Jump to content



Ще се ваксинирате ли бе ?


Ще се ваксинирате ли бе ?  

78 потребители гласуваха

Нямате права да гласувате или да виждате резултатите от тази анкета. Ако искате да дадете своя глас, абонирайте се за клуба или темата. Моля, впишете се в сайта или се регистрирайте, за да гласувате в анкетата.

Препоръчани коментари

преди 9 часа , asylum каза:

 

И на мен ми се изненадаха. "Ти нали не си ваксиниран?", "Съм", опулено изражение, в което се разчита "Мислех те за по-умен". :D Просто тука само индианци живеят и не виждат по-далече от носа си. Не бива да се дава никаква свобода на такова племе! 

Е, не се ли ваксинира съвсем случайно, непретенциозно, през лятото? :D 

Според мен в стремежа си да доставят много информация, а и за рейтинг, медиите дадоха гласност на прекалено много знаещи и незнаещи и това създаде усещане за недостоверност. Също и политическата класа след 4 април не беше категорична и непрекъснато действаше с двоен аршин, което допълнително разедини нацията по въпроса. 

А обществото не вярва на никого и на нищо. Изхождайки от доверието към политическата класа и стигайки до ваксините.

 

Ето, например, в UK имат една ваксина - хората като овце си  я сложиха и дотам. Няма обяснения и драми.  Там 67% са ваксинирани. Какво се случва с числата? Имат лек скок в смъртността (но 10 пъти по-ниска от миналата година) и отново имат нова вълна от заболели, която е с около 10% по-слаба от миналогодишната им (само, че сега сравняваме различни месеци, не се знае дали няма да стигне нивото от миналата година). 

 

И все пак ваксината не е панацея.

Изглежда повлиява върху смъртността, но въобще не дава "край" на пандемията. В Америка пак е същият процент ваксинирани - две трети от популацията там. Но смъртността е почти същата като през последния пик (с около 10% по-малко). Като нека кажем, че и в двете държави е имало пик през ноември-януари, а сега започва нов пик от септември и е почти на същите нива и по брой случаи и по брой жертви. 

 

Германия е интересна, там изглежда, че ако има вълна е два пъти по-слаба. Испания ми е най-странна - там пък през лятото има пик, а в повечето държави е през зимата.  В Италия 55% покритие има ваксината, а короната се е стопила тройно.

В момента у нас пък има 3 пъти по-малко случаи в сравнение с последната вълна, а смъртността е 2 пъти по-ниска. 

И още нещо. В България смъртните случаи се увеличават, но по-интересно е дали 2020 като година без имунизации ще се окаже по-малко фатална от година по-късно. Като не спекулирам, че от ваксините умират хората, но е интересно, че през цялата 2021, с изключение на 2 седмици смъртността е скочила почти двойно. Отдавам го на делта варианта и на това, че хората започнаха да излизат - с това и да се излагат на взаимодействие и лепват повече зарази от всякакъв тип.

 D_1_2021_W36.png

https://nsi.bg/bg/content/18121/basic-page/умирания-в-българия-по-седмици

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Отговори 856
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

2020 имаше мерки, 2021 - почти не. И заведенията работят до 23, че някои и след това, и маските удобно се прескачат на места. Това е обяснението за смъртността, не 15-те процента ваксинирани.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, Blueberry каза:

2020 имаше мерки, 2021 - почти не. И заведенията работят до 23, че някои и след това, и маските удобно се прескачат на места. Това е обяснението за смъртността, не 15-те процента ваксинирани.

Би звучало логично, но защо тогава цяло лято при отворени дискотеки и прочее нямаше заболеваемост? Как вирусът удържа 3-4 месеца? Даже беше наличен и новия щам...

 

Логиката с горещото време и как убива вируса е мит. Справка: Испания от това лято (юли-август), които имаха втората по големина заболеваемост от началото на пандемията. Не знам дали са отваряли всичко преди това. Но и вирусът се развива много по-бързо от 14 дни. Така че не действа с отлагане като че ли...

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, meleto каза:

Би звучало логично, но защо тогава цяло лято при отворени дискотеки и прочее нямаше заболеваемост? Как вирусът удържа 3-4 месеца? Даже беше наличен и новия щам...

