Jump to content

Поп фолк скандали


Препоръчани коментари

преди 3 часа , omline каза:

Ами не мога да се съглася - към онези времена всеки от публиката харесваше един основно, но харесваше и всички останали - дали Глория е имала повече почитатели от възрастните и по-малко откъм тийнове си беше еквивалентно на това да имаш твърд контингент при тийновете и по-скромен при по-възрастните.

Не вярвам, че е било "добре премислена стратегия", както Фокса все претендира за стратегиите на Кама, но така се получи - 2001 година не беше щета за нея въпреки скормния 9 траков албум, а беше това което й задържа успеха от 2000, за да може през 2002 да избие рибата. Ивана абсолютно няма къде да се бута "при мъжете" в това време.

Определено не беше загуба, просто казвам, че Десислава не беше такава сила през 2001, както Ивана не беше през 2002 и Камелия през 2003.

преди 3 часа , HIStory каза:

Азис не го бутам никъде, но е най-подходящия пример за тотална доминация през онзи период - нещо, което се опитваш да вмениш на Ивана.  Едно просто сравнение между двамата и лъсва колко неиздържана ти е тезата.

Никъде не съм твърдял, че не са били хитове, но тотален хит от изброените от теб беше само Ти си, останалите се развиха и наложиха в годините.

Няма спиране е албум от края на 2004-та, през 2003-та пусна полуфолклорния Без граници, от който нямам спомен да е имало някакъв масов хит тип "Бяла роза". Имиджово беше добро решение, но със съмнителен успех. 

По повод примера с Джена и Да-тата - съвсем аналогичен с Ивана - имаше някой и друг хит, но нямаше масова подкрепа, каквато все още имаше Глория и каквато вече си беше извоювала Десислава. Но все пак я наградиха, незнайно по какви критерии. Помня, че Калудова даже си беше позволила да се обиди на Нов фолк, че дали награда на Глория специално за Албум на годината, според нея трябвало да спечели Мирише на любов.. Е това вече не е ли наглост?!

В началото на 2004-та може и да е имало истерия по Ивана - както казах затвърдена след Освободете дансинга, но не и 2003-та, за която се връчват наградите, за които спорим. Ивана стартира 2004-та с клип на Ти и той, която е много пресилено да се нарече дори среден хит.  Хегемон през 2003-та не е била. Доказателствата са в предния ми коментар.

След като Планета започнаха да връчват нагади, тези на НФ станаха доста по-обективни, може би Пайнера спря да се вълнува толкова кого ще награди Марга. Нямам спомен да е имало недоволни от това, че Глория е станала Певица на годината на НФ (освен Ивана).  В последващите години наградите им продължиха да бъдат доста по-обосновани и заслужени от тези на Пайнера.

 

Колкото и успехи да имаше Азис, към онзи период, не се приемаше от хората извън фолка. Дори някои фолк феновете се срамуваха да купуват албуми и да го слушат. И все пак е мъж. 

Аха, "Луда по тебе" и "Шампанското" не били хитове като са излезли.

Да, моя грешка е името на албума. Говоря за "Без граници" от 2003. Албумът беше имиджов и поредна стъпка към това да отнеме доминацията на Глория сред по-големите фенове. Очевидно успешно.

По повод на Глория и Десислава като конкуренция на Ивана. Аз написах същото. Глория > Ивана, но Глория > Десислава през 2003. Десислава изгуби позиции, когато напусна фирмата. Следователно Ивана спечели, защото беше най-уместния пример и успяха да я засилят достатъчно. За случая с "Албум на годината" не съм запознат и не съм чувал. Но "Крепост" беше най-успешен същата година, като доколкото знам "Погледни ме в очите" беше най-продаван през 2003. Но както казахме и Анелия изгуби шансовете си, след като след лятото не пусна нищо ново.

Е да, аз говоря за истерия от наградите на 2004, които се връчват за 2003. Ако Ивана беше едноличен лидер тогава, нямаше да дадат статуетката на Глория.  

Можем само да спекулираме дали Ивана < Десислава през 2003 или обратното, защото не ги видяхме на една сцена.

Наградите на Нов фолк бяха по-обективни, защото обобщаваха за целия жанр. Но олекнаха, когато присъдиха ПЕСЕН на годината на Глория през 2007ма. И затова след няколко години фалира тази медия. 

Но наградите на Планета бяха по-значими и по-отразявани, дори от големи медии.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Как може да казвате, че “Луда по тебе” не била хит, когато излезнала? Тя тази песен тогава течеше от чешмите, заедно с “Няма шега” - “Я Хабиби” - тотален хит тогава, и “Ти си”. Тогава Камелия си беше абсолютно на върха, не случайно беше с първия Златен албум в чалгата. 

  • Like 4
Link to comment
Сподели в други сайтове

Откъде ще знаят такива неща? Тук почти всички или не са били родени, или още са пълнели памперсите.

