Jump to content



Най-продаваните албуми и изпълнители във фолка


Кой изпълнител с най-продавана дискография?  

59 потребители гласуваха

Нямате права да гласувате или да виждате резултатите от тази анкета. Ако искате да дадете своя глас, абонирайте се за клуба или темата. Моля, впишете се в сайта или се регистрирайте, за да гласувате в анкетата.

Препоръчани коментари

Така. Идеята на тази тема и анкета не е всеки да си подкрепи любимците, а да бъдете поне веднъж обективни и да посочите изпълнителя/изпълнителите, чиято дискография считате за най-успешна, като показателите най-вече са:

1. Най-касов тираж

2. Най-добра реализация - клипове, хитове, промоции

3. Качество и авторство на композициите

 

Абстрахирайте се от личните си пристрастия и споделете по кого е имало най-голяма истерия в този план, чии продукти са се купували най-много и кой е реализирал най-значими печалби от въпросните албуми съобразно критериите, които зададох. С две думи - кой е правил революция на пазара. :)

 

В първата анкета съм поставил най-продаваните изпълнители и албуми - информация за тях съм добил от личните си впечатления през годините + разговори с търговци главно в Южна България, които се зареждат от склада на Пайнер в Пловдив. Отделно от справки за останали наличности в складовете в София и Димитровград. Фактури и подобни формуляри се сещате, че няма как да приложа. Но измислици няма. Под номер 20 в първата анкета фигурират изпълнители с по един успешен албум - или защото нямат повече, или защото другите им не са толкова или изобщо успешни.

 

Във втората анкета подкрепяте най-успешния албум от обявените за Златни от "Пайнер".

 

Изпълнители от генерацията на Преслава и след нея не съм добавял умишлено не защото имам нещо против тях, а поради простата причина, че не са разбивали с тиражи, а и основно заради факта, че след 2005-та спряха да се издават и купуват албуми. :)

 

Желателно е да се аргументирате при избора си и да се заформи дискусия. :)

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Отговори 53
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

Топ коментиращи в тази тема

Малко съм учудена, че си пропуснал "Ивана лайв", при положение, че наскоро излезе статия, в която е описано, че той е четвъртият най-продаван албум на 2002 година, с над 30 000 бройки, след тези на Азис, Кама и Деса.

 

За златните гласувах за Глория и Десислава - почти всичко вътре ми е любимо и сантиментално!

Най-успешни у нас са албумите на лелинка... :lol:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Kой е с най-успешните албуми?

Румяна - "Само с теб", "Обичам да живея", "Вечната обич", "Ден след ден", "Хоро се вие"

Kой от обявените за златни албум предпочитате?

Десислава - "Ези-тура"

Link to comment
Сподели в други сайтове

Малко съм учудена, че си пропуснал "Ивана лайв", при положение, че наскоро излезе статия, в която е описано, че той е четвъртият най-продаван албум на 2002 година, с над 30 000 бройки, след тези на Азис, Кама и Деса.

 

За златните гласувах за Глория и Десислава - почти всичко вътре ми е любимо и сантиментално!

Най-успешни у нас са албумите на лелинка... :lol:

Ивана Лайв не ми е много със статут на стандартен албум, но не съм го пропуснал нарочно или нещо такова. Написал съм критериите, по които се избира и гласува. И Бестове не съм включвал. Пропуснах и някои от албумите на Глория... като "Ангел с дяволска душа", "Влюбена в живота", "Имам нужда от теб", "Пътеки" и "Пясъчни кули", които също са успешни. Пропуснал съм и на Емилия фолклорния. Просто съм отбелязал наистина най-успешните, няма нужда всичко да се изрежда.

Иначе темата е свободна - който иска, може да добавя, ако се сетите за още нещо. Също така може да се прилагат сканове и т.н.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Нещо не успях да разбера замисъла на анкетата.

Как така да гласуваме за това, което ние "смятаме", пък в същото време главен критерии са продажбите. Те не са някакво субективно понятие, а реална цифра.

