Jump to content



Ивана за... жанра и промените в него


Препоръчани коментари

Искрено се радвам, че Ивана има смелостта и възможността да говори за проблемите в жанра. Другите все още са зависими, страх ги е и освен за "проекти" за друго няма шанс да ги чуеш да говорят. И това определено боли и си личи от коментарите тук.

И е супер елементарно да чуеш "абе, права е, ама защо точно тя"... ами тя, защото има дупе да се изправи и да каже нещата в очите, без заобиколки и без лицемерие. Тя, защото има страхотен репертоар, собствен стил и защото е ИВАНА, а не Юнона, Милица, Траянка и т.н.

Когато Камелия говореше за тези проблеми , Ивана беше въпросния троянски кон , и правеше дудуци на Пайнера, стига се излага и ти ...

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Отговори 46
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

Тези Иванови само се излагат! Ако е имала дупе, тя го има де, щеше да спре да прави бози, а по-различни песни, по-рисковани - каквото прави Глория!

И това всеки го може, да излезе и да говори, бих написал даже една турска дума, която си я употребяваме често - лаладжува, защото Ваня Калудова прави само това, само и единствено, в нея няма никаква промяна, никакъв хъс за промяна на нещата, каквито има при Глория още от 2005 и при Камелия.

Даже не ми се вярва, че Камелия мина пред Ивана по всички показатели, но така става когато се вземеш прекалено насериозно и ти излъскат до такава степен образа, че да почне да ти пада лаченото. Ивана в рамките на 4-5 години се сгромоляса адски силно. Така й заеха мястото, че като че ли сега за Ивана няма такова в жанра.

Редактирано от pacho
Link to comment
Сподели в други сайтове

Тези Иванови само се излагат! Ако е имала дупе, тя го има де, щеше да спре да прави бози, а по-различни песни, по-рисковани - каквото прави Глория!

И това всеки го може, да излезе и да говори, бих написал даже една турска дума, която си я употребяваме често - лаладжува, защото Ваня Калудова прави само това, само и единствено, в нея няма никаква промяна, никакъв хъс за промяна на нещата, каквито има при Глория още от 2005 и при Камелия.

Даже не ми се вярва, че Камелия мина пред Ивана по всички показатели, но така става когато се вземеш прекалено насериозно и ти излъскат до такава степен образа, че да почне да ти пада лаченото. Ивана в рамките на 4-5 години се сгромоляса адски силно. Така й заеха мястото, че като че ли сега за Ивана няма такова в жанра.

 

Това, че са бози е мнение само и единствено тук. Трябва да си супер зле за да кажеш, че (ПАК ИЗБРОЯВАМ) песни като "Остави ме", "Цял живот", "Закъснях", "По всяко време" и 'Магьосница" са бози.

При Ивана има хъс, но тя го е насочила към участията си, към програмата, към екипа, който е с нея. С хъс не става, човек. И ти го знаеш. В момента става с ПАРИ, ЛУДИ ПАРИ.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Това, че са бози е мнение само и единствено тук. Трябва да си супер зле за да кажеш, че (ПАК ИЗБРОЯВАМ) песни като "Остави ме", "Цял живот", "Закъснях", "По всяко време" и 'Магьосница" са бози.

При Ивана има хъс, но тя го е насочила към участията си, към програмата, към екипа, който е с нея. С хъс не става, човек. И ти го знаеш. В момента става с ПАРИ, ЛУДИ ПАРИ.

 

Че Ивана пробвала ли е напоследък с такъв, че да кажем дали става, или не?

Става, ама на нея не ѝ се работи.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Парите точно каква пречка са да пусне една яка, тежка песен тип "Остави ме", а за последните 2 години от нея сме чули само 2 (бозави) комерса?

Link to comment
Сподели в други сайтове

Да се твърди, че Ивана е съсипала жанра е повече от смешно, при положение, че НАЙ-СИЛНИТЕ ГОДИНИ на този жанр съвпаднаха с времето, когато Ивана беше най-силна - 2003-2006. Години, когато спонсор на турнето беше не кой да е а Мтел, когато нямаше жанр в България, който да се мери с чалгата, когато буквално от всяка телевизия изкачаше по някоя чалгаджийка с интервю, когато всички риалита и шоута по телевизията канеха чалгаджийки, за да са сигурни, че рейтингът им ще скочи до небесата... Ивана съсипала жанра...Айде моля ви се..Нейното име беше в анкета, когато питаха кой изпълнява Кварталната кръчма и 90% от запитаните знаеха отговора.

Много ги боли някои от вас, че Ивана дойде и размаза де що имаше живо в тоя жанр. Да, сега е последна дупка на кавала, но жанрът пропадна заради такива като Преслава, а не Ивана...

image.jpgimage.jpgimage.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Ивана е върха на наглостта,кой моля ти се тръгнал да му говори за качество,тази,чиято дискография най-много е залята от плява и песни с.просташки и сексуални текстове.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Много ги боли някои от вас, че Ивана дойде и размаза де що имаше живо в тоя жанр. Да, сега е последна дупка на кавала, но жанрът пропадна заради такива като Преслава, а не Ивана...

