Jump to content



Гергана окраде химна на Палестина


Препоръчани коментари

Пишете, наистина. Айде да го разкараме най-накрая тоя кърлеж Оцко. Стига му толкова.

От Ара да не му правят мръсно, те сигурно вече са им писали...абе едно време май пак пипаше, но чак толкова нагло не...и дори да е купил или да са му дадени тези вокали, колко трябва да си малоумен, че да ги изтепосаш в песен с подобен текст...но по всичко личи, че не са му чисти работите. Ако бяха нямаше да разтяга локуми на Стоянова, а на Гергана да й казва, че се връзва с нейния текст :gun_bandana: :gun_bandana: :gun_bandana:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Krum

2 часа ·

Оцко има зад гърба си песни в различни стилове и е работил за изпълнители не само от България. Създал е хитове в близо 20 държави, без да анонсира и да парадира с това. Десетки песни, които е създал, са закупени от звезди в Израел, Гърция, Сърбия, Албания, Македония, Мароко, Англия и много други. А много и са откраднати, за което не са му заплатени авторски права. Няколко песни, които е писал за мен, също се радват на вниманието на публиката в много други държави, а в Израел те се превърнаха в огромни хитове. Този музикант не е от вчера и не би рискувал да пусне песен със семпли без уредени авторски права. Всъщност, именно такава е практиката при всички топ композитори, които творят за световните звезди – да използват семпли, като в момента най-актуалните са с ориенталско звучене.

Нелепи са коментарите и нападките срещу него, защото именно това е един от авторите, който създаде модерното звучене в поп-фолка. Всеки композитор има право да ползва семпли, но малко са тези, които могат да ги поднесат в песента така, че тя да се превърне в хит. В момента Оцко използва тази формула и създава изключителни хитове, включително и за изпълнители, които не са популярни – те също успяха да вдигнат името си, благодарение на него и музиката, върху която работи. Прекланям се, че е успял да намери точната рецепта за създаване на хит! Колкото си по-успешен, толкова повече хората насочват поглед към теб и много от тях те намразват... само, защото си извървял пътя към успеха. В случая талантът му е толкова голям, че ще преодолее нападките, а вярвам и ще обори неаргументираните твърдения на незапознати с начина на писане на музика и създаване на аранжименти не само у нас, а и в световен мащаб.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Your message will go to Shadia's Other folder because you aren't connected to her on Facebook.

 

Потърсете и имейла по добре, или този на лейбъла и ако има такъв.

Офф да, в тази папки отиват като не си приятел с някой и често не се забелязват тези съобщения. Да й искаме приятелство :girl_witch:

Link to comment
Сподели в други сайтове

"Георги Русев като ми писа..." - Жоре, звезда си. :ддд

Хаха ;d Ами, да, още като се спомена тук й казах, но... Тъпо се получи, но ще й е за урок да не се доверява и да участва по-дейно в изготвянето на проектите си, а и най-после излязоха кирливите ризи на Оцко...

 

По принцип интервюто беше за понеделник, интересно стана, че са го отменили за вторник - съвпадна със скандала. ;d

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ето и мейла за контакт.

 

shadiamanagement@gmail.com

 

Взех го от официалната и страница.

https://www.facebook.com/pages/Shadia-Manso...p;tab=page_info

 

Последно кой ще пише писмото?

Повече хора да им пишем, даже мисля да цитирам Оцко, че приятелите му в Мароко знаят и са съгласни :1000 (29):

Link to comment
Сподели в други сайтове

Повече хора да им пишем, даже мисля да цитирам Оцко, че приятелите му в Мароко знаят и са съгласни :1000 (29):

 

И името и фамилията му написах.

 

И казах, че е македонец. :3fdb8960598fa63e:

Link to comment
Сподели в други сайтове

ми драснах и едно-две писъмца.

 

Дано съди Оцката, ама Гертруд да не я закача. И без тва и е тежко.

Постнете песента на стената й, така най-много ще се забележи.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Вие луди ли сте бе ? Гергана от години не беше нацелила хит, а то феновете и тръгнали да пишат да я съдят, ало ? Оставете момичето да се завърне, голяма работа. Оцко след тоя резил едва ли ще му се довери някоя певица и ще отиде в кофата, но пък не може да му се отрече че направи яки песни.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Сега прочетох интервютата на Оцко и Гергана и че Оцко не смята да преправя песента. Според мен по-добре да я променят, ок - казват, че няма лоша реклама, но след като скандалът вече е факт не виждам причина да не сменят частите, в които се чува гласът на палестинката. Дори и без този рефрен "Твоите думи" си остава базирана на въпросния химн (припевът е 1:1), но поне няма да се чува текстът за войни и танкове.

 

Браво на Камелия, че подкрепи Гергана.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Вие луди ли сте бе ? Гергана от години не беше нацелила хит, а то феновете и тръгнали да пишат да я съдят, ало ? Оставете момичето да се завърне, голяма работа. Оцко след тоя резил едва ли ще му се довери някоя певица и ще отиде в кофата, но пък не може да му се отрече че направи яки песни.

Ще съдят Оцко. При покупката Гергана не е знаела че песента е с неуредени права и за Паластинските мотиви вътре.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Сега прочетох интервютата на Оцко и Гергана и че Оцко не смята да преправя песента. Според мен по-добре да я променят, ок - казват, че няма лоша реклама, но след като скандалът вече е факт не виждам причина да не сменят частите, в които се чува гласът на палестинката. Дори и без този рефрен "Твоите думи" си остава базирана на въпросния химн (припевът е 1:1), но поне няма да се чува текстът за войни и танкове.

 

Браво на Камелия, че подкрепи Гергана.

Гергана каза, че иска за Наградите да я променят, ако участва.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Гергана каза, че иска за Наградите да я променят, ако участва.

Супер, това е правилното решение - дано оня не се дърпа и си оправи кашата, защото наистина никой не го споменава него и Гергана обира всички негативи. Не съм гледал още интервюто й, само статиите прочетох.

Да махнат вокалите и да изсвирят мелодията с някакъв инструмент и толкова. Не е трудно.

+1

Link to comment
Сподели в други сайтове

Гергана направи фурор обаче. Забрави се за нови песни, албуми и клипове вече трети ден насам. Клипчетата с интервюто в Сигнал едва зареждат. За добро или лошо, направи БУМ с това завръщане, да не изпуска момента като Магда. Нищо чудно и някоя голяма награда да вземе тая година, ако се стегне - певица, песен или пък клип, от нея си зависи единствено. С постоянство, хубави песни и т.н. Успех й пожелавам! Личи си, че тя това не го е искала. Дано наистина този път има успех, а Оцко .... :mf_surrender:

image.jpg.62e5dcb4645c5400d838b8c6f96e9856.jpg

 

Пожелай му "Да гори в любов"! :wub_anim:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Сега ще почне едно масово преправяне на песни - тия, които в момента са поръчани и са им сложени вокали - така че тия, които са си планирали песен на Оцко като скорошен сингъл, ще я сложат по-нататък във времето според мен. Със сигурност има доста поръчани песни, така че тая година ще излязат още негови, но нови не знам дали ще продължават да поръчват и ако го правят, ще са много по-взискателни. Оцко няма да може да издържи на същото темпо като продукция, но да издава без заимстване, сигурно ще си вдигне цената, ще почне да работи по-бавно и ще има едно леко преориентиране към други композитори. Сигурно тия Пашев, Ганев и Драганински. Това ми е прогнозата.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...