Jump to content



Ще се ваксинирате ли бе ?


Ще се ваксинирате ли бе ?  

78 потребители гласуваха

Нямате права да гласувате или да виждате резултатите от тази анкета. Ако искате да дадете своя глас, абонирайте се за клуба или темата. Моля, впишете се в сайта или се регистрирайте, за да гласувате в анкетата.

Препоръчани коментари

преди 1 минута, meleto каза:

Да сифилисът е злополука. Тия дето пият алкохол като невиждали - дали не е съзнателно решение? Ама търсят помощ при цироза, нали? 

Ако не е касата, всеки от нас би плащал двойно и тройно за операции и манипулации.

Няма как да стигнем до консенсус. Ако си отказал ваксина заради антивакдърски теории не трябва да те лекуват. Точно както в западна Европа - нямаш ли ваксина, не може да сядаш никъде. Тва е, дори навън не. Ти си сред хората и ги застрашаваш.

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Отговори 856
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

преди 4 минути, WindWalkerMonk каза:

Няма как да стигнем до консенсус. Ако си отказал ваксина заради антивакдърски теории не трябва да те лекуват. Точно както в западна Европа - нямаш ли ваксина, не може да сядаш никъде. Тва е, дори навън не. Ти си сред хората и ги застрашаваш.

"Антиваксърски теории" - и как точно ще бъде доказано?

Съгласен съм донякъде със застрашаващия фактор, но ако ти си ваксиниран и хората около теб също... и имате протекция - застрашен ли си всъщност? 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, meleto каза:

"Антиваксърски теории" - и как точно ще бъде доказано?

Съгласен съм донякъде със застрашаващия фактор, но ако ти си ваксиниран и хората около теб също... и имате протекция - застрашен ли си всъщност? 

Е ще се докаже елементарно. Имам колеги с кръвни проблеми, нещо не им се разрежда кръвта. И те се ваксинираха последни. Имаха куп консултации.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 58 минути, WindWalkerMonk каза:

Няма как да стигнем до консенсус. Ако си отказал ваксина заради антивакдърски теории не трябва да те лекуват. Точно както в западна Европа - нямаш ли ваксина, не може да сядаш никъде. Тва е, дори навън не. Ти си сред хората и ги застрашаваш.

Пълни простотии говориш, които нямат нищо общо с правата на човека според ООН, според Конституцията на РБ и са далеч от всякакви етични и социални ценности. Излишно е да си чешеш езика, има си нормативни документи и ред.

Ваксината е толкова съмнителна, че не я наричат ваксина, а "биопродукт" и нито я вкарват във ваксинационните календари със задължителни ваксини, нито я узаконяват с наименованието "ваксина". Няма към момента и един довод, който да бъде причина за нарушаване правото на здравни грижи на неваксинирани. В България масово се лекуват и хора без здравни осигуровки.

Link to comment
Сподели в други сайтове

От 25.08.2021 г. от 22:22, Blueberry каза:

Интересно ми е дали ви се е променило мнението по темата за ваксините - някой, който да не е искал да се ваксинира да е минал в отбора на проваксърите? Привърженик на науката да е станал конспиратор?

Аз се ваксинирах с Pfizer, като мнението ми не се е променило.Направих го основно, за да мога да пътувам спокойно.Разликата сега е, че го направих и заради семействтото и близките ми, защото миналата година, когато се заразих, основните ми притеснения бяха да не предам вируса на някого - за себе си не съм се притеснявал и може би за това го изкарах толкова леко.От приятели знам, че тези, които се сриват психически щом разберат че са заразени го карат много тежко.
Четох изследвания, в които се твърди, че прекаралите вируса имат антитела на клетъчно ниво, които остават до живот и се активират при среща с вируса - дали е така не зная.
Тест за анти тела не съм си правил защото за него се взима кръв - достатъчен ми беше стреса, че ще ме бодат 2 пъти.Бяха минали 7 месеца от както го изкарах, когато отидох в парка да се ваксинирам.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 часа , pacho каза:

Пълни простотии говориш, които нямат нищо общо с правата на човека според ООН, според Конституцията на РБ и са далеч от всякакви етични и социални ценности. Излишно е да си чешеш езика, има си нормативни документи и ред.

Ваксината е толкова съмнителна, че не я наричат ваксина, а "биопродукт" и нито я вкарват във ваксинационните календари със задължителни ваксини, нито я узаконяват с наименованието "ваксина". Няма към момента и един довод, който да бъде причина за нарушаване правото на здравни грижи на неваксинирани. В България масово се лекуват и хора без здравни осигуровки.