 

Логиката с горещото време и как убива вируса е мит. Справка: Испания от това лято (юли-август), които имаха втората по големина заболеваемост от началото на пандемията. Не знам дали са отваряли всичко преди това. Но и вирусът се развива много по-бързо от 14 дни. Така че не действа с отлагане като че ли...

Колко % от населението ходят на дискотеки? Със сигурност многократно по-голям е процентът на децата и контактуващи ежедневно с ходещи на училище. Мисля, че това е голямата разлика, без да съм гледала данни, чисто по логика.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, meleto каза:

Би звучало логично, но защо тогава цяло лято при отворени дискотеки и прочее нямаше заболеваемост? Как вирусът удържа 3-4 месеца? Даже беше наличен и новия щам...

 

Логиката с горещото време и как убива вируса е мит. Справка: Испания от това лято (юли-август), които имаха втората по големина заболеваемост от началото на пандемията. Не знам дали са отваряли всичко преди това. Но и вирусът се развива много по-бързо от 14 дни. Така че не действа с отлагане като че ли...

В Габрово, Шумен и Търговище бяха пълни отделенията, но криеха случаите това лято.

Иначе и аз не вярвам в сезонността. В Кувейт лятото винаги са повече, отколкото през зимата. 

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, Blueberry каза:

Колко % от населението ходят на дискотеки? Със сигурност многократно по-голям е процентът на децата и контактуващи ежедневно с ходещи на училище. Мисля, че това е голямата разлика, без да съм гледала данни, чисто по логика.

Не съм сигурен. Студентите (които са около 200к доколкото помня) + други посетители. Да не забравяме дискотеките по морето. Според мен... хич не са за подценяване. 

 

преди 11 минути, asylum каза:

В Габрово, Шумен и Търговище бяха пълни отделенията, но криеха случаите това лято.

Иначе и аз не вярвам в сезонността. В Кувейт лятото винаги са повече, отколкото през зимата. 

Криеха? От кого и защо?

За мен е абсолютно необяснимо. 

 

Сега видях, че смъртността през 2000 година е била 115 хиляди. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Нещо интересно забелязах... В последните 20 години смъртността се движи около 108-113 хиляди души на година. През 2020 е била 124 хиляди. Но това не е най-големият пик в историята ни. В кризисни години като 1997 са умрели 121 хиляди. Година по-късно 118 хиляди. 

 

Така че отдавам високата смъртност и на стреса от короната. И вярвам, че да речем през 2022 ще имаме плавен спад по аналогия на 1995-2000.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Не. Всички, които вярват, че тестове и ваксини ще сложат край на пандемлята, са част от виновниците това да не свърши в близките години.

Преди няколко дни обявиха, че 70% от възрастното население на ЕС е ваксинирано. Две години говорят как при 70% ваксинирано население вирусът ще спре да се разпространява и пандемията ще свърши. Е, свърши ли пандемията в ЕС? Не. Свърши ли в Англия, в Израел - не. Мислете си, ме тази индустрия за милиарди, с ваксини и тестове, ще е съгласна пандемията да свърши…

Link to comment
Сподели в други сайтове

Този вирус лятото наистина не се развива толкова. Не знам защо в Испания е имало бум лятото. Защото по принцип са си с гореща кръв, не ги свърта на едно място и си плюят в устите, казано грубо.

Причините у нас да сме толкова зле са:

- Липса на качествено здравеопазване, на здравна култура, на информационни кампании и превенции на заболяванията. Хората с години не си обръщат внимание и носят в себе си усложнения и увреждания, за които не подозират. Чакат да стане фатално и тогава да реагират. Кораната само ги довършва.

