Jump to content



Да се променят ли наказанията за нарушаване на правилата в Рамания?


Да се променят ли наказанията за нарушаване на правилата в Рамания?  

74 потребители гласуваха

  1. 1. По колко дни да е стандартния бан за нарушаване на правилата във форума?

  2. 2. Да се премахне ли удвояването на срока на бана при повторно провинение от един потребител?

    • Да се премахне, защото иначе потребителите ще са с бан твърде дълго време при следващо нарушение - седмици, месец, два, три...
    • Удвояването на срока на бана да остане при повторни провинения.

Анкетата е затворена за нови гласове


Препоръчани коментари

Аз като цяло съм против толкова директното даване на наказания и триене на коментари.

Аргументирам се: понякога е нормално да се излезе в оффтопик. Ако не са страници, 3-4-5 поста могат да бъдат пренебрегнати, ако са повече, могат да бъдат преместени в друга тема. Ако са обиди, могат да се цензурират и да се дават наказания с проценти. 

За увеличаването на наказанията ми се струва окей, обаче ако се раздават с "лека ръка", се обезсмисля цялата работа. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ето каква система би била оптимална, по мое мнение:

Всяко наказание да носи опреден брой точки, и да изтича след конкретен период от време в зависимост от сериозността на нарушението.

Например:
При натрупани 5 активни предупреждения = 15 дни бан
При натрупани 10 активни предупреждения = 30 дни бан.
При натрупани над 15 активни предупреждения = 3 месеца бан

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 6 часа , Fast каза:

Ето каква система би била оптимална, по мое мнение:

Всяко наказание да носи опреден брой точки, и да изтича след конкретен период от време в зависимост от сериозността на нарушението.

Например:
При натрупани 5 активни предупреждения = 15 дни бан
При натрупани 10 активни предупреждения = 30 дни бан.
При натрупани над 15 активни предупреждения = 3 месеца бан

Това не е лоша идея. По колко време обаче да трае активността на всяко предупреждение? 3 дни, 5 дни? Като гледам болшинството от потребителите клонят към цифрата 3 за стандртен срок на наказание.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 48 минути, TSARvul каза:

Това не е лоша идея. По колко време обаче да трае активността на всяко предупреждение? 3 дни, 5 дни? Като гледам болшинството от потребителите клонят към цифрата 3 за стандртен срок на наказание.

15 дни за по-леките нарушения, и 30 за по-тежките да кажем.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Да уточним, че в момента наказанията са същите като в първата част от въпроса (3 дни, макс 5 при груби обиди). Просто драгият Кондом е загубил представа, защото има много наказания. Та, по сега действащите правила той трябва да получи 40 дни бан.

Считам, че ако модераторите искат да чистят бъркотии, наказанията могат да се намалят. Конкретно удвояването. Само, че има и друг въпрос - защо само един човек е достигнал 40 дни бан по новата система? 

Разбирам да променяме правилата, но ако и човекът си коригира поведението. Не може да е едностранно. Иначе променяме правилата за един човек, за да му е удобно.

При предложението на Fast. 5 предупреждения или 5 точки. Обидното поведение 1 точка ли заслужава? Или говорим за 1 предупреждение на пост?

Link to comment
Сподели в други сайтове

По принцип съм против дългите банове, но при потребители, които злоупотребяват с правилата и търпението на потребителите, по дългите банове са необходимост. 

А и има неща, които трябва да се решават от админи и модове. Точно, защото потребителите много решения взимахме, форума бе заприличал на конюшна до преди няколко месеца. 

image.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

Нали затова има модератори ? Да се грижат за коригирането на постовете във форума. 3 дни си е достатъчен бан. 

15 дни за по - леки нарушения, дай направо 150 за по - леки и 300 за по - тежки. Наистина в такива моменти човек почва да си мисли, че за някои хора това е единственото поприще за изява. 

Иначе правете квот знаете де, то и без тва сме 10 говеда от по 20 години тука. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Понеже съм бил и администратор и модератор,ще кажа как сме имали правила,кой както иска така да го разбира.За лош език БАН 5 дни без предупреждение.За обиди към потребител заличаване на профила от форума,това е достатъчно за да се съобразяват какво пишат и към кого пишат.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 51 минути, djmursi каза:

Понеже съм бил и администратор и модератор,ще кажа как сме имали правила,кой както иска така да го разбира.За лош език БАН 5 дни без предупреждение.За обиди към потребител заличаване на профила от форума,това е достатъчно за да се съобразяват какво пишат и към кого пишат.

