Jump to content



Ще се ваксинирате ли бе ?


Ще се ваксинирате ли бе ?  

78 потребители гласуваха

Нямате права да гласувате или да виждате резултатите от тази анкета. Ако искате да дадете своя глас, абонирайте се за клуба или темата. Моля, впишете се в сайта или се регистрирайте, за да гласувате в анкетата.

Препоръчани коментари

  • Отговори 856
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

Ние нямаме 20%, а имаме и фалшиви ваксинации... пагубно зле е положението. 

Ето едно изказване на Проф. Кожухарова, на 100000% съм съгласна с нея: https://www.monitor.bg/bg/a/view/prof-kojuharova-nad-96-ot-pochinalite-ot-covid-19-sa-bili-nevaksinirani-284451

Трябва да се ваксинираме, а мерките да са разумни. Още не мога да простя, че при 5 нови случая на ден трябваше да излизаме навън с маски и не можехме да напускаме града без причина.

Link to comment
Сподели в други сайтове

От 5.10.2021 г. от 12:39, omline каза:

Изгледайте това - "24 часа" са организирали форум дискусия "Лекарите, на които вярваме", което върви точно в този момент (то иначе било ежегодно ама сега покрай пандемията аз разбрах за него) - ако можете пуснете си го за фон и чуйте по-конкретно думите на доц. Кунчев - и проваксъри и антиваксъри има какво да чуят

https://www.facebook.com/watch/?v=870189043615685 ... на 44:30

Благодаря за линка, наистина смислени и полезни неща казва. 

Но един антиваксър, ако изобщо реши да отвори линка, ще види, че Pfizer e сред спонсорите на събитието и ще каже, че това е лъжа и е с цел да изкарат пари.

Little did they know, и Pfizer, и Астра Зенека (за Джонсън не знам), продават ваксините на цена, достатъчна да покрият производствените разходи и не печелят. Единствено Модерна печелят, но използват приходите, за да финансират други проекти, които са на загуба.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 31 минути, Blueberry каза:

Little did they know, и Pfizer, и Астра Зенека (за Джонсън не знам), продават ваксините на цена, достатъчна да покрият производствените разходи и не печелят. Единствено Модерна печелят, но използват приходите, за да финансират други проекти, които са на загуба.

Не знам честно казано колко печелят, но друго ми направи на мен впечатление от това, което каза - за бързината, с която са направени - чувам го от няколко места и тук отново - че разработката им се случва с максималния приоритет, който може да се даде - и административно, и научно, и финансово.

В този ред на мисли ако излезеш с колата в София и тръгнеш от Борово за Левски и напреде ти всичкото движение е спряно, за да минеш, нормално е да стигнеш за време, което няма как да постигнеш сутрин в нормален ден. Когато си на зор за нещо, начин се намира винаги. 

Донякъде намирам основания за съмнения ваксините имат ли странични ефекти в дългосрочен план и тук идва моментът на въпроса кое е по-голям риск - да си поставиш ваксина, наизпитана във времето или да се заразиш с вирус, изследван изключително малко и криещ безброй подводни камъни отново в дългосрочен план. Кой е по-голям злодей - разработилият вируса или разработилият ваксините?

*Осъзнавам, че с последният въпрос отварям врата за дискусия "дали не е един и същ", но реално тази дискусия няма да има край, ако се тръгне в тази посока, така че да не завиваме поне за момента натам.

6590227P.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, omline каза:

Не знам честно казано колко печелят, но друго ми направи на мен впечатление от това, което каза - за бързината, с която са направени - чувам го от няколко места и тук отново - че разработката им се случва с максималния приоритет, който може да се даде - и административно, и научно, и финансово.

В този ред на мисли ако излезеш с колата в София и тръгнеш от Борово за Левски и напреде ти всичкото движение е спряно, за да минеш, нормално е да стигнеш за време, което няма как да постигнеш сутрин в нормален ден. Когато си на зор за нещо, начин се намира винаги. 

Донякъде намирам основания за съмнения ваксините имат ли странични ефекти в дългосрочен план и тук идва моментът на въпроса кое е по-голям риск - да си поставиш ваксина, наизпитана във времето или да се заразиш с вирус, изследван изключително малко и криещ безброй подводни камъни отново в дългосрочен план. Кой е по-голям злодей - разработилият вируса или разработилият ваксините?