- Липса на адекватни мерки. За да са адекватни, мерките трябва са БАЛАНСИРАНИ. Миналата година имаше мерки, но бяха пресилени. Не може да ми слагаш КПП-та и да ме затваряш като затворник до второ нареждане - тук границата с нарушаването на човешки права е тънка. Този щаб вся ужасно много страх в хората и те после решиха ей така напук да се наживеят. Можеше просто да им се обясни, да речем, как да се пазят и да си подсилват имунитета, как да полицаите да помагат на самотните хора под карантина (не да ги заплашват с досъдебно производство, ако излязат). От стрес имунитетът пада и ставаш още по-податлив на корона и какво ли не. Мутафчийски и Бойко се взеха за феодали. Да не говорим колко си противоречаха "носете маски", "не носете маски, няма смисъл". Това беше един тотален фарс - тяхната кампания. Ако бяха адекватни, щяха да предадат щафетата и да си сътрудничат със следващия здравен министър. Но не - всеки правеше това, което му нареждат, за да взима пари.

- Усещане за безсмъртност. Българинът от всичко разбира, нищо не му можеш да му кажеш, вярва на всичко и в същото време на нищо, няма собствена позиция, не умее да мисли извън мащаба и да се поставя на мястото на другия. Надутото ни и неадерталско поведение ще ни погуби преди короната да го е направила.

- Това, че някои сектори, бивайки затваряни принудително, са принудени през лятото да компенсират липсите и допускат повече хора от позволеното. И както сме озаптили положението, става едно бързо наваксване с предаване на патогени. На мен крачето ми от миналото лято в дискотека не е стъпило, няма и да стъпи. Чудя се и на певиците, които караха ковид... и въпреки това тая година пак не излязоха от дискотеките. И правя евала на Глория, че си научи урока след онова злополучно участие, и дори да са я викали по клубове тая година, не е ходила. Но не всички могат да си го позволят, защото на дневен ред стои проблемът с обезщетенията. Все пак сме в България. Затова догодина лично аз съм чао, чао от тук.

- Лъжата. Ясно е, че лекарите точат пътеки... лятото има болни, ама си мълчат, за да се угоди на бизнеса. Зимата се създава стрес, щото наистина има ескалации по болниците. Нямаме техника, нямаме капацитет, няма и достатъчно компетентни специалисти. За да се взимат европомощи, се правят всякакви врътки още от миналата година. Не можеш да надхитриш Господ и съдбата. Като се мислиш за много голям дявол, падаш в дупката. Сега това, което някои правят с фалшивите сертификати, също е недостойно. Значи те бягат от собствената си позиция на антиваксъри - когато не ги устройва, нямат такава. Много малко четем, много малко се подкрепяме като общество и прекалено много си вярваме поотделно. В очите на всеки втори чета: "Майната ти, щом си се ваксинирал. Аз няма да рискувам". Така ли? Ако сте много сигурни, че правя грешка, защо не ме спряхте, да ме предпазите? Щото и вие не сте сигурни, че сте прави. Но ви е страх за вашия живот. Докато не почнем да мислим на глобално ниво, а не егоистично, не ни чака добро. И за финал ще завърша с един цитат, забравих и аз от кого е, но гласи следното: "Не коронавирусът е Господ, а Бог". Ще го разберете много добре. Това обаче не означава да живеем като разпищолени.

@Blueberry, искрени съболезнования за дядо ти. Вече съм губил дядо и знам какво е, а другият е онкоболен и още не сме го ваксинирали, а първо с него трябваше да започнем. Пожелавам ви да бъдете силни цялото семейство.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 часа , norton737 каза:

Не. Всички, които вярват, че тестове и ваксини ще сложат край на пандемлята, са част от виновниците това да не свърши в близките години.

Преди няколко дни обявиха, че 70% от възрастното население на ЕС е ваксинирано. Две години говорят как при 70% ваксинирано население вирусът ще спре да се разпространява и пандемията ще свърши. Е, свърши ли пандемията в ЕС? Не. Свърши ли в Англия, в Израел - не. Мислете си, ме тази индустрия за милиарди, с ваксини и тестове, ще е съгласна пандемията да свърши…

Да не би и ти си от тия, които не са карали вируса или са го карали леко?

Като гледам, теб те устройва по-болезненият начин - всички да измрем по бързата процедура. Е те тогава пандемията наистина ще свърши, да.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Добре де, аз едно не разбирам, вие като сте ваксинирани и сега ви казват, че ви трябва и 3-та доза, после и 4-та, бустери, не знам си какво, не ви ли усъмнява. Най-малкото е странно, че сега третата доза е на един производител, но казват, че нямало проблем (цитирам "не би трябвало да има") да се прилага и при ваксинирани с ваксините на други производители. Това звучи абсурдно. Какво има в 3-тата доза пък не се и говори. За всички е еднакво... бий там да го имаш. Докога ще е е така? По колко експериментални дози ще приемате?

