичко в тази компания е ОК. Но конкретно тази тема ми изникна изведнъж в съзнанието, както ви четях вашите коментари. Не бях гледал досега от този ъгъл, който ИНП всъщност постоянно повтаря ли, повтаря...

Link to comment
Сподели в други сайтове

Доста добре, както винаги сдържан, искрен..Разбра се, най-накрая, че излизането на Преслава не беше по нейна вина..

 

Може би най-шумно бе скъсан договорът на певицата Камелия досега. От какво бе породен този конфликт?

 

- Не зная да е имало конфликт. Тя имаше свободата да прави каквото си поиска.

Дори и да ме критикува на публични места,включително и на концертните изяви, които сме й предоставяли. Не се мисля за безгрешен и винаги съм приемал това градивно. Работили сме точно по правилата, които сме договаряли и приели. Категорично декларирам, че сме ги спазвали. Учудвам се, че след като се разделихме, тя критикува тези правила, които и тя самата е приела. В момента, както се казва, "нямаме отношения".

Аз какво ви повтарям толкова време?? :whistling: Тя наистина си правеше каквото и иска и беше последната която може да кажа нещо срещу Пайнер, защото я гледаха като писано яйце и тя им се.... Но това са алчността и парите за съжаление..;)

Ама как няма да ни повтаряш , нали си негова подлога . Или си мислиш , че просто те бъзикаме ? То тоя беден речник , досущ като на Митьо няма как да е случаен . Не бих се учудил да ползва и профила ти , толкова злоба към Камелия не може да има случаен човек ....

 

Интервюто иначе е много тъпо , но на такъв човек няма как да е различно . Той горкия е толков зле , че взе че си каза всичко - дори и как експлоатира певиците си . Пълен боклук . А свобода Камелия е имала , само защото е умна и сама знае как да я постигне . Това на него не му харесВАше и за това последните 7-8 години я наказваше за щяло и нещяло . Държеше я за престиж , защото е голяма звезда и той го знае . Коя друга би изтраял да го критикува публично ?! Ей за това трябва да уважавате такива, като Камелия - борбени и преми без да цепят басма , когато се налага . За съжаление манталитета ни е такъв , че винаги сме подкрепяли мишкарите и слабите ...

Link to comment
Сподели в други сайтове

Какъвто продуцента, такива и повечето му изпълнители - боклук до боклук... Има ли още хора дето се връзват на манипулации и циркове не си обеснявам само! Преса и Деса са точно за тази компания - бедни осъдени продажни души.... :gun_bandana:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Тоя, дето иска пари е само един - Митьо, за това и Преслава набързо е притичкала навън от къщата, да не изпуснат парата.

 

И още нещо, което явно не го побира главата ти, щом спорът е за пари и е между двама души и никой не отстъпва, значи и двамата искат пари, така че стига си повтарял, че Кама искала пари, щом и пенсионерът умира за тях.

Прочети поста отдолу! Разбира се, че Пайнера е алчник като Камелия! Разбира се, че той работи САМО за пари! Той е просто бизнесмен, но той не го крие, докато Камелия лъже и преиначава нещата, а не излиза да каже:" Мързи ме, искам да не работя, но да ходя на участия и да взимам пари, само за мен, не искам да давам на Пайнер дори и 1%"!

 

Интервютата на Камелия и Митака взеха да стават банални. И двамата да не се правят, че са в добри отношения- личи си каква неприязън има между тях.

 

Между другото, сега обърнах по-голямо внимание на фактът, който Фокси изтъква от доста време насам- че преди да напусне, Камелия е взимала 75%, а Митака- 25%. И изведнъж ми се зароди въпросът- какво всъщност е искала Камелия? Със своите едва 25% той да й плаща всичко ли? А за него каква печалба ще остане от продуктът 'Камелия'?

Съвсем нормално е изпълнители като нея, които взимат такъв огромен процент, да си плащат всичко сами- на практика шефът вече им е дал част от неговата печалба, увеличавайки тяхната. Оттам нататък им дава поле за изява чрез ТВ Планета, каналът в Ютуб и двата концерта годишно + евентуално турне. Наистина, вече сериозно се питам какво повече е искала Камелия освен всички тези неща + 75% от хонорара? 100% от парите ли? Ами не става, как така ще си част от компанията на продуцента, телевизията му у Ютуб профила му, без той да получава нищо от теб?

 

Нека подчертая, че аз не съм застанал изцяло зад страната на Пайнер, защото забелязвам, че не всичко в тази компания е ОК. Но конкретно тази тема ми изникна изведнъж в съзнанието, както ви четях вашите коментари. Не бях гледал досега от този ъгъл, който ИНП всъщност постоянно повтаря ли, повтаря...

Ееее най-накрая някой да види какво искам да кажа!! Толкова пъти се опитах да го обясня...!!!!!!

И винаги питам, не и ли дадоха ПРЕДОСТАТЪЧНО за тези мизерни 25%!!!! Та те я гледаха като кралица в тая компания!

Link to comment
Сподели в други сайтове

Интервютата на Камелия и Митака взеха да стават банални. И двамата да не се правят, че са в добри отношения- личи си каква неприязън има между тях.

 

Между другото, сега обърнах по-голямо внимание на фактът, който Фокси изтъква от доста време насам- че преди да напусне, Камелия е взимала 75%, а Митака- 25%. И изведнъж ми се зароди въпросът- какво всъщност е искала Камелия? Със своите едва 25% той да й плаща всичко ли? А за него каква печалба ще остане от продуктът 'Камелия'?

