Jump to content



Ще се ваксинирате ли бе ?


Ще се ваксинирате ли бе ?  

78 потребители гласуваха

Нямате права да гласувате или да виждате резултатите от тази анкета. Ако искате да дадете своя глас, абонирайте се за клуба или темата. Моля, впишете се в сайта или се регистрирайте, за да гласувате в анкетата.

Препоръчани коментари

Пътувам и искам да пътувам, но мисля за сега да стана афганистанец - бежанец, за да си влизам и излизам където си искам без да ми искат паспорти, тестове и кодове.

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Отговори 856
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

преди 11 минути, pacho каза:

Пътувам и искам да пътувам, но мисля за сега да стана афганистанец - бежанец, за да си влизам и излизам където си искам без да ми искат паспорти, тестове и кодове.

Пробвай. Може да сработи.

Link to comment
Сподели в други сайтове

https://nova.bg/news/view/2021/08/31/338294/здравният-министър-постави-на-пауза-затягането-на-мерките-в-цялата-страна-обзор/

Болниците пак се пълнят. Според мен ако си отказал ваксина и си го финал требе сам да се оправяш. Ако умреш - умреш. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ама и Кантарджиев говори глупости - имунитетът на изкаралите Ковид бил доживотен. Едно изследване не намерих, което еднозначно да подкрепя това, напротив, съветва се и боледувалите да се ваксинират. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, Blueberry каза:

Ама и Кантарджиев говори глупости - имунитетът на изкаралите Ковид бил доживотен. Едно изследване не намерих, което еднозначно да подкрепя това, напротив, съветва се и боледувалите да се ваксинират. 

Според мен и учените все още не са разбрали вируса... и с тия мутации става все по-трудно да го изследват и прогнозират. :(

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 5 часа , Blueberry каза:

Ама и Кантарджиев говори глупости - имунитетът на изкаралите Ковид бил доживотен. Едно изследване не намерих, което еднозначно да подкрепя това, напротив, съветва се и боледувалите да се ваксинират. 

КЪДЕ се съветва това? Защото е задължително, и тук даже ви дадох статията на италиански лекар, преболедувал да си направи изследване колко антитела има, защото вкарването на ваксина при наличието на голям брой антитела е смъртоностно. И дори у нас почина жена, точно с такъв случай, наричат го "цитокинова буря". 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, pacho каза:

КЪДЕ се съветва това? Защото е задължително, и тук даже ви дадох статията на италиански лекар, преболедувал да си направи изследване колко антитела има, защото вкарването на ваксина при наличието на голям брой антитела е смъртоностно. И дори у нас почина жена, точно с такъв случай, наричат го "цитокинова буря". 

ТУК НАПРИМЕР се съветва това: https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/vaccines/faq.html

Link to comment
Сподели в други сайтове

Да, благодаря. Убедих се на 100% от тези 5 реда, че всичко е точно и трябва всеки преболедувал да се ваксинира, въпреки че нямат изследвания за имунитета на преболедувалите.

Link to comment
Сподели в други сайтове

„Смущава ме сравнително бавно увеличаващият се брой на новорегистрираните случаи. Фактът, че във вторник случаите са по-малко от понеделник, ме кара да мисля, че не са реални данните за броя случаи."


Цитат на Кантарджиев, който в същото време бие алармите, че смъртността у нас била висока, а то ако го мисли това отгоре, значи смъртността рязко ще падне като процент и няма да е висока. Вече и те се чудят какво да плямпат. Нищо в думите и делата им няма логика.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 26 минути, pacho каза:

Да, благодаря. Убедих се на 100% от тези 5 реда, че всичко е точно и трябва всеки преболедувал да се ваксинира, въпреки че нямат изследвания за имунитета на преболедувалите.

Това е буквално първият линк, който излиза, но има десетки. Не искам да те убеждавам в нищо, казвам, че експертите съветват това.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 10 часа , Blueberry каза:

А какво мислиш за изказването на Слави, че е ваксиниран и че "да флиртуваш с антиваксърството е като да флиртуваш със смъртта?" @pacho

Аз не съм фен на Слави, нито последовател. И отделно на това не съм и антиваксър, имам всичките задължителни ваксини откакто съм роден. Просто чета, слушам и си разсъждавам.

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

@asylum да си довършим тука, че да не е в Скандалите.

