Jump to content



Емануела: Напускам Ара Мюзик


Препоръчани коментари

  • Отговори 48
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

Топ коментиращи в тази тема

Точно пък Емануела да се оплаква, че нямала развитие е смешно. Тя самата от 2-3 години не си обръща внимание на кариерата и проектите, какво очаква от продуцентите си? Ако ще не в Пайнер ами в космоса да отиде с този метод на работа развитие няма да има. Иначе има хляб в нея ако се стегне може да постигне нещо.

Link to comment
Сподели в други сайтове

значи, да очакваме Преса в дует и с Емануела 1000%20(19).gif

Със сигурност!!! Преса, Емануела, Оцко + Росен Димитров. Вече ще може да работи с Оцко. Интересно ми е какво ще стане с "Да те имам", дали ще пусне песента с финална версия.

image.jpg.62e5dcb4645c5400d838b8c6f96e9856.jpg

 

Пожелай му "Да гори в любов"! :wub_anim:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Тази Емка я въртят до спукване по ФЕН ТВ и Балканика ТВ и всеки в Пайнер сериозно би и завидял за ротацията. Но, след като върза здраво Динев-син, що да дава 50% от хонорара си на Виктор Късъмов, заради някаква ротация? А и Виктор що да се занимава с нея, като си е структурирал бизнеса така, че чалгата не е повече от 50% от него? Преди някъде година споменах, че едни ден всичко ще си стане като през 1998 година - 1-2 телевизии, които ще въртят всички изпълнители. Вижда се края на монопола на продуцентите. Той ще свърши точно така, както се приключи с касетите и с дисковете. Интернет направи издателският бизнес излишен точно така, както You Tube ще направи излишна нуждата от музикални телевизии. И срещу това продуцентите нямат полезен ход. Даже ще ви кажа кое е следващото, което ще е на дневен ред съвсем скоро. Всеки ще поиска да има собствени канали в тубата и бокса.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Тази Емка я въртят до спукване по ФЕН ТВ и Балканика ТВ и всеки в Пайнер сериозно би и завидял за ротацията. Но, след като върза здраво Динев-син, що да дава 50% от хонорара си на Виктор Късъмов, заради някаква ротация? А и Виктор що да се занимава с нея, като си е структурирал бизнеса така, че чалгата не е повече от 50% от него? Преди някъде година споменах, че едни ден всичко ще си стане като през 1998 година - 1-2 телевизии, които ще въртят всички изпълнители. Вижда се края на монопола на продуцентите. Той ще свърши точно така, както се приключи с касетите и с дисковете. Интернет направи издателският бизнес излишен точно така, както You Tube ще направи излишна нуждата от музикални телевизии. И срещу това продуцентите нямат полезен ход. Даже ще ви кажа кое е следващото, което ще е на дневен ред съвсем скоро. Всеки ще поиска да има собствени канали в тубата и бокса.

хаха и естествен въпрос след такива разсъждения...Защо тогава всички тичат в Пайнер от Фен? И колко от АКТУАЛНИТЕ чалга певци са самопродоциращи се , освен Азис?? Който има гърба на всички телевизии и компании..Емануела ЩЕ бъде в Пайнер!Помнете ми думата.

Link to comment
Сподели в други сайтове

хаха и естествен въпрос след такива разсъждения...Защо тогава всички тичат в Пайнер от Фен? И колко от АКТУАЛНИТЕ чалга певци са самопродоциращи се , освен Азис?? Който има гърба на всички телевизии и компании..Емануела ЩЕ бъде в Пайнер!Помнете ми думата.

 

Щото са заблудени овчици, които скоро ще започнат да напускат, по ей такива обичайни причини.....

 

Джамайката се маха от "Пайнер", не правели нищо за него

Link to comment
Сподели в други сайтове

Щото са заблудени овчици, които скоро ще започнат да напускат, по ей такива обичайни причини.....

