Jump to content

Всичко за сръбската музика


Препоръчани коментари

Аз точно обратното си помислих, нови песни от него. :1000 (29):

 

Дано, искам Цеца да се постарае. Ако отново сервира Ханданович и Васич няма да е интересно. Обаче Марина е в такъв етап от живота които сигурно ще роди много силни стихове които ще пази за Цеце.

 

Любим лайв от Ушче 2 :Vishenka_05:

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Брена и Драгана като начало имат доста сериозен човек за продуцент - Рака Джокич, който умира в края на 1993-та. Разбира се, после и двете се оправят. Даже на Драгана най-силните й години са 1994, 1995 като някакъв апогей, ако не броим преди и след това. Именно неговото по-напредничаво мислене ги кара да снимат и филми, хубави клипове. Кой е продуцент на Брена преди Рака обаче? Сами със Слатки грех ли са си продуценти през 80-те? Защото тя тогава изгрява заедно с Весна и са си бясна конкуренция, като за Весна се говори, че е имала доста вземане-даване с политици и неслучайни хора като цяло, същата работа и Зорица, която е от тяхната генерация. Драгана след Рака Джокич има за мениджър Зоран Басанович, те са си и в живота двойка. Той супер много я използва и тя споделя, че това са й най-гадните години... като прибавим и периода на смъртта на Рака, войната... и всичко това се застъпва. Но не съм съгласен със Саша Попович, че най-силният период на Драгана е с Южни ветар. Карлеуша му го обясни много добре тогава.

https://www.srbijadanas.com/vip/vip/strasno...ovic-2017-03-04 - Роби, това истина ли е?

И още един въпрос имам към теб - Шемса не е ли също от най-големите звезди, как я приемат сега?

Link to comment
Сподели в други сайтове

Брена и Драгана като начало имат доста сериозен човек за продуцент - Рака Джокич, който умира в края на 1993-та. Разбира се, после и двете се оправят. Даже на Драгана най-силните й години са 1994, 1995 като някакъв апогей, ако не броим преди и след това. Именно неговото по-напредничаво мислене ги кара да снимат и филми, хубави клипове. Кой е продуцент на Брена преди Рака обаче? Сами със Слатки грех ли са си продуценти през 80-те? Защото тя тогава изгрява заедно с Весна и са си бясна конкуренция, като за Весна се говори, че е имала доста вземане-даване с политици и неслучайни хора като цяло, същата работа и Зорица, която е от тяхната генерация. Драгана след Рака Джокич има за мениджър Зоран Басанович, те са си и в живота двойка. Той супер много я използва и тя споделя, че това са й най-гадните години... като прибавим и периода на смъртта на Рака, войната... и всичко това се застъпва. Но не съм съгласен със Саша Попович, че най-силният период на Драгана е с Южни ветар. Карлеуша му го обясни много добре тогава.

https://www.srbijadanas.com/vip/vip/strasno...ovic-2017-03-04 - Роби, това истина ли е?

И още един въпрос имам към теб - Шемса не е ли също от най-големите звезди, как я приемат сега?

 

Не знам дали е истина, то се говореше т.е пишеше че Мирослав Илич се опитал да силува Брена в миналото но не излезе конкретен отговор. Иначе да, Рака Джокич е бил много важна фигура, но за репутацията и кариерата на Брена конкретно от 1980 до днес и Саша Попович има много голяма част. Рака Джокич казал че трябва да използват популярноста си тогава за нещо повече т.е да заснемат филм - Hajde da se volimo. Споменяваха че Захар също е важен за Слатки грех, песента за YU - От Вардара па до Триглава, е негова, но не знам точно и конкретно каква фигура (освен като композитор) е бил тои в Слатки грех. Захар преди е бил мъж на Гоца Лазаревич.

Не знам с Шемса какво става, Южни ветар ми е много селска музика и не харесвам това, нито ги слушам по мое желание. :D

Link to comment
Сподели в други сайтове

Не знам дали е истина, то се говореше т.е пишеше че Мирослав Илич се опитал да силува Брена в миналото но не излезе конкретен отговор. Иначе да, Рака Джокич е бил много важна фигура, но за репутацията и кариерата на Брена конкретно от 1980 до днес и Саша Попович има много голяма част. Рака Джокич казал че трябва да използват популярноста си тогава за нещо повече т.е да заснемат филм - Hajde da se volimo. Споменяваха че Захар също е важен за Слатки грех, песента за YU - От Вардара па до Триглава, е негова, но не знам точно и конкретно каква фигура (освен като композитор) е бил тои в Слатки грех. Захар преди е бил мъж на Гоца Лазаревич.

Не знам с Шемса какво става, Южни ветар ми е много селска музика и не харесвам това, нито слушам. :D

По-скоро тя може да го изнасили. :1000 (29): Бз се. Абе, и те са минали през какво ли не.

Иначе, Южни ветар отдавна е в историята... не е и мой тип музика, но като за онова време са правили интересни неща. Освен харесвани от масата са били и критикувани, че развалят изворната музика и я примесват с ориенталски мотиви и някакви дискотечни бийтове. Но въпреки това има култови класики от продукцията им. Те и другите, дето не са от Южни ветар, и те имат бая селски песни - такива са им отсвирите.

Като цяло и сега е добре, по-добре са поне от българската музика в момента. Не чувам във всяка втора песен рапирания. Тези като МС Стоян, дето си пеят това, си го пеят. Другите си пеят своето и колкото и да се разчупват, не бягат тотално от себе си като тука при нас.

