Jump to content



Online: Емилия - Завинаги, 2018


Препоръчани коментари

Едно браво няма да значи нищо. Толкова болка има в тази песен, толкова истина и толкова музика, че думите са излишни. Разрева ме. В такъв труден момент, вместо да робува на дискотеките и участията една разтърсваща балада беше най-логичното нещо да предложи. Уникален проект във всеки един аспект. А вие продължавайте да си броите гледанията и споделянията. Животът е толкова кратък. Разтърсен съм. Това ми липсва в поп-фолка - музика, сърце, силни думи, душа. Благодаря ти, Еми! Нека почива в мир Феди.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Емилия, поклон пред теб!!! :heart:

 

Жегна ме и очите ми се насълзиха!

 

Ей затова като бях тийн, исках да се оженя за нея. Обичам я тая бе!

 

Двама сме. Аз още искам :D В този клип отново е умопомрачителна.

 

Между другото тази песен би звучала зверски на живо, изпята от Емилия. За съжаление вероятно няма да събере сили да я изпее на концерт. Едно време така беше и с песента на Лия "Скитаща душа". Беше я посветила на бившия си, когото гръмнаха и обясняваше как не може и няма да я изпее на участие никога.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Едно голямо БРАВО на Емилия ! Когато в най голямата си болка и трудни моменти правиш такива песни те докосват хората. Тази песен ще остане завиги повярвайте ми.... Респект !!!

Link to comment
Сподели в други сайтове

Кавър периода завъръща ли се да спаси чалгата от умиране? :3fdb8960598fa63e:

Харесва ми, дадени градивни моменти от песента си пасват с клипа, само щеше повече да ми допадне да не препознах още в първите ноти песента на Шерифович.

Емата да беше почакала есента за тази балада но в сравнение в каква криза е поп-фолка това заслужава да се оцени.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Мислиш ли, че няма да има коментари от сорта "Иска да се възползва от тази трагедия". Все пак живеем в България. ;)

 

Не че нещо, но дори и тези хора не трябва да бъдат съдени и аз сега ще изброя няколко съображения, които един обикновен меломан би имал.

Много ми се иска да вярвам, че точно тази песен е връхната точка в начина, по който Емилия страда за момчето. Хората творци така биха изкарали мъката и съм убеден, че точно Емилия никога не би имала задни мисли, особено за такива житейски ситуации. Но фактът, че тази песен дори е кавър, готова мелодия и текст от 10 думи, скалъпени 50 дни след трагедията някак си ми обезсмисля напълно този творчески акт. Стои ми изкуствено и не на място, чуждо. Не знам дали някой я е посъветвал да запише точно тази песен, но не ми се струва добра идея.

Ще кажете "кавър, голяма работа", но когато музиката е изкуство, породено от лична трагедия, то бизнесът няма място там. Смятам, че трябва да е изразено лично, индивидуално, говорим за души и енергия. Доказано е, че звукът носи енергия, това са честоти.

 

Подозирам, че е искала да затвори публично този период от трагедията чрез песен, защото наистина не върви да пусне някаква тупалка все едно нищо не е случило в живота й.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Думи нямам... Много силна песен... Не ме интересува кавър ли е или не- личи си, че е изживяна. А точно тези, изживяните песни са сред най-въздействащите, веднага се сещам за "Без теб" на Румяна.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Звучи ми като направена набързо. Не я изтърпях докрай. Най-слабата балада в кариерата й. След Ако си звезда и дуета с Борко не е уцелвала, сега съвсем ми идва изнасилено.

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Уникална. Никой освен Деса и Ема не могат да почувстват и изпеят така песен. Много съм доволен от проекта, от това че напук на тенденциите го пуска посред лято. По добре да е кавър който е почувствала от колкото плоските неща на нашите автори, колкото да се каже, че е авторско. Пачо отново изумява с глупави разсъждения...

image.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

Но фактът, че тази песен дори е кавър, готова мелодия и текст от 10 думи, скалъпени 50 дни след трагедията някак си ми обезсмисля напълно този творчески акт. Стои ми изкуствено и не на място, чуждо. Не знам дали някой я е посъветвал да запише точно тази песен, но не ми се струва добра идея.

Ще кажете "кавър, голяма работа", но когато музиката е изкуство, породено от лична трагедия, то бизнесът няма място там. Смятам, че трябва да е изразено лично, индивидуално, говорим за души и енергия. Доказано е, че звукът носи енергия, това са честоти.

 

 

Не виждам нищо лошо в това песента да е кавър - толкова са отживели тия дебати относно "кавър-оригинал". Музиката е музика и носи съответната вибрация, в която й държава да звучи. Освен това Емилия не е композитор, за да седне и да излее мъката си чрез ноти. Тя е певица - а изпълнението тук е повече от въздействащо. И още нещо - оригиналът е издаден преди 3 години. Ако толкова ставаше въпрос за бизнес, този кавър можеше да бъде направен още тогава... Допускам, че песента е любима на самата Емилия и затова е избрала нея.

 

Не мисля, че има шансове за кой знае какъв хит. Емилия има много по-запеваеми балади в творчеството си, но дали ще е хит или не, няма абсолютно никакво значение в случая. Както някой каза по-горе, тази песен ще е вечна. Посланието е супер трогващо и много хора, загубили свой близък, ще открият себе си в текста.

 

Не приемам тезата, че в цялата работа има някакъв комерсиализъм. Емилия просто не е такава. Та тя в цялата си кариера един път не ламтя за големи награди.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Уникална. Никой освен Деса и Ема не могат да почувстват и изпеят така песен. Много съм доволен от проекта, от това че напук на тенденциите го пуска посред лято. По добре да е кавър който е почувствала от колкото плоските неща на нашите автори, колкото да се каже, че е авторско. Пачо отново изумява с глупави разсъждения...

 

Съжалявам, че не си разбрал поста ми и това, което исках да кажа. Глупаво за глупавите. :1000 (30):

 

Имаше една приказка "Подарен подарък не се подарява".

Link to comment
Сподели в други сайтове

Не знам дали ще я слушам, прекалено тъжно ми става и ми идва да заплача, иначе посланието е... Няма коментар за това, няма думи, които могат да изразят такова нещо. Респект към Емилия, поклон и пред този талант. Но да, трябва да има и такива песни.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Уникален глас е Емилия и винаги го е показвала. Съгласен съм, че това чувство може рядко да го вкарат така, както могат Десислава или Емилия.

 

Красива песен, сега дали е кавър или не, няма значение - и тя си има композитор, и да не е кавър пак си има композитор, т.е. все е мислена от някой. Какво значение има, щом песента е красива?

Все едно не сме слушали кавъри, пълнихме турнетата едно време, а там почти всяко второ беше кавър. Айде да не се правим на ощипани.

 

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

И само колко е красива, аз не помня толкова красива да е била, с късата коса пък толкова естествена. Да си призная първия път наистина я спрях, не можах да издържа, но сега я изслушах докрай. Накрая пее както никога досега, какъв талант, колко мъка. Аз не мога да съм по-горд, но и ми е още така болно, че излиза по такъв повод.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Уникална жена, настръхнах от изпълнението. Попфолкът имаше нужда от подобна песен, жалко наистина, че излезе по такъв повод.

Поклон!

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...