Jump to content



Да се променят ли наказанията за нарушаване на правилата в Рамания?


Да се променят ли наказанията за нарушаване на правилата в Рамания?  

74 потребители гласуваха

  1. 1. По колко дни да е стандартния бан за нарушаване на правилата във форума?

  2. 2. Да се премахне ли удвояването на срока на бана при повторно провинение от един потребител?

    • Да се премахне, защото иначе потребителите ще са с бан твърде дълго време при следващо нарушение - седмици, месец, два, три...
    • Удвояването на срока на бана да остане при повторни провинения.

Анкетата е затворена за нови гласове


Препоръчани коментари

преди 7 минути, meleto каза:

Не е проблем. По първата точка - няма никаква разлика, от това което е в момента. По втората точка... 1 глас разлика. Отдавна се знае, че във форума има две течения. Нормално. Като за всяко нещо в тоя живот има - за и против.

Аха. Значи поведението ти е, за да правиш сечено ли? Да ми накривиш шапката? 

Всички правим компромиси с теб (модератори). Щото да не си блокиран, не ти сложих 40 дневен бан, а ти сложих модерация. Как всички в този форум, дори тези които са ти поддръжници под една или друга форма, продължават да пишат и нямат проблем като твоя? 

В твоя случай, модераторите си губят времето. Защото докато не бъдеш блокиран, не спираш да обиждаш и т.н. Не говорим за лека намеса, а за десетки коментари с обиди. А ако имаме 5 като теб, модераторите ще висят денонощно във форума ли?

Не съм те подтиквал да правиш анкетата. Казах ти го преди да поискаш изтриване на профила, защото ти ми заяви "питай ги". Аз ти отговорих - питай ги ти, след като този въпрос е важен за теб. Ти търсиш промяна, не аз. На мен не ми е проблем да ти изтрия и този профил, само че трети няма да има и ти го казах директно вчера.

Мисля, че достатъчно компромиси направих. Нито обещанията ти, че ще се контролираш се изпълниха, нито проявяваш разбиране. 

Всички знаем, че темата е заради твоите наказания. Дори и да се променят наказанията, само ти отново ще попадаш в тях. Не се сещам друг потребител с наказание в момента.

 

Ако не обиждаше като каруцар нямаше да водим тази дискусия. Нямаше да има и наказания. 

Махнах му перманентния бан. 

 

Пак казвам, ако модераторите искат да ходят след него, нямам нищо напротив да се намалят наказанията.

 

Пълни глупости, не се измъквай.

Накара ме да изпратя писмо от пощата си до имейла на Рамания с официална молба да ми бъде изтрит профила. Направих го, уверен в решението си.

След това ти започна с идеите за тази анкета. Точно затова профилът ми все още е активен.

Ти самият не искаш да имам перманентен. Искаш ме тук. Но ме искаш под някаква твоя си идея за мен, под някакъв образ, който ти да ми наложиш. Не го ли осъзнаваш, г-н Психолог?

Видя се, че това не може да се случи.

Хората в момента си налагат изкуствено задръжки, за да нямат наказания. Ти ги скопи!

Мен няма да ме скопиш.

Казах ти причината за анкетата.  Остане ли удвояването, аз съм аут.

После ще караш ей тия незнайни войни, дето са гласували да остане, да ти пишат във форума и внасят колорит в него.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Slavi каза:

Меле, стига им се връзва на глупостите. Който няма лоши намерения и не крои атаки, няма да се притеснява от дълги банове. 

Всеки има право на мнение Слави. Живеем в свободен свят. Както виждаш, аз дето знам толкова неща не си позволявам да ги изтъквам. А това за Господарите, няма да влизам сега в тая тема, грозно е факт. Нито е времето, нито е мястото. Само ще кажа, че и ти не остана длъжен и продължаваш унижението с картичките и днес от нищото. Така че, затова говорим точно. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, WindWalkerMonk каза:

Всеки има право на мнение Слави. Живеем в свободен свят. Както виждаш, аз дето знам толкова неща не си позволявам да ги изтъквам. А това за Господарите, няма да влизам сега в тая тема, грозно е факт. Нито е времето, нито е мястото. Само ще кажа, че и ти не остана длъжен и продължаваш унижението с картичките и днес от нищото. Така че, затова говорим точно. 

Нарушил ли съм правило. Отправил ли съм директна обида или заплаха. Разбира се, че няма да остана длъжен, но няма и да изпадна в истерия и нервен срив, защото ми качили снимка или защото нарекли Деса Дебелослава. 