 

Джамайката се маха от "Пайнер", не правели нищо за него

 

Кой е Джамайката, някой правил дует с Теди Ал..моля те.. :1000 (29): Ти все едно за Константин ми даде линк.. :mf_surrender:

 

И къде беше докато Галин обясняваше във Фолкмаратон колко много прави Пайнера за него и му помага във всяко едно отношение? Защо някой от големите не се оплаче? Защо все тези от 10-та глуха реват...замисли се.

 

Фен тв е буквално на ръба на фалита..Те нямат никой вече..докато Пайнер пак остава единствен лидер със силните имена на фолка..

Link to comment
Сподели в други сайтове

Кой е Джамайката, някой правил дует с Теди Ал..моля те.. :1000 (29): Ти все едно за Константин ми даде линк.. :mf_surrender:

 

И къде беше докато Галин обясняваше във Фолкмаратон колко много прави Пайнера за него и му помага във всяко едно отношение? Защо някой от големите не се оплаче? Защо все тези от 10-та глуха реват...замисли се.

 

Фен тв е буквално на ръба на фалита..Те нямат никой вече..докато Пайнер пак остава единствен лидер със силните имена на фолка..

 

Аа, ама тогава Теди Ал беше някоя, правила дует с Джамайката! :1000 (29):

 

Ами даа, то и Камелия така беше казала в едно интервю, "Пайнер" като продуцент е отлично за млади изпълнители, за по-утвърдили се обаче става излишен като продуцент, защото им взима процент от парите, които изкарват, а реално какво прави за тях? Те сами и песните, и клиповете си движат, а доста често и си ги финансират, участия може би понякога даже сами си намират, тогава "Пайнер" им служи само за платформа, за реклама. За същото би им служил и ако им е само издател, даже няма да им взема процент тогава, ще им е по-изгодно. Или ако иска да е продуцент, да взима процент от хонорарите, да им помага, дори да не им отпуска кой знае какъв бюджет, поне с идеи, с мисъл.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Значи злобичката на такива като "трибуквената анонимка" не е подкрепена с нито един факт, но пък аз обичам да съм точен, че такива ментаци като него, след това само да реват безпомощно. Когато им говоря, че с "Десетилетието на чалгата" е свършено, такива с пайнерско-промити мозъци трябва да махнат "пайнерските" очила и малко да се поогледат поне що го пиша. Разбирам, че малко късно са влезли в тези форуми и все още не могат да повярват, че бизнесът се е променил и старите системи за успех вече не вървят, но това си е за тяхна сметка и не Камелия е виновна, за този резултат. А щом Камелия напуска матрицата, дори ти трябва да се чатнат, че големите музикални компании вече не са онази панацея за успех, която бяха преди 10 години. Любимата им Кама, в няколко интервюта специално, за задръстени като тях дебело подчерта, че за нови и млади изпълнители, които дебютират, такива компании са идеални, но за утвърдени звезди, те носят само негативи и са в тежест и компанията на изпълнителя, и изпълнителя на компанията. Предполагам, че от толкова спам в теми за Кама, поне това са запомнили.

 

Сега да видим казаното от Камелия дали важи и за Емануела. Емка навъртя достатъчно години в чалгата. Има достатъчно хитове. Има и предостатъчно клипове. Има и успехи, които са съизмерими с тези на най-актуалните пайнерски звезди, че и по-големи. Защото тя участваше на 2 издания на "Балканските музикални награди" и бе на една сцена със.... смешно е дори да пишем имената, като след това ще сравняваме с Пайнер. Емануела освен това бе със своя програма от поне 30 минути на цяло едно лятно турне на Слави Трифонов. Отделно от това бе водещ изпълнител на цяло едно турне на ФЕН ТВ през 2011 година, което бе с вход и никъде нямаше под 5000 души. Това последното е мираж за Пайнер днес дори при "вход свободен". Много са ми смешни тези, които твърдят, че Емануела била направила кариера заради Оцко някакъв си. Че той правеше за всички в АРА и Диапазон, че дори за онези от Съни, но само на Емануела (и 1 на Алисия) песните от Оцко станаха брутални хитове. Да, верно е, че днес не са същите хитове и изглеждат просто тъп комерс, но за времето си бяха нещо феноменално.

