Jump to content

Поп фолк скандали (Aприл, 2021)


Препоръчани коментари

преди 3 минути, SG каза:

Канала на Пайнер напоследък претърпява брутално сгромолясване по някаква причина. Единствено Даймънд от новите имат някакъв шанс и то само защото са Даймънд и по същата логика като при Алфа- малките и тийновете цъкат, защото се води модерно. А по-големите гледаме по навик всичко де що излезе.

На мен даже ми е чудно какво правят още такива като Анелия в този канал. Другите големи имена с над 15-20 годишни кариери се изнесоха в самостоятелни.

Кое се води модерно? Нали говорим за нови, млади имена, предизвикващи интерес в тийн аудиторията. Данна и Ивета защо нямат 250-300К дебюти.

Изобщо в канала на Алфа има ли песен, за която е нямало подозрения, че има купени гледания? И "Недей ме вини", и дуета на Лидия и Константин, а сега и тази Симона са с някакви главоломни цифри, а реално аз не виждам да са големи хитове.

Диона, която също е от младите изпълнители, защо не прави дебюти с по 250К? Или тийновете нея вече не я харесват? Айде стига.

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 35 минути, Stela каза:

Кое се води модерно? Нали говорим за нови, млади имена, предизвикващи интерес в тийн аудиторията. Данна и Ивета защо нямат 250-300К дебюти.

Изобщо в канала на Алфа има ли песен, за която е нямало подозрения, че има купени гледания? И "Недей ме вини", и дуета на Лидия и Константин, а сега и тази Симона са с някакви главоломни цифри, а реално аз не виждам да са големи хитове.

Диона, която също е от младите изпълнители, защо не прави дебюти с по 250К? Или тийновете нея вече не я харесват? Айде стига.

Конкретно Даймънд и Алфа успяха да се наложат като свеж въздух насред гледаното и слушаното над десетилетие. Мода са си сред различни таргети, доколкото в момента българина се интересува от нова музика. И Данна имаше късмет Алфа да я подпомогнат с първата самостоятелна песен, затова направи хит. Сега и от работата й с Даймънд имам очаквания.

И позициите по другите платформи общо взето са в синхрон с YouTube. В Spotify GPS-а примерно има към 600k стрийма, Недей ме вини 321k, Грешници почти 200k. Да не говорим, че Алфа са сред малкото, които издават редовно продукция напоследък, нормално е интереса към тях да се покачва.

преди 33 минути, Stela каза:

Познай какво прави Анелия още в канала на Планета - дава си сметка, че сама няма и тези цифри да направи.

Според мен точно пък като е сама има шанс. В момента като е в Планетата си остава като слята с масовката, особено с такива песни като новата. Ако започне на чисто в свой канал и си изгради нова концепция за кариерата би й се получило. Но може би всичко зависи от договора.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, SG каза:

Според мен точно пък като е сама има шанс. В момента като е в Планетата си остава като слята с масовката, особено с такива песни като новата. Ако започне на чисто в свой канал и си изгради нова концепция за кариерата би й се получило. Но може би всичко зависи от договора.

Да бе, нова концепция ще изгради. Тя тази дума сигурно не може да я изговори правилно. Видя се нейната концепция каква е - Гъзарки, Шампиони, Милиони.

  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Stela каза:

Да бе, нова концепция ще изгради. Тя тази дума сигурно не може да я изговори правилно. Видя се нейната концепция каква е - Гъзарки, Шампиони, Милиони.

Да, всъщност може би не го казах правилно- някой друг да й изгради концепция. :D Тия старите ни чалгарки някога нямаха ли си всичките мениджъри? Днес сами решават всичко и виждаме последствията. :D

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, SG каза:

Да, всъщност може би не го казах правилно- някой друг да й изгради концепция. :D Тия старите ни чалгарки някога нямаха ли си всичките мениджъри? Днес сами решават всичко и виждаме последствията. :D

То "Пайнер" би трябвало да им се води мениджър. Нали Токича й дирижираше кариерата, когато беше национално явление и суперзвезда, ама се видя, че на нея й се пее в шундата-ме-чеши стил и от тогава изгуби уважението на по-възрастните.

Фолкът беше номер 1, когато Митко Пайнера удряше с юмрук по масата и казваше "Ти ще пееш това, ти - онова."