 

Ако трябва да гласуваме за най-добра дискография в попфолка, моят глас отива за Емилия, Софи Маринова, Глория и донякъде Ивана.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ако трябва да гласуваме за най-добра дискография в попфолка, моят глас отива за Емилия
Каква изненада... :3fdb8960598fa63e:

Иначе сериозно - това е силен албум на госпожата!

 

product_5751.jpg

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Много добра тема. Този въпрос доста сме го обсъждали в Скандалите и на други места, но е добре да си има и конкретно местенце, на което да може да се говори по него по-често.

Проблемът е, че е много трудно да се избере само един или двама, защото почти всички изброени заслужават да се цъкне на тях. Че и още има. Затова засега само ще участвам в дискусията, но няма да гласувам.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Нещо не успях да разбера замисъла на анкетата.

Как така да гласуваме за това, което ние "смятаме", пък в същото време главен критерии са продажбите. Те не са някакво субективно понятие, а реална цифра.

 

Ако трябва да гласуваме за най-добра дискография в попфолка, моят глас отива за Емилия, Софи Маринова, Глория и донякъде Ивана.

Не гласуваме за най-любим албум или дискография, нито за най-продаван само на база тиражи, защото и без това имаме едни хвърчащи цифри, които не тежат, докато не видим документи, което пък сигурно никога няма да се случи във вида, в който си го представям. Но реално се знае кои са най-продаваните в съответните там години - и изпълнители са споменавали, имало е класации по списания. Разгледайте ги комплексно: тираж - там, където има близки до точните или груби сведения + ретиражи; хитове - особено авторски; реклама; клипове. Някои ги има на видеокасети, които на самия видеоносител са правили по-голям бум и от аудиовариантите. Или пък самият албум се свързва с някакъв творчески или визуален завой/апогей.

Абе, въобще кой ви се вижда с най-добре продадените албуми във всеки смисъл. Има някои албуми с огромни тиражи, особено пиратски копия, но реално днес никой не ги помни, не са оставили следа. Затова не съм и включвал и всички, а знаете, че едно време, който пееше, имаше хит и що-годе добър тираж.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Каква изненада... :3fdb8960598fa63e:

Иначе сериозно - това е силен албум на госпожата!

 

product_5751.jpg

Продължаваш да обикаляш темите и да ме цитираш, опитвайки да привлечеш вниманието ми ... :3fdb8960598fa63e:

И, разбира се, типично в твой стил отново удобно пропускаш някои факти и преиначаваш нещата... :gun_bandana: Аз реално съм гласувал за общо 4 изпълнителки, на теб ти е проблем, че съм дал глас за Емилия.

 

Иначе не спираш да се жалваш как ти си нямала свобода на словото и на Башурка феновете не ти давали право да имаш собствен вкус. :feminist_en:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Продължаваш да обикаляш темите и да ме цитираш, опитвайки да привлечеш вниманието ми ... :3fdb8960598fa63e:

И, разбира се, типично в твой стил отново удобно пропускаш някои факти и преиначаваш нещата... :gun_bandana: Аз реално съм гласувал за общо 4 изпълнителки, на теб ти е проблем, че съм дал глас за Емилия.

 

Иначе не спираш да се жалваш как ти си нямала свобода на словото и на Башурка феновете не ти давали право да имаш собствен вкус. :feminist_en:

Е, как не.,. Такова ценно и значимо внимание! :3fdb8960598fa63e: Ама ми се получава, де! Винаги ме цитираш! :1000 (29):

Башур е най-продаваната и най-стойностната! Който не гласува за нея, значи нещо не е наред!

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

:1000 (29): :1000 (29): :1000 (29):

Падаш си по гласовете на телетъбисите? :3fdb8960598fa63e:

 

Не, просто тя има най-продаваните албуми. Особено "Тарикат и тарикатка". На Рени "Опа Опа" пасти да яде пред тиража му.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Не, просто тя има най-продаваните албуми. Особено "Тарикат и тарикатка". На Рени "Опа Опа" пасти да яде пред тиража му.

