Jump to content



Поп-фолк скандали (февруари 2023)


Препоръчани коментари

преди 13 минути, xroflx9 каза:

Към тези бих добавил и Виновна,която също беше голям хит,а не е съвсем типичната дискотечна тупалка.

Иначе Почти перфектен беше нещо ново за Емануела. Това й е една от малкото песни,в които не е нахакана мъжемразка😀

Виновна и Без Чувства наистина бяха спечелили много хора, които не понасят чалга с това че нямат мазни отсвири и пак са дискотечни. Реално за мен те са си една идея поп песни.

Иначе Емануела не е единствената с такива текстове, но явно ги пее с повече чувство и затова се свързват с нея. 
То все пак е някак смешно щастливо омъжени майки с деца, които качват семейна идилия в инстаграм да пеят за нещастна любов и тарикати.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Emanuela.Carey каза:

Виновна и Без Чувства наистина бяха спечелили много хора, които не понасят чалга с това че нямат мазни отсвири и пак са дискотечни. Реално за мен те са си една идея поп песни.

Иначе Емануела не е единствената с такива текстове, но явно ги пее с повече чувство и затова се свързват с нея. 
То все пак е някак смешно щастливо омъжени майки с деца, които качват семейна идилия в инстаграм да пеят за нещастна любов и тарикати.

А Емануела защо не работи с Оцко?

Аз мислех, че подписа с Пайнер най-вече за да може да работи с него. Имаха топ проекти заедно, за нея сигурно ще се потруди доста. Имаше някакви опити за копия на негови песни тип ''В чуждите легла'', но не се получиха много.

2.jpg3.jpg8.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, -A. каза:

А Емануела защо не работи с Оцко?

Аз мислех, че подписа с Пайнер най-вече за да може да работи с него. Имаха топ проекти заедно, за нея сигурно ще се потруди доста. Имаше някакви опити за копия на негови песни тип ''В чуждите легла'', но не се получиха много.

Мамино Синче с Джия е негова. Иначе напускането и от Ара по-скоро беше за да работи с Ганев и Пашев, понеже имаше готови песни от тях и не ѝ даваха да ги пусне.

Няколко пъти е казвала че няма против да работи с Оцко ако намерят хубава песен. По-скоро след Ара искаше да пробва нещо ново и различно - Оцко по това време започна да боксува и рециклира. 
Аз честно казано не знам кой е последния негов аранжимент, който много да ми е харесал.

Щом последните години започнаха да му дават композициите за преработка при Ганев, значи можем да го отписваме от топ имената.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Азис и Антонио гаджета ли са?

WWW.INSTAGRAM.COM

15K Likes, 79 Comments - Azis Online (@azis_online_new) on Instagram: "Happy Valentine’s Day ❤️ Love is for everyone ❤️ #azis #азис #antonio #антонио...

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 часа , DarkChild каза:

Аз не бях чувал за Румяна до смъртта й. Не мисля, че може да се дава за пример за всенародна известност.

Не си чувал за Румяна, на си отразил Даниела Никифорова... Бива ли такова нещо? :D

Руми беше може би на крачка зад Глория и Сашка по известност, но си беше в тяхната лига. Те трите на практика си бяха А групата на жанра през 90те, другите не биха могли да се похвалят с чак такава сила на имената, по-скоро на хитовете. И вече около 2000 се започна с манията по други, но пак само за Ивана може да се каже, че е стигала върха на въпросните. Може би и Рени всъщност, за нейния пробив в Сърбия се говореше в две държави.

  • Like 4
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, SG каза:

Не си чувал за Румяна, на си отразил Даниела Никифорова... Бива ли такова нещо? :D

Руми беше може би на крачка зад Глория и Сашка по известност, но си беше в тяхната лига. Те трите на практика си бяха А групата на жанра през 90те, другите не биха могли да се похвалят с чак такава сила на имената, по-скоро на хитовете. И вече около 2000 се започна с манията по други, но пак само за Ивана може да се каже, че е стигала върха на въпросните. Може би и Рени всъщност, за нейния пробив в Сърбия се говореше в две държави.