Какви права? Виж какво става в западна Европа, щатите и други страни. Хората искат да се върнат в офиса, а скапаните антиваксъри - кваксъри са забити в ъгъла без заплата. Сега се пазарят да взимали по - малко за хоум офис, тия са истински изроди. По - малко, а тия будали останалите да ходят в офиса. Не, просто си намират друга работа (строежи и т.н.) и така. Симпъл ас дат. Кво иска в офиса да ми се мъкне, имала права. Кви права има, нейните права свършват където другите са застрашени. ООН никой не го бръсне за слива, нито Бидето, нито Макрон, нито новия канцлер на Гармания. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

В Западна Европа имаше доста протести против изискванията за паспорти и набити течности. В Израел е имало миналите седмици и протест против третата доза. Какво ги даваш за пример?

Плюс това на ваксинираните какъв им е проблемът, нали имат защита вече? Какви офиси, какви 5 лева.

В момента в българските училища има болни ученици по класовете, които ги карантинират, но не тестват останалите ученици и учителите, за да може да преподават и учат присъствено. Една от причините е и недостигът на учители, не могат да си позволят да ги карантинират. Смешката е пълна.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Аз дори не знам за каква трета доза говорите? Кой и къде изисква такава? Аз съм си с една и ми е напълно достатъчна за пътувания, работа, посещения на обществени места и т.н. Никой не ме занимава с повече от това. 

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 55 минути, pacho каза:

В Западна Европа имаше доста протести против изискванията за паспорти и набити течности. В Израел е имало миналите седмици и протест против третата доза. Какво ги даваш за пример?

Плюс това на ваксинираните какъв им е проблемът, нали имат защита вече? Какви офиси, какви 5 лева.

В момента в българските училища има болни ученици по класовете, които ги карантинират, но не тестват останалите ученици и учителите, за да може да преподават и учат присъствено. Една от причините е и недостигът на учители, не могат да си позволят да ги карантинират. Смешката е пълна.

А знаеш ли защо го правят това в училище? Смешката си ти в случая, щото бедния български човечец с мизерната си заплатка от 700 лева трябва да остане у тех и да си гледа чаветата. Ако ги карантинират като в другите страни, тук не моат си наемат жена да ги гледа. Требе те си ги гледат, същото и с онлайн ученето. 

А тия протести ще страват все пои агресивни. Вече нямат право на болнични, така че ше гладувкат или ще арчат спестявания, но и те са до време. Затова протестират. Мислиш ли, че им е лесно да са толкова прости и егоцентрични, но и безпарични. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 часа , WindWalkerMonk каза:

А знаеш ли защо го правят това в училище? Смешката си ти в случая, щото бедния български човечец с мизерната си заплатка от 700 лева трябва да остане у тех и да си гледа чаветата. Ако ги карантинират като в другите страни, тук не моат си наемат жена да ги гледа. Требе те си ги гледат, същото и с онлайн ученето. 

Ти чуваш ли се? Нали вирусът е смъртоносен? Как така няма да тестват контактните с този карантиниран ученик?

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 часа , pacho каза:

В Западна Европа имаше доста протести против изискванията за паспорти и набити течности. В Израел е имало миналите седмици и протест против третата доза. Какво ги даваш за пример?

Плюс това на ваксинираните какъв им е проблемът, нали имат защита вече? Какви офиси, какви 5 лева.

В момента в българските училища има болни ученици по класовете, които ги карантинират, но не тестват останалите ученици и учителите, за да може да преподават и учат присъствено. Една от причините е и недостигът на учители, не могат да си позволят да ги карантинират. Смешката е пълна.

То имаше протести и в подкрепа на Пеевски като шеф на ДАНС... винаги ще се намери някой с различно мнение. Това обаче не е масовото такова.

Никога не се е твърдяло, че ваксиниран ли си, край, ти си безсмъртен и вирусът те заобикаля на 100 метра. Идеята беше да се ваксинираме масово, за да се създаде колективен имунитет и вирусът да изчезне. Както се е случвало с други зарази в близкото и далечното минало.

Да, обаче дезинформираността на хората доведе до това да смятат, че ваксините причиняват безплодност (това е най-мекото) и ето - над 80% от населението отказва да се ваксинира. Съответно вече за колективен имунитет не може да се говори, а просто в случай, че сме контактни с вируса, имаме по-малък шанс да се заразим и по-малък да ни хоспитализират, ако се заразим. 

По последният ти абзац не мога да се изкажа, не съм и запозната с обстановката, защото отдавна вече спрях да се интересувам от неадекватните мерки, които държавата ни предприема срещу вируса. Почти нямат адекватен ход честно казано - или са свръхрестрикции, или юруш, на народа му писна и решихме, че вирусът не съществува. Това, че държавата ни е тотал щета обаче няма никаква връзка с ваксините. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 часа , asylum каза:

Аз дори не знам за каква трета доза говорите? Кой и къде изисква такава? Аз съм си с една и ми е напълно достатъчна за пътувания, работа, посещения на обществени места и т.н. Никой не ме занимава с повече от това. 