И това бяха истински хитове преди манипулациите на Планета, когато клиповете се въртяха по кабеларките.

  • Like 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, GSA каза:

Как може да казвате, че “Луда по тебе” не била хит, когато излезнала? Тя тази песен тогава течеше от чешмите, заедно с “Няма шега” - “Я Хабиби” - тотален хит тогава, и “Ти си”. Тогава Камелия си беше абсолютно на върха, не случайно беше с първия Златен албум в чалгата. 

Естествено, че бяха хитове. С годините придобиха по-специален статут. Всъщност не се сещам за песен, която да е излязла, да не е била хит и после след време да се наложи. Но пък мнооого песни бяха популярни и сега никой не ги помни.

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, GSA каза:

Как може да казвате, че “Луда по тебе” не била хит, когато излезнала? Тя тази песен тогава течеше от чешмите, заедно с “Няма шега” - “Я Хабиби” - тотален хит тогава, и “Ти си”. Тогава Камелия си беше абсолютно на върха, не случайно беше с първия Златен албум в чалгата. 

Никой не казва, че не е била хит, а че не е била такъв страшен хит, какъвто беше "Ти си" например, "Нямам шега" също. Камелия я наложи в годините. Абе, вие били ли сте родени тогава, или сте живели в паралелна реалност??? 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, meleto каза:

Определено не беше загуба, просто казвам, че Десислава не беше такава сила през 2001, както Ивана не беше през 2002 и Камелия през 2003.

Колкото и успехи да имаше Азис, към онзи период, не се приемаше от хората извън фолка. Дори някои фолк феновете се срамуваха да купуват албуми и да го слушат. И все пак е мъж. 

Аха, "Луда по тебе" и "Шампанското" не били хитове като са излезли.

Да, моя грешка е името на албума. Говоря за "Без граници" от 2003. Албумът беше имиджов и поредна стъпка към това да отнеме доминацията на Глория сред по-големите фенове. Очевидно успешно.

По повод на Глория и Десислава като конкуренция на Ивана. Аз написах същото. Глория > Ивана, но Глория > Десислава през 2003. Десислава изгуби позиции, когато напусна фирмата. Следователно Ивана спечели, защото беше най-уместния пример и успяха да я засилят достатъчно. За случая с "Албум на годината" не съм запознат и не съм чувал. Но "Крепост" беше най-успешен същата година, като доколкото знам "Погледни ме в очите" беше най-продаван през 2003. Но както казахме и Анелия изгуби шансовете си, след като след лятото не пусна нищо ново.

Е да, аз говоря за истерия от наградите на 2004, които се връчват за 2003. Ако Ивана беше едноличен лидер тогава, нямаше да дадат статуетката на Глория.  

Можем само да спекулираме дали Ивана < Десислава през 2003 или обратното, защото не ги видяхме на една сцена.

Наградите на Нов фолк бяха по-обективни, защото обобщаваха за целия жанр. Но олекнаха, когато присъдиха ПЕСЕН на годината на Глория през 2007ма. И затова след няколко години фалира тази медия. 

Но наградите на Планета бяха по-значими и по-отразявани, дори от големи медии.

 

Първо, не съм казвал, че Луда по тебе не е била хит, а че не е била такъв хит, какъвто успя да се наложи във времето. Ти си беше три пъти по-голям хит към момента си на излизане. 

На Марга списание фалира с навлизането на Интернет и с финансовата криза, не щото е дала на Глория Песен на годината за "Ако те няма". Най-малкото наградата беше за 2007-ма,а списанието спря да излиза 5 години по-късно, несериозно е. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 31 минути, GSA каза:

Как може да казвате, че “Луда по тебе” не била хит, когато излезнала? Тя тази песен тогава течеше от чешмите, заедно с “Няма шега” - “Я Хабиби” - тотален хит тогава, и “Ти си”. Тогава Камелия си беше абсолютно на върха, не случайно беше с първия Златен албум в чалгата. 

Платинен :)

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 55 минути, HIStory каза:

Първо, не съм казвал, че Луда по тебе не е била хит, а че не е била такъв хит, какъвто успя да се наложи във времето. Ти си беше три пъти по-голям хит към момента си на излизане. 

На Марга списание фалира с навлизането на Интернет и с финансовата криза, не щото е дала на Глория Песен на годината за "Ако те няма". Най-малкото наградата беше за 2007-ма,а списанието спря да излиза 5 години по-късно, несериозно е. 

Какво значи "не е била такъв хит"? И в какъв хит се е превърнала във времето? Това че се запази с годините ви промива представата. Но "Луда по тебе" си беше брутален хит от премиерата си, та до ден днешен.

Хората куфееха на тази песен и през 2000, и през 2010, и през 2021. 