Камелия изби рибата със "Златна рибка" - и "Няма шега", и "Ти си" бяха тотални хитове, та ако ще броим Рени - Кама беше много над нея и като хитове, и като популярност.

Не знам само жени ли се броят, защото сензацията, каквато беше Азис 2002-05, никоя от жените май не е била. Ивана беше номер едно при жените, но далеч зад него (тотални хитове + скандали тип оня с билборда). Ивана кога точно видя национален ефир?

Та Камелия 00-02 и Азис 02-05 съвсем спокойно могат да се числят към тоталните лидери. 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 30 минути, HIStory каза:

Камелия изби рибата със "Златна рибка" - и "Няма шега", и "Ти си" бяха тотални хитове, та ако ще броим Рени - Кама беше много над нея и като хитове, и като популярност.

Не знам само жени ли се броят, защото сензацията, каквато беше Азис 2002-05, никоя от жените май не е била. Ивана беше номер едно при жените, но далеч зад него (тотални хитове + скандали тип оня с билборда). Ивана кога точно видя национален ефир?

Та Камелия 00-02 и Азис 02-05 съвсем спокойно могат да се числят към тоталните лидери. 

Камелия, Деси, после Анелия, Преслава и т.н... Бяха си сензационни, да. Софка пък винаги си е била симпатична на публиката без да има огромна фен база. Но чак такива певици на народа като Глория, Сашка и Ивана, все пак бих включил Румяна, Рени, макар и да не са били точно певици на народа - не. Но пък точно тия се задържаха най-добре във времето.

Само за жените става дума, да, а за Азис е ясно.

---

Кралицата Дес и малката-голяма певица Ели спечелиха благотворителния сезон на Капките. Супер якото, радвам, се че и тук получихме реванш. Да го полеем с шотове и да разпръскаме салфетките в трепетно очакване на бъдещата долнопробна чалгия, с която ДС гордо ще се отблагодари за любовта на публиката към себе си!

  • Like 1
  • Love 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 8 часа , SG каза:

Аз на практика съм й защитил успехите. Не отричам какво е имала, а какво й е останало да има днес. Каквито и гиганти да са й били песните по времето на излизането, днес те не се знаят на нивото на въпросните 1-3 хита на други изпълнители. Това има ли какво да му спорим след като е безпределно ясно?

На концертна сцена няма как да ги сравняваме, уви, затова не може да знаем коя как ще й се получи там. Но пък знаем, че Софка направи по-голям концерт от всички чалгарки след златната ера, съответно Глория вече дори в това не е главното мерило.

През 90те водещ е шок фактора. Той се отразяваше на възприятията дори и над по-хубавите песни, които също започнаха да се причисляват към новосформиращия се термин 'чалга' само защото самите изпълнители носеха името 'чалга'. В общи линии Сашка дивееше и се разкрепостяваше, Глория се опитваше да е различна, но и тя си беше чалга, а Румяна правеше нещо по средата. А около тях - изгряващи всеки ден нови и нови изпълнители с мега хитове, към които народа проявява интерес именно заради интерес към новата чалга музика, а и донякъде в знак на бунт към старото, социалистическото. 

Около 2000 нещата започнаха да се облагородяват, но някои възприятия си останаха. Затова и на концертите и на турнетата се гледаше от доста хора с присмех. Този период, както вече казах, роди последната звезда от чак такъв ранг като тези от 90те - Ивана. Тя просто насъбра всичко, с което чалгата грабваше хората към въпросния момент- смислени, дълбоки песни за живота и същевременно диви и първични песни за разпускане. Камелия, Десислава, Преслава, Галена - те чак такъв връх не са виждали, но както ние виждаме се задържаха много повече от онези, които са го имали.

