Jump to content

Поп-фолк скандали (декември 2022)


Препоръчани коментари

Сензационна налудничевост, която се превръща в болестно състояние е ~20 годишни хора да обясняват какво било хит и какво се било случило преди 20 години, когато са носели памперси и са били с неадекватни възприятия.

Така, че предлагам на Руневски да млъкне по темата "Преслава 2004". Албумът й беше доста успешен и тук трябва да се отчете факта, че беше дебютен, а визията на изпълнителката някак невзрачна, сравнена с бляскавите визии на Ивани, Глории и Камелии през онези години.

Големи хитове станаха 3 песни, а не само една. Става въпрос за "Обичам те", от която популярен лаф беше "обичам да съм с обич прокълната", "Нямаш сърце" и баладата "Горчиви спомени". Първите две станаха големи хитове по дискотеките.

"Мили мой", "Тази нощ безумна" и "Дума за вярност" бяха другите сингли, които също станаха хитове и добиха немалка популярност.

Така, че Преслава си беше доста успешна и с първия албум. Всякакви сравнения с Даниела, Биляна и подобни са крайно неуместни.

По въпроса с Галена и нейните хитове: Виждам, че тук ви е хоби да я принизявате. На многознайковците да кажа, че още с "Чупката" Галена има супер хит по дискотеките, но те нали не са излизали от вкъщи тогава и песента им се струва простовата, им е много удобничко да изкривяват истината.

  • Like 8
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 часа , NazzkO каза:

И наградата в гласът е малко смешна… 25 к евро😩

И милите участници викат ще си взема апартент, ще запиша албум… тъжна работа.

 

Принципно с 50 000 лв може да се продуцират 10 песни /албум/ - зависи с кой ги запишеш, дали си ги пишеш сам и т.н. Тези пари са достатъчни и за 2, да не кажа 3 песни с клипове, които стигат за година, и ако наистина са добри - участията и кариерата ще потръгнат. Но по мои наблюдения, макар да не гледам много Гласът на България, повечето от тези участници грам нямат бизнес нюх или пък харизма, отделно лъхат яко на естрада.

За мен един от най-добрите и адекватни участници, които отпаднаха още преди финала, е Никола Стоянов.

 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Balkandji1 каза:

На многознайковците да кажа, че още с "Чупката" Галена има супер хит по дискотеките, но те нали не са излизали от вкъщи тогава и песента им се струва простовата, им е много удобничко да изкривяват истината.

"Чупката" представлява връщане към първосигналната чалга с пародиен елемент, в период в който изпълнителите се опитваха да избягат от нея, и да модернизират звученето си.

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, Fast каза:

"Чупката" представлява връщане към първосигналната чалга с пародиен елемент, в период в който изпълнителите се опитваха да избягат от нея, и да модернизират звученето си.

Благодаря за информацията. И от теб към мен едно "благодаря" за информацията, която аз изнесох наяве.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 38 минути, DenFevgo каза:

Принципно с 50 000 лв може да се продуцират 10 песни /албум/ - зависи с кой ги запишеш, дали си ги пишеш сам и т.н. Тези пари са достатъчни и за 2, да не кажа 3 песни с клипове, които стигат за година, и ако наистина са добри - участията и кариерата ще потръгнат. Но по мои наблюдения, макар да не гледам много Гласът на България, повечето от тези участници грам нямат бизнес нюх или пък харизма, отделно лъхат яко на естрада.

За мен един от най-добрите и адекватни участници, които отпаднаха още преди финала, е Никола Стоянов.

 

Може и да съигнат донякъде, но без договор е трудно поне в началото. Според мен повечето изобщо не знаят как стоят нещата, вероятно нямат и кой знае какви контскти.

По-скоро си личи, че им се пее, но то само с това не става. 

Да, много голям симпатяга ежтози.

Всъщност най-големият им плюс е, че може евентуално някой да ги забележи, или от менторите да подадат ръка, както Галена направи с Петя, която май скоро ще има някакъ самостоятелен кинцерт например.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Силен понеделник за семейството на Тунчер Стораро. Колени са агнета за кадем. :D

1. Фики и Емрах - Любовта е гадно нещо 465К

2. Фики - Чупки в кръста 146К

3. Данна и Малката - Като за световно  96К

4. Софи Маринова и Преслава - Мангава тут 72К

5. Емилия и Галин - Алкохол 55К

...