Имаше отдръпване от медията й и наградите нямаха толкова тежест, това имах предвид. А те сами се компрометираха с награди като тази за ПЕСЕН на годината. 

На Марга й фалира списанието, защото Пайнерът така пожела. А пък Лозанова остаря и я пенсионираха. Ако желаеха фирмите можеха да я финансират, за да остане. Сигнал как оцеляха? Радиото фалира, но останаха.

  • Like 3
  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, Hurricane каза:

Тоти и тя пуска утре. Коцьо и Лидка да изместват премиерата, че интересът ще е към проекта на колежката им. 

Татяна фт. Еми Стамболова. Хайде Тоти ще пръска панаира. 

  • Wow 1
  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час , meleto каза:

Какво значи "не е била такъв хит"? И в какъв хит се е превърнала във времето? Това че се запази с годините ви промива представата. Но "Луда по тебе" си беше брутален хит от премиерата си, та до ден днешен.

Хората куфееха на тази песен и през 2000, и през 2010, и през 2021. 

Имаше отдръпване от медията й и наградите нямаха толкова тежест, това имах предвид. А те сами се компрометираха с награди като тази за ПЕСЕН на годината. 

На Марга й фалира списанието, защото Пайнерът така пожела. А пък Лозанова остаря и я пенсионираха. Ако желаеха фирмите можеха да я финансират, за да остане. Сигнал как оцеляха? Радиото фалира, но останаха.

Май няма аналог тая песен. 

20 години след премиерата си, да е навъетяла над 60 милиона в ютуб. 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Коце дори не знае,че утре му излиза песента с Лидия. Днес докато бях на работа ме питаше откъде знам и че Галин нищо не му е казал. Как е възможно. Все едно Галин и Лидия използват Коце за гледания, популярност,  

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, zai4eto82 каза:

Коце дори не знае,че утре му излиза песента с Лидия. Днес докато бях на работа ме питаше откъде знам и че Галин нищо не му е казал. Как е възможно. Все едно Галин и Лидия използват Коце за гледания, популярност,  

Ужас, Зайке! Ужас! Направо не знам...

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, zai4eto82 каза:

Коце дори не знае,че утре му излиза песента с Лидия. Днес докато бях на работа ме питаше откъде знам и че Галин нищо не му е казал. Как е възможно. Все едно Галин и Лидия използват Коце за гледания, популярност,  

Може би е трябвало да му кажат кога смятат да я пуснат, но защо и той не е предупредил, че има предпочитания за датата? А какво означава това: "използват Коце за гледания, популярност". Така говориш все едно са му написали името в заглавието без да има никакво участие в проекта - нали по своя воля е изпял песента, снимал е клип, даже се е щракнал с Лидия в скута. За какво използване говорим тогава?

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 24 минути, zai4eto82 каза:

Коце дори не знае,че утре му излиза песента с Лидия. Днес докато бях на работа ме питаше откъде знам и че Галин нищо не му е казал. Как е възможно. Все едно Галин и Лидия използват Коце за гледания, популярност,  

Каква трогателна история.. 🥲😭

  • Haha 4
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Gerganafen каза:

Може би е трябвало да му кажат кога смятат да я пуснат, но защо и той не е предупредил, че има предпочитания за датата? А какво означава това: "използват Коце за гледания, популярност". Така говориш все едно са му написали името в заглавието без да има никакво участие в проекта - нали по своя воля е изпял песента, снимал е клип, даже се е щракнал с Лидия в скута. За какво използване говорим тогава?

За това,че не са му казали кога излиза песента. За мен е непочтено. Галин и Лидия са използвачи, това е и аз му го казах на Коце. 

  • Like 1
  • Wow 2
  • Love 1
  • Angry 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, zai4eto82 каза:

За това,че не са му казали кога излиза песента. За мен е непочтено. Галин и Лидия са използвачи, това е и аз му го казах на Коце. 

Използвачи друг път. Миналата година се закачи за Меди и Софи за хит, сега Лиди е наред.:angry:

  • Haha 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Gerganafen каза:

Използвачи друг път. Миналата година се закачи за Меди и Софи за хит, сега Лиди е наред.:angry:

Меди много искаше да пее с Коце. А Коце от години искаше дует със Софи. А пък Лидия-това е един вид Галин да си рекламира Лидия още повече,че напоследък прави тъпи песни той, 

Факт е,че Коце е име и много изпълнители го искат за дуети, фийчъринг. Това не може да се отрече. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, zai4eto82 каза:

Меди много искаше да пее с Коце. А Коце от години искаше дует със Софи. А пък Лидия-това е един вид Галин да си рекламира Лидия още повече,че напоследък прави тъпи песни той, 

Няма да ми обиждаш Лиди и аз няма да ти храня Коцето - мир! :kissing2:

  • Haha 1
  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

  • pechenko unfeatured and unpinned this Тема
Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...