*Осъзнавам, че с последният въпрос отварям врата за дискусия "дали не е един и същ", но реално тази дискусия няма да има край, ако се тръгне в тази посока, така че да не завиваме поне за момента натам.

Абсолютно е така, което казва, мога да потвърдя от първо лице - в първите месеци на пандемията в работата ми абсолютен първи приоритет бяха всички компании, които пряко или косвено работеха по разработката на ваксина или лекарства за ковид. Сега даже научавам, че една от въпросните приоритетни компании е пуснала лекарство и в момента се проверява от Европейската агенция по лекарствата. 

Отделно това, което съм чела е, че са използвани данни от SARS от 2003, така че изобщо, ама изобщо не се съмнявам защо ваксините бяха пуснати толкова "бързо" - 8-9 месеца след като вирусът се разпространи по целия свят.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час , omline каза:

Не знам честно казано колко печелят, но друго ми направи на мен впечатление от това, което каза - за бързината, с която са направени - чувам го от няколко места и тук отново - че разработката им се случва с максималния приоритет, който може да се даде - и административно, и научно, и финансово.

В този ред на мисли ако излезеш с колата в София и тръгнеш от Борово за Левски и напреде ти всичкото движение е спряно, за да минеш, нормално е да стигнеш за време, което няма как да постигнеш сутрин в нормален ден. Когато си на зор за нещо, начин се намира винаги. 

Донякъде намирам основания за съмнения ваксините имат ли странични ефекти в дългосрочен план и тук идва моментът на въпроса кое е по-голям риск - да си поставиш ваксина, наизпитана във времето или да се заразиш с вирус, изследван изключително малко и криещ безброй подводни камъни отново в дългосрочен план. Кой е по-голям злодей - разработилият вируса или разработилият ваксините?

*Осъзнавам, че с последният въпрос отварям врата за дискусия "дали не е един и същ", но реално тази дискусия няма да има край, ако се тръгне в тази посока, така че да не завиваме поне за момента натам.

Именно. Освен това ваксина за такъв вид вирус се разработва от сума ти време (нямам подходящ източник в момента, та по памет към 30 на години), а и не е за първи път епидемия - имаме сарс ковид 1 от 2002/4, засегнала предимно Китай и Региона, или сходния вирус, вихрещ се в Близкия изток от 2012. Съвсем нормално с тоя мащаб на ковид-19 вариациите да правят каквато и да е ваксина на юруш. 

Междудругото въпроса не е кой е по-голям злодей, дет се вика, късно (или рано) е да търсим от де е тръгнал вируса (ковид 1 от 2002 чак през 2017-8 установили от кой на кой прилеп се прехвърял изначално). 

Въпросът е колко точно си малоумен пред смъртоносен вирус със значителни постоянни негативни ефекти върху здравето ти, вслучай че го изкараш, и ваксина, която значително намалява риска във всички посоки, да избереш да си го караш естествено. Чета дори на сърдечно болни е препоръчително да се боцнат, риска от странични ефекти бил за предпочитане пред риска да изкарат ковид. 

Време е бай Дарвин да си каже думата. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 10 часа , Blueberry каза:

Още не мога да простя, че при 5 нови случая на ден трябваше да излизаме навън с маски и не можехме да напускаме града без причина.

Въпроса обаче е, че тогава нямаше грам информация за вируса, знаеше се единствено, че един на 20 души заразени приключва с фатален край, като лекарите незнаеха какво лечение да се предложи. От днешна гледна точка звучи абсурдно, но за тогава си е ок.

Тука е обяснено по-интересен начин (0:46):

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 20 часа , Olay каза:

Въпроса обаче е, че тогава нямаше грам информация за вируса, знаеше се единствено, че един на 20 души заразени приключва с фатален край, като лекарите незнаеха какво лечение да се предложи. От днешна гледна точка звучи абсурдно, но за тогава си е ок.

Тука е обяснено по-интересен начин (0:46):

 

Ще го гледам, благодаря!