Време е и Индира да се завърне. :phpgrin2:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Имам въпроси пак :1000 (29): :

1. Новият албум на Миле Китич. Тези заглавия, които чета, отговарят ли на звученето на самите песни, за да знам дали изобщо си заслужава да ги слушам... Ако са нещо в стил Стораро, мерси.

2. Ще се качи ли албумът на Брена, че не го виждам?

Link to comment
Сподели в други сайтове

По-скоро тя може да го изнасили. :1000 (29): Бз се. Абе, и те са минали през какво ли не.

Иначе, Южни ветар отдавна е в историята... не е и мой тип музика, но като за онова време са правили интересни неща. Освен харесвани от масата са били и критикувани, че развалят изворната музика и я примесват с ориенталски мотиви и някакви дискотечни бийтове. Но въпреки това има култови класики от продукцията им. Те и другите, дето не са от Южни ветар, и те имат бая селски песни - такива са им отсвирите.

Като цяло и сега е добре, по-добре са поне от българската музика в момента. Не чувам във всяка втора песен рапирания. Тези като МС Стоян, дето си пеят това, си го пеят. Другите си пеят своето и колкото и да се разчупват, не бягат тотално от себе си като тука при нас.

Време е и Индира да се завърне. :phpgrin2:

 

Сигурно е имало всичко и тогава, сигурно и чрез спиене и минаване чрез кревети на композитори са получавали готови хитове и успехи, но дали ще се разкрие един ден - не се знае. :3fdb8960598fa63e:

Мина времето и на Стоян и Цвия, сега Джала, Буба и Раста са сензация. Иначе правилната фигура си посочил, Индира е много важен експериментатор, в правата смисъл на думата.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Когато вече спомена Миле, дъщерята му много ме кефи. Гради кариера само с песни, без медиини изяви.

От отбора на Буба и Джала мина при Раста. Подготвял и' албум и казва че ще прави сърбска Риана от нея. :Vishenka_05:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ей, ненормално добра песен, от концерта на Дара насам не съм я спрял.

 

Между другото, аз никога не съм имал мнение за нея, от песните ѝ съм чувал само тази и "Додирни ме", обаче сега като се позаслушах, всъщност има доста интересен глас. Хем има типичната за сръбските певици бленда, обаче някак си постановката ѝ на пеене е друга, една по-обрана, даже на моменти бие на поп. Не е като Сека или Стоя, да кажем.

 

А като чета коментари, изненадващо за мен двубоя Сека-Дара убедително го спечели втората. Много позитивни са коментарите. Да, Дара по мое наблюдение няма толкова открояващи се песни и може да е продала със зор залата, обаче като сценография и старание няма база за сравнение. Отделно появата на Зелена Еуглуша предизвика фурор.

Link to comment
Сподели в други сайтове

 

И Мили вече не е като едно време...

 

 

Тази и последната им песен са доста еднакви с тези на Драганински, които написа за Преслава, Янева и Анелия.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Тази и последната им песен са доста еднакви с тези на Драганински, които написа за Преслава, Янева и Анелия.

 

Решили са да влагат повече в клиповете :1000 (29):

До края на годината всеки месец ще пускали по една песен с клип.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Абе, зариби ме ДОБРО НАМ ЙЕ БИЛО! :1000 (29):

 

А това много ме хвана, не ми харесваше в началото, обаче е страхотна. Музика, мелодия, и тая динамика в припев, той е като двоен припев направо, пръска. Има много заряд.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Абе, зариби ме ДОБРО НАМ ЙЕ БИЛО! :1000 (29):

 

А това много ме хвана, не ми харесваше в началото, обаче е страхотна. Музика, мелодия, и тая динамика в припев, той е като двоен припев направо, пръска. Има много заряд.

Казах ти, много влиза под кожата тази песен.

Мен също ме зариби и на Сека песента. Другата й нова не ме грабна, но тази - след две-три слушания определено да.

Мен и на Рада с оня "репер" ми се свиджа.

Направо не мога да асимилирам Драганчето как се е събрала с Вук Моб... Скандално ще е. Искам нещо още по-модерно от дуетите с Джокич.

Искам да танцува и да се мята като едно време. :Vishenka_05:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Брена обаче как е мачкала и в Румъния.... и то в началото на кариерата си. Съвсем различна страна, далечен език, дори като звучене може да се каже, че музиката на югославските страни е по-далечна от румънската.

Голяма звезда. И продължава да е така. Наистина няма еквивалент на Балканите.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Брена обаче как е мачкала и в Румъния.... и то в началото на кариерата си. Съвсем различна страна, далечен език, дори като звучене може да се каже, че музиката на югославските страни е по-далечна от румънската.

Голяма звезда. И продължава да е така. Наистина няма еквивалент на Балканите.

Страхотна е. Толкова рано такива успехи на Балканите...

Link to comment
Сподели в други сайтове

https://www.youtube.com/watch?v=w-EdtIQbStk

 

Исках само да отбележа каква страхотна песен намерих. Кога и нашите ще направят такава балада?

qp3wk4.jpg

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Дара Бубамара нарича Сека Алексич - Зухра и вика че е "под*хала" по време на участие, слагайки казаното в текста на песента:

Отново се извинявам за лошият ми български

 

1920x840%281%29.jpg?itok=VLC3fYHs

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...