Jump to content



Ще се ваксинирате ли бе ?


Ще се ваксинирате ли бе ?  

78 потребители гласуваха

Нямате права да гласувате или да виждате резултатите от тази анкета. Ако искате да дадете своя глас, абонирайте се за клуба или темата. Моля, впишете се в сайта или се регистрирайте, за да гласувате в анкетата.

Препоръчани коментари

преди 7 минути, pacho каза:

Браво на теб. Поздравления и за това, че си се ваксинирал! Сега ти пожелавам да намериш мир и вътрешен покой - това е изворът на здраве!

Мерссиииии.

Аз на теб освен да ти пожелая да намериш най-близкия ти и удобен ваксинационнен пункт и необходимото време да го посетиш! Другото - здраве да е.  

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Отговори 856
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

преди 2 часа , pacho каза:

За твое съжаление аз не съм ти! Иначе нямаше навалици за ваксина, имаше по 10-тима души, то пред Еконт има повече сутрин.🤣

Иначе ваксинацията не е състезание, научиха ви да броите и сравнявате само. 

Аз успях да се ваксинирам от третия път, отделно имах и четвърти записан час (във фирмата ми се организираше ваксинация). Чаках 3 часа за първата доза, за втората два, защото до втората доза бяха отворили още един ваксинационен кабинет в съседство. 

Щом вярваме основно на Една жена каза, ето два случая от моя живот:

- моя приятелка беше антиваксър (гаджето й е член на ИТН и по тая линия). Изкара ковид много тежко и ми рева по телефона колко съжалявала, че не се е ваксинирала. Беше го пипнала в дискотека, в компанията й ваксинираните даже не разбрали, че са болни. Нейният кръстник почина на 50 без придружаващи заболявания от ковид седмица-две след като тя го изкара.

- моя колежка се ваксинира преди мен, някъде през април. Зарази се с ковид през септември, разбра го защото с мъжа й бяха изгубили обоняние и се тестваха. Има много придружаващи заболявания, но го изкара само с леко подсмърчане и загубеното обоняние.

Не знам, не знам... 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Боровинке, не вярваме на една жена каза, защото жената не ми е там някоя, а е близка, вярвам и на моето обкръжение, част от което се беше заразило и го изкара (някои заедно с родителите си), друга част не се и заразиха, a може и да са без симптоми. Някои мои приятели се скъсаха да ходят наляво и надясно, и лете, и зиме без да са ваксинирани. Аз лично работя с клиенти и с чужденци още когато в Италия имаше пожар от заразени, а тука идваха италианци на екскурзии в София и нито ни говориха за ковид, нито носихме още маски и продължавам да работя и да се возя в градски транспорт и да се редя по опашки. Явно за това февруари се натръшкахме бая болни, ама още официално не беше дошъл ковид и го мислиха за грип или друго. Имам и познат учител, който уж е на опашката за ваксина, но за 2 години нямаше проблем. Имам приятели от Габрово, които смятат че не живеят в този град, слушайки новините за града и гледайки цвета му по картата. Не знам, не знам и аз.

 

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 6 часа , Blueberry каза:

 

- моя колежка се ваксинира преди мен, някъде през април. Зарази се с ковид през септември, разбра го защото с мъжа й бяха изгубили обоняние и се тестваха. Има много придружаващи заболявания, но го изкара само с леко подсмърчане и загубеното обоняние.

Не знам, не знам... 

И аз имам такава колежка, заради която дори затвориха офиса за две седмици.

Сега, не знам дали е имала придружаващи неща, но тя се боцнала още през февруари с Пфайзер, а се заразява края на август (най-вероятно на опашка в КАТ). 4 дни болестта е ескалирала доста сериозно  и на 5-я рязко започнало подобрение - каза че реално на 5-я ден е осъзнала колко зле е била предните 4.

Предвид факта, че към днешна дата дават 6 месеца давност на ваксината, тези случаи идват доста в духа на всичко, което се говори.

От мои приятели, завършили биотехнология, знам, че когато си ваксиниран вече не е нужно да се пазиш чак толкова, за да може организмът ти да поддържа някаква бойна готовност за производство на антитела, защото то не е и естествено състояние на организма постоянно да ги генерира. Да, де ама тогава пък влизаш в хипотезата на "разпространител на вируса" - параграф 22. 

Иначе пък дори и да ти се изпарят антителата, все пак ти се изгражда и клетъчен имунитет, който вече си е специфичен за всеки.