Прав си. Наливат се с евтин алкохол. Не ги е страх от цигари и наргилета. Ядат пакетирано, вакуумирано, никаква култура на хранене кое вещество и витамин за какво отговоря. Не знаят кой специалист за какво е, вървят и разнасят зарази, тестове не си правят дори, обаче да - страх ги е от ваксината, щото са им казали, че ще умрат от нея. 'Ма цяло лято по кенефите на дискотеките не ги е страх да шмъркат. Не се излиза на глава с Ганьо. По тяхната логика трябва да чакаме 10 години клинични изпитания. Ами нека го пробваме тоя номер, ако дотогава не сме измрели всички. И пак на един организмът му ще реагира, на друг няма. Нали се сещаме, че ако са чак толкова опасни ваксините, всички ще капитулираме след тях?

Нямам нищо против антиваксърска теза - нека дойде един подготвен човек с аргументи и да ме обори, че с ваксини е по-зле, отколкото без тях. Аз дори прочетох, че ваксинираните сме пренасяли мутации. Как ще ми докаже някой, че аз в момента пренасям мутации?!

Аз примерно генетично си знам къде са ми слабите места и още отсега работя върху тях и се следя, щото утре, ако я нямам тая ваксина, и ме докопа втори път Ковида, може и да ме няма. Миналата година с едни колеги в колцентър си говорихме как има вирус, ама видиш ли, много го преувеличават... е после именно от тоя колцентър се заразихме всички. Понеже имаме големи усти, ето ти как съдбата те предизвиква. Сега никога не бих си позволил да кажа такова нещо. Още повече, че при мен се развиха усложнения след третия месец. Трябва да си луд, понеже ти си го изкарал леко, да подценяваш положението на хората. :)

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, adorable каза:

@asylum да си довършим тука, че да не е в Скандалите.

Прав си. Наливат се с евтин алкохол. Не ги е страх от цигари и наргилета. Ядат пакетирано, вакуумирано, никаква култура на хранене кое вещество и витамин за какво отговоря. Не знаят кой специалист за какво е, вървят и разнасят зарази, тестове не си правят дори, обаче да - страх ги е от ваксината, щото са им казали, че ще умрат от нея. 'Ма цяло лято по кенефите на дискотеките не ги е страх да шмъркат. Не се излиза на глава с Ганьо. По тяхната логика трябва да чакаме 10 години клинични изпитания. Ами нека го пробваме тоя номер, ако дотогава не сме измрели всички. И пак на един организмът му ще реагира, на друг няма. Нали се сещаме, че ако са чак толкова опасни ваксините, всички ще капитулираме след тях?

Нямам нищо против антиваксърска теза - нека дойде един подготвен човек с аргументи и да ме обори, че с ваксини е по-зле, отколкото без тях. Аз дори прочетох, че ваксинираните сме пренасяли мутации. Как ще ми докаже някой, че аз в момента пренасям мутации?!

 

 

 

Аз примерно генетично си знам къде са ми слабите места и още отсега работя върху тях и се следя, щото утре, ако я нямах тая ваксина, и ме докопа втори път Ковида, може и да ме няма. Миналата година с едни колеги в колцентър си говорихме как има вирус, ама видиш ли, много го преувеличават... е после именно от тоя колцентър се заразихме всички. Понеже имаме големи усти, ето ти как съдбата те предизвиква. Сега никога не бих си позволил да кажа такова нещо. Още повече, че при мен се развиха усложнения след третия месец. Трябва да си луд, понеже ти си го изкарал леко, да подценяваш положението на хората. :)

 

Така е. Що за необоснована предпазливост? Че те до 10 години ще пукнат от другите си болести и пороци... Жалко е, че страни от третия свят вече отвориха всичко и си живеят нормално, а ние уж сме в Европа и ще се влачим още години с тая чума! 

Може на някого да не понесе ваксина, но за целта трябва да си изследва гените преди това. Как си представяш Ганьо да изсипе такива пари за изследвания, като той дори кръв не дава веднъж годишно, за да си проследи показателите? 

Изведнъж много се изнежиха всички. Голяма част от тях според мен ги е страх от инжекции първо :D и се водят от мнението на стадото простаци, второ :D

Всякакви конспирации са напълно безпочвени, защото никой няма интерес да изтребва никого. Колкото повече балъци по Земята, по-добре - повече конкуренция, по-евтина работна ръка. 

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, asylum каза:

Така е. Що за необоснована предпазливост? Че те до 10 години ще пукнат от другите си болести и пороци... Жалко е, че страни от третия свят вече отвориха всичко и си живеят нормално, а ние уж сме в Европа и ще се влачим още години с тая чума! 

Може на някого да не понесе ваксина, но за целта трябва да си изследва гените преди това. Как си представяш Ганьо да изсипе такива пари за изследвания, като той дори кръв не дава веднъж годишно, за да си проследи показателите? 