  • Haha 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 27 минути, Stela каза:

То "Пайнер" би трябвало да им се води мениджър. Нали Токича й дирижираше кариерата, когато беше национално явление и суперзвезда, ама се видя, че на нея й се пее в шундата-ме-чеши стил и от тогава изгуби уважението на по-възрастните.

Фолкът беше номер 1, когато Митко Пайнера удряше с юмрук по масата и казваше "Ти ще пееш това, ти - онова."

Митака не знам колко е удрял по масата ама винаги ще се сещам с усмивка как явно не е удрял достатъчно, когато не е бил доволен, че Глория е искала да пусне Щастието е магия, а Камелия- Златна рибка. Което му създаде певици за милиони без той самия да е имал каквато и да е стратегия за тях хаха. :D

А Анелия се справяше що-годе добре и сама до едно време, въпреки някои крайности. Разчупи се, стана си по-чалгарска, но балансираше чат-пат и с нещо по-различно. Това й помогна да е сред най-актуалните около 15 години. Голямото падение може би започна когато взе да се съгласява на дуети и фийт с всеки срещнат, а същевременно влоши съвсем и нивото на своята продукция в стремежа си да не изостане. А то накрая точно това се получи.

Все пак съм на мнение, че един цялостен ребранд на кариерата й би й се отразил добре. Всеки може да има спадове, но след тях винаги са възможни и нови възходи.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 4 часа , SG каза:

Но и на мен ми прави впечатление, че феновете на Галена са зле настроени към нея напоследък. Ненужно е.

Всичко е на майтап. Мен Анелия ме кефи като певица и си слушам редовно нейни стари парчета. 

Просто е някво готино да се гавриш с единственият й останал фен във форума. :roll1:

  • Haha 1
  • Sad 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 часа , BobiTo каза:

Константин е споделил песента на Симона, @zai4eto82 любима ти е, нали? 

Даже не съм видяла и не съм чула още песента. Все пак бях на работа преди час. Ама ще го питам за песента.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Какво се случва с Анелия? Какви са тези пяти, препяти песни с отвратителни текстове? Как все в нейните ръце попадат? Жена с 20-годишна кариера нормално ли е да си кръсти песента “Котка”? Това да не е Теди Александрова? От старата Анелия с хитовите песни няма и помен! Няма и да има... Жалко!

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 23 минути, Danger. каза:

Всичко е на майтап. Мен Анелия ме кефи като певица и си слушам редовно нейни стари парчета. 

Просто е някво готино да се гавриш с единственият й останал фен във форума. :roll1:

Без гаври, не се знае дали утре и Галена няма да загуби позиции и да остане с един-двама. :D То поначало си е традиция феновете по форумите да са многобройни, когато изпълнителят е актуален и да изчезват, когато не е. :D Доколкото към 2021 такова нещо като форум само по себе си може да е актуално и показателно.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, SG каза:

Без гаври, не се знае дали утре и Галена няма да загуби позиции и да остане с един-двама. :D То поначало си е традиция феновете по форумите да са многобройни, когато изпълнителят е актуален и да изчезват, когато не е. :D Доколкото към 2021 такова нещо като форум само по себе си може да е актуално и показателно.

Докато има амбиция, хъс и страхотен екип, няма как да загуби позиции и да остане без фенове.

От друга страна Анелия нямаше да загуби феновете ако флопваше само с експерименти.

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Hurricane каза:

Какво се случва с Анелия? Какви са тези пяти, препяти песни с отвратителни текстове? Как все в нейните ръце попадат? Жена с 20-годишна кариера нормално ли е да си кръсти песента “Котка”? Това да не е Теди Александрова? От старата Анелия с хитовите песни няма и помен! Няма и да има... Жалко!

Това е синдромът Марая Кери. На нея мъжът й - шефът на Сони Мюзик, като й командваше кариерата, тя беше любимката на цял свят с по 25-30 млн. копия на албум. Разведоха се, оная си пренесе сърбежите в музиката и продажбите паднаха на 5-10 млн. на албум.

Анелия, като скъса с Токича, пак имаше много силна инерция и направи големи хитове със секси комерси, но в последните години вече е тотален дегенерат с тия меркантилни и алкохолизирани текстове.