6590227P.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 часа , pacho каза:

Боровинке, не вярваме на една жена каза, защото жената не ми е там някоя, а е близка, вярвам и на моето обкръжение, част от което се беше заразило и го изкара (някои заедно с родителите си), друга част не се и заразиха, a може и да са без симптоми. Някои мои приятели се скъсаха да ходят наляво и надясно, и лете, и зиме без да са ваксинирани. Аз лично работя с клиенти и с чужденци още когато в Италия имаше пожар от заразени, а тука идваха италианци на екскурзии в София и нито ни говориха за ковид, нито носихме още маски и продължавам да работя и да се возя в градски транспорт и да се редя по опашки. Явно за това февруари се натръшкахме бая болни, ама още официално не беше дошъл ковид и го мислиха за грип или друго. Имам и познат учител, който уж е на опашката за ваксина, но за 2 години нямаше проблем. Имам приятели от Габрово, които смятат че не живеят в този град, слушайки новините за града и гледайки цвета му по картата. Не знам, не знам и аз.

 

 

 

За една жена иди дойди, ама това слушане на съмнителни експерти на фалшиви организации поддържащи крайно скъпата и още по-крайно неефективна липса на нормално осигуряване и лечение в Щатите? 

Междудругото като фен на Фокс нюз, боцна ли се поне с ивермектин? 

Link to comment
Сподели в други сайтове

По-скоро е обратното, вие сте рефлексията на това, което ви диктува някой или нещо (включително това може и да е умът ви, страхът ви или друго). 

Иначе ми дефинирай кое е лайняна преса, как да разграничим истински доктори и професори от лайняни доктори и професори, които имат съображения и доводи за не толкова големи ползи от тези ваксини. Няма как всички да са лайняни. Винаги е имало контрапунктове и това дори е полезно.

Цялата пандемия е мисинформация от 2 години и никой не знае какво прави и как да го прави. Наслушахме се на какво ли не за 2 години. Но 2 години са малко, нека да минат 10, колкото е попринцип тестовият период на такива препарати.

А ето един красноречив отговор на искане за предоставяне на достъп до обществена информация, който отговор доста компрометира всекидневните статистики у нас. Не могат да дефинират кой е починал от Ковид, и кой от друго.

docddi.jpg

Link to comment
Сподели в други сайтове

Добре бе Пачо. Ще си стоиш в България, защото ако ти се наложи да излизаш из Европа няма да можеш никъде да отидеш. Толкова, ние хората които пътуваме сме се ваксинирали. Един съсед който е строител също не иска да се ваксинира, затва и тая година почива в БГ, не в Гърция. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

То да ти кажа, доста народ (не само у нас) се е вакиснирал именно и само заради тази "свобода", да можеш да пътуваш, да ходиш на кино, на заведение. Добре обмислено решение! Почвам да си мисля, че самите паспорти предпазват. :D

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 48 минути, pacho каза:

То да ти кажа, доста народ (не само у нас) се е вакиснирал именно и само заради тази "свобода", да можеш да пътуваш, да ходиш на кино, на заведение. Добре обмислено решение! Почвам да си мисля, че самите паспорти предпазват. :D

Не е малко. Паспортите са един вид гаранция, че имаш нещо като защита. Държавите се опитват вече да излезнат от този нелеп кръг. В България не, но ние както винаги сме на дъното. Не е изненада за никого. 

Скоро и в България ще стане наложително да се ваксинират. Нека по измрат още хора, нека икономиката флопне още малко. Иначе фалшивите сертификати са до време. Е съседа умре, а си беше купнал сертификат. Дано му помогне на оня свят повече, защото на тоя не му помогна. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

В крайна сметка това с ваксините е и до лично усещание - затова и не осъждам никого, който отказва да си сложи. Ако не виждаш в тази ваксина някаква надежда да се отпуснеш малко, от нея няма смисъл. 

Аз си дадох време да се информирам, да ми отлежи в главата достатъчно тази информация и да си преценя  - ясно е че изборът е или неиследван вирус или неизследвани (във времето) ваксини.

Правителството действително не направи нищо като разяснителна кампания - бяха заети да гонят Бойко от властта, че такъв шанс е веднъж на 12 години и няма да го пропилеят за сметка на здравето на нацията, я.

6590227P.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Blueberry каза:

Аз се чудя дали няма някакъв шанс ЕС да избере задължителна ваксинация за всички и да се слага края. 

...най-прекият път към излизането ни от Евросъюза. :D Просто дюшеш ще им дойде на 10-на партии поне.

6590227P.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, Fast каза:

Замисляш ли се, че може би бъркаш мотивите ми, и го интепретираш по този начин, защото вътрешно в себе си не можеш да проумееш как в възможно някой да изпитва емпатия към хора, които не познава, и неща, с които не се е сблъсквал, и някаква цел или изгода от това? 

Няма значение. Размиваш темата. Даже не знам дали това не е основание за наказание. Или пиши за ваксините, или си отвори друга тема и коментирай каквото те вълнува там! 