 

Емануела мина 30 години. Тя вече е в сектора на пенсионерките. Време е жената да помисли за личния си живот. И тя го направи по нейният си прост начин, с онзи акъл, за който я бях обявил след едно интервю, за най-тъпото парче в чалгата, защото бе заявила на всеослушание, че.....

 

..... "мъж, който не може да изкарва много пари, не е никакъв мъж"....

 

Това знаменателно проникновение на тази вездесъщта простакеса може да е елементарно и глупаво, но пък за такава с нейния акъл е достатъчно, за да я видим да ражда дете на сина на някой си там брат`Динев от Св. Влас. След като го "върза" с дете и фамилията на баща му вече нямат кой знае колко против нея, тя започва да мисли за кариерата си. Въпроси, които и изникват на прима-виста са същите като онези, които Камелия задава на Митко Пайнера от 7-8 години:

 

- Кога нова песен?

- Кога нов клип?

- Кога Продуцентът ще се държи като такъв?

- Кога ще се сети, че песните и клиповете трябва той да ги прави?

- Кога ще се сети, че за да взима, първо трябва да даде?

- Кога ще има отношение като към Алисия?

- Кога ротация като на Алисия?

- Кога участия като при Алисия?

 

.... и т.н. В крайна сметка днес Емануела е в абсолютно същото положение, като Камелия. Някакъв алчен продуцент, само иска да прибира и е напълно убеден, че не трябва да влага нищо, само защото го е правил преди 10 години. Да де, ама това така не е бизнес, а нещо средно между сводничество и рекет. А само преди 2-3 месеца същата Емануела, на въпроси свързани с напускне на Пайнер от Камелия и бурните полемики в чалгата и в медиите за причините бе казала, че никога не и се е налагало да си търси песни и да си ги плаща и само добавяла нещо от себе си, когато искала екстри в клиповете си. Тогава ми прозвуча доста добре, защото каза, че за тези неща се грижел лично Виктор Касъмов. А този факт, след като тя го признава говореше, че все пак Касъмовите се една идея по-читави от Митко Пайнера и не упражняват тотален геноцид над изпълнителите си. Но щом днес толкова изпълнители напуснаха АРА мюзик и всички изтъкват като причина новият стил на работа, на Виктор Касъмов, който вече е същият, като на Митко Пайнера, значи има проблем в тази фирма.

 

И за да сме коректни трябва да уточним, че нищо такова не се случва при брат му Ненчо Касъмов или пък при Крум Крумов и неговата "Съни мюзик". Никакъв проблем няма и с външните изпълнители, които се ротират по ФЕН ТВ и Балканика ТВ, където двамата братя са акционери 50:50%. Слави и неговите хора се въртят яко, Кама и тя, Азис и всякакви гърци, сърби и румънци запълват успешно нишата на напусналите Ивана, Джина Стоева, а сега и Емануела. Още по-зле за нашата чалга е и факта, че програмата на ФЕН ТВ се пълни с големи балкански хитове, чието място принципно е по Балканика ТВ. Сигурно за дребните пари, които снасят за ротация продуцентите от целите Балкани има бонус и ротация по ФЕН ТВ, но това са си вече взаимоотношения техни, които не са наша работа. Само ще вметна, че ако тези 50-тина имена и групи, които се ротират по двата канала снасят колкото Камелия на месец, то братя Касъмови делкат по 100 бона на месец и никакви мрънкания на техни изпълнители не могат да ги накарат да си мръднат пръста и да харчат готови пари, след като приходите от целите Балкани им влизат сигурно.