Преслава пък с какво го е съсипала? Да не би да е преуспявала с евтини трикчета и измислени PR скандали? Да не е пяла глупости или вулгаризми? Да не се е записвала как прави орална във ваната или как се натиска с жени и се залива с шампанско? Моля ти се .. много се дразня като я бутате в категорията на Андреа, Галена и компания.

image.png.e4d79a7858ccaaecb16208cc241a64fe.png

    Пиян изпрати ми цветя, на всички разкажи че съм твоята история.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Преслава пък с какво го е съсипала? Да не би да е преуспявала с евтини трикчета и измислени PR скандали? Да не е пяла глупости или вулгаризми? Да не се е записвала как прави орална във ваната или как се натиска с жени и се залива с шампанско? Моля ти се .. много се дразня като я бутате в категорията на Андреа, Галена и компания.

 

Преслава е много, ама много по-долна от най-смелите ти мечти. Тая удари по наглост дори Ивана и взе всичко лошо от Ванча и Глория. Да си го знаеш де....

Link to comment
Сподели в други сайтове

Преслава е много, ама много по-долна от най-смелите ти мечти. Тая удари по наглост дори Ивана и взе всичко лошо от Ванча и Глория. Да си го знаеш де....

Да, пак ще говорим за награди явно ..

image.png.e4d79a7858ccaaecb16208cc241a64fe.png

    Пиян изпрати ми цветя, на всички разкажи че съм твоята история.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Не може само да мислиш, а трябва да действаш, като толкова е наясно с това как трябва да звучи жанра, защо не прави песни в тази насока, ами пуска простотии като ''Много си готин'' и прочие. :gun_bandana:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Не може само да мислиш, а трябва да действаш, като толкова е наясно с това как трябва да звучи жанра, защо не прави песни в тази насока, ами пуска простотии като ''Много си готин'' и прочие. :gun_bandana:

Какво просташко има в "Много си готин"? Една малко по-различна, лека, неангажираща лятна песен, в която няма грам вулгарност.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Да се твърди, че Ивана е съсипала жанра е повече от смешно, при положение, че НАЙ-СИЛНИТЕ ГОДИНИ на този жанр съвпаднаха с времето, когато Ивана беше най-силна - 2003-2006. Години, когато спонсор на турнето беше не кой да е а Мтел, когато нямаше жанр в България, който да се мери с чалгата, когато буквално от всяка телевизия изкачаше по някоя чалгаджийка с интервю, когато всички риалита и шоута по телевизията канеха чалгаджийки, за да са сигурни, че рейтингът им ще скочи до небесата...

Я стига, не е съвсем така. Още 2002 имаше два поредни един след друг концерта за РД то на Планета в НДК. Два на Нов Фолк отново в НДК, Тракия Фолк и награди на Планета. Това не е толкова по - малко от турнетата. Отделно, че МТЕЛ беше 2004 спонсор на турнето и тогава Ивана дори я нямаше. 2005 като беше, след първото й турне МТЕЛ спря да бъде спонсор. Не казвам, че е виновна, но така излиза. Иначе какво значи най - силните. До 2002 също са били хипер силни, Ивана просто стъпи на върха когато всичко беше прокарано, от медия до реклама.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Я стига, не е съвсем така. Още 2002 имаше два поредни един след друг концерта за РД то на Планета в НДК. Два на Нов Фолк отново в НДК, Тракия Фолк и награди на Планета. Това не е толкова по - малко от турнетата. Отделно, че МТЕЛ беше 2004 спонсор на турнето и тогава Ивана дори я нямаше. 2005 като беше, след първото й турне МТЕЛ спря да бъде спонсор. Не казвам, че е виновна, но така излиза. Иначе какво значи най - силните. До 2002 също са били хипер силни, Ивана просто стъпи на върха когато всичко беше прокарано, от медия до реклама.

Говориш глупости, Мтел е спонсор на първите три турнета. Ивана участва в 2 от 3.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Говориш глупости, Мтел е спонсор на първите три турнета. Ивана участва в 2 от 3.

Дори така да е, не означава, че са спонсорила турнетата заради Ивана. А от поста на Боби се разбира точно това. Имаха договорка с Пайнер. После нещата се разпърдяха.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Дори така да е, не означава, че са спонсорила турнетата заради Ивана. А от поста на Боби се разбира точно това. Имаха договорка с Пайнер. После нещата се разпърдяха.