3та доза я препоръчват засега ако са минали 8 месеца от първия цикъл, че почвала да минава ефективността. За сега по-повечето места е препоръчителна, а в Абсурдистан, където повечето хора и първа нямат - хич. 

https://www.mediapool.bg/dots-kunchev-zasega-ne-e-nuzhna-masova-reimunizatsiya-news326765.html?fbclid=IwAR1bu_TnxxlkY96TqXW1GY5MX1KDFHJIzZd8me51s_26bDy6Hzq2HKXVSew

Според местните власти в мое село 

https://koronavirus.mzcr.cz/en/booster-dose-vaccination?fbclid=IwAR091yHFv-KA3y4kCmtjeOUg0gishbvwovKE4SS_kbfApAtoWR-LzCpmu_c

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, Blueberry каза:

То имаше протести и в подкрепа на Пеевски като шеф на ДАНС... винаги ще се намери някой с различно мнение. Това обаче не е масовото такова.

Никога не се е твърдяло, че ваксиниран ли си, край, ти си безсмъртен и вирусът те заобикаля на 100 метра. Идеята беше да се ваксинираме масово, за да се създаде колективен имунитет и вирусът да изчезне. Както се е случвало с други зарази в близкото и далечното минало.

Да, обаче дезинформираността на хората доведе до това да смятат, че ваксините причиняват безплодност (това е най-мекото) и ето - над 80% от населението отказва да се ваксинира. Съответно вече за колективен имунитет не може да се говори, а просто в случай, че сме контактни с вируса, имаме по-малък шанс да се заразим и по-малък да ни хоспитализират, ако се заразим. 

По последният ти абзац не мога да се изкажа, не съм и запозната с обстановката, защото отдавна вече спрях да се интересувам от неадекватните мерки, които държавата ни предприема срещу вируса. Почти нямат адекватен ход честно казано - или са свръхрестрикции, или юруш, на народа му писна и решихме, че вирусът не съществува. Това, че държавата ни е тотал щета обаче няма никаква връзка с ваксините. 

За наше съжаление са точно ония % които имат признаци, как не е лошо да бъдат скопени ... 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Lelqtian каза:

3та доза я препоръчват засега ако са минали 8 месеца от първия цикъл, че почвала да минава ефективността. За сега по-повечето места е препоръчителна, а в Абсурдистан, където повечето хора и първа нямат - хич. 

https://www.mediapool.bg/dots-kunchev-zasega-ne-e-nuzhna-masova-reimunizatsiya-news326765.html?fbclid=IwAR1bu_TnxxlkY96TqXW1GY5MX1KDFHJIzZd8me51s_26bDy6Hzq2HKXVSew

Според местните власти в мое село 

https://koronavirus.mzcr.cz/en/booster-dose-vaccination?fbclid=IwAR091yHFv-KA3y4kCmtjeOUg0gishbvwovKE4SS_kbfApAtoWR-LzCpmu_c

 

В Арабия поставят някаква допълнителна при пристигане, ако си се бол с руски, индийски и китайски ваксини. Иначе не. 

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Учени откриха "свръхчовешки" имунитет към COVID-19 при някои хора
Те можели да неутрализират различни щамове

Няколко скорошни проучвания показаха, че поне част от хората, заразени със SARS-CoV-2 през 2020 г., които след това са били ваксинирани с иРНК ваксини като тези на Pfizer или Moderna тази година, изработват "свръхчовешки" или "хибриден" имунитет, което означава, че произвеждат много високи нива на антитела, способни да неутрализират различни щамове на COVID-19 и други вируси, предава БГНЕС.

 

Пфф. Тия направо се оляха. :D Егати смешната агитация.

А сутринта по Нова какво шоу беше с един глупав като галош. Уж го включиха, защото 20 дни бил в интензивното и да разкаже опит, а той не можеше да върже 3 думи в изречение. Докъде я докараха тия медии....

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ти копираш сензационните заглавия от жълтите сайтове, които кликбейтват и си вадиш изводи за цялостната ситуация. Или когато един про-ваксър не може да защити добре позицията си, значи всички са компрометирани. Ще те посъветвам да спреш да ги публикуваш тук, защото освен да отслабваш собствената си позиция, друго не постигаш.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Това далеч не беше от жълти сайтове. Между другото гугъл и ютуб трият абсолютно всякакви статии и видеа, които засягат ваксинирането и косвено производителите на тези течности. Това говори достатъчно.

Аз само бих ви казал, че е много важно да имате критично мислене и да черпите информация от различни източници. Иначе ще публикувам каквото реша, не съм тук, за да убеждавам няков ЗА или Против нещо, просто споделям труднооткриваема информация, която за вас разбира се, не е достоверна, защото не са я обявили по националните телевизии.

Лошото е, че много източници биват скрити и блокирани от чичко Гугъл.

