Jump to content

Всичко за сръбската музика


Препоръчани коментари

Значи по тази логика, ако не е бил Аркан, Цеца нямаше да е това, което е сега. :mf_surrender: Не знам, харесвам нейни песни, но иначе тя като тип жена не ми е симпатична, иначе аз харесвам Драгана изглежда по - народен човек и жена с уникална и здрава дискография. :Vishenka_05:
Link to comment
Сподели в други сайтове

Значи по тази логика, ако не е бил Аркан, Цеца нямаше да е това, което е сега. :mf_surrender: Не знам, харесвам нейни песни, но иначе тя като тип жена не ми е симпатична, иначе аз харесвам Драгана изглежда по - народен човек и жена с уникална и здрава дискография. :Vishenka_05:

Първият късмет на Цеца е, че Весна се отказва от Кукавица, та да я изпее тя. Определено това си е песен за Цеца и тя я изстреля. После вече през 95 се женят с Аркан, когато Драгана е на върха, а Карлеуша прохожда. Брена и Весна вече отстъпват. И с кого да се занимаят Цеца и Аркан първо - с Драгана. То заплахи... то взимане на песни, които са писани за нея... Бе опитват се да й спрат развитието, но Драгана до 2000 си е яко на линия. След това идва времето на Цеца. Но ако трябва да сме откровени, Драгана през няколко години също вади супер хитове - Луче мое, Живот мой - ненормално много гледания има тая песен, Све бих дала да си ту, Громови. Надявам се и с новия албум да успее и се надявам концертът й в нашата Арена да наподоби този в белградската.

Не само е по-народна, ами и по-симпатична, но много дразни със стайлинг, фигура и грим напоследък. Нещо тип Ивана е, да се стегне. Едно време каква беше...

Link to comment
Сподели в други сайтове

Първият късмет на Цеца е, че Весна се отказва от Кукавица, та да я изпее тя. Определено това си е песен за Цеца и тя я изстреля. После вече през 95 се женят с Аркан, когато Драгана е на върха, а Карлеуша прохожда. Брена и Весна вече отстъпват. И с кого да се занимаят Цеца и Аркан първо - с Драгана. То заплахи... то взимане на песни, които са писани за нея... Бе опитват се да й спрат развитието, но Драгана до 2000 си е яко на линия. След това идва времето на Цеца. Но ако трябва да сме откровени, Драгана през няколко години също вади супер хитове - Луче мое, Живот мой - ненормално много гледания има тая песен, Све бих дала да си ту, Громови. Надявам се и с новия албум да успее и се надявам концертът й в нашата Арена да наподоби този в белградската.

Не само е по-народна, ами и по-симпатична, но много дразни със стайлинг, фигура и грим напоследък. Нещо тип Ивана е, да се стегне. Едно време каква беше...

 

Значи не само в българският поп-фолк има дразги, ами навсякъде и пречки. Драгана наистина в последните години е напълняла, но е нормално все пак е жена на 40 и нещо, ако не се лъжа.. има нужда да си смени стилистите, гримьори и фризьор. Много заприлича на Ивана на моменти като се позаглеждаш, а беше много слаба, изпъната мадама. Иначе за гласът да не говорим, това е бетон! :Vishenka_05:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Значи не само в българският поп-фолк има дразги, ами навсякъде и пречки. Драгана наистина в последните години е напълняла, но е нормално все пак е жена на 40 и нещо, ако не се лъжа.. има нужда да си смени стилистите, гримьори и фризьор. Много заприлича на Ивана на моменти като се позаглеждаш, а беше много слаба, изпъната мадама. Иначе за гласът да не говорим, това е бетон! :Vishenka_05:

То 90-те в Сърбия са били много трудно време, не само заради инфлацията. Без закони, яко мафия - много по-опасна от нашата тогава. Да не говорим за разпада на Югославия, за войните 1991-1995. 4 години разпокъсване, чудесии. Мнооого малък бях, но помня как нашите разказваха какво се случва там. Знам, че в края на войната Плачи, земльо е била хим на сърбите. Тя е доста динамична песен, но е с тъжен текст. Понеже знам сръбски, съм чел доста по темата, включително и интервюта на Драгана. Даже сега има и една книга на Бърдаров - "Аз още броя дните", ползвам я за дипломната си работа и там пише за Сараево и войната. Преживели са ужасни неща. Препоръчвам я на Пачо тая книга, вътре има и препратки към Неда, Брена.