16. Преслава - Мълчете си 34К

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 10 часа , DarkChild каза:

 Дора не беше точно в Пайнер в началото. Може затова да не е била.

Само за първата песен Като непознат не беше в Пайнер. После си е там.

А Гласът на България не знам какви награди дава днес, но си спомням, че в първия сезон усилено налагаха, че победителя щял да бъде първият български изпълнител с договор за албум с Universal.😆 Е няма как да се приеме насериозно този формат след като толкова години не само че не са им издавали подобни световни работи, ами дори и за един единствен български хит не са ги подпомогнали като хората.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Fast каза:

"Чупката" представлява връщане към първосигналната чалга с пародиен елемент, в период в който изпълнителите се опитваха да избягат от нея, и да модернизират звученето си.

Че е така, така е.

Но какво направи Галена тогава? Записа една catchy игрива простотия и смаза в дискотеките с хит. Култови улични лафове излезнаха от тази песен, дето всеки по-млад човек ги знаеше и знаеше от коя песен са, тука тръгнали да ми обясняват, че не била хит. Беше и още как.

И на мен не ми е любима, но истината тежи повече от нечий вкусове и предпочитания.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

След интервюто на Анелия при Алекс Сърчаджиева..все забравям да питам - откъде толкова пари за такава къща? 😅 Коко ли се е изръсил толкова заради Ивон или Анелия е имала друг щедър мъж 😄 Не е от най-дейните певици, затова ми стана интересно 😄

Link to comment
Сподели в други сайтове

Засега декември се очертават нови песни от Анелия, Галена, Десислава и Симона. Да видим коя ще пусне най-хубавата песен.

преди 24 минути, Just_Me каза:

След интервюто на Анелия при Алекс Сърчаджиева..все забравям да питам - откъде толкова пари за такава къща? 😅 Коко ли се е изръсил толкова заради Ивон или Анелия е имала друг щедър мъж 😄 Не е от най-дейните певици, затова ми стана интересно 😄

Със сигурност е инвестирала в някой бизнес. Ивана не съм запознат да е ходила с милионер и има по-голяма къща.

А и е съвсем възможно да я е взела на кредит. Един хонорар сигурно покрива вноската.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 30 минути, Just_Me каза:

След интервюто на Анелия при Алекс Сърчаджиева..все забравям да питам - откъде толкова пари за такава къща? 😅 Коко ли се е изръсил толкова заради Ивон или Анелия е имала друг щедър мъж 😄 Не е от най-дейните певици, затова ми стана интересно 😄

От дълги години упорита работа например? Анелия е сред изпълнителите с най-много участия от "Погледни ме в очите" през 2002 година. Това са 20 години работа и по няколко хилядарки за 1-часово участие. Милиони са минали през ръцете й.

Не изключвам и Динев да й е помогнал заради брака и дъщеря им, но и Анелия не е спирала да бачка. Едва в последната година участията й са по-малко.

  • Thanks 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 7 часа , NazzkO каза:

И наградата в гласът е малко смешна… 25 к евро😩

И милите участници викат ще си взема апартент, ще запиша албум… тъжна работа.

 

Ако си земат едностаен в дълбоката провинция и запишат албума на телефона в някой звукоизолиран гараж може и да им останат даже ;) 

  • Haha 4
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 4 часа , Balkandji1 каза:

Сензационна налудничевост, която се превръща в болестно състояние е ~20 годишни хора да обясняват какво било хит и какво се било случило преди 20 години, когато са носели памперси и са били с неадекватни възприятия.

Така, че предлагам на Руневски да млъкне по темата "Преслава 2004". Албумът й беше доста успешен и тук трябва да се отчете факта, че беше дебютен, а визията на изпълнителката някак невзрачна, сравнена с бляскавите визии на Ивани, Глории и Камелии през онези години.

Големи хитове станаха 3 песни, а не само една. Става въпрос за "Обичам те", от която популярен лаф беше "обичам да съм с обич прокълната", "Нямаш сърце" и баладата "Горчиви спомени". Първите две станаха големи хитове по дискотеките.