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 часа , omline каза:

В крайна сметка това с ваксините е и до лично усещание - затова и не осъждам никого, който отказва да си сложи. Ако не виждаш в тази ваксина някаква надежда да се отпуснеш малко, от нея няма смисъл. 

Аз си дадох време да се информирам, да ми отлежи в главата достатъчно тази информация и да си преценя  - ясно е че изборът е или неиследван вирус или неизследвани (във времето) ваксини.

Правителството действително не направи нищо като разяснителна кампания - бяха заети да гонят Бойко от властта, че такъв шанс е веднъж на 12 години и няма да го пропилеят за сметка на здравето на нацията, я.

Аз също не осъждам никого. Но те трябва да разберат (особено на запад, но скоро и в БГ), че техните права свършват докато застрашават останалите.

Знаеш ли колко хора напуснаха и сега искат бележка за борсата. Останалите във Франция, Германия и Швейцария са вкъщи в неплатен.

Няма как например да им се плаща само за хоум офис, защото другите няма да са мотивирани да работят в офис 30%. Затова е най - реалистично да не им се плаща съвсем.

Иначе точно ГЕРБ фейлнаха кампанията и затова няма да гласувам за тях.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 17 часа , WindWalkerMonk каза:

Ама цялото да си го плащат. Защо да го плаща здравната каца, или държавата, то щото има ча па толкоз (все още неокрадени) финанси и без това, още повече след като ваксини вече са купени.  

Ценоразписа май не е съвсем актуален, но специално за @pacho и евентуално други форумски антиваксъри. Гледам пътеките почват от порядъка на 1200 лв, май не са уточнили с ДДС или без 

https://www.svobodnaevropa.bg/a/31034893.html

Link to comment
Сподели в други сайтове

Опа, ето един по актуален ценоразпис. 3500 лв. НЗОК поема 1200. Изненадан съм, че все още има работещи болници, аз ако бях с тия 95% неваксинирани приети за лечение досега да съм лопнал кепенците и кой е*ал, е*ал, нали, кака се ожени. 

https://offnews.bg/zdrave/ot-3500-lv-nagore-struva-lechenieto-na-tezhko-bolen-s-covid-19-nzok-762110.html

Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, Blueberry каза:

И така ще зачестят фалшивите ваксинации. Ганьо не можеш да го излъжеш така лесно.

Затова при прием трябва да правят тестове за антитела. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

От 15.10.2021 г. от 11:05, Lelqtian каза:

Ама цялото да си го плащат. Защо да го плаща здравната каца, или държавата, то щото има ча па толкоз (все още неокрадени) финанси и без това, още повече след като ваксини вече са купени.  

Ценоразписа май не е съвсем актуален, но специално за @pacho и евентуално други форумски антиваксъри. Гледам пътеките почват от порядъка на 1200 лв, май не са уточнили с ДДС или без 

https://www.svobodnaevropa.bg/a/31034893.html

А защо пък аз и всичките други 70-80% да ви плащаме ваксините с нашите пари по тази логика!?

Само ще ти кажа да си прочетеш конституцията. Здравеопазването е едно от правата на човека. Аз в болница не съм стъпвал повече от 15 години. Но чинно си плащам здравните осигуровки всеки месец. Така че тия филми са в главите на заклети ковид ваксъри и няма как да се случи, да предлагат каквото си искат. Тази идея е на Българската болнична асоциация (ББА), в която голяма част от членовете са частни болници, та те ли няма да искат мангизи за това...  Имунизацията срещу коронавирус не е задължителна и няма никакво законово основание да санкционират пациенти, че не са си поставалили ПРЕПОРЪЧИТЕЛЕН препарат. А следват и избори, кой би си сложил таралеж в гащите. От друга страна тази ваксина не е вкарана в задължителни ваксионационен календар в никоя страна все още, за ваксините, които са вкарани там и не са приложени върху някой гражданин също не се прилага "отказ" от лечението му или допълнително заплащане.

И по същата ви логика в момента 15% от заетите легла са на ваксинирани, защо ваксинирани заемат легла по болниците, нали ваксината пази от тежко протичане, еми като протича леко нека да си се лекуват вкъщи?!

В такъв случай да поискаме пушачите и алкохолиците да си плащат лечението на ракови заболявания, заради безотговорното си поведение. Чувате ли се, полудяхте с този ковид?!

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 36 минути, pacho каза:

А защо пък аз и всичките други 70-80% да ви плащаме ваксините с нашите пари по тази логика!?