 

Освен това, за програмата на двата им канала отговорно мога да заявя, че вече чалгата е под 50% от нея. Това е фундаментално, но и напълно пазарно логично. Защото чалгата очевидно губи позиции, а поп, рок и рап музиката заемат освободената ниша доста бързо. Не случайно стават смешни такива като "трибуквения", които говорят за фалит на ФЕН ТВ, а каналът със своят предшественик ОНИКС ТВ, вече направи 18 години и още си върви в ефира, а Балканика ТВ другия месец ще празнува 10 години в ефир. Иначе Емануела иска е същото от Виктор Касъмов, което искаше и Камелия от Митко Пайнера - продуцентите да си четат внимателно договорите с тях и да погледнат какви са им задълженията, че май са забравили за тази част.....

Link to comment
Сподели в други сайтове

Има логика в думите ти,но да вметна че Камелия не се върти толкова много,може би толкова колкото беше и по Планета.Седенето ми по 3 часа няколко дни на ФЕН,не я видях нито веднъж и това ме доведе до този извод-върти се от дъжд на вятър.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Има логика в думите ти,но да вметна че Камелия не се върти толкова много,може би толкова колкото беше и по Планета.Седенето ми по 3 часа няколко дни на ФЕН,не я видях нито веднъж и това ме доведе до този извод-върти се от дъжд на вятър.

 

Не разваляй и тази тема с маниакалната си обсебеност, да твърдиш нещо доказано невярно. Има няколко теми, с цели интервюта на Камелия, в които тя казва ясно, че дори искала да си плаща на Пайнер, за да я въртят повече. Защото никак не била доволна от ротацията си, а те дори цени не и давали и отговаряли, че не можело, щото имали много изпълнители и нямало как да я фаворизират. Дори в онова интервю от 30 април, Пайнера го твърди гръмогласно. Давай за Емануела, че след всяко твое включване по темата Камелия, все се намира някой да те застреля със снимка от телевизора я на "Престъпно е", я на "Неповторим".

 

Нагледал съм се на постове с величаене на Пайнер и Планета. А всякакви, уж избягали от Касъмовите и Крумчо високопарно заявяваха, че отиват в Пайнер за да печелят награди (Бони). Да разбира конкуренцията (Живко Добрев). Да покажат защо са спечелили публиката в музикално риалити с глас (Пламена). Да композират хитове за звездите на Митака (Джамайката). Да отвее DJ-ите на Митака (Цеци Лудата глава и Галка) и т.н. натегачи, които звучат като "Господин за един ден".

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ставаше дума,не че не я въртят хич ,а че я въртят рядко!Не ми обръщай думите.

По темата-Емануела няма кой знае каква дарба,за да вълнува-с нея и без нея все тая.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Айдееее, до тук бяха Фен ТВ и Ара, малко народна музика и ретро хитове и това е... Алисия и Стораро остават сами на кораба с някой и друг дебютант. Жалко, конкуренцията все пак беше хубаво нещо и роди отделни големи звезди, които не бяха в Пайнер, но станаха емблеми за фирмите, в които се появиха. Емануела я чакаме в Пайнер и естествено с песен от Оцко.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Айдееее, до тук бяха Фен ТВ и Ара, малко народна музика и ретро хитове и това е... Алисия и Стораро остават сами на кораба с някой и друг дебютант. Жалко, конкуренцията все пак беше хубаво нещо и роди отделни големи звезди, които не бяха в Пайнер, но станаха емблеми за фирмите, в които се появиха. Емануела я чакаме в Пайнер и естествено с песен от Оцко.

