Jump to content

Поп фолк скандали


Препоръчани коментари

Мдам, то не е интересно и да се троли вече, колкото повече затъва бившето Пете, толкова по коне с капаци стават, даже не стават за тролене вече.

 

Аз затва си правя Клеа-ва промивка на ушита и кротко си планирам отпуската с посещение на забележителностите на с Воден и най-вече - бар Рио.

 

Почвам и медитация всяка вечер преди заспиване за по-интерактивни сънища на поп-фолк тематика.

 

Кога ти е отпуската и колко време ще продължи?

Link to comment
Сподели в други сайтове

Тези оригиналници така и не проумяха, че това с ботокса беше шега. Ще го повтарят до второто пришествие в желанието си да те засегнат. :1000 (10):

 

Пускай това парче и ботоксирай на отсвира:

 

 

Дори не виждам смисъл да им обяснявам, че е било шега. Ако им носи удовлетворение да го повтарят, нека го правят. И без това като гледам малко неща ги радват. :1000 (29):

 

По-интересна сега е темата на вечерта и поредните изцепки написани тук в подкрепа на Преслава. :3fdb8960598fa63e:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Дори не виждам смисъл да им обяснявам, че е било шега. Ако им носи удовлетворение да го повтарят, нека го правят. И без това като гледам малко неща ги радват. :1000 (29):

 

По-интересна сега е темата на вечерта и поредните изцепки написани тук в подкрепа на Преслава. :3fdb8960598fa63e:

Коя е Преслава?

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

От години не бях сънувал чалгарка.

Сънувах, че съм на някаква почивка в чужбина, но ми беше скучно и изведнъж се оказах в компанията на отегчената от живота Лияна, която също беое сама. Обикаляхме някакви места двамцата, докато изведнъж не влязохме в някаква стая и се оказахме свидетели на някякво престъпление. Не помня какво. Тогава престъпниците казаха, че ще убият само първия пристъпил прага. Спогледахме се, понеже не бяхме обърнал внимание кой е влязъл първи. Оказа се тя, не й пукаше и пристъпи към тях. През старовремска телефонна слушалка й напълниха ухото с отрова. След това отидохме да плуваме. По-късно я видях да тича. Чакахме да умре. Вече не бях с нея, но виждах как е на фризьор и като каза, че всеки момент ще умре, фризьорите се оказаха индийци и почнаха да правят планове колко скъпо ще й продадат косата...

 

Янева, Кондьо, Лельоан, тълкувайте!

Ще ти окапе косата!

1.jpg.eda91276c67ca3e3f1ee0d7b9af93698.jpg
3>PBG>>>The Pirates Of Bulgaria<<<PBG<3
R.I.P.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Няква спортистка значи?

 

Интернет рекордьорка. Държала рекорди за гледания... :dontknow:

 

Иначе през свободното си време практикува и спорт - планинско катерене за снимка.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Да, изявява се в дисциплината "Най-голям и нагъл разкрач между горна и долна челюст с излизащи оттам ехидни стенания".

Не е спортистка - просто носът й е писта за слалом.

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Според мен пък има някакво обяснение това с гледанията при Преслава.

"Не се изтриваш" беше предшествана от две от най-тъпите песни в кариерата й: "Без теб" и "Пада звезда". Хората масово се отдръпваха от нея и когато изкара силна песен, първоначалният интерес беше огромен. Да не говорим, че песента зарибява, не я хващаш изцяло от първото слушане и се пуска по няколко пъти.

 

"Да гори в любов" пък беше предшествана от две от най-силните и зарибяващи песни в последните години за Преслава: "Не се изтриваш" и "Обратно в играта", макар и след 7 месеца пауза. И въпреки че е доста добра, първата е доста по-силна и грабваща като песен. Поне според мен.

 

Разбирам защо се съмнявате, но рекордът на Преслава все пак е само в чалгата, а 2018 не беше особено силна за жанра - най-големият хит за годината нямаше силна премиера заради многото клипчета, на Анелия и Емануела станаха хитове след време.

 

Не отричам, че е възможно да има побутване с гледанията, но за мен си има и логично обяснение. А истината едва ли ще я разберем. :dontknow:

Link to comment
Сподели в други сайтове

@Lelqtian, вече не харесваш ли Яница? Не я споменаваш ...

 

 

Страхотна песен, текст и клип.

 

В момента не ми е тръпка, пък и цяла година ша стане скоро откакто не е пускала нещо да ме грабне.

 

Според мен пък има някакво обяснение това с гледанията при Преслава.

"Не се изтриваш" беше предшествана от две от най-тъпите песни в кариерата й: "Без теб" и "Пада звезда". Хората масово се отдръпваха от нея и когато изкара силна песен, първоначалният интерес беше огромен. Да не говорим, че песента зарибява, не я хващаш изцяло от първото слушане и се пуска по няколко пъти.

 

"Да гори в любов" пък беше предшествана от две от най-силните и зарибяващи песни в последните години за Преслава: "Не се изтриваш" и "Обратно в играта", макар и след 7 месеца пауза. И въпреки че е доста добра, първата е доста по-силна и грабваща като песен. Поне според мен.

 

Разбирам защо се съмнявате, но рекордът на Преслава все пак е само в чалгата, а 2018 не беше особено силна за жанра - най-големият хит за годината нямаше силна премиера заради многото клипчета, на Анелия и Емануела станаха хитове след време.

 

Не отричам, че е възможно да има побутване с гледанията, но за мен си има и логично обяснение. А истината едва ли ще я разберем. :dontknow:

 

Ама то не е само при Преслава, сичко в канала на кокошарника не може да стигне цифрите от преди година две. И ако гледанията уж ги били паднали заради липсата на интерес, защо няма спад на абонатите на канала, а непрекъснато уж се вдига цифричката?