Така че Цеца е имала желязна опора тогава, та и сега. Престъпните й деяния няма да коментирам. Прави страхотни концерти и песни, не лежи на стари лаври, но другите от големите там са постигнали успехите си с много повече труд и страх, обясних защо, също винаги ми е идвала малко прехвалена като певица. Нашите певици с много по-малко пари и много повече талант правят от нищо нещо. Просто нямат това влияние на Балканите.

 

Една яка песен от любимия ми албум на Цеца:

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Когато говорим за песни за войни, тази е върха. Помня колко я въртеха, свежа беше войната между Сърбия и Косово и бобмадирането от страна на НАТО.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Когато говорим за песни за войни, тази е върха. Помня колко я въртеха, свежа беше войната между Сърбия и Косово и бобмадирането от страна на НАТО.

 

В Opsesija на Beat Street за какво точно се пее, че не намирам превод, а не схващам смисъла?

По какъв повод е?

Link to comment
Сподели в други сайтове

Още един текст излезе:

 

"Dobrotvorne svrhe"

 

Sa njom ti e vidim bolje

a noćas sam dobre volje

pogled ću svoj da spustim

i zauvek te pustim...

 

Poješću svoje suze i usput svašta štetno

ne boj se, ne boj se, ja patiću diskretno.

 

Poželi mi bar sreću da prihvatim je neću

u dobrotvorne svrhe daj što bi meni

ja živeću i dalje od svojih ideala

jer da od tebe živim

ja ni jutro ne bih dočekala.

 

Sad kad me gledaš tako

ko što me gleda svako

ne vredi ni da zemlju

zavrtim naopako.

 

Srećna što živa sam

opet ubijam se dok gledam te

pa zažmurim i zamislim da si sam

svečanu notu svemu dam

ne umire se za nekim svaki dan.

 

Мини част от "Dobrotvorne svrhe":

https://www.instagram.com/p/BGs7NZDvq5p/

 

Като задържиш на банера с албума, се чува малка част от "Trepni":

http://www.blic.rs/zabava

Link to comment
Сподели в други сайтове

В Opsesija на Beat Street за какво точно се пее, че не намирам превод, а не схващам смисъла?

По какъв повод е?

Мисля че няма вързка с война тази песен. А повече ми идва че и клипа не се вързва с песента :3fdb8960598fa63e:

Ето тук, това е последното което чух за тях 29:13 минута :3fdb8960598fa63e:

Денсали с Драгана и Ксения :3fdb8960598fa63e:

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Mного хубав филм за распада на YU. Макар че не съм бил роден тогава, някак си осещам тази носталгия.

Старите помнят Титовото време като "Златната ера" :crybaby:

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Най-накрая да я изпее някой. Девойката има някакво западно излъчване. Хубав глас.

На Бабич оригиналът обаче е по-тъжен, направо трагичен, заради гласа й и дългото соло на китарата.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Говорите за Цеца, все едно тя е била виновна. Аркан е главния виновник за всичко и Цеца не е имала думата за нищо, дори и за сватбата. Никои тогава не е смял да му противоречи... харесал е Цеца, казал е че я иска за жена, женят се и така започва всичко. Не и е бил никак лесен живота..

Link to comment
Сподели в други сайтове

Говорите за Цеца, все едно тя е била виновна. Аркан е главния виновник за всичко и Цеца не е имала думата за нищо, дори и за сватбата. Никои тогава не е смял да му противоречи... харесал е Цеца, казал е че я иска за жена, женят се и така започва всичко. Не и е бил никак лесен живота..