А ето какво се случва в Израел - ВЕЧЕ двудозните сертификати не важат. Хората трябва да имат вече трета доза или се броят за „неимунизирани“.

Цитирам на немски и български:
„Einen neuen kann man nur erhalten, wenn man dreifach geimpft ist oder innerhalb der letzten sechs Monate die zweite Impfung bekommen hat. “
„Нов (зелен паспорт) може само да се придобие, когато човек е тройно имунизиран или в последните шест месеца е получил втора доза.“ Изключения ще правят само за деца под 3 години.

Иначе в Словения, където също ваксинацията върви тромаво и словенците нямат вяра, „Експертите“ и мисирките мълчат за 20 годишното словенско момиче, починало дни след ваксинация с Джонсън и Джонсън, получавайки масиран мозъчен кръвоизлив и тромбоза… Мълчат и за това, че Словения незабавно спря ваксинациите с тази „ваксина“, докато се изяснят нещата с този случай.... много изгодно представят информацията. Като разбрах, че тая фирма ще се включва в производството на "ваксини", веднага се сетих, че преди време съм чел за всичките дела към тях за алергии и здравни щети, причинени от техните сапуни и пудри за бебета. Даже в първия момент не повяревах, че се говори за същата фирма.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Сас сигорност ваксината на Джонсън и Джонсън докарва мозъчни кръвоизливи и тромбоци щото се прави в същото помещение, в което правят обриващите бебета пудри и други сапуни. 

Интересно обаче как поне форумните антиваксъри един път обясняват как хем нямало други болести освен Ковид, в същото време и когато е по-удобно, ковид, ваксината и  прочее са 100% виновни за всякакви болежки, смъъртни случаи, глобалното затопляне, кризата на имотния пазар в Китай, и всичко останало. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

САС СИГОРНОСТ фирмата производител е супер компрометирана и това е доказано. Иначе ти е слаба контрата с това да ме набеждаваш, че си мисля, че правят козметиката и медицинските продукти на едно и също място.... ако имаш да казваш нещо конкретно по темата за тези спрени ваксини в една държава го кажи.

Kъде видя антиковидваксър във форума да твърди, че няма други болести? Точно обратното е дори.

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Сас сигорност е доказано как ваксините може да не са 100% панацея, но е по-добре да се боцнеш, отколкото да го изкараш пълнокръвно.

Останало е соета. 

лоша чаша ОСТАНАЛОТО Е СОЕТА - Котаракът Румен

Link to comment
Сподели в други сайтове

Освен Джонсън и Астра Зенека, има Пфайзер и Модерна като одобрени в ЕС.

Аз лично не съм се информирала за други ваксини освен за комирнати на Пфайзер, зад нея стои позицията ми на 100%. 

Критично мислене имам пък на 1000%. Защо мислиш, че като се съгласявам с някого от големите експерти, това значи, че се отдавам напълно на неговото влияние? Сбъркана ти е още първоначалната нагласа.

По повод "чичко" Гугъл (повръщам като видя/чуя това за компания, създадена след раждането им <_<:D) и триенето на информация - има си официални наредби за спирането на дезинформация, не е цензура на истината, а цензура на пропагандата и лъжата. Толкова е просто.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Обещах да постна нещо тук. Първо, Лора от кога е станала толкова усилна и прекъсваща? Не че няма основание да прекъсне едни такива накъсани доводи и липсващи тези. Особено този инженер? Ми той едно изречение не може да формулира. Тоя до него и той не знае защо е ЗА. Само жената каза нещо... Просто не разбирам защо си пълнят програмите с хора, които не им дават конкретика...

Link to comment
Сподели в други сайтове

А също и този... ваксината била готова... ма той нямало да се ваксинира. Бил го изкарал. Нито за ползи може да каже, нито за вреди. Толкова дихотомия в едно интервю скоро не бях срещал. Е как той ще внуши на хората да си сложат българската ваксина, когато самият той е толкова неубедителен?

Но както и да е, всички бягат от отговорност. Както казаха и на дядо ми по време на лъчетерапията в Токуда онзи ден, при въпрос дали да се ваксинира: "Не можем да кажем, тайна е, питайте личната лекарка". Личната лекарка, естествено, и тя не знае, щото и тя самата е една пача и я е страх. Затова аз казвам - слушайте себе си и каквото ви дойде отвътре, това е правилното. Аман от профани на възлови позиции.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Изгледайте това - "24 часа" са организирали форум дискусия "Лекарите, на които вярваме", което върви точно в този момент (то иначе било ежегодно ама сега покрай пандемията аз разбрах за него) - ако можете пуснете си го за фон и чуйте по-конкретно думите на доц. Кунчев - и проваксъри и антиваксъри има какво да чуят

https://www.facebook.com/watch/?v=870189043615685 ... на 44:30

6590227P.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...