 

И ето ти тука един пример - няма някъф особен спад в интереса към жанра. Според етоя сайт,

 

https://socialblade.com/youtube/user/planetaofficial

 

който ми излезе първи в гугъл, не за нещо друго, нз колко са им реални статсовете, ама правят впечатление следните неща

 

1 - Март 2016 са превени към 61 милиона гледания на месец, в момента 78. В промеждутъка, ако изключим един връх през януари 2018 и един интересен спад до минусови величини през сеп 2017, които автоматично ги изключвам от прегледа, няма някъв особено промяна в цифричката, варира се в този диапазон.

 

2 - Броя на абонатите се движи изключително в горна посока, с минимални спадове, изключваме мин и макс стойности, които междудругото съвпадат с горните аномалии.

 

Начи се връщаме на въпроса, ако гледанията са сравнителна константа, а броя на абонатите се увеличава непрекъснато, къде точно е ключа за бараката.

 

Единственото алтернативно обяснение е да са бърникали алгоритъма кво отчита брояча, което не е невъзможно, ама разликата не би била така фрапантна и щеше да се отрази на всички. А попаджиите примерно май си правят сравнително същите гледания, доколкото можем да сравняваме цифри там впредвид честата смяна на популарните лица.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Според мен пък има някакво обяснение това с гледанията при Преслава.

"Не се изтриваш" беше предшествана от две от най-тъпите песни в кариерата й: "Без теб" и "Пада звезда". Хората масово се отдръпваха от нея и когато изкара силна песен, първоначалният интерес беше огромен. Да не говорим, че песента зарибява, не я хващаш изцяло от първото слушане и се пуска по няколко пъти.

 

"Да гори в любов" пък беше предшествана от две от най-силните и зарибяващи песни в последните години за Преслава: "Не се изтриваш" и "Обратно в играта", макар и след 7 месеца пауза. И въпреки че е доста добра, първата е доста по-силна и грабваща като песен. Поне според мен.

 

Разбирам защо се съмнявате, но рекордът на Преслава все пак е само в чалгата, а 2018 не беше особено силна за жанра - най-големият хит за годината нямаше силна премиера заради многото клипчета, на Анелия и Емануела станаха хитове след време.

 

Не отричам, че е възможно да има побутване с гледанията, но за мен си има и логично обяснение. А истината едва ли ще я разберем. :dontknow:

 

Скандална беше ситуацията с тази песен. Колкото и replay value да е имала, в случая говорим за мегазвездата Азис с таргет от над 250 милиона човека. Той пък пусна мегахит след година и половина мълчание, след като New York Times писаха за него. И наша Преслава, слушана от 8 млн. макс, му прегази рекорда като валяк. За мен нещата са ясни.

 

"Да гори в любов" е абсолютен instant hit - от тия, които ги скъсваш от въртене първите дни. Не виждам обяснение защо дори не се доближи до резултата на "Не се изтриваш".

 

Другото абсурдно нещо при "Изтриваш" беше самото развитие на трафика във времето. Рекордьорски 10 дни (невиждани за българска попфолк песен дотогава) ( а не бяха ли даже цели две седмици..?)... след което кранчето спря. Получи се ситуация от сорта на 7 млн. за месец, и ~2 през втория месец, което е пълен смях. Достатъчно дълги наблюдения имаме над това как вървят нещата в краткосрочен и в дългосрочен план при големите хитове и такова чудо не е било никога. Песен с такива първи 2 седмици до момента трябваше да е с около 30 млн. гледания.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Между другото, относно трендинга и това колко нелогичен е.

 

Ютубърът Shane Dawson качи видео за теория на конспирациите, дълго час и 44 минути. За 2 дни има над 20 милиона гледания! Да обаче не влезе в Trending в САЩ изобщо, откъдето е самият Шейн и където другите му видеа често се набутват.

 

Е, макар че е на английски и е дълго, колкото един пълнометражен филм, можем да забележим клипа му на 28-мо място в българския трендинг...

 

Ютуб имат много въпроси, на които да отговарят, светът е шокиран от това, че Шейн отсъства от трендинг (и видеото му дори беше демонетизирано за известно време, но това не е от темите, които нищим често тук, така че няма да задълбавам).

 

Утре, ако имам време, ще направя няколко справки относно съотношението абонати/гледания при музикалните канали, както и ще дам няколко примера за видеа, които са гръмнали първоначално, а после са изгубили интереса си.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Гледанията на годишна база растат, това е нормално при условие, че в каналите се трупат нови видеа ежедневно. Например, 2013та в канала на Планета сигурно е имало 100 клипа, а през 2018 - 500. Нормално е старите клипове да трупат гледания и така популярността на канала да расте.

 

Събскрайбърите - при тях има много "мъртви души", както при списъците за гласуване. Не са никакъв критерий.

 

Преслава - тя научи феновете си, че на 3-4 месеца пуска нова дискотечна тупалка. Нов сезонен хит, който хората очакват. Нормално е да флопва на третия месец. Освен това, Жалка направи много успешна кампания, когато я дискредитира при последните награди. Имаше стабилно отдръпване. Така че, Преслава вече започна да се приема повече като класика, отколкото като дискотерминатор. Въпреки че тя вечно съумява да пусне комерсиална песен в точния момент и да изплува.

 

Същевременно, фолк феновете пускат песните по време на купони и тн, и не лайкват и коментират. При поп музиката, условията при които се пускат парчетата, са абсолютно различни.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...