Самата ти днес си доста язвителна и нападателна. Имаше доза провокация и репликиране в спора ни по рано. Но нито имаше кълнежи, нито се е налагало модератор да се намесва. 

Конкретно ти си изтървала последните месеци във форума и не знаеш на какви крайни обиди и кълнежи на смърт сме ставали свидетели тук, така че няма как да имаш мнение по казус, с който не си запозната.

До преди 2 месеца Стела беше модератор, а Кондома и подшушваше кой да банва. Самите те са си признавали, че единия провокира конкретен потребител, а Стелче минава после, за да сложи банове на всички спорили с Кондома, но не и на самия него. Пожелаваше ми се смърт и Стела отбиваше номера с уж предупреждение. Просто има неща, в които по добре да не взимаш отношение. 

 

Самия аз нямам против и двамата да си пишат, но както го правим другите потребители. Ако пак се започне със старата песен, тогава 30 дневен бан е необходимост. 

А и кой толкова провикира Кондома последните дни не мога да разбера. А уж съм все тук... 

image.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, Slavi каза:

 

Самия факт, чв почти никой не стига до бан, откакто Мелето е начело на форума е достатъчно красноречив. За каква диктатура говорите изобщо... Старите правила на момо толкова и са се спазвали стриктно. Някои получавахме бан за какво ли не, а днес точно Стела и Кондома са против това банване. Не бяха против докато те раздавахте банове за щяшо и нещяло. Аз последните месеци бях 80%от времето банван без дори да ми се посочват адекватни причини. Как се обръща палачинката. 

 

 

+1111 Съгласен съм на 100%!! Новите правила на Мелето са супер,само смятам,че това удвояване трябва да има край. Примерно след 20-те дена бан да следва перманентен такъв за неопределево време и примерно след няколко месеца да се пуска анкета във форума,дали този потребител да се върне или не.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Slavi каза:

Нарушил ли съм правило. Отправил ли съм директна обида или заплаха. Разбира се, че няма да остана длъжен, но няма и да изпадна в истерия и нервен срив, защото ми качили снимка или защото нарекли Деса Дебелослава. 

Самата ти днес си доста язвителна и нападателна. Имаше доза провокация и репликиране в спора ни по рано. Но нито имаше кълнежи, нито се е налагало модератор да се намесва. 

Конкретно ти си изтървала последните месеци във форума и не знаеш на какви крайни обиди и кълнежи на смърт сме ставали свидетели тук, така че няма как да имаш мнение по казус, с който не си запозната.

До преди 2 месеца Стела беше модератор, а Кондома и подшушваше кой да банва. Самите те са си признавали, че единия провокира конкретен потребител, а Стелче минава после, за да сложи банове на всички спорили с Кондома, но не и на самия него. Пожелаваше ми се смърт и Стела отбиваше номера с уж предупреждение. Просто има неща, в които по добре да не взимаш отношение. 

 

Самия аз нямам против и двамата да си пишат, но както го правим другите потребители. Ако пак се започне със старата песен, тогава 30 дневен бан е необходимост. 

Аз не кълна, нямам и намерение да го правя. Ако си се засегнал от нещо нито е било с цел, нито е било съзнателно. Не мога да видя къде съм обидила някого, но може да е защото съм зъл бот, на дух щях да се зарадвам повече апропо, но и бот ще си го сложа в нещата които се изписаха за мен в този форум. То не бяха кондома, и куп други неща. Отделно хубаво, нека ми пожелае някой да умра, се някога ще се случи (ако не ми се ъпдейтне софтуера). 

Мисълта ми е, че темата е отворена за дискусия и трябва да се чуват и двете гледни точки. 

Меле, може следващия ми ник да е WindWalkerVirus :D 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Моят съвет към @meleto е да ни банне всички дето не сме му симпатични и да си останат само потребителите дето му се мазнят. Така всичко ще е точно. Негов си е форума :) Много разочарован потребител съм. навремето като спореше с Цецо, толкова пъти е имал защита от мен, а сега мога само да се изсера на мнението си тогава. Но пък е доказателство, че всеки прави грешки. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, WindWalkerMonk каза:

Аз не кълна, нямам и намерение да го правя. Ако си се засегнал от нещо нито е било с цел, нито е било съзнателно. Не мога да видя къде съм обидила някого, но може да е защото съм зъл бот, на дух щях да се зарадвам повече апропо, но и бот ще си го сложа в нещата които се изписаха за мен в този форум. То не бяха кондома, и куп други неща. Отделно хубаво, нека ми пожелае някой да умра, се някога ще се случи (ако не ми се ъпдейтне софтуера). 