Само да не забравяме, че в онези години, освен Глория, Тони Дачева, Камелия, Деси Слава, Румяна, доста популярни си бяха и Слави и компания, Нелина, Екстра Нина, Цветелина, Еми Стамболова, Силвия, Коста Марков, Мая и Магапаса, Милко Калайджиев, Кали, Южен Вятър също ... малко след тях почнаха да се появяват и такива като Петра, Кати, Мира, която си беше тотален хит също, Весела, Никсън ... все хитови изпълнители, които имаха егати песните ... общо взето тези си бяха от ерата на чалгата преди появата на Азис, Анелия, Преслава, Галена, Ивана и т.н. и далеч не отстъпваха по популярност на първоизброените.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, gotiniq каза:

Само да не забравяме, че в онези години, освен Глория, Тони Дачева, Камелия, Деси Слава, Румяна, доста популярни си бяха и Слави и компания, Нелина, Екстра Нина, Цветелина, Еми Стамболова, Силвия, Коста Марков, Мая и Магапаса, Милко Калайджиев, Кали, Южен Вятър също ... малко след тях почнаха да се появяват и такива като Петра, Кати, Мира, която си беше тотален хит също, Весела, Никсън ... все хитови изпълнители, които имаха егати песните ... общо взето тези си бяха от ерата на чалгата преди появата на Азис, Анелия, Преслава, Галена, Ивана и т.н. и далеч не отстъпваха по популярност на първоизброените.

Taзи песен например, тресеше масово младежите в държавата през 1998/9, така както към днешна дата, последната песен на Преслава/Галена (например) не може и да си мечтае, въпреки милионите гледания в youtube.

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 51 минути, SG каза:

Камелия, Деси, после Анелия, Преслава и т.н... Бяха си сензационни, да. Софка пък винаги си е била симпатична на публиката без да има огромна фен база. Но чак такива певици на народа като Глория, Сашка и Ивана, все пак бих включил Румяна, Рени, макар и да не са били точно певици на народа - не. Но пък точно тия се задържаха най-добре във времето.

Само за жените става дума, да, а за Азис е ясно.

---

Кралицата Дес и малката-голяма певица Ели спечелиха благотворителния сезон на Капките. Супер якото, радвам, се че и тук получихме реванш. Да го полеем с шотове и да разпръскаме салфетките в трепетно очакване на бъдещата долнопробна чалгия, с която ДС гордо ще се отблагодари за любовта на публиката към себе си!

Това "певица на народа" винаги ми е звучало направо обидно - за да си такава, трябва да си пухкав кичозен леляк с усещане за селска скара, тип Сашка и Ивана. За предпочитане с песни,  на които с чиста съвест да  жулнеш няколко ракии. Това са критериите на народа за "наша певица". Затова Глория и Преслава престанаха да бъдат такива, когато се излъскаха и спряха да бият на евтинджос, Камелия пък никога не е била. Но до 2002-ра всяко момиче искаше да е Камелия или ДС, ако ще говорим за фен бази. Тая на Ивана беше по-друг таргет, горепосочения.

Мислех, че темата е за лидерите и емблемите в определен период, то и Сашо Роман и Наско Ментата са  "певци на народа". 

По повод коментара ти и интервюто в Открит микрофон на ДС - Гореща следа бил най-лошият й албум заради кючеците, а 15 години по-късно кара по същата плоскост, по всичко личи с кеф. Не знам дали е Кралица на баладите, но на иронията - със сигурност 😁

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 6 часа , SG каза:

Не си чувал за Румяна, на си отразил Даниела Никифорова... Бива ли такова нещо? :D

Руми беше може би на крачка зад Глория и Сашка по известност, но си беше в тяхната лига. Те трите на практика си бяха А групата на жанра през 90те, другите не биха могли да се похвалят с чак такава сила на имената, по-скоро на хитовете. И вече около 2000 се започна с манията по други, но пак само за Ивана може да се каже, че е стигала върха на въпросните. Може би и Рени всъщност, за нейния пробив в Сърбия се говореше в две държави.

Аз не слушах и не се интересувах от чалга тогава.  Дори Глория я знаех само като име. Песните им не се въртяха по радиата, поне в моя град,  а вкъщи никой не пускаше такива песни.

Иначе дори в най-гледаното предаване Ку-ку имаше имитации на чалгаджийките Ташка Ташева и Виктория. Досещаме се всички кои са.

А Даниела Никифорова я научих от една реклама по кабелната. Беше за някакъв концерт и изброяваха изпълнители с техни песни. Нейната беше "колко съм хубава".

Екстра Нина пък я видях за първи път на един афиш.