 

Нормално, даже се говори че той и обръснал главата и както е с кратка коса в клипа на Иди док си млад :1000 (29):

Link to comment
Сподели в други сайтове

Говорите за Цеца, все едно тя е била виновна. Аркан е главния виновник за всичко и Цеца не е имала думата за нищо, дори и за сватбата. Никои тогава не е смял да му противоречи... харесал е Цеца, казал е че я иска за жена, женят се и така започва всичко. Не и е бил никак лесен живота..

А за "Обилич" трансферите и т.н. пак ли той е виновен? Няма такава логика "той я е налагал, пък тя се е дърпала". В затвора неговата ли присъда излежаваше?

 

Dragana: "- Devedesete su bile godine potpunog ludila u kojoj ni obični građani ni javne ličnosti nisu bile zaštićene. To mi je grozan period kog ne želim da se sećam jer nije jednostavno biti mlada i popularna u zemlji u kojoj nema zakona. Bila sam poželjna u svakom smislu i mnogim političarima a i strankama koje su želele da me pridobiju za sebe. Ne znam kako sam uspela da iz svega toga izađem neukaljana i neobeležena. Možda sam imala više sreće nego pameti. Sklanjala sam se, žrtvovala svoje devojaštvo i mladost samo da me nigde nema. Niko nije mogao da kaže Dragana pripada ovom ili onom. Nije se znalo ko se čime bavi, ko šta radi, od koga bi se trebalo sklanjati i čuvati."
Link to comment
Сподели в други сайтове

Като сме подхванали JK да ви питам за тезата, която поддържа в Звезде Гранда.

Мислите ли, че така нареченото 'народняке' е в миналото и сега трябва да се правят само модерни песни. Също така, който пеел такива песни бил сватбарски/кръчмарски певец, а хората слушащи такава музика били селяни. Виждаме в нашия фолк точно това - 'модерни' песни, а типичното фолк звучене остана в 1996-2002 и днес е в кръчмите.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Като сме подхванали JK да ви питам за тезата, която поддържа в Звезде Гранда.

Мислите ли, че така нареченото 'народняке' е в миналото и сега трябва да се правят само модерни песни. Също така, който пеел такива песни бил сватбарски/кръчмарски певец, а хората слушащи такава музика били селяни. Виждаме в нашия фолк точно това - 'модерни' песни, а типичното фолк звучене остана в 1996-2002 и днес е в кръчмите.

 

Да, напълно я подкрепям, може би е много сурова но такава е реалноста, тя говори истината, трябва да станат звезди а не само хора през които Гранд ще си пере пари, от всяка генерация изпъкват по 1-2 до 3 имена докато другите си снимат по една песничка до две, взимат си парички Гранд също и изчезват след 5 години, и са далеч от "звезди".

Тя така се изразява да дразни Босанац. А и да бъде интересно шоуто. Миналата година когато ЈК не беше в журито, Пинкове звезде водеха с реитинг, сега е обратно. ЗГ са по-гледани.

Аз съм за модернизация на нещата. :feminist_en:

 

Помним ли как Драгана се завърна с тази песен :Vishenka_05:

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Да, напълно я подкрепям, може би е много сурова но такава е реалноста, тя говори истината, трябва да станат звезди а не само хора през които Гранд ще си пере пари, от всяка генерация изпъкват по 1-2 до 3 имена докато другите си снимат по една песничка до две, взимат си парички Гранд също и изчезват след 5 години, и са далеч от "звезди".

Тя така се изразява да дразни Босанац. А и да бъде интересно шоуто. Миналата година когато ЈК не беше в журито, Пинкове звезде водеха с реитинг, сега е обратно. ЗГ са по-гледани.

Аз съм за модернизация на нещата. :feminist_en:

Няма лошо да се правят модерни песни, но да казва на хората харесващи народна музика селяни ?!? На мен един акордеон ми въздейства много повече от тупца-тупца ритъма.

Какво ѝ беше виновно момичето от Париж, че харесва по-чалга песни или онзи македонец, че пее фолклор? Марко Гачич си се развива в стила, който го изведе до финал 2014 (макар, че там баща му има влияние), на Марина Богданович редовно и казват да си пее изворни песни, а да не залита по модерната вълна. Просто смятам, че е прекалено крайна Карлеуша.