Мисълта ми е, че темата е отворена за дискусия и трябва да се чуват и двете гледни точки. 

Странно как се появяваш в момент, в който Царвул е баннат и случайно или не малко по късно защитаваш неговата гледна точка. 

По рано ме издразни по скоро,отколкото да съм се обидил. Няма за какво да се обиждам чак. Точно зс това и говоря. Щом ние можем да излезел от възникнал спор без да се кълнем, то и въпросния потребител би могъл ако пожелае и се постарае. 

 

Изобщо доста хора спряха да влизат заради ситуацията с форума до преди няколко месеца. Не сега е диктатура. По скоро беше такава до преди 2-3 месеца. 

 

Давам ти прост пример. 

Кондома написал как майка му се била изрязала демек пръднала и се чуло чак в стаята му. Коментар, който няма място в скандалите. Аз възмутен пиша как може да прави подобно нещо достояние във форума и накрая аз съм с бан за обсъждане на роднини на потребители... 

Всъщност съдбата си знае работата. Не случайно сега точно тези потребители са в тази ситуация,в която по рано бяхме поставяни често от самите тях. 

Преди седмица на Кондома му се прости 40 дневен бан. Преди за мен е нямало такива прошки. Просто няма нужда да се преувеличава ситуацията с банове. Иначе наистина и мен ме дразни прекалената цензура. За най малкото нещо се скриват постове, но може би е за добро. 

image.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, WindWalkerMonk каза:

Моят съвет към @meleto е да ни банне всички дето не сме му симпатични и да си останат само потребителите дето му се мазнят. Така всичко ще е точно. 

Ти само виж за каква мафия става въпрос, брат!

Стела пуска пред всички коментар, който чака одобрение над 20 минути. И 1 минута по-късно съвсем случайно коментарът ми бива одобрен. Хаха. Тихо!

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Slavi каза:

Странно как се появяваш в момент, в който Царвул е баннат и случайно или не малко по късно защитаваш неговата гледна точка. 

Не защитавам ничия точка. Обаче да се пропускат постовете довели до избухване е грешно. А появата ми беше от скука, дори не знаех, че Хънтъра е баннат. Но това какво общо има ? Как моята поява има нещо общо. Истината е, че се регнах да се изебавам (добродушно) с няколко потребителя и това е. Ама се натъкнах на бати психодиспансера. 

Отново да се върнем на нещата: къде видя аз да оправдавам на Дани поведението или на Стела. Било е, понесли са си наказанията. Огромния проблем е, че в скандалите идва някой и пуска тема от нищо с цел да засегне друг потребител. WTF? И това се подминава, особено ако е фен на Преслава. Аз съм ФЕН НА ПРЕСЛАВА, дори повече я харесвам от Галена, но ми е тъпо, че едната само го отнася. 

Коментарите на нейните фенове (не говоря за Кондома) са винаги скрити, изтрити. Всеки който я защитава минава с категория и т.н. Се1 де, това е политиката на форума.  На който не му харесва да си намери друг. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, WindWalkerMonk каза:

Не защитавам ничия точка. Обаче да се пропускат постовете довели до избухване е грешно. А появата ми беше от скука, дори не знаех, че Хънтъра е баннат. Но това какво общо има ? Как моята поява има нещо общо. Истината е, че се регнах да се изебавам (добродушно) с няколко потребителя и това е. Ама се натъкнах на бати психодиспансера. 

Отново да се върнем на нещата: къде видя аз да оправдавам на Дани поведението или на Стела. Било е, понесли са си наказанията. Огромния проблем е, че в скандалите идва някой и пуска тема от нищо с цел да засегне друг потребител. WTF? И това се подминава, особено ако е фен на Преслава. Аз съм ФЕН НА ПРЕСЛАВА, дори повече я харесвам от Галена, но ми е тъпо, че едната само го отнася. 

Коментарите на нейните фенове (не говоря за Кондома) са винаги скрити, изтрити. Всеки който я защитава минава с категория и т.н. Се1 де, това е политиката на форума.  На който не му харесва да си намери друг. 

Според мен нещата не са така. Хейта към чалгарките не трябва да стават повод за лични дразги. Нормално е като едни се проявяват като малко по лабилни стане ли дума за любимката им, другите да се възползват от тази им слабост. 

Пак ти казвам. Сега е добре. Преди 4-5 месеца в скандалите всичко беше лични обиди и нападки и дори не се пишеше за попфолк... Сега рядко се излиза извън него. 

Не мисля, че мелето те е ощетил. Много хора намираме появата ти за странна и дори в началото да се е осъмнил, по никакъв начин не те е омаловажил като потребител. 