И аз съм бил и администратор и модератор в други сайтове, но чак заличаване на профила не го е имало, струва ми се доста крайно.

Цитат

asylumКаймакът на чалгаобществото слуша именно Джена. Дори и ние все още не сме дорасли, но уверено вървим към Истината! 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

И аз съм управлявала цяло заведение за удоволствия. Е, заличавания е имало, но е било само в крайни ситуации. Като клиента не си е плащал, но това вече е друго. Идеята тук е, че клиентелата е доста оскъдна, за да може толкова високи критерии да се налагат. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час , meleto каза:

При предложението на Fast. 5 предупреждения или 5 точки. Обидното поведение 1 точка ли заслужава? Или говорим за 1 предупреждение на пост?

По предупреждение на пост.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час , WindWalkerMonk каза:

15 дни за по - леки нарушения, дай направо 150 за по - леки и 300 за по - тежки. Наистина в такива моменти човек почва да си мисли, че за някои хора това е единственото поприще за изява. 

Ако предупрежденията траят само по три дни, как очакваш да се натрупват, и въобще да имат някакво влияние?

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Fast каза:

Ако предупрежденията траят само по три дни, как очакваш да се натрупват, и въобще да имат някакво влияние?

Не говорим за това. нека стоят, естествено :) Но 15 дни е половин месец. В смисъл форума има модератори, които могат да регулират нещата. Ако все пак се смята, че потребителя е проблемен, може да се спре писането на постове. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 27 минути, WindWalkerMonk каза:

Не говорим за това. нека стоят, естествено :) Но 15 дни е половин месец. В смисъл форума има модератори, които могат да регулират нещата. Ако все пак се смята, че потребителя е проблемен, може да се спре писането на постове. 

За 5 обидни или спам постове, 15 дневен бан е напълно приемлива мярка. Разликата е, че предупредителните точки за обиди ще траят по-дълго, и е малко вероятно някой да рискува да нарушава правилата докато има 4 или 5 активни точки например, защото отново ще изхвърчи за половин месец.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Starboy каза:

И аз съм бил и администратор и модератор в други сайтове, но чак заличаване на профила не го е имало, струва ми се доста крайно.

Представи си да влезе в употреба това предложение. До 15 дни ще сме останали без профили всички, барабар с модераторите :laughing:

image.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

3 дни, при повторно нарушение след връщане 5 дни, 7 дни и после 2 седмици. Както беше старата система на Момо.

Твърдо против удвояването на наказанията съм. По тази логика ако някой има 30-40 дни пан които са натрупани от удвояване, при следващо нарушение ще има 80 дни ли? Супер глупаво ми се вижда това.

Помислете и за агитаторите, тези които предизвикват потребителите да нарушават правилата....

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 15 часа , Fast каза:

Ето каква система би била оптимална, по мое мнение:

Всяко наказание да носи опреден брой точки, и да изтича след конкретен период от време в зависимост от сериозността на нарушението.

Например:
При натрупани 5 активни предупреждения = 15 дни бан
При натрупани 10 активни предупреждения = 30 дни бан.
При натрупани над 15 активни предупреждения = 3 месеца бан

какви 15 дена ти гонят ? дай да направим 3 години. и без това останахме 5 човека на кръст

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 часа , Stela каза:

3 дни, при повторно нарушение след връщане 5 дни, 7 дни и после 2 седмици. Както беше старата система на Момо.

Твърдо против удвояването на наказанията съм. По тази логика ако някой има 30-40 дни пан които са натрупани от удвояване, при следващо нарушение ще има 80 дни ли? Супер глупаво ми се вижда това.

Помислете и за агитаторите, тези които предизвикват потребителите да нарушават правилата....

По-интересното е какво трябва да правиш, че от 3 дни бан да стигнеш до 40 или 80. Това значи, че си наказван системно. В нормалните форуми след 3 наказания макс и си аут завинаги. Това  е все едно някой постоянно да спами с линкове за forex търговия... или нещо, което няма нищо общо с форума.