"Мили мой", "Тази нощ безумна" и "Дума за вярност" бяха другите сингли, които също станаха хитове и добиха немалка популярност.

Така, че Преслава си беше доста успешна и с първия албум. Всякакви сравнения с Даниела, Биляна и подобни са крайно неуместни.

По въпроса с Галена и нейните хитове: Виждам, че тук ви е хоби да я принизявате. На многознайковците да кажа, че още с "Чупката" Галена има супер хит по дискотеките, но те нали не са излизали от вкъщи тогава и песента им се струва простовата, им е много удобничко да изкривяват истината.

Ти си точно никой, че да ми предлагаш да млъкна или каквото и да било, сядай си на мястото, ако обичаш. Тук се твърди, че през 2004г. Преслава е в А групата сред топ имената на жанра, с което не мога да се съглася дори с уговорки. Тоя топ да не е с 20 места? 

Имам самочувствието на меломан, запознат в детайли с жанра точно за тези години, макар и след време да съм научил повечето неща. Е, все пак имам някакви спомени от тогава - на 4-5 бях, но помня какво се ротираше. Но до ден днешен продължавам да чета и да се интересувам за този период. Изчел съм безброй статии и списания, изгледал съм купища интервюта и предавания и знам какво се е твърдяло в медиите. Не е нужно да базирам всичко на лични впечатления, аз съм цитирал факти, които съм прочел. А че някой се осланя на лични пристрастия и носталгична нотка или пък не е запознат с нещо, и не оценява нещата трезво не ме засяга. 
Аз също имам спомени с “Дума за вярност” и “Тази нощ безумна”, които лично съм записал на две видеокасети, които и до днес пазя, първата даже ми е любимата на Преслава като цяло. “Мили мой” дали пък я нямах на аудиокасетка, но не мога да кажа, че се доближават до хитове, въпреки сантимента. 

“Чупката” дори и да е била пускана по дискотеките какво е променила в нивото на Галена? Тогава я изпращаха точно с Даниела по някакви конкурси да пеят на “две на цената на една”. “По ръба” като беше топ през 2010 да не се въздигна Люси случайно? Или Соня с топ хита през 2013? 

  • Confused 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 часа , SG каза:

Само за първата песен Като непознат не беше в Пайнер. После си е там.

А Гласът на България не знам какви награди дава днес, но си спомням, че в първия сезон усилено налагаха, че победителя щял да бъде първият български изпълнител с договор за албум с Universal.😆 Е няма как да се приеме насериозно този формат след като толкова години не само че не са им издавали подобни световни работи, ами дори и за един единствен български хит не са ги подпомогнали като хората.

Български изпълнители май до преди това нямаха договори с Юнивърсъл ... България т.е Вирджиния рекърдс т.е оня чума Саня. Не е съвсем лъжа нищо че е бая опашата ;)  

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Lelqtian каза:

Ако си земат едностаен в дълбоката провинция и запишат албума на телефона в някой звукоизолиран гараж може и да им останат даже ;) 

И после да излъчат репортаж за тях как с наградата от предаването живеят в тясно жилище в град Стрелча с тоалетна на двора и да ги снимат как си пеят песните на телефона.

Просто не може ли победителят да ги напсува, че наградата е обидна малка и да изисква в ефир Галена да му наброи още 20 хиляди евро понеже е заможна.

  • Haha 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Runevski каза:

Ти си точно никой, че да ми предлагаш да млъкна или каквото и да било, сядай си на мястото, ако обичаш. Тук се твърди, че през 2004г. Преслава е в А групата сред топ имената на жанра, с което не мога да се съглася дори с уговорки. 
Тоя топ да не е с 20 места? 
Имам самочувствието на меломан, запознат в детайли с жанра точно през тези години. Все пак имам някакви спомени от тогава - на 4-5 бях, но помня какво се ротираше. Но до ден днешен продължавам да чета и да се интересувам за този период. Изчел съм безброй статии и списания, изгледал съм купища интервюта и предавания и знам какво се е твърдяло в медиите. Не е нужно да базирам всичко на лични впечатления, аз съм цитирал факти, които съм прочел. А че някой се осланя на лични пристрастия и носталгична нотка или пък не е запознат с нещо, и не оценява нещата трезво не ме засяга. 
Аз също имам спомени с “Дума за вярност” и “Тази нощ безумна”, които лично съм записал на две видеокасети, които и до днес пазя, първата даже ми е любимата на Преслава като цяло. “Мили мой” дали пък я нямах на аудиокасетка, но не мога да кажа, че се доближават до хитове, въпреки сантимента. 