Съвсем нормално е изпълнители като нея, които взимат такъв огромен процент, да си плащат всичко сами- на практика шефът вече им е дал част от неговата печалба, увеличавайки тяхната. Оттам нататък им дава поле за изява чрез ТВ Планета, каналът в Ютуб и двата концерта годишно + евентуално турне. Наистина, вече сериозно се питам какво повече е искала Камелия освен всички тези неща + 75% от хонорара? 100% от парите ли? Ами не става, как така ще си част от компанията на продуцента, телевизията му у Ютуб профила му, без той да получава нищо от теб?

 

Нека подчертая, че аз не съм застанал изцяло зад страната на Пайнер, защото забелязвам, че не всичко в тази компания е ОК. Но конкретно тази тема ми изникна изведнъж в съзнанието, както ви четях вашите коментари. Не бях гледал досега от този ъгъл, който ИНП всъщност постоянно повтаря ли, повтаря...

Искала е да бъде съ-продъцент и парчетата платени изцяло от нея да не остават в собственост на Пайнер . Но явно е много трудно да го разбереш , въпреки че претендираш за компетентност и това, че си счушал интервютата и на двамата . Е явно не си слушал !

Link to comment
Сподели в други сайтове

Искала е да бъде съ-продъцент и парчетата платени изцяло от нея да не остават в собственост на Пайнер . Но явно е много трудно да го разбереш , въпреки че претендираш за компетентност и това, че си счушал интервютата и на двамата . Е явно не си слушал !

 

Е да, това за правата е кофти, че остават у Пайнер, но Камелия какво повече е искала, при положение, че му е давала само 25%? Че различно ли щеше да бъде ако му даваше 50% и с около 25% от своите той й плащаше всичко- ами не, просто в случая процентът е бил по-висок за нея, за нейн личен престиж. Но това изисква и някакви жертви- правата над продукцията. Не може тя да взима 100% и той да я включва в своята медиина група, да я върти по телевизиите си, по интернет каналите си, да я кани на концертите си... и да не получава нищо.

 

Според мен Десислава в момента е точно на вторият тип договор- взима 50% за себе си, а Митака отделя част от другите пари, за да я подпомага. И към 25% си остават за неговата хазна. Това е много добър договор, като изключим, че той навярно й взима правата на абсолютно всичко, дори и създаденото от нея- причината да го напусне преди толкова години. Но вариантът пак е по-добър отколкото да се чуди дали ще успее да направи успешен проект само чрез единия Ютуб.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ти зле ли си , или да ?!? Камелия плаща всичко от-до , ясно ли ти е че клиповете и струваха по 10 хилки и нагоре , кавърите и - също , албуми и всичко останало - абсолютно нищо не е плащано от него . Тея 25 процента , които тя му плаща за какво са ? За ротация и да ходи по концерти - където и той имаше кирия да присъства тя , че да му вдига нивото . Тя си е плащала по над 1000 лв. за участие само и само за ротация и присъствие на 2 концерта - това са по над 10 000 на месец . Ти ако тръшкаш пари , като поп и имаш малко акъл , няма ли да искаш поне на платеното ИЗЦЯЛО от теб да останат твои правата ? Той не и е бил продуцент в крайна сметка , че да му снася повече от тея проценти .

Link to comment
Сподели в други сайтове

Заспах докато четох това интервю, направо. Голяма скука! :1000 (29):

Нищо ново, нищо съществено и различно! А това за Преслава на всички ни е ясно. Пък коментарите за правила, спазване и Камелия ха ха ха! Всички знаем за каква алчност за пари има, а сега заговорил за правила. Хайде да измисли ново 20.

image.jpg.62e5dcb4645c5400d838b8c6f96e9856.jpg

 

Пожелай му "Да гори в любов"! :wub_anim:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ами то неговото продуцентство в крайна сметка се е свеждало до това да не й дава само 50%, а цели 75%- повече от на всички останали, освен може би Глория и Ивана (май и техните проценти бяха такива или греша?). На практика й е казал 'Ето, давам ти повече пари от на всички останали, дори и от златните си кокошки Преслава и Галена, ти се оправяй както намериш за добре'. И ти сам изчисли, че тези 25% са около 1000 лева, че и повече- тоест на месец е взимала 10 000 отгоре, достатъчно за да прави супер песни и клипове на всеки 3-4 месеца и чисто за нея да остават към 2000-2500 лева от участие. Но правата се полагат на компанията, щом внася само 25% от хонорара си за Пайнер. Все пак за тези проценти той й дава огромно поле за изява.

 

Наистина, тази вечер се замислих от съвсем миролюбива гледна точка към феновете, че Камелия очевидно е искала прекалено много, разчитайки само на голямото си име. И все пак Митака някак си е бил готов да й го даде, преди да дойде Десислава с едно съвсем нормално предложение за договор (както твърдеше Фокси). Естествено, че ще избере варианта с Десислава!

Link to comment
Сподели в други сайтове

Един хубав клип струва над 10к. , една хубава песен - и тя толкова . Когато си плащаш всичко сам и нямаш спонсор или продуцент и ти ще мислиш , като нея . 10 000 на месец от нея не му ли стигат за ротация ? Не е ли и нагло да не дадеш правата на песни и клипове на изпълнител , който си е плащал сам всичко ? 10 000 за една ротация са адски много , че да има и права над неща за които не се е бръкнал . Там е ябълката на раздора . Не ми давай за пример Преслава , която е поета от всякъде от Пайнер и бутана , та бутана . Тя за песен не знам дали е плащала , камо ли за клип . Какви претенции да има тя , като дори се говори че е на заплата там ?!

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...