Та, това е един вид перманентен бан за 40-80 дни. Накрая ще е половин-една година. Най-ефективен е при първите 3 наказания. Ако за 3 наказания не промениш нещо, по-добре е да изхвърчиш. 

И пак напомням, че във форума има само ЕДИН такъв случай, заради който обсъждаме Наказанията. Ето това е нелогично

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, meleto каза:

По-интересното е какво трябва да правиш, че от 3 дни бан да стигнеш до 40 или 80. Това значи, че си наказван системно. В нормалните форуми след 3 наказания макс и си аут завинаги. Това  е все едно някой постоянно да спами с линкове за forex търговия... или нещо, което няма нищо общо с форума.

Та, това е един вид перманентен бан за 40-80 дни. Накрая ще е половин-една година. Най-ефективен е при първите 3 наказания. Ако за 3 наказания не промениш нещо, по-добре е да изхвърчиш. 

И пак напомням, че във форума има само ЕДИН такъв случай, заради който обсъждаме Наказанията. Ето това е нелогично

 

 

Истината е, че ти си пристрастен. Не оправдавам потребителя който визираш и това, че обижда като каруцар. Обаче и това да те провокират не е ок. В смисъл, аз няма да се обидя, а и да се обидя ще намеря въпросния човек и на живо ще му строша пръстите, това си е готинко наказание нали ? Така хем няма да пише, хем ще сме решили проблемите лице в лице. Но тук говорим за друго:

1. Системно ти търсят калая на лична основа.

2. Модераторите минават покрай това.

3. Накрая ти избухваш и го отнасяш. 

Как искаш да има нормална комуникация в такава среда ? Само погледни какви обиди, какво чудо е, само ако се надуши нещо за теб: фейсбук, инста или дори снимка. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 5 часа , meleto каза:

Да уточним, че в момента наказанията са същите като в първата част от въпроса (3 дни, макс 5 при груби обиди). Просто драгият Кондом е загубил представа, защото има много наказания. Та, по сега действащите правила той трябва да получи 40 дни бан.

Считам, че ако модераторите искат да чистят бъркотии, наказанията могат да се намалят. Конкретно удвояването. Само, че има и друг въпрос - защо само един човек е достигнал 40 дни бан по новата система? 

Разбирам да променяме правилата, но ако и човекът си коригира поведението. Не може да е едностранно. Иначе променяме правилата за един човек, за да му е удобно.

 

Вчера в личен разговор сам ме подкани да пусна тази анкета. Днес виждаш, че правилата, които измисли са на път да отидат на кино и усещам смяна на настроението ти.

За мен е абсурдно при всяко следващо нарушение да се удвоява срока на бана. Да, за момента само един човек е за наказание 80 дни. Това е защото само той не се смири над смахнатата диктатура, която се опитваш да наложиш. Ти искаш да живеем в някакъв имагинерен, розов свят, в който всички се разбираме и лицемерно си се усмихваме един на друг. Няма да стане. Живей си ти в такъв свят. Хората сме различни.

Този форум е съществувал 11 години преди ти да го купиш и беше далеч по-интересен и вълнуващ. Всички знаят за какво говоря...

Не оправдавам клетвите и крайно грозните си обиди - те са за наказание - и не казвам, че всеки трябва да обижда като каруцар. Говоря за това, че почнаха да се дават предупредителни точки под абсурден предтекст като "подклаждане към скандал", "заяждане", "заядки" и други тем подобни незначителни глупости.

Другото според мен тъпо нещо, което казваш, е ако не искали модовете да чистят и да се занимават, еди-какво си. Извинявай, каква е работата на модераторите и защо си избрал да има такива, след като искаш да отнемеш задълженията?

И последно:

Направих тази анкета, защото искам да си направя сметка дали въобще ще остана в този форум. Казах ти вчера да ми изтриеш профила. Ти, за да ме спреш, ме подтикна да направя анкетата.