В САЩ от 2022 януари спират и ПСР тестовете, защото отдавна се установи, че засичат и други вирусни инфекции, те поначало не са предназначени за Ковид дори. Така статистиката и карантините се помпат излишно, защото излизаш позитивен, ама дори не може да се каже, че е от Ковид.

Фактите в Сърбия са такива, че почти 3 милиона души са с по 2 дози вече, а случаите са по 4-5-6 хиляди на ден и също си имат доста смъртни случаи.

Да не говорим колко пъти засичам по медиите безмилостна пропаганда и отричане на всички проблеми и нередности около ваксинацията и тези мобилни пунктове - последният такъв го обявиха като "нападение над пункт във Варна от антиваксъри", а тези нито бяха антиваксъри, нито нападнаха пункта. Просто им поиксаха разрешение и номер на партидата, с която ваксинират, но медиите така обърнаха нещата, че виновни излязоха пациентите. Не може да излизаш с един бус и с един кашон и да почваш да бодеш наред, аз утре мога да взема 1 бял бус и да започна да инжектирам антифриз на хората?! Къде са изискванията, къде е документацията, нито мерят кръвно, температура, нито дозата се разпределя според ръст/тегло/възраст. Доста ми е несериозно, ще ме извинявате.

Да не говорим и по регионалните РЗИ структури инспекторите какви глупости говорят по ТВ, например че при втори тест можело да излезеш негативен, защото вирусрът вече не бил в носоглътката.... та нали го разнасяме през носа и устата.... пълни абсурди, пълни врели-некипели.

И още един абсурд, който отдавна ми е заседнал в главата - починалият от Ковид се заключва в ковчег и близките не могат да го видят, нали вирусът се разнася по въздушно-капков път, нима мъртвецът диша, нима кашля и киха??? Това е също част от филма, в който ни вкараха, за да може да се страхуваме дори от мъртвия.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Много неща ни съмняват в целия живот, но заради конспирации няма да си го проваляме. Понеже някой луд милиардер така е наредил. Който си е изпатил, търси начин да избегне втори досег с тази напаст, защото изходът може да е фатален. Щом някой така го е почувствал, това е правилното. Оттам насетне - каквато ти е съдбата. Можем да се ровим от сутрин до вечер, фактите са налице. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 14 часа , Blueberry каза:

124k e повече от 121к :D 

Знам. И очаквах някой да го отбележи, но предполагам успя да проследиш мисълта ми и какво точно се опитах да съпоставя. По време на кризи има засилена смъртност. И предвид, че през 90те не е била причинена от болест, съм склонен да мисля, че в основата си е в психиката. Че вирус има е ясно, както и че умират хора.

преди 15 минути, adorable каза:

Много неща ни съмняват в целия живот, но заради конспирации няма да си го проваляме. Понеже някой луд милиардер така е наредил. Който си е изпатил, търси начин да избегне втори досег с тази напаст, защото изходът може да е фатален. Щом някой така го е почувствал, това е правилното. Оттам насетне - каквато ти е съдбата. Можем да се ровим от сутрин до вечер, фактите са налице. 

Не съм против ваксините, нито съветвам някого (или да се гавря с избора му да се бодне) да НЕ се ваксинира, но пък твърдите привърженици на иглата едва ли не принизяват инакомислещите. И това поражда още по-голямо недоверие между двете групи. И както в спортен или политически мащаб се разделихме на ЗА и ПРОТИВ. Левски-ЦСКА, ГЕРБ-БСП и т.н.

Всеки да си носи риска, каквото и да реши.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час , pacho каза:

Добре де, аз едно не разбирам, вие като сте ваксинирани и сега ви казват, че ви трябва и 3-та доза, после и 4-та, бустери, не знам си какво, не ви ли усъмнява. Най-малкото е странно, че сега третата доза е на един производител, но казват, че нямало проблем (цитирам "не би трябвало да има") да се прилага и при ваксинирани с ваксините на други производители. Това звучи абсурдно. Какво има в 3-тата доза пък не се и говори. За всички е еднакво... бий там да го имаш. Докога ще е е така? По колко експериментални дози ще приемате?