Изобщо не усещам деление на Преслава и Галена. Сред модовете дори има галенов. Кво да говорим... 

image.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 39 минути, TSARvul каза:

Пълни глупости, не се измъквай.

Накара ме да изпратя писмо от пощата си до имейла на Рамания с официална молба да ми бъде изтрит профила. Направих го, уверен в решението си.

След това ти започна с идеите за тази анкета. Точно затова профилът ми все още е активен.

Ти самият не искаш да имам перманентен. Искаш ме тук. Но ме искаш под някаква твоя си идея за мен, под някакъв образ, който ти да ми наложиш. Не го ли осъзнаваш, г-н Психолог?

Видя се, че това не може да се случи.

Хората в момента си налагат изкуствено задръжки, за да нямат наказания. Ти ги скопи!

Мен няма да ме скопиш.

Казах ти причината за анкетата.  Остане ли удвояването, аз съм аут.

После ще караш ей тия незнайни войни, дето са гласували да остане, да ти пишат във форума и внасят колорит в него.

Дано поне си вярваш. Толкова си уверен в решението си, че направи тази тема. Не пробутвай неща, в които и ти самият не вярваш. Много ти се иска да се махнеш, но винаги се връщаш. Ти си знаеш защо.

Да, искам всички ви тук. Всички модове ще потвърдят, че откакто имаше гласуване, с което бяха избрани, първото нещо което им казах е, че целта не е да банват хората. Даже ако е възможно, въобще да няма банове. И както виждат просто си слагат безобидни предупреждения, които към момента не водят до никакви последици. 

ВИЕ избрахте модераторите.

Иначе си говорете що за диктатура било. 

Нека излязат "на светло" тия с наложените задръжки, нека се заявят кои са и кога това се е случило. 

преди 21 минути, WindWalkerMonk каза:

Моят съвет към @meleto е да ни банне всички дето не сме му симпатични и да си останат само потребителите дето му се мазнят. Така всичко ще е точно. Негов си е форума :) Много разочарован потребител съм. навремето като спореше с Цецо, толкова пъти е имал защита от мен, а сега мога само да се изсера на мнението си тогава. Но пък е доказателство, че всеки прави грешки. 

Моят съвет към теб е - да разкриеш кой си. От един месец ми говориш с кого съм спорил и т.н. Ако толкова не искаш да се знае кой стар потребител си, не прави непрестанни препратки към миналото. Нормално е хората да смятат, че си Кондома, след като влезе със заявка, че си жена, хомофобка,  а сега магически се сдуши с Кондома, който не крие ориентацията си. Доста неправдоподобно. Нямам против прикритието ти, просто спри да връщаш назад лентата.

А дали си разочарован или не, имаш право и на двете. 

преди 22 минути, TSARvul каза:

Ти само виж за каква мафия става въпрос, брат!

Стела пуска пред всички коментар, който чака одобрение над 20 минути. И 1 минута по-късно съвсем случайно коментарът ми бива одобрен. Хаха. Тихо!

Кондоме, ти да не очакваш във всеки един момент, като напишеш коментар, да има някой на линия? И да, бях в движение и го одобрих. Наистина ли смяташ, че умишлено не ти се одобрява???

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

И ако разкрия това, ще е екстра :) тъкмо ще ме нападат на лична основа нали. Изобщо не сме се сдушили. Та той дори не е сред приятелите ми от тук във фейсбук. Няма. Никакво намерение да правя каквото и да е от това.  А какво смятат хората също не е мой проблем. 

Това което казах е, че ти правиш интриги и това си остава моето мнение до днес. Това си е видимо, но се 1.

И не, не понасям тия хора, но няма да обиждам потребители дето нищо не са ми направили:)

Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, WindWalkerMonk каза:

И ако разкрия това, ще е екстра :) тъкмо ще ме нападат на лична основа нали. Изобщо не сме се сдушили. Та той дори не е сред приятелите ми от тук във фейсбук. Няма. Никакво намерение да правя каквото и да е от това.  А какво смятат хората също не е мой проблем. 

Това което казах е, че ти правиш интриги и това си остава моето мнение до днес. Това си е видимо, но се 1.

Няма как да знаем това. Да, ти си избираш - дали хората да те приемат за Кондома или Кондомов, или с оригиналната ти същност. Явно, старото ти пребиваване тук не се е увенчало с успех, след като очакваш да те нападат на лична основа.

Да, аз съм един долен интригант. Добре, че съм аз, че да ви предизвиквам...