Това, което SG каза, също допринесе са обезценяването й. В някаква календарна година беше нацвъкала нещо от порядъка на 6 фийта с невзрачници.

  • Like 1
  • Dislike 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 20 минути, Willy каза:

Докато има амбиция, хъс и страхотен екип, няма как да загуби позиции и да остане без фенове.

От друга страна Анелия нямаше да загуби феновете ако флопваше само с експерименти.

За Анелия съм съгласен. За Галена ще кажа, че никога не можем да сме сигурни. Тя поначало е от онзи тип певици, за които младостта и външния вид са от изключителна важност. Към 45-50 просто няма как да е същото, както е било на 20-30. Дори Камелия не се задържа в ТОП-а чак толкова добре, а тя реално погледнато си е най-известната от певиците по този модел, на които навремето й се получаваше с хъс и дори без кой знае какъв екип. Същата работа с Андреа, но там не беше заради възрастта.

Друг вече е въпроса коя си е изградила кариерата така, че да не е от значение дали временно ще изпадне от ТОПа или не, което е малко или много неизбежно на даден етап дори в световен мащаб.

Link to comment
Сподели в други сайтове

МарИАХ любимка на цял свят хд 
Без да бягам много от темата, на кратко - страшни глупости. Певици като нея, Beyonce, Taylor имат хитове, но не толко колкото другите и са изкуствени бутани и налагани до така наречените "organic" успешни. Примерно Риана без да има албум от 5 години е в топ 5 най-слушани за годината и ги мачка и по продажби и всичко живо, а Марая освен коледната и оная от 2005 - няма друг отгледан златен хит. 

 

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, SG каза:

За Анелия съм съгласен. За Галена ще кажа, че никога не можем да сме сигурни. Тя поначало е от онзи тип певици, за които младостта и външния вид са от изключителна важност. Към 45-50 просто няма как да е същото, както е било на 20-30. Дори Камелия не се задържа в ТОП-а чак толкова добре, а тя реално погледнато си е най-известната от певиците, на които навремето й се получаваше с хъс и дори без кой знае какъв екип. Същата работа с Андреа, но там не беше заради възрастта.

Друг вече е въпроса коя си е изградила кариерата така, че да не е от значение дали временно ще изпадне от ТОПа или не, което е малко или много неизбежно на даден етап дори в световен мащаб.

Че Галена сега е на 35 и ако искаш до 45 да е на същото ниво без умора, то ще станат 20-23 години в топа, за какво говорим и кой друг го е постигал. Почти невъзможно е според мен, поне до 40 може да си мачка стабилно, а после да си гледа живота и от време на време някой проект. Така че да, точно като Кама я виждам в бъдеще по начин на работа и организация на кариера, песни итн... 

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 часа , Stela каза:

Познай какво прави Анелия още в канала на Планета - дава си сметка, че сама няма и тези цифри да направи.

Анелия ако имаше акъл, щеше да си даде сметка че в собствен канал сигурно ще направи повече от колкото в момента. 

  • Like 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, Willy каза:

МарИАХ любимка на цял свят хд 
Без да бягам много от темата, на кратко - страшни глупости. Певици като нея, Beyonce, Taylor имат хитове, но не толко колкото другите и са изкуствени бутани и налагани до така наречените "organic" успешни. Примерно Риана без да има албум от 5 години е в топ 5 най-слушани за годината и ги мачка и по продажби и всичко живо, а Марая освен коледната и оная от 2005 - няма друг отгледан златен хит. 

 

Само 19 номер 1 песни в Билборд има. Набор 2000 искам да мълчат за неща, случили се, когато бащите им още са били на чекии. 😂😍

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Уитни Хюстън, Селин Дион и Марая Кери са имали такива периоди, че абсолютно с право може да се каже, че са били любимки на цял свят.

Не като тия Тейлър Суифт, Селени Гомези и някакви дриснячки. Говорим за 30 млн на албум. А Бодигард сигурно и 45 млн. копия е продал.

  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Stela каза:

Само 19 номер 1 песни в Билборд има. Набор 2000 искам да мълчат за неща, случили се, когато бащите им още са били на чекии. 😂😍

Ами именно. 19 номер 1 песни и само 2 от тях са запазени. 

  • Like 1
 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...