В САЩ от 2022 януари спират и ПСР тестовете, защото отдавна се установи, че засичат и други вирусни инфекции, те поначало не са предназначени за Ковид дори. Така статистиката и карантините се помпат излишно, защото излизаш позитивен, ама дори не може да се каже, че е от Ковид.

Фактите в Сърбия са такива, че почти 3 милиона души са с по 2 дози вече, а случаите са по 4-5-6 хиляди на ден и също си имат доста смъртни случаи.

Да не говорим колко пъти засичам по медиите безмилостна пропаганда и отричане на всички проблеми и нередности около ваксинацията и тези мобилни пунктове - последният такъв го обявиха като "нападение над пункт във Варна от антиваксъри", а тези нито бяха антиваксъри, нито нападнаха пункта. Просто им поиксаха разрешение и номер на партидата, с която ваксинират, но медиите така обърнаха нещата, че виновни излязоха пациентите. Не може да излизаш с един бус и с един кашон и да почваш да бодеш наред, аз утре мога да взема 1 бял бус и да започна да инжектирам антифриз на хората?! Къде са изискванията, къде е документацията, нито мерят кръвно, температура, нито дозата се разпределя според ръст/тегло/възраст. Доста ми е несериозно, ще ме извинявате.

Да не говорим и по регионалните РЗИ структури инспекторите какви глупости говорят по ТВ, например че при втори тест можело да излезеш негативен, защото вирусрът вече не бил в носоглътката.... та нали го разнасяме през носа и устата.... пълни абсурди, пълни врели-некипели.

И още един абсурд, който отдавна ми е заседнал в главата - починалият от Ковид се заключва в ковчег и близките не могат да го видят, нали вирусът се разнася по въздушно-капков път, нима мъртвецът диша, нима кашля и киха??? Това е също част от филма, в който ни вкараха, за да може да се страхуваме дори от мъртвия.

Виж сега, усъмнявало ме е до някаква степен, но съм потушавала съмненията си с четене на достоверни източници - лабораторни изследвания, клинични изследвания, наредбите в държави, на чиито правителства имам доверие (напр. Германия). Ваксините не са силни по състав, начина по който работят е различен от този на класическата ваксина, която ти влива вирус, а пък и самият Ковид има специфичен характер и поради това се налага инжектирането на бустерна доза. Доколкото чета, повечето институции се обединиха около "ваксината пази около 6 месеца", така че когато наближи шестият месец при мен, ще си направя тест за антитела и ще преценя дали и кога да си поставя трета доза. 

Относно статистиките на Сърбия и други държави, които са извън ЕС и са ползвали ваксини извън 4-те позволени, имам съмнение за тяхната ефективност. Отричайки качествата на Спутник обаче, не смятам, че това важи и за Pfizer примерно.

Аз също съм недоволна от начина, по който протича ваксинацията, аз например исках да се ваксинирам през май и минах през какви ли не неволи, та от третия път със зор и чакане се ваксинирах. Никой не ми измери кръвното в една от най-големите болници... но като мислещ човек се досещам, че това компрометира институциите (болницата и правителството, което не уреди ваксинирането), а не самите ваксини и цялостната идея за ваксинация.

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 5 часа , adorable каза:

Да не би и ти си от тия, които не са карали вируса или са го карали леко?

Като гледам, теб те устройва по-болезненият начин - всички да измрем по бързата процедура. Е те тогава пандемията наистина ще свърши, да.

Като гледам колко тъпи хора - май да измрат е добра опция. Който иска - да се ваксинира. Никой не го спира. И да се заключи вкъщи, и да не излиза никога. Тъкмо да се отървем от промити мозъци, че само пречат на останалите.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 29 минути, norton737 каза:

Като гледам колко тъпи хора - май да измрат е добра опция. Който иска - да се ваксинира. Никой не го спира. И да се заключи вкъщи, и да не излиза никога. Тъкмо да се отървем от промити мозъци, че само пречат на останалите.