И други хора са ми го казвали, най-вероятно е така. Тогава ми се струваше логично. Само КПП-тата не мога да ги оправдая с нищо :D 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Абе май все още са в тест ваксините, ето такива новини това ми говорят на мен:

 

Цитат

 

Швеция и Дания спират прилагането на ваксината на "Модерна" при млади хора.Решението е взето след съобщения за възможни редки странични ефекти като миокардит

Швеция ще спре засега прилагането на ваксината срещу коронавируса на "Модерна" при хора, родени през и след 1991 г. Решението е взето след съобщения за възможни редки странични ефекти като миокардит, съобщи днес шведската агенция за обществено здравеопазване, цитирана от Ройтерс.
Здравната служба заяви, че има данни за увеличаване на случаите на миокардит и перикардит сред тийнейджъри и пълнолетни младежи, които са били ваксинирани.
 


 

 
Link to comment
Сподели в други сайтове

Какво мислите за следното - имам предвид целия текст, но ще болдна частта, с която аз не съм съгласна:

Всички заведения ще могат да работят на 100% без ограничение в работното време при предоставяне от страна на клиентите на сертификат за ваксинация, официален документ за преболедуване на COVID-19, PCR-тест или бърз антигенен тест. Бързите тестове ще се поемат от държавата. Това предложиха от служебното правителство по време на среща на туристическия бранш с министъра на здравеопазването Стойчо Кацаров, министъра на туризма Стела Балтова, държавния здравен инспектор Ангел Кунчев и експерти, съобщиха от Сдружението на заведенията в България (СЗБ) на Facebook страницата си.

Значи Сульо няма да се ваксинира, щото ще го чипират и държавата ще му плаща, за да ходи по кръчмите. Тези кръчми пък от своя страна ще си укриват доходите и ще си осигуряват служителите на минимална заплата на 4 часа и допълнително ще точат държавата. На мен това ми звучи като "Как да закрием държавата в няколко лесни стъпки".

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 32 минути, Blueberry каза:

Какво мислите за следното - имам предвид целия текст, но ще болдна частта, с която аз не съм съгласна:

Всички заведения ще могат да работят на 100% без ограничение в работното време при предоставяне от страна на клиентите на сертификат за ваксинация, официален документ за преболедуване на COVID-19, PCR-тест или бърз антигенен тест. Бързите тестове ще се поемат от държавата. Това предложиха от служебното правителство по време на среща на туристическия бранш с министъра на здравеопазването Стойчо Кацаров, министъра на туризма Стела Балтова, държавния здравен инспектор Ангел Кунчев и експерти, съобщиха от Сдружението на заведенията в България (СЗБ) на Facebook страницата си.

Значи Сульо няма да се ваксинира, щото ще го чипират и държавата ще му плаща, за да ходи по кръчмите. Тези кръчми пък от своя страна ще си укриват доходите и ще си осигуряват служителите на минимална заплата на 4 часа и допълнително ще точат държавата. На мен това ми звучи като "Как да закрием държавата в няколко лесни стъпки".

И в Германия се процедираше по същия начин - почти на всеки ъгъл в големите градове имаше пункт за антигенни тестове. Понеже вече ваксините са достъпни без приоритети за конкретни групи, тези безплатни тестове отпадат, а в доста градове на мероприятия на закрито могат да присъстват само ваксинирани и излекувани, като носенето на маска в доста от случаите не е задължително. Може би това "усложняване" на ежедневието би накарало някои хора да размислят относно ваксината.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 50 минути, penakavalli каза:

И в Германия се процедираше по същия начин - почти на всеки ъгъл в големите градове имаше пункт за антигенни тестове. Понеже вече ваксините са достъпни без приоритети за конкретни групи, тези безплатни тестове отпадат, а в доста градове на мероприятия на закрито могат да присъстват само ваксинирани и излекувани, като носенето на маска в доста от случаите не е задължително. Може би това "усложняване" на ежедневието би накарало някои хора да размислят относно ваксината.

Аз съм скептична относно това колко ще се спазва. 

Освен това в Германия е правено докато е нямало ваксини. В момента в България има излишък на ваксини и да се наливат още пари в антигенни тестове е пълна пародия.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, Blueberry каза:

Аз съм скептична относно това колко ще се спазва. 

Освен това в Германия е правено докато е нямало ваксини. В момента в България има излишък на ваксини и да се наливат още пари в антигенни тестове е пълна пародия.

И аз така.

Пак сме на на изходна точка как заради Сульо и Пульо дето не искат да се ваксинират щото още се тествали дозите, хората с мисловна дейсност ше си седят затворени по къщите щото въпросните сеят зараза навсякъде. 