Какво искаш изобщо? Да ме превъзпиташ? Това го чухме, но няма да стане. По-голям съм на години от теб и нито съм ти дете, нито жена, че да ме превъзпитаваш.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, TSARvul каза:

Вчера в личен разговор сам ме подкани да пусна тази анкета. Днес виждаш, че правилата, които измисли са на път да отидат на кино и усещам смяна на настроението ти.

За мен е абсурдно при всяко следващо нарушение да се удвоява срока на бана. Да, за момента само един човек е за наказание 80 дни. Това е защото само той не се смири над смахнатата диктатура, която се опитваш да наложиш. Ти искаш да живеем в някакъв имагинерен, розов свят, в който всички се разбираме и лицемерно си се усмихваме един на друг. Няма да стане. Живей си ти в такъв свят. Хората сме различни.

Този форум е съществувал 11 години преди ти да го купиш и беше далеч по-интересен и вълнуващ. Всички знаят за какво говоря...

Не оправдавам клетвите и крайно грозните си обиди - те са за наказание - и не казвам, че всеки трябва да обижда като каруцар. Говоря за това, че почнаха да се дават предупредителни точки под абсурден предтекст като "подклаждане към скандал", "заяждане", "заядки" и други тем подобни незначителни глупости.

Другото според мен тъпо нещо, което казваш, е ако не искали модовете да чистят и да се занимават, еди-какво си. Извинявай, каква е работата на модераторите и защо си избрал да има такива, след като искаш да отнемеш задълженията?

И последно:

Направих тази анкета, защото искам да си направя сметка дали въобще ще остана в този форум. Казах ти вчера да ми изтриеш профила. Ти, за да ме спреш, ме подтикна да направя анкетата.

Какво искаш изобщо? Да ме превъзпиташ? Това го чухме, но няма да стане. По-голям съм на години от теб и нито съм ти дете, нито жена, че да ме превъзпитаваш.

Затова говорим. И той си обича да има интрига. Самият факт, че ме обвини, че съм ти. После естествено стана друго. Мен ми дреме де. Обаче е тъпо да се толерират определени потребители. Се1, ако иска направо да изтрие и моят акаунт :D Тъкмо ще сме идентични. Тъпо се държи и много аматьорски. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, TSARvul каза:

Вчера в личен разговор сам ме подкани да пусна тази анкета. Днес виждаш, че правилата, които измисли са на път да отидат на кино и усещам смяна на настроението ти.

За мен е абсурдно при всяко следващо нарушение да се удвоява срока на бана. Да, за момента само един човек е за наказание 80 дни. Това е защото само той не се смири над смахнатата диктатура, която се опитваш да наложиш. Ти искаш да живеем в някакъв имагинерен, розов свят, в който всички се разбираме и лицемерно си се усмихваме един на друг. Няма да стане. Живей си ти в такъв свят. Хората сме различни.

Този форум е съществувал 11 години преди ти да го купиш и беше далеч по-интересен и вълнуващ. Всички знаят за какво говоря...

Не оправдавам клетвите и крайно грозните си обиди - те са за наказание - и не казвам, че всеки трябва да обижда като каруцар. Говоря за това, че почнаха да се дават предупредителни точки под абсурден предтекст като "подклаждане към скандал", "заяждане", "заядки" и други тем подобни незначителни глупости.

Другото според мен тъпо нещо, което казваш, е ако не искали модовете да чистят и да се занимават, еди-какво си. Извинявай, каква е работата на модераторите и защо си избрал да има такива, след като искаш да отнемеш задълженията?

И последно:

Направих тази анкета, защото искам да си направя сметка дали въобще ще остана в този форум. Казах ти вчера да ми изтриеш профила. Ти, за да ме спреш, ме подтикна да направя анкетата.

Какво искаш изобщо? Да ме превъзпиташ? Това го чухме, но няма да стане. По-голям съм на години от теб и нито съм ти дете, нито жена, че да ме превъзпитаваш.

Не е проблем. По първата точка - няма никаква разлика, от това което е в момента. По втората точка... 1 глас разлика. Отдавна се знае, че във форума има две течения. Нормално. Като за всяко нещо в тоя живот има - за и против.

Аха. Значи поведението ти е, за да правиш сечено ли? Да ми накривиш шапката? 