Сега, ако това не е опит за ирония към анкетата, само да ти кажа, че наистина на Мира албумите мачкаха - постоянно в класациите на НФ ЕКСПРЕС и НФ беше в челните места, та и в годишните класации. Нали скоро давахте някакви сканове от 2002 или извадки от нета - и там я има, особено с "Хей, малката". Дуетният с Милко е ужасен, ама се е купувал. Тя има 5 албума максимум, де.

Пропуснал съм Гергана, не е нарочно. Ако бях сложил нея, не Мира, нямаше да ти е проблем.

Стига посрещай всяко нещо, което се направи във форума, с ирония. Каква "Опа-опа" - знае се кои са хитовите албуми на Рени. Не знам защо сравняваш избора ми с този на Руневски...

В смисъл аз наистина имам някакви наблюдения през годините, мъчил съм се да извличам от всякакви вътрешни хора инфо. Било ми е интересно просто.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Сега, ако това не е опит за ирония към анкетата, само да ти кажа, че наистина на Мира албумите мачкаха - постоянно в класациите на НФ ЕКСПРЕС и НФ беше в челните места, та и в годишните класации. Нали скоро давахте някакви сканове от 2002 или извадки от нета - и там я има, особено с "Хей, малката". Дуетният с Милко е ужасен, ама се е купувал. Тя има 5 албума максимум, де.

Пропуснал съм Гергана, не е нарочно. Ако бях сложил нея, не Мира, нямаше да ти е проблем.

Стига посрещай всяко нещо, което се направи във форума, с ирония. Каква "Опа-опа" - знае се кои са хитовите албуми на Рени. Не знам защо сравняваш избора ми с този на Руневски...

В смисъл аз наистина имам някакви наблюдения през годините, мъчил съм се да извличам от всякакви вътрешни хора инфо. Било ми е интересно просто.

 

Ти па стига си приемал навътре безобидни шеги.

 

Гласувах за Камелия и Деси Слава.

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

0.jpg

 

Също доста продаван албум с двете вечни "Няма" и "Обичам те".

 

Мхм, тогава двете прими на Пайнер изядоха дървото за най-продаван албум на годината заради него. :feminist_en:

Link to comment
Сподели в други сайтове

След дълго обмисляне все пак гласувах, за да се тръгне от някъде. :1000 (29):

Гласовете ми в първата анкета са на база брой успешни албуми+оставена следа във времето от тях и от самите им изпълнители. Всичките изброени изпълнители са част от историята на жанра, но някои са Най. За мен това са Тони Дачева и Кристали, Слави и Ку-ку бенд, Глория, Румяна, Камелия, Десислава, Ивана, Анелия. Забравих да цъкна и на Други, но пък гласувам и за това в поста си, не само защото наистина има и други, а и защото при горните не е включен друг един от първите стожери, на които е изграден жанра- Сашка Васева. 4 успешни албума през 90-те, но какви албуми...

Във втората анкета гласувам за трите от 2000. Няма как да се определи един конкретен. Най-любими са ми тези на Десислава и Камелия, но и към Глория имам сантимент. На Преслава пък просто е излязъл в друга ера на чалгата и според мен няма как да се доближи точно до този връх.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Поздравления за темата. Подкрепих Райна, Глория, Камелия, Деси Слава, Рени, Анелия и Емилия. Като пропуск при албумите на Райна отчитам “Добра новина” и “Любов по скалата н Рихтер”, които съдържат едни от най-големите и класики.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ти па стига си приемал навътре безобидни шеги.

 

Гласувах за Камелия и Деси Слава.

Ама поне в тая тема да ги няма тия безобидни шеги, щото излиза все едно съм направил някаква тъпа анкета. Много малко хора се аргументират при избора си и пак виждам всеки да си гласува за любимките. Явно всеки е хванал от различен период, в който е бил малко или много пристрастен към случващото се тогава и това сега оказва влияние при избора. Но мен ме интересува от самото начало на поп-фолка. В тоя форум има и много диджеи например - да влязат да кажат кое как е било в края на 80-те и началото на 90-те. И който има по-солидни и дълготрайни наблюдения, да разкаже в неговия кръг как е било - какво се е купувало, а не само той какво е потребявал...