Някъде 1999-2000 навлязох в щракането с пръсти.

  • Thanks 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 часа , DarkChild каза:

 

Някъде 1999-2000 навлязох в щракането с пръсти.

 

Принципно, попфолк имаше и по националната телевизия тогава и ми е странно, бидейки от Русе, че си чувал за Глория само като име през 90те. Щом помниш Ташка и Бомбашка от Каналето (каква е тая Виктория), е интересно как си пропуснал предаванията на Стилиян Иванов.

 Моите родители също не са слушали и продължават да не слушат такава музика, но аз съм имал наблюдения върху жанра отпреди да го заслушам активно, главно покрай братята и сестрите на нашите, които си бяха още тийнейджъри И националната телевизия.

 

 

 

 

  • Like 1
6590227P.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Не знам Darkchild от кой град е, ама наистина в прованса имаше някакво затъмнение :D. Нямахме София кабел фолк, нямахме попфолк радиа. Ако пуснат нещо по БНТ - пуснат, ама ние като малки не сме седяли само пред ТВ. 

Аз за Румяна разбрах две седмици преди смъртта й, даваха я по една ТВ Ден май беше и само превключвах, видях я и това беше. След 2 седмици прочетох във вестник, че е катастрофирала.

Сашка и другите от Пирин фолк и всички, които имаха видеокасети на албумите си бяха най-известните и най-достъпните за провинцията - Глория, Дачева с Кристал, Фаворит и Севдалина и Валентин Спасови. :D Толкоз. Това до 98/99-та. Разбира се възрастните може да са поназнайвали и някой друг покрай кръчмите и дискотеките. 

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 10 часа , gotiniq каза:

Само да не забравяме, че в онези години, освен Глория, Тони Дачева, Камелия, Деси Слава, Румяна, доста популярни си бяха и Слави и компания, Нелина, Екстра Нина, Цветелина, Еми Стамболова, Силвия, Коста Марков, Мая и Магапаса, Милко Калайджиев, Кали, Южен Вятър също ... малко след тях почнаха да се появяват и такива като Петра, Кати, Мира, която си беше тотален хит също, Весела, Никсън ... все хитови изпълнители, които имаха егати песните ... общо взето тези си бяха от ерата на чалгата преди появата на Азис, Анелия, Преслава, Галена, Ивана и т.н. и далеч не отстъпваха по популярност на първоизброените.

Както и аз бях казал - хитови изпълнители много, всеки ден имаше нови и нови. Но емблемите на новия тогава жанр просто си бяха Глория и Сашка. И Румяна, чието име в последствие се подсили дори още повече заради печалното събитие. Единствено Ивана, мисля, е била чак такава огромна звезда. В предни постове добавих и Рени, защото нейния пробив в Сърбия не е за подценяване - и до днес никоя не може да я настигне в това отношение. В България беше не по-малко масова и хора на всякакви възрасти й се радваха, че ни прославя и отвъд границата.

преди 9 часа , HIStory каза:

Това "певица на народа" винаги ми е звучало направо обидно - за да си такава, трябва да си пухкав кичозен леляк с усещане за селска скара, тип Сашка и Ивана. За предпочитане с песни,  на които с чиста съвест да  жулнеш няколко ракии. Това са критериите на народа за "наша певица". Затова Глория и Преслава престанаха да бъдат такива, когато се излъскаха и спряха да бият на евтинджос, Камелия пък никога не е била. Но до 2002-ра всяко момиче искаше да е Камелия или ДС, ако ще говорим за фен бази. Тая на Ивана беше по-друг таргет, горепосочения.

Мислех, че темата е за лидерите и емблемите в определен период, то и Сашо Роман и Наско Ментата са  "певци на народа". 