Всички правим компромиси с теб (модератори). Щото да не си блокиран, не ти сложих 40 дневен бан, а ти сложих модерация. Как всички в този форум, дори тези които са ти поддръжници под една или друга форма, продължават да пишат и нямат проблем като твоя? 

В твоя случай, модераторите си губят времето. Защото докато не бъдеш блокиран, не спираш да обиждаш и т.н. Не говорим за лека намеса, а за десетки коментари с обиди. А ако имаме 5 като теб, модераторите ще висят денонощно във форума ли?

Не съм те подтиквал да правиш анкетата. Казах ти го преди да поискаш изтриване на профила, защото ти ми заяви "питай ги". Аз ти отговорих - питай ги ти, след като този въпрос е важен за теб. Ти търсиш промяна, не аз. На мен не ми е проблем да ти изтрия и този профил, само че трети няма да има и ти го казах директно вчера.

Мисля, че достатъчно компромиси направих. Нито обещанията ти, че ще се контролираш се изпълниха, нито проявяваш разбиране. 

Всички знаем, че темата е заради твоите наказания. Дори и да се променят наказанията, само ти отново ще попадаш в тях. Не се сещам друг потребител с наказание в момента.

За превъзпитанието: толкова ли е трудно да не обиждаш и да спазваш що годе нормален тон? Ако това е превъзпитание, да, това искам.

 

преди 21 минути, WindWalkerMonk каза:

Истината е, че ти си пристрастен. Не оправдавам потребителя който визираш и това, че обижда като каруцар. Обаче и това да те провокират не е ок. В смисъл, аз няма да се обидя, а и да се обидя ще намеря въпросния човек и на живо ще му строша пръстите, това си е готинко наказание нали ? Така хем няма да пише, хем ще сме решили проблемите лице в лице. Но тук говорим за друго:

1. Системно ти търсят калая на лична основа.

2. Модераторите минават покрай това.

3. Накрая ти избухваш и го отнасяш. 

Как искаш да има нормална комуникация в такава среда ? Само погледни какви обиди, какво чудо е, само ако се надуши нещо за теб: фейсбук, инста или дори снимка. 

Ако не обиждаше като каруцар нямаше да водим тази дискусия. Нямаше да има и наказания. 

Махнах му перманентния бан. 

 

Пак казвам, ако модераторите искат да ходят след него, нямам нищо напротив да се намалят наказанията.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 27 минути, WindWalkerMonk каза:

Истината е, че ти си пристрастен. Не оправдавам потребителя който визираш и това, че обижда като каруцар. Обаче и това да те провокират не е ок. В смисъл, аз няма да се обидя, а и да се обидя ще намеря въпросния човек и на живо ще му строша пръстите, това си е готинко наказание нали ? Така хем няма да пише, хем ще сме решили проблемите лице в лице. Но тук говорим за друго:

1. Системно ти търсят калая на лична основа.

2. Модераторите минават покрай това.

3. Накрая ти избухваш и го отнасяш. 

Как искаш да има нормална комуникация в такава среда ? Само погледни какви обиди, какво чудо е, само ако се надуши нещо за теб: фейсбук, инста или дори снимка. 

Ама към всички нас има провокации. Да не са само към Кондома? Онзи ден ми качиха снимка от Господари на ефира. Да не би да съм оревал света. Редовно ми се подхвърля нещо по темата. Има си граница и за всяка провокация,разбира се, но като цяло е въпрос на вътрешна сила и добра самооценка, за да не стигаш до крайни и грозни обиди за всяко нещо. Това, че някои се провокирате настъпят ли любимката ви, си е ваш проблем. Тази тема я намирам за крайно излишна вече. 

Самия факт, чв почти никой не стига до бан, откакто Мелето е начело на форума е достатъчно красноречив. За каква диктатура говорите изобщо... Старите правила на момо толкова и са се спазвали стриктно. Някои получавахме бан за какво ли не, а днес точно Стела и Кондома са против това банване. Не бяха против докато те раздавахте банове за щяшо и нещяло. Аз последните месеци бях 80%от времето банван без дори да ми се посочват адекватни причини. Как се обръща палачинката. 

 

Меле, стига им се връзва на глупостите. Който няма лоши намерения и не крои атаки, няма да се притеснява от дълги банове. 

 

image.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...