Само ще ти кажа да си прочетеш конституцията. Здравеопазването е едно от правата на човека. Аз в болница не съм стъпвал повече от 15 години. Но чинно си плащам здравните осигуровки всеки месец. Така че тия филми са в главите на заклети ковид ваксъри и няма как да се случи, да предлагат каквото си искат. Тази идея е на Българската болнична асоциация (ББА), в която голяма част от членовете са частни болници, та те ли няма да искат мангизи за това...  Имунизацията срещу коронавирус не е задължителна и няма никакво законово основание да санкционират пациенти, че не са си поставалили ПРЕПОРЪЧИТЕЛЕН препарат. А следват и избори, кой би си сложил таралеж в гащите. От друга страна тази ваксина не е вкарана в задължителни ваксионационен календар в никоя страна все още, за ваксините, които са вкарани там и не са приложени върху някой гражданин също не се прилага "отказ" от лечението му или допълнително заплащане.

И по същата ви логика в момента 15% от заетите легла са на ваксинирани, защо ваксинирани заемат легла по болниците, нали ваксината пази от тежко протичане, еми като протича леко нека да си се лекуват вкъщи?!

В такъв случай да поискаме пушачите и алкохолиците да си плащат лечението на ракови заболявания, заради безотговорното си поведение. Чувате ли се, полудяхте с този ковид?!

1. Нищо не ни плащаш. Плаща ги ЕС.
2. По - малко от 10% са тези с ваксините, като сложиш купените ще станат 2%.
3. Абсолютно адекватно искане е, защото болниците нямат капацитет, а лекарите работят извънредно. Това вече се прилага в някои държави. Аз лично щях да ги оставя да се лекуват сами вкъщи.
4. Ако държавата не приеме такова нещо, има шанс някои от болниците да спрат да приемат хора (много по - добре) защото просто допълните им възнаграждения са мизерни. 
5. Има здравеопазване което се поема от здравната каса и такова, което не се. Просто трябва да преместят Ковид във втората част. Ако лежиш на конституцията значи си загубен. Се1 сега не си плащат куп неща сами. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 37 минути, pacho каза:

А защо пък аз и всичките други 70-80% да ви плащаме ваксините с нашите пари по тази логика!?

Само ще ти кажа да си прочетеш конституцията. Здравеопазването е едно от правата на човека. Аз в болница не съм стъпвал повече от 15 години. Но чинно си плащам здравните осигуровки всеки месец. Така че тия флми са в главите на заклети ковид ваксъри и няма как да се случи, да предлагат каквото си искат. Тази идея е на Българската болнична асоциация (ББА), в която голяма част от членовете са частни болници, та те ли няма да искат мангизи за това...  Имунизацията срещу коронавирус не е задължителна и няма никакво законово основание да санкционират пациенти, че не са си поставалили ПРЕПОРЪЧИТЕЛЕН препарат. А следват и избори, кой би си сложил таралеж в гащите. От друга страна тази ваксина не е вкарана в задължителни ваксионационен календар в никоя страна все още, за ваксините, които са вкарани там и не са приложени върху някой гражданин също не се прилага "отказ" от лечението му или допълнително заплащане.

И по същата ви логика в момента 15% от заетите легла са на ваксинирани, защо ваксинирани заемат легла по болниците, нали ваксината пази от тежко протичане, еми като протича леко нека да си се лекуват вкъщи?!и

В такъв случай да поискаме пушачите и алкохолиците да си плащат лечението на ракови заболявания, заради безотговорното си поведение. Чувате ли се, полудяхте с този ковид?!

Аз съм си съвсем наред, много ми харесва Бил Гейтс да взима решения вместо мен по 5джи-то всъщност, свободата да не съм обременен от такива неща е разкошна. 

И интересно, Българска Болнична Асоциация може да я гугълнеш и да ми обясниш какво не и наред, но измисната хАмериканска не си правиш труда, щото промотира някви прещакали самозвани експерти по лидера в областта на дезинформацията Фокснюз. 

Интересно. 

Другото виждам ти е обяснено вече е несъстоятелно. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Обяснил съм ти кои членуват предимно в ББА и кое си е наред с тяхната идея.

Може да си мечтаете за подобен план, но няма да се случи. У нас сме с най-леките мерки и най-ниските нива на локдауни.

По мое виждане вие сте супер обременени от цялата ситуация и злобеете тука срещу неваксинираните. Аз не съм против, че сте си ползвали ваксините!

И ваксините са купени от БГ, не от ЕС, както и техниката им за съхранение.

Айде, приятен съботен ден и не го мислете.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Защитата от заразяване с  COVID-19 след ваксинацията с 'Пфайзер' пада след 2 МЕСЕЦА

https://btvnovinite.bg/lifestyle/liubopitno/zashtitata-ot-zarazjavane-s-covid-19-sled-vaksinacija-s-pfajzer-pada-sled-dva-meseca.html

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...