По повод коментара ти и интервюто в Открит микрофон на ДС - Гореща следа бил най-лошият й албум заради кючеците, а 15 години по-късно кара по същата плоскост, по всичко личи с кеф. Не знам дали е Кралица на баладите, но на иронията - със сигурност 😁

Изразът "Певица на народа" всъщност може да има различни нюанси. Ивана най-много е наричана така и поради тази причина представата ни е за някаква такава по-народна на вид певица с тежест, която пее песни за душата - на практика нещо като сръбския стандарт. Но всъщност най-голямата певица на българския народ е Лили Иванова, която няма нищо общо с този тип. За да си певица на народа според мен трябва да имаш нещо в излъчването ти, което да кара хората да не могат да спрат да те гледат и същото нещо в теб да ги кефи дори като го раздаваш по-простовато. Затова Сашка примерно също си беше певица на народа през 90те - имаше си хем излъчването, хем дързостта да пробва различни неща и с тях да привлича погледите. Национална звезда, позната на цялата страна и с добро, и с лошо, но единодушно приемана за емблема.

Глория е нейният антипод, макар че покрай цялостното излъчване на чалгата и тя неведнъж се е водила 'долна' само защото е Глория. Но пак си е певица на народа. И Румяна се доближава до това. А за Рени казах вече по-горе в същия пост.

Камелия и Десислава и т.н. са били сензации и са подлудявали десетки и стотици хиляди българи в пиковите си години. Но техния имидж е някак по-разчупен, по-западен, опитват се да излизат от типичните ниши на жанра и да са иновативни. Просто не са от онзи тип певици на народа, за които говоря. Но пък ще вметна, че след предаване като актуалното на Капките за пореден път осъзнавам колко добре ДС е подготвила почвата във времето масовия българин на даден етап да я приеме и нея като певица на народа. Онзи огромен процент жители на страната, които вече не се интересуват от жанра, изобщо не са наясно с излагациите й и я подкрепят. А и доста от запознатите с творческото й пропадане още я приемат позитивно. Кралица на иронията си е Десито, със сигурност, но след 27 години кариера и безброй грешни ходове излиза, че още не се е изхабила напълно и има потенциал.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

От 12.02.2023 г. от 15:33, Emanuela.Carey каза:

Феновете на Гло в Тикток се активизират срещу дядото

 

Глория е качила това видео във фейсбук профила си и благодари на феновете че я защитават

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

Глория я видях за първи път в шоуто на Тодор Колев през 97-ма или 98-ма. Песента, която ме удари в сърцето беше "Приятелко ти моя, най-добра", супер много се зарибих по припева. На другия ден накарах сестра ми да ме заведе в музикалния магазин да си купя албума, в който е "Приятелката", а заедно с него си взех и "Носталгия". :D Първия и третия албум си ги набавих доста години по-късно, и то първия го имам на касетка във версията "Живей за мига". До преди това слушах само Канал Ком и т.нар. евроденс музика, плюс там бой и гърл бандите по онова време. Помня, че и Веско Маринов беше супер актуален с "Горчиво вино". :D Заради Глория започнах да слушам Веселина и да си купувам "Нов Фолк". Даже май първия брой, който имам, е с нея и Орхан Мурад на корицата - как са обрали наградите на годината. Орхан беше супер сила тогава, както и Румяна. Правеха комерсиална музика и бяха предпочитани за купони. После вече много взеха да се слушат Десислава, Петра, Камелия, Рени. 

  • Like 5
Link to comment
Сподели в други сайтове

Колкото и да е странно, на мен първите бегли спомени за Глория мисля, че са ми буквално от първата песен, когато съм бил на 4. 😄 Със сигурност си спомням един клип, в който се поклащаше по същия начин, с подобен фон и забележителни 'ефекти'.😆 После бях луд и по песните за семейства и приятели, а също и по първата Дай ми в поп-фолка - нейния клип си го превъртах редовно, но нещо като гледам е изчезнал от YouTube. Абе макар и Сашка да си ми беше първата любимка, Гло също си ми беше тръпка.

  • Like 3
  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, meleto каза:

Това излезе като версия на Азис, нали? Или беше обратното?

На Азис е в оригинал, ама е много постна. На Есил е къде къде по-въздействаща.

  • Like 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

Това ще е хита на годината

WWW.INSTAGRAM.COM

5,805 Likes, 156 Comments - 🔱BILYANA LAZAROVA🔱️ (@b_lyanish) on Instagram: "“Искам” #newsong#comingsoon"

 

  • Haha 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...