“Чупката” дори и да е била пускана по дискотеките какво е променила в нивото на Галена? Тогава я изпращаха точно с Даниела по някакви конкурси да пеят на “две на цената на една”.

Само го чуйте! На 4 годинки бил, но помнил какво се ротирало! Децата нямат спомени от 3-4 годишна вързраст, така че, отново ти казвам: МЛЪКВАЙ и престани да будиш съжаление, господинчо!

Тебе, ако те оставим да ти слушаме полюциите, по цял ден ще ни убеждаваш, че Рени е била кралицата и лидерката на жанра през 1999 година, когато ти си бил 3-месечно бебе, но помниш какво се е ротирало!

  • Haha 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Balkandji1 каза:

Само го чуйте! На 4 годинки бил, но помнил какво се ротирало! Децата нямат спомени от 3-4 годишна вързраст, така че, отново ти казвам: МЛЪКВАЙ и престани да будиш съжаление, господинчо!

Тебе, ако те оставим да ти слушаме полюциите, по цял ден ще ни убеждаваш, че Рени е била кралицата и лидерката на жанра през 1999 година, когато ти си бил 3-месечно бебе, но помниш какво се е ротирало!

Ама ти за какъв се взе, анонимко? Я си пий валерианите и се разсей нанякъде. И не, нямам спомени от 1999, но съм чел годишната класация на сп. “Нов фолк” за изпълнител и след Глория е точно Рени. Peace ✌

  • Haha 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 20 часа , Willy каза:

Сестра й преди 2-3 седмици коментираше по фб, че вече било нагласено Жаклин да спечели.

Уат..как? На стори, лайв, публикация или? 😄

 

На тия Vip awards на кака Айви..как може Михаела Тодорова да е дебют на годината бе, ужас 🤣🤣🤣

  • Haha 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, Runevski каза:

Ама ти за какъв се взе, анонимко? Я си пий валерианите и се разсей нанякъде. И не, нямам спомени от 1999, но съм чел годишната класация на сп. “Нов фолк” за изпълнител и след Глория е точно Рени. Peace ✌

Защо трябва да се взимам за нещо, за да те поставя на мястото ти?

Смехотворно е дете на 4 години да твърди, че знаело кое е хит в държавата.

И е смехотворно, като стане на 20 да твърди, че знаело в детайли какво се било случило, когато е бил на 4, понеже бил чел статиите на необективната Маргарита Лозанова.

Аз съм бил на 19 години през 2004, излизал съм със сума ти компании на дискотеки, живял съм живот, докато ти си играел с лего или кукли. Много ясно, че знам по-добре от теб какво се е случвало.

И не ми пробутвай някакви думи от рода на "сантимент" и "носталгия", защото не съм фен на Преслава, за да лъжа, че била успешна през 2004 година. Казвам обективно какво се е случило. А ти в същото време я поставяш в категорията на Даниела, Биляна и други тотално невзрачни певици, на които хората едва са обръщали внимание. Живееш в друга реалност по отношение миналото и не съм длъжен да ти мълча понеже ти е неприятно да чуеш истината.

 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, Balkandji1 каза:

Защо трябва да се взимам за нещо, за да те поставя на мястото ти?

Смехотворно е дете на 4 години да твърди, че знаело кое е хит в държавата.

И е смехотворно, като стане на 20 да твърди, че знаело в детайли какво се било случило, когато е бил на 4, понеже бил чел статиите на необективната Маргарита Лозанова.

Аз съм бил на 19 години през 2004, излизал съм със сума ти компании на дискотеки, живял съм живот, докато ти си играел с лего или кукли. Много ясно, че знам по-добре от теб какво се е случвало.