Изведнъж много се изнежиха всички. Голяма част от тях според мен ги е страх от инжекции първо :D и се водят от мнението на стадото простаци, второ :D

Всякакви конспирации са напълно безпочвени, защото никой няма интерес да изтребва никого. Колкото повече балъци по Земята, по-добре - повече конкуренция, по-евтина работна ръка. 

На мен това лято ми се наложи да обиколя лекари за някои усложнения, а и за консултация... Пробвам ги с въпроси, нарочно, да им тествам колко са компетентни... елементарни неща не знаят. Свикнали са да предписват Милгами и антибиотици, без дори да са те прегледали и да са ти вникнали в проблема. С един аршин всички лекуват. И понеже ми писна от профани, сега пак съм взел нещата в свои ръце - ще проведа разговор с един имунолог от университета в Хановер, някаква разработка ще направя по темата с ваксините, и ще гледам да не е само в полза на моята теза, де.

Не мога да разбера от къде идва тая убеденост, че ваксините ни застрашават живота, и докато не намеря отговора, няма да мирясам. Нали някои медици се ваксинираха, други не. Питах това лято и пулмолози, кардиолози. Тия, които не са се ваксинирали, не могат да ми дадат разумен отговор защо. Значи тезата им издиша. Просто страх. Е тоя страх ще ни погуби.

Иначе за изтребването... ми аз смятам, че самият вирус следва някаква политика и че не е случаен. Според мен няма да докажат произхода му, но то е ясно, че се ползва и с по-висши цели, защото ресурсите на Земята намаляват. Както и да е, всичко е в сферата на догадките и там ще си остане. Но за ваксините... предпочитам да съм ЗА, а и вече 2 пъти съм се боцнал. Не съм умрял. Мисля да си направя тест за антитела, чисто информативно. След морето имах настинка и правих тест за Ковид, нямам. Внимавайте, като ходите на нашето море. Хигиената ни е зле!

Link to comment
Сподели в други сайтове

Нямам време сега да прочета статията от Пачо обстойно, нека някой да ми дешифрира защо ваксинираните пренасят мутации... че ми е много интересно на какво почива тая хипотеза.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Аз си бях дошъл за 2 седмици в България, разбира се, напълно ваксиниран, за да предпазя себе си и семейството си. Споделих на няколко приятели и те ми се изсмяха, че ще умра? Абсолютен потрес наистина.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, GSA каза:

Аз си бях дошъл за 2 седмици в България, разбира се, напълно ваксиниран, за да предпазя себе си и семейството си. Споделих на няколко приятели и те ми се изсмяха, че ще умра? Абсолютен потрес наистина.

Не споделяй, купи си спокойствие.

Хората са лоши, най-отговорно го казвам, дори и извън контекста на ваксините. Мислят само за себе си и си вярват. Остави ги. Ти си направил каквото ти е продиктувано отвътре - това е единственото мерило. Оттам насетне всичко са хвърчащи хипотези, поне за момента.

Както ми каза майка ми наскоро: "Противниците на ваксините, ако разберат доказателствено, че ваксините имат ползи и спасяват живот, веднага ще си обърнат тезата и първи ще идат да се ваксинират, даже ще премажат всички по пътя си точно те да са първи". Така, както в момента от страх си траят.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 часа , adorable каза:

 

Не мога да разбера от къде идва тая убеденост, че ваксините ни застрашават живота, и докато не намеря отговора, няма да мирясам. Нали някои медици се ваксинираха, други не. Питах това лято и пулмолози, кардиолози. Тия, които не са се ваксинирали, не могат да ми дадат разумен отговор защо. Значи тезата им издиша. Просто страх. Е тоя страх ще ни погуби.

 

Държавни глави се ваксинират, но не - искат да ни изтребят... 

Много държави не допускат неваксинирани да работят на тяхната територия, като същевременно задължават всичките си граждани, на които особено държат, понеже са кът, да се ваксинират също, иначе не могат да пътуват навън. Но не - искат да ни изтребят.

Трябваше и тук да е задължително всичко. 

Иначе и аз настинах след морето. И сега пак - че е голям студ за човек като мен. И се благодаря, че съм ваксиниран, за да не се притеснявам особено какво е и що е. 

преди 2 часа , GSA каза:

Аз си бях дошъл за 2 седмици в България, разбира се, напълно ваксиниран, за да предпазя себе си и семейството си. Споделих на няколко приятели и те ми се изсмяха, че ще умра? Абсолютен потрес наистина.

И на мен ми се изненадаха. "Ти нали не си ваксиниран?", "Съм", опулено изражение, в което се разчита "Мислех те за по-умен". :D Просто тука само индианци живеят и не виждат по-далече от носа си. Не бива да се дава никаква свобода на такова племе! 

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...