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, meleto каза:

Няма как да знаем това. Да, ти си избираш - дали хората да те приемат за Кондома или Кондомов, или с оригиналната ти същност. Явно, старото ти пребиваване тук не се е увенчало с успех, след като очакваш да те нападат на лична основа.

Да, аз съм един долен интригант. Добре, че съм аз, че да ви предизвиквам...

Не просто пребихме един пендел, дето много знаеше. И затова не искам да се знае. 

А хората са свободни да приемат каквото искат. Живеем в свободен свят!

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, WindWalkerMonk каза:

Не просто пребихме един пендел, дето много знаеше. И затова не искам да се знае. 

Едва ли е това. Както ти казах, опитът ти да изградиш образ е доста несполучлив. Поне от моя гледна точка.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Прав е Слави, че преди седмица се направиха страшни компромиси. Имаше изписано толкова много офф-топик и обиди, че беше повече от достатъчно за банове на няколко потребители. Всичко се размина с един пост в който определени потребители бяха предупредени. Новата група модератори и Мелето гледаме по друг начин да оправяме проблемите в форума. Писали сме и на няколко потребители на лично с предупреждения с възможно най приятелски отношения и очевидно има ефект, щото не помня някой да е получавал бан в последният месец.  Колкото до скриването на постове, това ни е работа. Никой не иска лицемерие и всичко да е розово, но има и друг начин да спорите без да се обиждаме. Смешно е да има такава тема, точно когато нещата в форумът почнаха да се оправят.

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Тъпо е, че до никъде не стигнахме и сега. Амин, за пореден път.  Ама както викаше оная циганка: следващите пет дена па няма да дам и сторинка. Та и аз, от другата седмица сигурно няма й да пиша до следващата ми регистрация от остров Буве.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Не съм чел детайлно какво сте изписали до тук, но искам да кажа, че за мен е безсмислено да има банове по-дълги ог 3 дни. Хора, това е форум, за развлечения и разтоварване, ако има някой е много докачлив или свръхемоционален да не влиза във форума. 

Нито един път не съм писал на лично на модератор или на който и да е било, тъй като ми е все тая какво се говори за мен, или дали някой ме обижда. Научете се да бъдете над нещата и не драматизирайте излишно. 

Хубава вечер!

Link to comment
Сподели в други сайтове

Идеята за удвояването на срока не е с цел форума да остане без потребители, а с такава всеки да има някаква граница и да не се заяжда за най-малкото или защото просто не е в настроение. А и до бан по мои наблюдения се стига вече изключително рядко, така че според мен няма нужда от спорове. Идеята не е да се гонят потребители, нека пишат колкото се може повече, а и Кондомчо специално винаги завихря много дискусии покрай себе си, просто нека не са с негативен отзвук. Както е казано по-горе, нека не се приемат лично нещата, които са отправени към изпълнители, защото всеки има право на мнение и вкус за песни и т.н. 

Цитат

asylumКаймакът на чалгаобществото слуша именно Джена. Дори и ние все още не сме дорасли, но уверено вървим към Истината! 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

И нека толерансът към бан стане по-висок. Едно време коментирахме, че е нормално едни потребители да се банват за дреболии, а на други да им се прощава, защото първият вид прекаляват системно, а вторият пазят поведение и са запазили добра репутация. 

Но пък вече има удвояване на наказанието, така че нека аршинът, с който мерим да е еднакъв, а само размерът на наказанието да се увеличава.

Т.е. без банове за дреболии, има си процентни наказания. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Всичко много хубаво, но нека ви дам пример. Просто не мога, не съм такъв човек, иначе в темата за никовете исках да извъртя педераски номер точно както го правят някои потребители, ама не знам. Сега ми е кофти, именно защото не съм такъв човек. 

Нека да илюстрирам какво имам предвид под педераски номер: хипотетично и не дотам, знам, че някой който ме дразни е загубил родител. Знаете ли колко лесно мога да направя генеричен стейтмънт който няма да назове имена и пак ще хитна целта на 200%. Кво ще ми направят модовете - едно нищо. Няма да наруша правилата, няма да адрерсирам някого. Поста няма да е видимо насочен към някого, но човека ще знае, че е за него. Ще кажа нещо, за хората без майка например или ще напсувам след мнението на майка. И сигурно ще изяде и бан защото ще реагира. Просто няма да го направя защото е тъпо. Но исках да илюстрирам заяждане на дребно, както и при смяната на имената.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Fast да мине на психотерапия, Васка да бъде изгонена от тук и обещавам да съм добър. Даже ще ви нося закуската в леглото. С чайче с дъх на анасон и принцеси с шунка и кашкавал.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...