 

Не се разбира това от поста на Боби. Дори напротив, той споменава M-TEL само като инвеститор в турнета, а набляга на силния период на Ивана 2003-2006, който само частично съвпада с големия пик в чалгата с първите 3 турнета 2004-2006. Той не е виновен, че след 2006 година чалгата регресира. И в този регрес участва и Ивана, щото тя бе на турне 2007. И регресът продължи, защото и Кама бе 2008 и 2009 на тези турнета. Значи нещо друго има, заради което публиката се дръпва и не е липсата на бивши величия на турнетата. Няма да досаждам със стари интервюта на Кама, щото ви е болна тема. Но все едни ден ще стигнете до същите изводи, до които стигна и тя още преди турне 2008, когато бе пропуснат шанса, този бизнес да тръгне по друг път, а не да цикли с архаична стратегия от 2004 година.

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
Галя: Имаш толкова титли зад гърба си... Мегазвезда, певица на годината, на десетилетието, песен... Какво ти дават те?

 

Ивана: "Моля те, моля те... нищо не ми дават, това го казвате вие, какво да ми дават? Титлите, на тях им се радвах в самото начало, те бяха като удовлетворение, като усещане, че по този начин си оценен и т.н, после разбрах, че титлите въобще не ми трябват. Сега, когато дойдат наградите на Планета и с любопитство наблюдавам какво се случва и понеже знам нещата отвътре дали има напрежение, кой за коя награда се бори и си казвам истината е съвсем друга, но може би малко по-късно ще я осъзнаете, или пък може и въобще да не я осъзнаете, че имаш ли работа, търсене, имат ли хората нужда от твоите песни, ма никаква титла няма значение. Нима някой помни, че съм била еди колко си пъти певица на годината и на списание Нов фолк и т.н? Тези неща всеки ги е забравил. Значи, когато те поканят някъде, те знаят, че ще свършиш работа и за това ми е хубаво, че имам хора, които ме канят много пъти и заради тях се налага да променя и програмата, заради тях искам да предоставя нещо различно. Аз няма как да се променя, аз съм това, което съм, но изграждайки една двучасова програма, тогава мога да използвам цялата си фантазия, всичко, което е в главата ми и да направя една хубава програма с поп-музика и българска народна и забавление да има и кючеци да има, от всичко по мъничко."

 

:1000 (29): :1000 (29): :1000 (29):

 

Каква фундаментална промяна в мисленето на Ивана?!!!!

 

От... радвах се на титлите, до... титлите нямат значение, всеки ги е забравил. И всичко това не в цяло интервю, а само в един отговор. :whistling:

Link to comment
Сподели в други сайтове

:1000 (29): :1000 (29): :1000 (29):

 

Каква фундаментална промяна в мисленето на Ивана?!!!!

 

От... радвах се на титлите, до... титлите нямат значение, всеки ги е забравил. И всичко това не в цяло интервю, а само в един отговор. :whistling:

 

Няма как да не се е радвала, съвсем нормално е в първите години да ти е кеф, че е оценен трудът ти. Все пак това са първите стъпки, търсиш, луташ се, намираш правилната посока и виждаш, че хората харесват това, което правиш. Вече след време, когато ти е буквално писнало от тях и си ги получил всичките, виждаш, че те наистина се забравят и няма как заради това, че си получил 6 награди за певица на годината да те канят на участия. Нима канейки Десислава примерно, управителите ги вълнува дали тя е печелила певица или песен на годината?

Ивана е напълно права и ме радва това, че си казва в прав текст нещата, без заобиколки.

Едва ли всяка една би имала смелост да каже "какво от това, че съм печелила еди коя си награда?". Ивана дори като обираше всички награди не е изтъквала по интервюта и т.н, че е най-добра и най-велика. Хората я приеха за такава, хората и сложиха всякакви титли, защото наистина от всички тогава беше най-близо до хората с тематиката в песните си. Успя да засегне в песните си и темата за семейството, и за любовта, и за разочарованието, и за празника, и за децата... за всичко. И наред с тези, тежките песни, залагаше и на купонджийските, на които да разтовариш, да се повеселиш. Според мен това е правилната посока, винаги да предлагаш за всекиго по нещо, а Ивана успя, и ненапразно дискографията и е толкова разнообразна и има песен за всякакъв повод.

За мен това е едно от най-силните и интервюта. Толкова казани реални неща и то в някакви си 20 изречения, но за да излезеш и да говориш по този начин, с тази увереност, наистина трябва да си запознат с всички плюсове и минуси на професията си, а Ивана определено ги знае идеално и ги е научила за тези 15 години в които е на голямата сцена.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Разбирам, че на "ванчовите" много ви се пише по темата, ама да забелязвате каква перверзия е това, което цитирах по-горе? :whistling:

 

Аз виждам едно съвсем ясно осъзнаване и споделяне на това, какво всъщност са титлите... от нейна гледна точка, разбира се.

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Винаги съм харесвал Ивана и не само нея. Ивана казва нещата такива, каквито са, без да се заяжда с никой.

Ивана е направила достатъчно стойностни песни, които си остават във времето, и на база на това според мен може да си позволи такива коментари. Тези коментари ги споделя за доброто на фирмата. Нищо лошо не е казала за никой.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...