 

Аз знам защо си гласувал за Камелия и Десислава - защото в новата музикална история и ерата на дисковете те правят бум с албумите си от 1999, 2000, 2001 и 2002-ра.

 

Аз обаче гласувах за Глория заради бомбастичните тиражи от 90-те. От 2000-та насам също няма слаб тираж и албум. Просто името й още продава и колкото и да се е свила и нейната аудитория спрямо 90-те, реално е задържала доста широк таргет на общия фон, за да й се купуват все още нещата. Някак вече самото име Глория се свързва с добър албум, добър концерт и за хората не е срамно да отделят пари за нея, защото знаят, че ще получат нещо качествено.

 

Как съм могъл да забравя Сашка Васева... :3fdb8960598fa63e: Без да й се подиграваме на жената, ама много й се купуваха касетките. Просто тия успехи си останаха в 90-те и апогея покрай Пирин фолк. Сега, като се замисля, не съм включил и може би най-продавания албум - "Сине, сине" на Севдалина и Валентин Спасови, но да речем, че те спадат към фолклор/стара градска музика.

Link to comment
Сподели в други сайтове

След дълго обмисляне все пак гласувах, за да се тръгне от някъде. :1000 (29):

Гласовете ми в първата анкета са на база брой успешни албуми+оставена следа във времето от тях и от самите им изпълнители. Всичките изброени изпълнители са част от историята на жанра, но някои са Най. За мен това са Тони Дачева и Кристали, Слави и Ку-ку бенд, Глория, Румяна, Камелия, Десислава, Ивана, Анелия. Забравих да цъкна и на Други, но пък гласувам и за това в поста си, не само защото наистина има и други, а и защото при горните не е включен друг един от първите стожери, на които е изграден жанра- Сашка Васева. 4 успешни албума през 90-те, но какви албуми...

Във втората анкета гласувам за трите от 2000. Няма как да се определи един конкретен. Най-любими са ми тези на Десислава и Камелия, но и към Глория имам сантимент. На Преслава пък просто е излязъл в друга ера на чалгата и според мен няма как да се доближи точно до този връх.

Тони Дачева е била с Кристал, не с Кристали - открай време ги бъркат.

Кристали иначе имат също един от най-продаваните албуми - този от 1994-та май. Така са ми казвали от складовете. Аз не съм си ги купувал, нито около мен някой ги е слушал, но явно тия сватбарските оркестри си се продават открай време.

Сега се продава най-много фолклор, и то в оскъдни количества, де. И този, чието име се свързва с престиж и е музикант.

Не Галени и подобни. Нищо лично. Те пък са артисти от друг тип.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Аз знам защо си гласувал за Камелия и Десислава - защото в новата музикална история и ерата на дисковете те правят бум с албумите си от 1999, 2000, 2001 и 2002-ра.

 

Реално Глория е по-продавана от тях както общ тотал, през 90-те касетките са се харичли със стотици хиляди, ти знаеш, но аз не съм си падал по такава музика тогава, а и съм бил много малък. В този ред на мисли не свързвам албумите й от тогава с някакъв личен сантимент. Слушал съм ги в други времена, когато те вече не са били актуални.

 

Не може да се избяга от фактора "Гласуваш за любимката си", всеки си има нещо, което най му е на сърце, дискография, дето е спуквал от въртене. Дано поне покрай страничните гласове се открои някаква обективност.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Кристали иначе имат също един от най-продаваните албуми - този от 1994-та май. Така са ми казвали от складовете. Аз не съм си ги купувал, нито около мен някой ги е слушал, но явно тия сватбарските оркестри си се продават открай време.

 

Да. И не само този. До един момент в средата на 90-те, а може би и малко по-късно (?) чупят кантара от продажби. Баба ми и приятелките й бяха луди по Дачева и Кристал. Но то в ония времена, особено в началото на 90-те, са нямали конкуренция. Кой друг? Хисарския поп. Глория излиза на небосклона чак 1994.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...