 

А защо Емануела да не иде при Слави, Крум Крумов или при Ненчо Касъмов, а непременно в змиярника на Митака? Техните изпълнители също ги въртят по ФЕН ТВ и Балканика ТВ и тя няма да губи нищо от досегашната си кариера. Какво ви кара да мислите, че тя е склонна да зареже всичко направено досега и да играе хазартно? Че тя може и сама да се продуцира, след като фамилия Диневи вече я приеха като част от семейството и има здрав гръб в тяхно лице? А защо въобще трябва да пее, като има милионер в кревата? Не забелязвате ли, че посоката на развитие на чалгата не е в окрупняването на бизнеса в 2-3 компании, а точно обратната в последните години? Къде стигна Пайнер, като зложи на доказани крадци като Оцко и Моцко? - май до кривата круша. А Слави с неговите музиканти от "Куку бенд"? - май ст. "Васил Левски", с неговите 50 места за концерт, е разпродаден от Дългия за дни. Всъщност, някой брои ли за кой път Емануела напуска официално "АРА мюзик"? Имам някакъв спомен от преди 2-3 години, че бе напуснала, щото колата и се прецакала в Македония и Виктор не пратил друга да я вземе веднага, а на другия ден....

Link to comment
Сподели в други сайтове

"Фен" е на Касъмови, така че доста ме съмнява Емануела да се излъчва с предстоящите си песни там, щом напуска "Ара" и вероятно няма да се размине без говорене против Виктор. Джина Стоева започна да хвали "Планета", така че явно няма шанс да продължиш да работиш с "Фен" след като си си тръгнал от фирмите на братята.

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Емануела: Отношенията ми с Ара мюзик са приключили!

 

След като в началото на миналата седмица Емануела обяви пред Signal.bg решението си да напусне продуцентската компания, с която работеше досега, днес фолк звездата заяви в социалната мрежа:

 

"Скъпи приятели, държа да ви уведомя, че отношенията ми с Ара мюзик са приключили! Очаквайте нови проекти от мен! Пожелавам на всички усмихнат ден! Благодаря на всички за подкрепата".

 

Певицата вече е ангажирала свой PR и мениджър, който ще се грижи за медийните ѝ изяви и клубните участия.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Toва да се премятат от Ара в Пайнер къде му е логиката? Пак се заробват с договори, с продуценти, проценти и т.н.

Емануела никъде няма да се мести. Най-много да си плаща за ротация. Една по една ще почнат да излизат самопродуциращи се и телевизиите, за да има какво да въртят, ще им играят по свирката - точно така трябва да се процедира, нека този път певцити и певиците да ги поставят в ъгъла и на разни условия!

Link to comment
Сподели в други сайтове

Емануела има абсолютно всички качества, за да е успешен попфолк изпълнител. Гледал съм я на живо на турнето и помня как публиката ѝ се кефеше, красива, при това много красива, с разпознаваем глас, който няма нужда от обработка, за да звучи женствен, пее си песните добре, с усет за хитове, провокативна, но не прекалено, и бързите, и баладите ѝ се получават, хубав псевдоним, готина е, може да прави купон (стига да иска). Сега ще видим и като акъл как е, защото да влезе в "Пайнер", значи да си усложни ситуацията. Ще дава процент и ще се набута в един огромен кокошкарник, а тя не е свикнала на такава гъстота на население, ще трябва директно да се бори с много имена, някои от които с доста добър финансов гръб. За момента аз на нейното място бих останал самопродуциращ се.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Емануела има абсолютно всички качества, за да е успешен попфолк изпълнител. Гледал съм я на живо на турнето и помня как публиката ѝ се кефеше, красива, при това много красива, с разпознаваем глас, който няма нужда от обработка, за да звучи женствен, пее си песните добре, с усет за хитове, провокативна, но не прекалено, и бързите, и баладите ѝ се получават, хубав псевдоним, готина е, може да прави купон (стига да иска). Сега ще видим и като акъл как е, защото да влезе в "Пайнер", значи да си усложни ситуацията. Ще дава процент и ще се набута в един огромен кокошкарник, а тя не е свикнала на такава гъстота на население, ще трябва директно да се бори с много имена, някои от които с доста добър финансов гръб. За момента аз на нейното място бих останал самопродуциращ се.

 

Ако е като Деса, ще я бутат стабилно. А тя не е износена особено.
Link to comment
Сподели в други сайтове

Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...