преди 12 часа , pacho каза:

Абе май все още са в тест ваксините, ето такива новини това ми говорят на мен:

 

 

Земи тествай един ковид тогава. И да не сме чули да се оплакваш от усложнения. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Просто е България. Дъното на Европа във всяко отношение. Няма какво да се говори повече, ако във всичко си последен, значи просто си си лайно.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Lelqtian каза:

Земи тествай един ковид тогава. И да не сме чули да се оплакваш от усложнения. 

Много си нервен, пък си ваксиниран, успокой топката.  :whistling1:

Link to comment
Сподели в други сайтове

То целта е всички да се ваксинират. Една птичка лястовичка не прави, както казва Мария.

Кампания "От нас зависи": https://toest.bg/kampaniya-ot-nas-zavisi/

%D0%98%D0%BD%D1%84%D0%BE%D0%B3%D1%80%D0%B0%D1%84%D0%B8%D0%BA%D0%B0-1-%D0%BE%D1%82%D0%BD%D0%B0%D1%81%D0%B7%D0%B0%D0%B2%D0%B8%D1%81%D0%B8.jpg?fit=1024%2C1024&ssl=1

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, Blueberry каза:

То целта е всички да се ваксинират. Една птичка лястовичка не прави, както казва Мария.

Кампания "От нас зависи": https://toest.bg/kampaniya-ot-nas-zavisi/

%D0%98%D0%BD%D1%84%D0%BE%D0%B3%D1%80%D0%B0%D1%84%D0%B8%D0%BA%D0%B0-1-%D0%BE%D1%82%D0%BD%D0%B0%D1%81%D0%B7%D0%B0%D0%B2%D0%B8%D1%81%D0%B8.jpg?fit=1024%2C1024&ssl=1

Явно още тестват ковид, такава информация така ми говори ... 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Знаете, че няма как всички да се ваксинират, има хора с автоимунни заболявания или други, които са несъвместими с биопродуктите. Има и преболедували, за които доскоро се твърдеше, че няма да имат нужда от ваксина. Като цяло за година и половина се изговориха доста неща, а старите въобще не съответстваха с новите.

Отделно на това мнооого голям процент на различни съсловия в България (учители, доктори) отказват ваксина, това оказва влияние и на обществото. В останалите държави също има здравни работници, които казват НЕ. 

Изобщо не може да се вини обществото, че му наговориха какво ли не, че във ваксинирани на 80-90% държави все още има проблеми, че статистиката е изкривена, хем смъртността голяма, хем не сме се били тествали достатъчно... 

Най-интересното в цялата ситуация е, че ние сме толкова послушни и непукисти за случващото се в държавата, за цялата корупция, за ниските доходи, дори не стачкуваме, но в тая ситуаци не поискахме да сме послушковци както са на запад. Чудно е, кой бяга от хубавото, кой иска да е пътник?

В България си имаме и доста други проблеми като мръсния въздух и горенето на тонове боклуци - от това страдат хиляди хора годишно, масово асматици, децата от 1-5 са със запушени носове и на инхалации (не знам имате ли познати с малки деца), проблеми с качеството на храната, проблеми със здравеопазването. Хайде да бъдем реално загрижени за здравето на българите!

Link to comment
Сподели в други сайтове

Изведнъж всички се оказаха загрижени за хроничните си и автоимунните си заболявания, а га пукаха цигари и ракии и си ги причиниха сами, не мислеха така ;) 

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, asylum каза:

Изведнъж всички се оказаха загрижени за хроничните си и автоимунните си заболявания, а га пукаха цигари и ракии и си ги причиниха сами, не мислеха така ;) 

По тази логика изведнъж всички се загрижиха за нашето здраве.😉

За ракията ще ме извиняваш, ама това е лекарство. Д-р Радева е забранила да се пие вода.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, pacho каза:

По тази логика изведнъж всички се загрижиха за нашето здраве.😉

Ами за "вашето" не ме е грижа. Но се налага да дишаме един въздух, уви. 

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, asylum каза:

Ами за "вашето" не ме е грижа. Но се налага да дишаме един въздух, уви. 

Досега всяка зима какъв си дишал? Или казваш, че не е имало вируси?

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, pacho каза:

Досега всяка зима какъв си дишал? Или казваш, че не е имало вируси?

И всяка зима щото няма грипни ваксинации. Явно и тях ги тестват, още 100на 200 години и ще са готови. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...