Аз искам от такива като тебе да се отървен, ама пълзите към болниците и вие и ваще близки. Болни ли сте у вас - ако пукнете, пукнете. Кво ми терете болници, жажда за живот. Промит си ти.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Болниците са виновни. Защо приемат таз сган. Без ваксина ли са - у тях. И какви са тия безплатни лекарства - напротив, всичко двойно по - скъпо. За неваксинираните не бива да има болнична помощ за КОВИД и безплатни лекарства. Те тряба сами да се оправят, защо им помагат? 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, WindWalkerMonk каза:

Аз искам от такива като тебе да се отървен, ама пълзите към болниците и вие и ваще близки. Болни ли сте у вас - ако пукнете, пукнете. Кво ми терете болници, жажда за живот. Промит си ти.

Всичките ми познати, които “пълзят към болниците” са или ваксинирани, или такива, които спазват най-стриктно всички мерки. :) 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, norton737 каза:

Всичките ми познати, които “пълзят към болниците” са или ваксинирани, или такива, които спазват най-стриктно всички мерки. :) 

Значи според статистиките не са ваксинирани 80% от хората там, но твоите познати са тези 20%. А мерките са хигиенични, но ти явно си с хигиена нулева.

Ако майка ти недай боже се разболее няма да търси лекарска помощ така ли?

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, WindWalkerMonk каза:

Болниците са виновни. Защо приемат таз сган. Без ваксина ли са - у тях. И какви са тия безплатни лекарства - напротив, всичко двойно по - скъпо. За неваксинираните не бива да има болнична помощ за КОВИД и безплатни лекарства. Те тряба сами да се оправят, защо им помагат? 

По тази логика, да закрием спешната помощ, защото хората сами са си предизвикали кръвоизливи, цироза, язва, бъбречна недостатъчност и какво ли още не (включително и заразни болести като туберкулоза или сифилис).

Много слаб аргумент. Или при злополука... имам познат дето си отряза пръстите на ръката и му направиха операция за 500 лева вместо за 2000лв, защото имаше здравни осигуровки.

Здравната система е споделена и социална. Парите за Ковид идват от европейски бюджет, доколкото ми е известно. Да не мислиш, че някой има изгода тези пари да бъдат спрени?

"Те тряба сами да се оправят, защо им помагат?" - защото са здравно осигурени е краткият отговор.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, meleto каза:

По тази логика, да закрием спешната помощ, защото хората сами са си предизвикали кръвоизливи, цироза, язва, бъбречна недостатъчност и какво ли още не (включително и заразни болести като туберкулоза или сифилис).

Много слаб аргумент. Или при злополука... имам познат дето си отряза пръстите на ръката и му направиха операция за 500 лева вместо за 2000лв, защото имаше здравни осигуровки.

Здравната система е споделена и социална. Парите за Ковид идват от европейски бюджет, доколкото ми е известно. Да не мислиш, че някой има изгода тези пари да бъдат спрени?

"Те тряба сами да се оправят, защо им помагат?" - защото са здравно осигурени е краткият отговор.

Абсолютно не! Едното е злополука, другото е съзнателно решение. Не е нужно да ти обяснявам разликата?

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, meleto каза:

 

"Те тряба сами да се оправят, защо им помагат?" - защото са здравно осигурени е краткият отговор.

А дали са? Нали нямаха право на бюро по труда, понеже бачкаха на черно. Дали знаят, че трябва да си внасят осигуровки и за здраве? 🧐

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, asylum каза:

А дали са? Нали нямаха право на бюро по труда, понеже бачкаха на черно. Дали знаят, че трябва да си внасят осигуровки и за здраве? 🧐

Имат право. Дори и на черно, ако са имали договор (дори и граждански) е плащана здравна осигуровка.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, WindWalkerMonk каза:

Абсолютно не! Едното е злополука, другото е съзнателно решение. Не е нужно да ти обяснявам разликата?

 

Да сифилисът е злополука. Тия дето пият алкохол като невиждали - дали не е съзнателно решение? Ама търсят помощ при цироза, нали? 

Ако не е касата, всеки от нас би плащал двойно и тройно за операции и манипулации.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...