 

ПС: Къде има рейтинги на предаванията? Миналата година повече ми харесваше журито. Зорица липсва с леката ѝ инфантилност, а тази Вики ми е прекалено безлична.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Няма лошо да се правят модерни песни, но да казва на хората харесващи народна музика селяни ?!? На мен един акордеон ми въздейства много повече от тупца-тупца ритъма.

Какво ѝ беше виновно момичето от Париж, че харесва по-чалга песни или онзи македонец, че пее фолклор? Марко Гачич си се развива в стила, който го изведе до финал 2014 (макар, че там баща му има влияние), на Марина Богданович редовно и казват да си пее изворни песни, а да не залита по модерната вълна. Просто смятам, че е прекалено крайна Карлеуша.

 

ПС: Къде има рейтинги на предаванията?

 

Ами казвам ти, все това е заради рейтинг. Тя е в журито без хонорар, целта и е само да бъдат по-гледани от Пинкове звезде, и нормално Карлеуша прави шоу всяка седмица с коментарите си. А и тя признава че слуша народно, просто иска си внимание.

Марко Гачич да снима си песнички, но кой го забелязва - никой. ще си пее по свадбички, клубове итд. Но с тези песни няма да стане харесван от младите, скучен е.

Тази от Париж, много добре пее, само че пее само народно затова я критикува.

А и Саша Попович се съгласява с мнението на Карлеуша, само че му е неудобно да признае пред всички.

Той е свястен че някоя по-секси макар и по-бездарна по-печеливша е отколко някоя талантлива но пееща народно/изворно, просто скучна е.

Не знам дали си гледал с тази Ивана Мунджа :1000 (29): нея Карлеуша я критикува много, тя пее само изворно :3fdb8960598fa63e:

Но след като такова внимание им оддели Карлеуша то автоматично има интерес за тях и публиката ги забележи :1000 (29): и това е реклама. :3fdb8960598fa63e:

Помня през 2007 когато беше генерацията на Рада и имаше една Буцка, беше дебела и Брая (текстописец, конкурент на Марина) беше в журито и и каза че е много дебела за този бизнес, такова нещо и веднага и се обръна внимание, имаше най-много гласове в това издание и важеше за фаворит, но след като завърши ЗГ с тази сезона нещо не се разбраха с Гранд и не направи кариера. :mf_surrender:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Не знам дали си гледал с тази Ивана Мунджа :1000 (29): нея Карлеуша я критикува много, тя пее само изворно :3fdb8960598fa63e:

Тук съм съгласен за Мунджа, тя е безкрайно скучна и не виждам как ще се забележи, ако не промени нещо.

Какво точно значи 'мунджа', понеже ЙК ѝ каза че името отговаря на нея, защото тя е същинска мунджа?

 

Аз нямам против да го играе 'против', но на моменти ми е прекалено крайна. А Саша Попович си се съгласява с нея винаги, тя му е звездата. Миналага година със Зорица постоянно спореха и логично напусна, може затова сега да се държи по-спойконо, дори да не е съгласен.

Сега се замислям какво може да стане, ако са в едно жури JK и ZB. :pokey:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Зорица ще бъде в журито на Пинкове звезде от септември.

Само едно и замерям на ЈК, преди 2-3 години когато писа нещо в стил като подигравка защо Сека не може да има деца... а тя сега е бременна но по изкуствен път.

Ето тук когато ги заклучиха заедно в студиото на Пинк и поставиха скрита камера :3fdb8960598fa63e:

 

 

 

А ето Цеца и ЈК... :3fdb8960598fa63e:

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ама Йеца може да си говори каквото си иска. Има си място и публика и за народнякето, и за хаус поп-а.

Дори сърбите имат много добри експерименти точно с двата стила. MC Yankooo е жив пример. :1000 (29): На мен много ми допадат тези - бийтче и хармоника/синтезаторче отгоре.

 

 

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...