И не ми пробутвай някакви думи от рода на "сантимент" и "носталгия", защото не съм фен на Преслава, за да лъжа, че била успешна през 2004 година. Казвам обективно какво се е случило. А ти в същото време я поставяш в категорията на Даниела, Биляна и други тотално невзрачни певици, на които хората едва са обръщали вниамние. Живееш в друга реалност по отношение миналото и не съм длъжен да ти мълча понеже ти е неприятно да чуеш истината.

 

Пропуснал съм да уточня, че говоря за ротацията по ТВ Планета, която не се изключваше вкъщи. Но никъде не не съм казал, че на 4-5 съм знаел кое е хит в държавата, не извъртай думите ми. Даже не съм уточнявал колко бистри или бледи са ми спомените кои песни са излъчвали по Планета. Естествено, че не са най-ясните, но горе-долу помня кои песни бяха с бясна ротация. Имам и касета с мои записи от този период и пея същите песни. Но няма какво да се обяснявам на анонимен потребител, чийто дори не знам. Казах, че изобщо не се осланям на минималните ми спомени, а на тоновете поета информация, която и до днес обогатявам. А ти че си ходил в няколко дискотеки не означава, че знаеш какво се пуска във всяка дискотека в страната. Раздаваш го меродавен, а мнението на всеки е субективно. Да, докъм есента Преслава си е точно на едно ниво с Даниела. Макар и с един не клипиран хит все още е била никоя. 

  • Haha 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 33 минути, Balkandji1 каза:

Само го чуйте! На 4 годинки бил, но помнил какво се ротирало! Децата нямат спомени от 3-4 годишна вързраст, така че, отново ти казвам: МЛЪКВАЙ и престани да будиш съжаление, господинчо!

Тебе, ако те оставим да ти слушаме полюциите, по цял ден ще ни убеждаваш, че Рени е била кралицата и лидерката на жанра през 1999 година, когато ти си бил 3-месечно бебе, но помниш какво се е ротирало!

То и аз си спомням песни от когато съм бил на 4-5. Имаше един канал по който много въртяха Глория, Евита, Буболина, Пантерите. Спомням си и когато Планета стартира.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, Runevski каза:

Пропуснал съм да уточня, че говоря за ротацията по ТВ Планета, която не се изключваше вкъщи. Но никъде не не съм казал, че на 4-5 съм знаел кое е хит в държавата, не извъртай думите ми. Даже не съм уточнявал колко бистри или бледи са ми спомените кои песни са излъчвали по Планета. Естествено, че не са най-ясните, но горе-долу помня кои песни бяха с бясна ротация. Имам и касета с мои записи от този период и пея същите песни. Но няма какво да се обяснявам на анонимен потребител, чийто дори не знам. Казах, че изобщо не се осланям на минималните ми спомени, а на тоновете поета информация, която и до днес обогатявам. А ти че си ходил в няколко дискотеки не означава, че знаеш какво се пуска във всяка дискотека в страната. Раздаваш го меродавен, а мнението на всеки е субективно. Да, докъм есента Преслава си е точно на едно ниво с Даниела. Макар и с един не клипиран хит все още е била никоя. 

Ма какво изтъкваш факта, че съм анонимен протебител? Това няма никакво значение, тук всички са анонимни потребители.

Продължаваш да си неадекватен - нямал да ми се обяснява, в същото време точно това прави.

Точно, като идеш 5 пъти в 3 дискотеки много добре добиваш представа какво е хит и на кое се кефят хората. Посетителите на заведения във Варна да не би да са от Туркменистан и да слушат други песни в дискотеката.

Естествено, че ще го раздавам меродавен и няма да оставя манипулатори да изкривавят историята. Поел тонове информация. От къде бе? От старите броеве на Нов Фолк с инструктирания от Пайнер главен редактор, който пише, каквото му се заповяда.

  • Thanks 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Fast каза:

То и аз си спомням песни от когато съм бил на 4-5. Имаше един канал по който много въртяха Глория, Евита, Буболина, Пантерите. Спомням си и когато Планета стартира.

Неприятен си, вървиш ми все на контра да ми опонираш на мненията. Разбирам, че от години ме мразиш понеже съм по-умен от теб и певицата, за която аз root-вах накара тази, за която ти root-ваше да й диша прахта, но те призовавам да спреш да ме цитираш. Така желая.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...